Актуальні новини  
07.11.2017 

До 01.12.2017 всі школи в обов'язковому порядку повинні оприлюднити інформацію про надходження та використання коштів

Більша частина нововведених норм Закону України "Про освіту" вже набрала чинності. Зокрема школи вже зараз зобов’язані оприлюднювати фінансову звітність щодо фінансових надходжень та витрат закладу, незалежно від того, чи йдеться про державні кошти, чи про благодійні внески батьків. З приводу останнього 02.11.2017 р. проведена нарада за участю Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з керівниками усіх обласних управлінь освіти України в залі Колегії МОН, де саме вказане питання було головним на порядку денному.

В ході наради, Міністр МОН Лілія Гриневич зазначила, що крім того факту, що Закон має виконуватись, існує й інше - у суспільстві побутує міф, що батьки практично повністю фінансують освіту. Очевидно, що це не так. Прозора фінансова звітність, по-перше, допоможе нам оцінити, скільки реально коштів зараз українське суспільство вкладає у шкільну освіту і яку частку складає цей тіньовий бюджет освіти, а, по-друге, нарешті дати нашим батькам прозору картину того, на що витрачаються їхні кошти. Також, було запропоновано разом на засіданні визначити оптимальну дату, коли можна буде вимагати від усіх шкіл оприлюднення цих даних.

За результатами обговорення питання відносно оприлюднення інформації про надходження та використання коштів, разом із керівниками управлінь освіти було вирішено, що строк до 01.12.2017 - достатній період, аби забезпечити виконання цієї норми Закону.

Також, Міністр додала, що варто, аби керівники управлінь освіти проконтролювали закріплення на місцевому рівні вказаний термін відповідним документом і процесуально, протягом грудня провести моніторинг виконання норм Закону. Заклади, які не виконають вимогу, повинні будуть понести відповідальність (як приклад, керівники можуть отримати догану).

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

28 вересня 2017 року (Відсьогодні набрав чинності новий Закон України "Про освіту")

11 липня 2017 року (Умови за яких заклади освіти звільняються від сплати податку на нерухомість)

17 лютого 2017 року (Міністерством освіти і науки України підвищені тарифні розряди педагогічним працівникам)

06 грудня 2016 року (Затверджено Положення про Реєстр вищих навчальних закладів Єдиної електронної бази з питань освіти)