Важливi питання  
09.01.2018 

Підписаний Закон про запобігання і протидію домашньому насильству

Законом, про який йдеться мова у назві даної новини, передбачається впровадження комплексного підходу до боротьби з домашнім насильством, суттєве доповнення наявних інструментів такої боротьби, введення нових визначень термінів, та інших норм, спрямованих на покращення захисту потерпілих від домашнього насильства. Зокрема, законом передбачено створення і забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства.

Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок ухвалена в 2011 році. Тоді її підписала й Україна.

06.12.2017 р. Верховною Радою України був ухвалений законопроект про запобігання домашньому насильству. За пояснювальною запискою, законопроект імплементує положення конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, яка також відома як Стамбульська конвенція.

Головою Держави П.Порошенко Закон України "Про запобігання і протидію домашньому насильству" підписаний 4 січня цього року.

За наявними даними, останні кілька років в Україні потроїлася кількість зафіксованих випадків домашнього насилля. Мова йде тільки про відомі випадки, що були зафіксовані.

Майже 70% жінок зазнають різних форм знущань і принижень. За даними МВС, 23% тяжких насильницьких злочинів відбуваються в родинах.

Розберемо саме значення висловлювання "домашнє насильство". У прийнятому Законі, під термін "домашнє насильство" підпадають усі акти фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, вчинені між колишнім чи теперішнім подружжям чи людьми, які живуть чи жили разом.

До прийняття вказаного Закону - у випадках, коли шлюб не був зареєстрований, то злочин могли не кваліфікувати як домашнє насильство.

Тепер, із запровадженням терміну "домашнє насильство", визначене покарання громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, арештом на термін до шести місяців, обмеженням волі на термін до п’яти років або позбавленням волі на термін до двох років.

Цим нормативно-правовим актом також доповнений Кримінальний кодекс України, статтею про "примушування до шлюбу", і встановлює покарання за це правопорушення у формі арешту на термін до шести місяців, обмеження волі на термін до трьох років або позбавлення волі на аналогічний термін.

Звертаємо увагу! Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

02 січня 2018 року (Змінено трудове законодавство для жінок)

13 липня 2016 року (щодо підготовки до ратифікації Конвенції відносно домашнього насильства)