Актуальні новини  
20.04.2017 

Плата за землю та податок на нерухомість, що сплачені у період АТО, повертатись не будуть.

У звязку із набранням чинності Закону України від 23.03.2017 р. N 1989-VIII, який опублікований в "Голосі України" N 69 за 14.04.2017 р. та набрав чинності 15.04.2017 р., сьогодні обговоримо нюанси оподаткування, яких безпосередньо стосуються прийняті зміни.

Зазначеним вище Законом, внесено зміни до пункту 38 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України і підкориговані особливості справляння податків і зборів на період проведення АТО.

Однією з основних змін - є виключення норми, за якою раніше підлягали поверненню сплачені за період проведення АТО кошти (суми податку) за нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та суми плати за землю, які були сплачені за нерухомість і земділянки, відповідно, розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення.

Також, внесено уточнення відносно спецправил підтвердження держоперацій, які передбачені на випадок неможливості пред'явлення первинних документів у зв'язку з АТО, застосовуються до платників податків/податковим агентам, які за станом на 1 квітня 2017 року (а не на 1 грудня 2016 року, як передбачалося спочатку) змінили своє місцезнаходження (місце проживання) з тимчасово окупованої території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення на іншу територію України та сплачували податки до бюджету в період проведення АТО згідно з ПКУ.

Одночасно із цим, скасовано окремі особливості у сфері оподаткування, передбачені для суб'єктів господарювання, які перебувають або мають об'єкти оподаткування на території населених пунктів на лінії зіткнення.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

15 березня 2017 року (Оновлена форма земельної звітності (Податкова декларація з плати за землю)

01 лютого 2017 року (Підприємствам необхідно отримати нові довідки (витяги) про нормативно грошову оцінку земельних ділянок)

30 січня 2016 року (Нарахування та сплата земельного податку юридичними особами)

20 грудня 2016 року (Орендна плата за користування земельними ділянками державної та комунальної форми власності)

17 листопада 2016 року (щодо виплати земельного податку в разі придбання земельної ділянки юридичною особою)

31 жовтня 2016 року (щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель)

31 жовтня 2016 року (щодо земельного податку на землю, на якій знаходиться багатоквартирний будинок)

18 жовтня 2016 року (щодо фізичних осіб, що звільняються від сплати земельного податку за паї, які передані в оренду платнику єдиного податку четвертої групи)