Актуальні новини  
12.12.2017 №2 

Верховною Радою схвалені нові обмеження на безмитне ввезення фізичними особами товарів в Україну

А саме введені ліміти на безоплатне ввезення товарів в посилках при в'їзді в країну на авто, які повинні допомогти боротися з контрабандою.

Такі обмеження схвалила Верховна Рада України на безмитне ввезення фізичними особами товарів в Україну.

Дані поправки, що змінюють правила ввезення товарів в посилках і при в'їзді на автомобілі, депутати внесли у законопроект за N 6776-д "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році".

Вказаний проект Верховна Рада підтримала перед голосуванням за Державний бюджет на 2018.

Основною метою доопрацьованого законопроекту є забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році, у тому числі шляхом виконання вимог пункту 4 розділу XIX Податкового кодексу України щодо щорічного перегляду ставок деяких податків, визначених в абсолютних значеннях, а також поступове до 2025 року підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби на виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, щодо наближення ставок акцизного податку на тютюнові вироби до мінімального рівня, діючого в ЄС відповідно до Додатка XXVIII до цієї Угоди.

З моменту набрання чинності Закону, українці зможуть протягом місяця отримувати три посилки з товарами з-за кордону вартістю до 150 євро кожна без сплати податків. В свою чергу четверта, п'ята посилка і більш підлягатимуть оподаткуванню.

Сьогодні ж фізособа протягом місяця може ввозити необмежену кількість посилок вартістю до 150 євро.

Законопроектом, також планується посилити ліміти на ввезення товарів з-за кордону у разі в'їзду на автомобілі для фізосіб, які були в іншій країні менше доби або ж в'їжджають в країну протягом трьох діб більше одного разу. Раніше при кожному в'їзді в країну можна було без сплати податків провозити з собою товари на суму до 500 євро (вагою до 50 кг). Закон же пропонує зменшити суму товару до 50 євро, який можуть без сплати податків ввести фізособи, які були в іншій країні менше 24 годин або часто виїжджають і в'їжджають в Україну.

Для громадян України, які були в іншій країні більше доби, ліміти не змінюються. Вони зможуть ввозити товарів на суму до 500 євро без сплати податків. Також пропонується залишити без зміни ліміти на безмитне ввезення товарів при авіаперельотах (до 1 тис. євро).

_______________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

29 червня 2017 року (На яку суму можна буде ввезти товар в Україну і не сплачувати мито?)

20 жовтня 2016 року (щодо особливостей застосування тимчасових митних декларацій)

06 жовтня 2016 року (щодо штрафних санкцій в разі неповної сплати митних платежів та їх нарахування)