Актуальні новини  
14.11.2017 №2 

Оплата транспортного податку при досягненні автомобілем п'ятирічного віку

У відповідності до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, від року випуску яких пройшло не більше п'яти років (включно) і середня ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Самі ж платники податків-юридичні особи самостійно розраховують суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію з транспортного податку за формою, що встановлена у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, а також, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Останнє передбачено підпунктом 267.6.4 пункту 267.6 статті 267 ПКУ).

В свою чергу підпунктом 267.6.7 пункту 267.6 статті 267 ПКУ визначено, що у випадку закінчення п'ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п'яти років.

На підставі зазначеного, юридична особа, яка має зареєстрований в Україні у відповідності до діючого законодавства власний легковий автомобіль, розраховує суму транспортного податку за період, який починається з 1 січня звітного року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п'яти років.

______________________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

09 серпня 2017 року (Декларація транспортного податку зазнала змін та викладена у новій редакції)

11 жовтня 2016 року (щодо вдосконалення процедури реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів шляхом уточнення переліку державних автоматизованих баз даних)