Актуальні новини  
22.09.2017 

Обмін довідки про тимчасову непрацездатність на лікарняний лист

Так вже сталося, що в окремих регіонах (областях) заклади охорони здоров’я не можуть забезпечити належною кількістю бланків листків непрацездатності в разі настання в застрахованої особи захворювання (травми). В останньому випадку тимчасової непрацездатності засвідчувався довідкою про тимчасову непрацездатність із зазначенням порядкового номера й дати її видачі.

Процесуально, в таку довідку (про тимчасову непрацездатність) лікарі закладів охорони здоров’я мали вносити всі ті самі реквізити, що й у бланк листка непрацездатності, як то передбачає Інструкція про порядок заповнення листка непрацездатності, яка затверджена загальним наказом МОЗ, Мінсоцполітики, ФСС з НВ, ФСС з ТВП від 03.11.2004 р. N 532/274/136-ос/1406.

Такі випадки (видачі довідки про тимчасову непрацездатність) із зазначенням номера й дати її видачі підлягав внесенню в окремий журнал реєстрації довідок про тимчасову непрацездатність, який мав бути пронумерований, прошнурований і скріплений печаткою закладу охорони здоров’я.

Станом на сьогодення, у відповідності до наказу МОЗ "Про затвердження Розподілу бланків листка тимчасової непрацездатності, закуплених у централізованому порядку за кошти Державного бюджету України на 2017 рік" від 16.08.2017 р. N 942 - заклади охорони здоров’я "проблемних" областей отримали бланки листків непрацездатності та проводять обмін довідок про тимчасову непрацездатність на листки непрацездатності встановленого зразка.

В свою чергу звертаємо увагу, що такий обмін мають проводити посадові особи закладу охорони здоров’я (лікуючий лікар, завідувач відділення, голова лікарсько-консультативної комісії) з урахуванням вимог Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 р. N 455 з обов’язковим зазначенням у журналі реєстрації листків непрацездатності (ф. N 036/о) номера довідки та дати її обміну на листок непрацездатності.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

30 травня 2017 року (Якщо працівник вийшов хоча б на один день з лікарняного - це перериває відлік 4-місячного терміну хвороби як підстави для звільнення)

21 квітня 2017 року (Страховий стаж військовослужбовців та оплата лікарняних)