Актуальні новини  
10.05.2017 

Припинення підприємницької діяльності

Пунктом 295.8 статті 295 Податкового кодексу України передбачено, що в разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов’язання зі сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому анульовано реєстрацію за рішенням контролюючого органу на підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

У відповідності до пункту 294.6 статті 294 Податкового кодексу України, у випадку державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, який є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, в якому відповідним контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення.

Пунктом 177.11 статті 177 Податкового кодексу України передбачено, що фізичні особи, щодо яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, подають податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якому відображаються виключно доходи від провадження підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. При проведенні державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Згідно статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" - у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця його останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.

Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначено, що у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності страхувальників, такі особи зобов’язані подати самі за себе звіт із зазначенням типу форми "ліквідаційна", де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Таким чином, правильний алгоритм дій буде наступним:

- Подача заяви держреєстратору про реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

- Подача річних звітів, якщо вони не подані раніше.

- У разі, якщо ФОП був на єдиному податку - оплата єдиного податку та ЄСВ за місяць, в якому було подано заяву держреєстратору.

- Якщо не було сплачено ЄСВ попереднього періоду - його також необхідно сплатити.

- У разі, якщо ФОП знаходиться на загальній системі оподаткування - оплата ЄСВ за місяць, в якому було подано заяву держреєстратору.

- Подача ліквідаційних звітів.

- Закриття рахунку в банку, якщо він був відкритий.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

16 січня 2017 року (Покрокова інструкція відносно припинення державної реєстрації фізичної особи-підприємця (ліквідація підприємця))

05 квітня 2017 року (Чи потрібно ФОП - платнику ЄП окремо зніматися з єдиного податку при ліквідації підприємницької діяльності?)