Важливi питання  
29.09.2017 

Деякі моменти при нарахуванні заробітної плати за жовтень з урахуванням святкового дня

Нагадаємо, що 14 жовтня - День захисника України. Останній є святковим та неробочим днем.

У роботодавців виникає питання відносно правильного розрахунку та процесуально і оплати працівникам при змінному графіку роботи святкового та неробочого дня, якщо на підприємстві встановлено підсумований облік робочого часу з обліковим періодом один місяць.

Розглянемо зазначене детальніше. Так, при підсумованому обліку робочого часу час, години, відпрацьовані понад норму тривалості робочого часу за обліковий період, вважається надурочними і оплачується у подвійному розмірі. Про останнє йдеться мова у статті 106 Кодексу Законів про працю України.

Подвійній оплаті, підлягає також робота у святкові дні.

Згадаємо, що святковими та неробочими днями у відповідності до частини 1 статті 73 Кодексу Законів про працю України, є:

1 січня - Новий рік,

7 січня - Різдво Христове,

8 березня - Міжнародний жіночий день,

1 і 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих,

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги),

28 червня - День Конституції України,

24 серпня - День незалежності України,

14 жовтня - День захисника України.

один день (неділя) - Пасха (Великдень)

один день (неділя) - Трійця.

Сам порядок оплати праці у вказані дні, передбачений статтею 107 КЗпП України. Згідно частини 1 статті 107 КЗпП України робота у святковий і неробочий день (частина четверта статті 73) оплачується у подвійному розмірі:

1) відрядникам - за подвійними відрядними розцінками;

2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки;

3) працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

Одночасно із тим, відповідно до вимог п. 11 Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19 квітня 2006 р. N 138, у разі підсумованого обліку робочого часу, робота у святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП) за графіком включається в норму робочого часу за обліковий період, що установлена на підприємстві. Години роботи, що перевищуюсь цю норму, вважаються надурочними і оплачуються в подвійному розмірі. Тому під час підрахунку надурочних годин у випадку підсумованого обліку робочого часу робота у святкові і неробочі дні, проведена понад установлену на підприємстві норму робочого часу, за обліковий період не враховується, оскільки вона вже оплачена в подвійному розмірі.

В разі, коли в обліковому періоді при підсумованому обліку робочого часу надурочні години відсутні, оплата праці у святковий день проводиться в установленому порядку у подвійному розмірі (ст.107 КЗпП України).

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

21 серпня 2017 року (Святкові та вихідні дні у серпні. Як українці святкуватимуть День незалежності у 2017 році?!)

25 травня 2017 року (Додаткові вихідні у червні. Відпочиваємо на Трійцю та День Конституції.)

10 квітня 2017 року (Робота банківської системи на свята у травні та серпні)

23 березня 2017 року (Робота у вихідні та святкові дні. Що необхідно знати та пам'ятати роботодавцям?!)

15 листопада 2016 року (щодо подовження новорічних свят та перенесення святкових днів, які випали на вихідний)

14 червня 2016 року (щодо святкових вихідних у червні 2016)