Актуальні новини  
17.01.2018 №2 

Президентом підписаний Закон щодо встановлення лічильників споживачам природного газу

Як і зазначено, Президент України П. Порошенко підписав Закон "Про внесення змін до закону "Про забезпечення комерційного обліку природного газу".

За доповідною запискою до цього нормативно-правового акту, прийняті зміни повинні удосконалити принципи комерційного обліку природного газу та врегульовати окремі питаня встановлення відповідних приладів, зокрема в багатоквартирних будинках.

Вказаний Закон покликаний покращити захист прав споживачів природного газу.

У відповідності до змін, газорозподільчі компанії зможуть встановлювати загальнобудинкові лічильники природного газу тільки за згоди співвласників багатоквартирного будинку. До того ж змінений термін встановлення індивідуальних лічильників газу з 1 січня 2018 року на 1 січня 2021 року.

Також, що є плюсом для мешканців багатоквартирних домів - документом заборонено газовикам припиняти газопостачання в такі будинки у разі ненадання співвласниками такого будинку згоди на встановлення загальнобудинкового лічильника.

Зауважимо! Газорозподільчі компанії зобов'язані забезпечити установку саме індивідуальних лічильників газу, а не загальнобудинкових.

Хоча, Закон також передбачає можливість самостійного встановлення індивідуальних лічильників газу побутовими споживачами з наступною компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за природний газ.

Відповідний Порядок такої компенсації (про яку йдеться мова абзацем раніше) буде встановлювати Кабінет Міністрів України.

Нагадаємо, що проект Закону Верховною Радою України ухвалений 21.12.2017 р.. А у червні 2017 року ВРУ ухвалила Закон про комерційний облік комунальних послуг постачання теплової енергії, гарячої і питної води. Цей документ передбачає обов'язкове встановлення лічильників на тепло та воду.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

17 січня 2018 року (Нагадаємо, що встановлення лічильнийків комунальних послуг постачання теплової енергії, гарячої і питної води став обов'язковим!)

29 травня 2017 року (Внесені зміни до Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку)

31 жовтня 2016 року (щодо земельного податку на землю, на якій знаходиться багатоквартирний будинок)

29 серпня 2016 року (щодо отримання дозволу ОСББ на експлуатацію ліфтів)

19 серпня 2016 року (щодо правління ОСББ та протоколу правління ОСББ)

20 липня 2016 року (щодо звітування ОСББ про доходи, отримані від здачі в оренду приміщень)

06 липня 2016 року (щодо процедури проведення конкурсу з визначення управителя багатоквартирного будинку)

05 липня 2016 року (щодо особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку)

05 липня 2016 року (щодо слідкування за багатоповерховим будинком, якщо ОСББ не створено, а постачальника послуг не визначено)