Актуальні новини  
30.01.2018 №2 

Декларування доходів від надання нерухомого майна в оренду

Звертаємо увагу! В разі, якщо ви надаєте в оренду житлову чи іншу нерухомість, а також рухоме майно, в обов'язковому порядку отримані доходи необхідно задекларувати.

Як визначено Податковим кодексом України, а насамперед, статтею 164 - доходи, що отримані від здачі в оренду нерухомого майна (житлових приміщень, гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок) підлягають декларуванню.

В разі, якщо нерухоме або інше майно орендує юридична особа або фізична особа - підприємець, то податковим агентом є орендатор. Він повинен утримати та перерахувати до бюджету податок за ставкою 18%. Якщо ж нерухомість здається фізичній особі, то податок за ставкою 18% сплачує сам орендодавець.

Також, оподаткуванню підлягають доходи, отримані і від здавання в оренду автотранспорту та іншого рухомого майна.

Декларації про майновий стан і доходи громадяни повинні подавати до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси.

У відповідності до ч. 1 ст. 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку, - тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

30 січня 2018 року (Як не стати жертвою шахраїв при оренді житлового приміщення (квартири, будинку тощо)?!)

17 січня 2018 року (Оренда державного майна бюджетниками)

28 березня 2017 року (Заповнення податкової декларації фізичною особою, коли податковим агентом протягом звітного року доходи у вигляді заробітної плати та орендної плати виплачені не в повному обсязі.)