Актуальні новини  
19.04.2017 

Страховий стаж та нюанси його обчислення

На початку, вважаємо за потрібне нагадати, що страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісячно сплачено страхові внески в розмірі, що не менший за мінімальний.

На підставі щомісячних внесків (про які йдеться мова вище), страховий стаж обчислюють у місяцях. Неповний місяць роботи зараховується до страхового стажу як повний за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків не менша за мінімальну.

У випадку, коли за місяць ЄСВ (єдиний соціальний внесок) сплачено в сумі, що менша за мінімальну, цей період зараховують до страхового стажу як повний місяць лише за умови доплати до суми страхових внесків. Доплату необхідно провести так, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою за мінімальний страховий внесок.

Враховуючи наведене вище та лист з роз'ясненнями, що надав Пенсійний фонд України своїм листом від 16 березня 2017 року № 7918/02-12, особі, якій зарплату було нараховано в розмірі, меншому за МЗП, але при цьому страхувальник провів доплату до мінімального розміру ЄСВ, зазначений період зараховується до страхового стажу як повний місяць.

Одночасно із цим, зарплату для розрахунку пенсії потрібно брати в сумі, яку нараховано працівнику.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

10 лютого 2017 року (Обчислення работодавцем страхового стажу працівника (дані за формою ОК-7, хто має право на отримання відповідних відомостей тощо)

01 липня 2016 року (щодо внесення змін до Порядку нарахування та сплати єдиного внеску за деякі категорії застрахованих осіб)