Актуальні новини  
01.08.2017 

Що робити, якщо Ви "постраждали" від кібератаки та невчасно зареєстрували податкові та акцизні накладні

Нагадуємо, що 26.07.2017 р. набрав чинності Закон України від 13.07.2017 р. N 2143-VIII "Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо не застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних унаслідок несанкціонованого втручання у роботу комп’ютерних мереж платників податків".

За останнім, тимчасово, до 31.12.2017 р., у разі втрати та/або пошкодження інформації (у тому числі, інформації, яка міститься у базах даних обліку платника податків) унаслідок несанкціонованого втручання у роботу комп’ютерних мереж платника податків та за наявності документів, що підтверджують зазначені події, платник податків протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності цього Закону зобов'язаний письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому Податковим кодексом України для подання податкової звітності.

Підтвердженням несанкціонованого втручання у роботу комп’ютерних мереж платника податків, зокрема, є копії заяви до правоохоронних органів або повідомлення про кримінальне правопорушення та документу, що підтверджує її прийняття і реєстрацію тощо.

Абзацем першим пункту 6.10 наказу Мінфіну України від 24.05.95 р. N 88 "Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 червня 1995 року за N168/704 передбачено, що у випадку пропажі або знищення первинних документів, облікових регістрів і звітності керівник підприємства, установи письмово повідомляє про це правоохоронні органи та наказом призначає комісію для встановлення переліку відсутніх документів та розслідування причин їх пропажі або знищення.

Одночасно із цим, пунктом першим частини 2 статті 60 Кримінального процесуального кодексу України визначено, що заявник має право, зокрема, отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

27 липня 2017 року (Роз'яснення щодо порядку дій платників для незастосування штрафних санкцій через кібератаку)

30 березня 2017 року (Нагадуємо про граничні терміни реєстрації податкових накладних та штрафні санкції за їх несвоєчасне подання.)

27 січня 2017 року (Штрафні санкції та їх розміри за несвоєчасне подання податкової звітності)

10 червня 2016 року (щодо Національного координаційного центру кібербезпеки)