Актуальні новини  
15.05.2017 

Невикористана субсидія на газ і електроенергію (для побутових потреб)

В разі коли субсидія на газ і електроенергію, які використовуються для побутових потреб (газова колонка, плита, світло тощо) використана не повністю, вона залишається на рахунку особи, якій ця субсидія надана. Зекономлені 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, які використовуються для опалення будинку, будуть виплачені енергоощадним сім’ям готівкою. Все, що перевищує вартість 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, яка йде на електроопалення, та невикористані субсидії на холодну і гарячу воду за підсумками опалювального сезону буде повернуто до Державного бюджету. Взагалом, Положення, за яким призначаються/надаються населенню субсидії, визначене Постановою Кабінету Міністрів України N 848 від 21.10.1995 року (зі змінами та доповненнями на сьогодення).

У нас в країні багато родин, які використовують значно менше за виділені державою соціальні нормативи на таку сім’ю. В результаті за рік на рахунках таких субсидіантів накопичується чимала сума невикористаної допомоги. Наприклад, опалення має сезонність, і зекономлену в минулому місяці субсидію можна використати в наступному, більш холоднішому. З водою ситуація трошки інша. Фактичний обсяг використання води в середньому є стабільний кожного місяця.

Багато випадків, коли люди оформляють субсидію на гарячу воду, але фактично її не споживають, бо користуються бойлером або газовою колонкою. До прикладу, норматив на одну людину 1,6 куб. м. гарячої води в місяць. Таким чином, якщо в сім’ї проживає троє осіб, за рік накопичується більше 3 000 гривень невикористаної допомоги.

Держава не може залишати на рахунках у монополістів виділені людям кошти на оплату комунальних платежів, якщо послугу людям фактично не надано. Тому якщо газ, тепло, електроенергію чи воду не використано споживачами в межах соціального нормативу, за підсумками опалювального періоду їх повертають до бюджету країни.

Враховуючи те, що соціальні нормативи споживання послуг, на які надається субсидія, не відповідають реальному споживанню послуг, щороку на рахунках отримувачів субсидій утворюється значна сума невикористаних субсидій.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

11 травня 2017 року (Доступ до персональних даних фізичних осіб при призначенні останнім пенсій, субсидій та інших соціальних виплат)

24 лютого 2017 року (Доступ до персональних даних фізичних осіб у випадку призначення останнім пенсій, субсидій та інших соціальних виплат)

15 вересня 2016 року (щодо випадків, пов'язаних з позбавленням права на субсидію)

13 вересня 2016 року (щодо прикладів розрахунку субсидії за житлово-комунальні послуги)

13 вересня 2016 року (щодо оформлення житлової субсидії на кількість проживаючих осіб, а не зареєстрованих)