Актуальні новини  
28.08.2017 

Зміни до списків виробництв, робіт, професій, посад, які дають право на пільгову пенсію за віком.

Кабінет Міністрів України своєю постановою від 04.07.2017 р. N 479 вніс зміни до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, що затверджені постановою КМУ від 24.06.2016 р. N 461.

Тепер, більшість розділів Списку N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах та Списку N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах доповнені позицією "працівники, зайняті ремонтом устаткування в умовах діючого виробництва". Основні ж нововведення включають заміну назви професії "вибуховик" на "підривник".

До Списку N 1 додано позиції "паяльщики, зайняті паянням виробів припоями, що містять свинець, а також припоями, що містять шкідливі речовини 1-го або 2-го класу небезпеки чи канцерогени" та "працівники, зайняті на роботах у зоні відчуження, сумарна щільність забруднення території якої радіонуклідами становить 100 кБк/м2 і більше" У Списку N 2 частково скорочено розділи "Хімічне виробництво" та "Виробництво неметалевих мінеральних виробів".

Також, із розділу "Загальні професії" виключено позиції "машиністи компресорних установок, зайняті під час роботи із шкідливими речовинами не нижче 3 класу небезпеки", "бакелітники (просочувальники), зайняті на просочуванні деталей і виробів сумішами, що містять шкідливі речовини не нижче 3 класу небезпеки", "вальцювальники гумових сумішей, зайняті виготовленням та ремонтом м’яких баків і на шиноремонтних підприємствах".

Вважаємо за потрібне зазначити, що деякі професії в розділах "Зв’язок" та "Агрохімічне обслуговування сільського господарства. Збирання, перероблення та утилізація трупів тварин" узагальнені. До списків додано новий розділ "Добування та первинне збагачення уранових руд".

Із самими списками виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах із змінами внесеними Постановою КМУ від 04.07.2017 р. N 479 можна ознайомитися за посиланням.

А постанова, про яку йдеться мова набирає чинності 01.01.2018 р.

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

19 липня 2017 року (Змінені списки виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах)

21 червня 2017 року (Отримання доступу до персональних даних фізичних осіб у випадку призначення останнім пенсій, субсидій тощо)

24 травня 2017 року (Посилений захист постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Овдовілі дружини чи чоловіки чорнобильців отримуватимуть пенсійні виплати.)

12 квітня 2017 року (Прийнятий Закон відносно захисту трудових прав працівників передпенсійного віку)

29 березня 2017 року (З 24.03.2017 діють нові форми довідок для призначення пенсії держслужбовцям)

29 березня 2017 року (За Указом Президента виплату пенсій через російські банки припинено)

24 лютого 2017 року (Доступ до персональних даних фізичних осіб у випадку призначення останнім пенсій, субсидій та інших соціальних виплат)

16 листопада 2016 року (щодо права на пенсію на пільгових умовах)

02 листопада 2016 року (щодо надання довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій непрацюючим держслужбовцям)

10 серпня 2016 року (щодо отримання разової грошової допомоги в розмірі 10 окладів при своєчасному виході на пенсію)

27 липня 2016 року (щодо списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах)

14 червня 2016 року (щодо звільнення пенсій від оподаткування)

13 червня 2016 року (щодо подання заяв про призначення пенсії)