Актуальні новини  
20.02.2017 №2 

Працівник-інвалід отримує заробітну плату меншу від мінімальної. Який буде розмір єдиного соцвнеску (ЄСВ)?

В своїх новинах за 12.07.2016, 21.07.2016, 29.07.2016, 08.08.2016, 29.08.2016, 07.09.2016, 20.09.2016, 26.10.2016, 02.11.2016, 03.11.2016, 09.11.2016, 14.11.2016, 22.12.2016, 06.01.2017, 26.01.2017, 03.02.2017 - нами розкриті майже всі теми, що стосуються заробітної плати. А саме, відносно: розрахунку зарплатні; її мінімального розміру; встановлення надбавок та допомоги; компенсації за несвоєчасну виплату; розрахунку при відпусці, призову на військову службу, військовій службі під час мобілізації; деяких питань видачі довідок про зарплатню; розрахунку податків у 2017 році із заробітної плати; доплати до мінімальної заробітної плати на умовах сумісництва. Сьогодні про деякі питання розміру ЄСВ із заробітної плати працівника-інваліда.

Відповідно до частини п’ятої статті 8 Закону України від 08 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (за текстом - Закон N 2464) - платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (за текстом - ЄВ) - роботодавці нараховують ЄВ у розмірі 22% до визначеної статтею 7 Закону N 2464 бази нарахування ЄВ.

У випадку, якщо база нарахування ЄВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄВ.

При здійсненні нарахування заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄВ, встановлена цією частиною, застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Частиною тринадцятою статті 8 Закону N 2464 передбачено, що ставка ЄВ у розмірі 8,41 % визначеної бази нарахування для працюючих інвалідів встановлена тільки для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди.

Зазначена вище пільга не розповсюджується на ФОП, які використовують працю найманих працівників - інвалідів. Тобто ФОП нараховують ЄВ на заробітну плату (дохід) працівників - інвалідів у розмірі 22% до бази нарахування ЄВ.

Виходячи із вказаного вище, для найманого працівника - інваліда, який працює у ФОП, де загальна сума заробітної плати (доходу) за місяць не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, сума ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується дохід, та ставки ЄВ у розмірі 22 % до визначеної бази нарахування ЄВ.