Важливi питання  
26.07.2017 

Нагадуємо, що починаючи з 19.07.2017 р. вимога печатки на документі загрожує чиновникам штрафом

Нагадаємо, що Законом України від 23.03.17 N 1982-VІІІ внесені Зміни до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами - підприємцями. У відповідності до останніх, із законодавчих норм виключені вимоги про обов’язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання). Також, печатка не може бути обов’язковим реквізитом документа, який подається від імені суб’єкта господарювання органу державної влади та місцевого самоврядування.

Вказаний Закон N 1982, як і було зазначено набрав чинності за 3 місяці з дня його офіційного опублікування, тобто з 19.07.2017 р. за вимагання відбитку печатки на документі для посадовців встановлена адмінвідповідальність.

Також, документом вносяться зміни до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України в частині засвідчення печаткою довіреності від юридичних осіб, а змінами до Цивільного кодексу скасовано обов'язкове скріплення правочину печаткою.

В свою чергу вимагання посадовою особою органу державної влади або органу місцевого самоврядування проставити відбиток печатки суб’єкта господарювання на документах, які їм подаються, або відмова приймати вказані документи, у зв’язку з відсутністю відбитка печатки, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

24 липня 2017 року (Національний банк України нагадав про необов'язковість печатки на будь-якому з документів)

17 травня 2017 року (З 19 липня 2017 року використання печаток не буде обов’язким)

25 квітня 2017 року (Використання печаток, їх виготовлення, продаж та/або придбання.)