Актуальні новини  
15.08.2017 №2 

Навчання на платній основі. Заповніть правильно документи для отримання податкової знижки!

Податковим кодексом України (далі - ПКУ), а, насамперед, підпунктом 166.3.3 пункту 166.3 статті 166 передбачено, що платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 ПКУ фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь відчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Відповідності до підпункту 166.1.2 пункту 166.1 статті 166 ПКУ - безпосередні підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Так, до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). Останнє передбачено підпунктом 166.2.1 пункту 166.2 статті 166 ПКУ.

У підпункті 166.2.1 пункту 166.2 статті 166 ПКУ також, визначений перелік документів, оригінали яких не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ. І процесуально, на вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку. Дана норма встановлена підпунктом "в" пункту 176.1 статті 176 ПКУ.

На підставі зазначеного та враховуючи діючі законодавчі норми, можна зробити висновок, що в разі, якщо договір з навчальним закладом укладено одним з батьків, а в документах про сплату зазначено дані іншого, то права на податкову знижку батьки не мають.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

10 липня 2017 року (Змінені умови прийому на навчання до ВНЗ. А саме, вилучена норма про мінімальну кількість балів.)

12 травня 2017 року (Податкова знижка, як наслідок переобладнання автомобілю на газ)

04 квітня 2017 року (Законодавчі зміни, що стосуються навчання за рахунок підприємства.)