Актуальні новини  
11.12.2017 №2 

Удосконалений механізм захисту речових прав на земельні ділянки

Своєю постановою від 6 грудня 2017 р. N 925 Кабінет Міністрів України удосконалив самі механізми захисту речових прав на земельні ділянки.

А саме, Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень доповнено нормами, за якими державна реєстрація права власності на земельну ділянку, реєстрацію якого проведено до 01.01.2013 р. відповідно до законодавства, що діяло на момент його набуття, проводиться за умови наявності відповідних відомостей про зареєстровані права в Державному земельному кадастрі.

В свою чергу державна реєстрація права власності на земельну ділянку, реєстрація якого не була проведена до 1 січня 2013 р. у відповідності із законодавством, що діяло на момент його набуття, проводиться за умови встановлення факту переходу прав від особи, відомості про яку містяться в Державному земельному кадастрі, до особи, що заявляє свої права.

А державна реєстрація права власності на земельну ділянку, реєстрацію якого не проведено до 1 січня 2013 р. відповідно до законодавства, що діяло на момент його набуття, якщо такі права набуті згідно з рішенням органу влади чи органу місцевого самоврядування, проводиться за умови встановлення факту відсутності відомостей про речові права інших осіб на таку земельну ділянку в Державному земельному кадастрі.

Також передбачено, що під час формування та реєстрації заяви щодо державної реєстрації прав на земельну ділянку автоматично за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав у режимі реального часу отримуються відомості Державного земельного кадастру про таку земельну ділянку, у тому числі з метою перевірки її кадастрового номера щодо його наявності та автентичності, а також з метою встановлення наявності відомостей про власників, користувачів такої земельної ділянки, перенесених з державного реєстру земель, що містяться в Державному земельному кадастрі, та відповідності таким відомостям про власників, користувачів відомостей, зазначених заявником у заяві.

Зазначена у абзаці першому даної новини Постанова набирає чинності з дня її опублікування, за винятком окремих змін, які набирають чинності 01.03.2018 р.

______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

06 листопада 2017 року (Розпоряджатися землями державного фонду країни дозволять органам місцевого самоврядування)

30 серпня 2017 року (Облік плати за землю, яку сплачує кооператив, що управляє будинком)

18 липня 2017 року (Визначений механізм доступу державних реєстраторів прав на нерухомість та користування останніми відомостями Держземкадастру)

01 лютого 2017 року (Підприємствам необхідно отримати нові довідки (витяги) про нормативно грошову оцінку земельних ділянок)

31 жовтня 2016 року (щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель)