Актуальні новини  
24.05.2017 №2 

Посилений захист постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Овдовілі дружини чи чоловіки чорнобильців отримуватимуть пенсійні виплати.

Президент України П. Порошенко підписав Закон "Про внесення зміни до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Головою держави було підкреслено, що це один із важливих етапів в посиленні захисту постраждалих від Чорнобильської катастрофи.

В пояснювальній записці до документа уточнюється, що на території України налічується 6 627 овдовілих подружжів ліквідаторів аварії на ЧАЕС першої категорії.

У відповідності із Законом з 01.01.2018 р. встановлюється право на призначення пенсії дружинам або чоловікам, які втратили годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, віднесених до 1-ї категорії. Це право надається незалежно від причинного зв’язку смерті годувальника з Чорнобильською катастрофою. За попередніми даними, для зазначених виплат з державного бюджету буде додатково виділятися 174 млн грн щорічно.

Нагадаємо, що 13 квітня цього року відповідний законопроект більшістю голосів було схвалено у Верховній раді.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

24 травня 2016 року (щодо усунення дискримінаційного ставлення до громадян, які брали участь у ліквідації наслідків інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях тощо)