Актуальні новини  
27.02.2017 

Перелік виплат, що не враховуються під час обчислення заробітної плати

Міністерство соціальної політики України надало свої роз’яснення щодо нарахування доплати за використання дезінфікуючих засобів.

Таким чином, частиною 2 статті 3-1 Закону України "Про оплату праці" (в редакції Закону України від 06.12.2016 N 1774-УІІІ) визначений вичерпний перелік виплат, що не враховуються під час обчислення заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Це доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, в нічний та надурочний час, за роз’їзний характер робіт, премії до святкових та ювілейних дат.

На підставі зазначеного, якщо працівникові встановлено доплати за роботу у важких і шкідливих та особливо важких і особливо шкідливих умовах праці, які виплачуються за результатами атестації робочих місць, доплату за використання дезінфікуючих засобів, за роботу у нічний час, підвищену оплату роботи в надурочний час, інші виплати, визначені абзацом другим статті 3-1 Закону, то вони мають виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати (3200 грн.).

Виплати, які не перелічені частиною 2 статті 3-1 Закону, мають ураховуватися в мінімальній заробітній платі.

_______________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

03 лютого 2017 року (Доплати до мінімальної заробітної плати на умовах внутрішнього сумісництва з встановленням неповної тривалості робочого часу)

06 січня 2017 року (Нарахована місячна зарплата менше мінімальної. Що робити?)

29 серпня 2016 року (щодо розмірів мінімальної заробітної плати та окладу у бюджетників в 2017 році)

20 липня 2016 року (щодо щорічних додаткових відпусток за роботу у важких і шкідливих умовах праці)