Актуальні новини  
30.01.2018 №4 

Робота електронної системи охорони здоров'я у 2018-му

В продовження теми медичної реформи, сьогодні обговоримо деякі процесуальні дії. Заклад первинної медичної допомоги, для входу в реформу (приєднання), має обрати медичну інформаційну систему (МІС) та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, яка наразі працює в тестовому режимі.

За статистичними даними, на 23.01.2018 р. в системі зареєструвалися 702 заклади.

В процесі укладання декларації пацієнтів із обраними лікарями, лікарі реєструватимуть пацієнтів у системі. Так, процесуально Національна служба здоров'я України зможе оплачувати закладу, де працює цей лікар, ведення кожного пацієнта.

Планується, що у майбутньому, електронна система надасть змогу пацієнтам швидко отримати свою медичну інформацію, а лікарям - правильно ставити діагноз з урахуванням цілісної картини здоров’я пацієнта. Система с часом замінить паперові медичні карти і довідки, лікарі будуть виписувати електронні рецепти, які неможливо підробити.

У нашій країні система складатиметься з центрального компонента, що відповідатиме за централізоване зберігання та обробку інформації, та медичних інформаційних систем (МІС).

В свою чергу медичні заклади зможуть обирати будь-яку медичну інформаційну систему з-поміж тих, які пройшли перевірку і підключилися до центрального компонента електронної системи. При цьому комерційні МІС гарантовано надають базовий пакет електронних сервісів.

Тепер про те, коли потрібно вибирати лікаря та підписувати декларацію. Від початку другого кварталу - з 01.04.2018 р. пацієнти зможуть вибирати свого лікаря первинної допомоги і підписати з ним Декларацію.

Вважаємо за потрібне нагадати, що лікарем первинної допомоги може бути сімейний лікар, педіатр або терапевт. Пацієнт може обрати для себе будь-якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Декларація про вибір лікаря первинної допомоги, яку кожен українець має підписати зі своїм лікарем, повідомляє державу, що саме цей лікар буде отримувати гроші за ведення конкретного пацієнта.

До 01.04.2018 р. підписання декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному (пробному) режимі. Це зроблено для того, щоб лікарі мали час навчитися користуватися функціоналом МІС, а також для тестування центрального компонента електронної системи охорони здоров’я.

Паралельно триватиме підготовка проектів договорів закладів первинної медичної допомоги з Національною службою здоров’я.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

11 січня 2018 року (Урядом затверджена Методика розрахунку вартості послуги з медичного обслуговування)

04 січня 2018 року (Скоро набере чинності Закон України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення")

04 травня 2017 року (Допомога на лікування та медичне обслуговування)

16 листопада 2017 року (Що змінилося для медиків після затвердження нового класифікатора професій?!)