Актуальні новини  
19.01.2018 №2 

Громадяни у кріслах на колесах стануть повноправними учасниками дорожнього руху

15 січня 2018 року у Верховній Раді України зареєстрований Урядовий проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про дорожній рух" щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються в кріслах колісних" (N 7486). Останнім пропонується внести відповідні зміни до Закону України "Про дорожній рух", які будуть дозволяти на законодавчому рівні захистити право осіб з інвалідністю, що рухаються в кріслах колісних, а також інших представників маломобільних груп населення на безпечний рух.

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, основною метою розробки такого нормативно-правового акта є реалізації Указу Президента України "Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю" від 13 грудня 2016 р. N 553. Як наслідок, Міністерству внутрішніх справ було доручено врегулювати питання віднесення до пішоходів осіб, які перетинають проїзну частину автомобільної дороги, вулиці на інвалідних колясках з двигуном.

Станом на сьогодення, особи, які здійснюють рух в колісних кріслах з двигуном, не віднесено до учасників дорожнього руху, тому вони фактично позбавлені права на безпечний рух.

Як голосить Європейська угода (підписана у Женеві в 1971 році) і яка доповнює Конвенцію про дорожній рух, відкриту для підписання у Відні 08 листопада 1968 р. - до пішоходів прирівнюються особи, які переміщуються в інвалідних колясках, що приводяться в рух ними самими або що рухаються із швидкістю пішохода, одночасно такі особи з інвалідністю мають право у будь-якому випадку рухатися по проїзній частині дороги.

На підставі зазначеного вище та з метою приведення нашого законодавства у відповідність до міжнародних (європейських) стандартів та прав був розроблений проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про дорожній рух" щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються в кріслах колісних".

Слідкуйте за новинами та будьте в курсі подій.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

18 січня 2018 року (Нові Правила дорожнього руху 2018)

27 жовтня 2017 року (26.10.2017 р. набули чинності зміни до правил дорожнього руху щодо паркування на місцях для інвалідів)

26 липня 2017 року (До уваги власників автотранспорту! Штрафи за керування авто в нетверезому стані будуть підвищені.)

27 червня 2017 року (В бік збільшення змінені штрафи за паркування на місцях для осіб з інвалідністю)