Актуальні новини  
21.03.2017 

Вимоги до кандидата на посаду керівника державного чи комунального закладу культури

Міністерство культури України у своєму листі від 08.02.2017р. N 393/8/13-17 надало деякі роз’яснення відносно кваліфікаційних вимог до кандидатів на посаду керівника державного чи комунального закладу культури.

Таким чином, керівником державного чи комунального закладу культури може бути особа, яка має вищу освіту, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, володіє державною мовою та здатна за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнями виконувати відповідні посадові обов’язки. Серед претендентів, які відповідають вказаним вимогам проводиться конкурс на заміщення вакантної посади.

Особа, яка бере участь у конкурсі, упродовж 30 днів з дня оголошення конкурсу подає такі документи:

- заяву про участь у конкурсі з наданням згоди на обробку її персональних даних;

- автобіографію, що містить прізвище, ім’я та по батькові такої особи, число, місяць, рік і місце народження, інформацію про громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (у тому числі на виборних посадах), контактний номер телефону та адресу електронної пошти чи іншого засобу зв’язку, відомості про наявність чи відсутність судимості;

- копію документа, що посвідчує особу, копії документів про вищу освіту;

- два рекомендаційні листи довільної форми;

- мотиваційний лист довільної форми.

Також, у своєму роз'яснювальному листі Міністерство культури України наголосило, що кандидат, у якого немає вищої освіти або трирічного стажу роботи у галузі культури, не може бути допущений до конкурсного добору на посаду керівника державного чи комунального закладу культури. Але, на думку кваліфікованих юристів, дана категорична думка щодо можливості призначення на посаду керівника закладу культури особи - не відповідає новим вимогам статті 21-1 Закону України "Про культуру" від 06.11.2016 N 2778-VI.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

23 листопада 2016 року (щодо оплати праці працівників сфери культури та фізичної культури і спорту інвалідів)