Актуальні новини  
15.02.2017 №2 

Нагадуємо, що в Україні ускладнений виїзд дітей (віком до 16 років) за кордон.

У своїй постанові Кабінет Міністрів України "Про внесення зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України" від 19.10.2016 р. N 733 заборонив перетинати кордон дітям до 16-річного віку в супроводі одного з батьків без нотаріально завіреної згоди іншого з батьків без позначки в паспортному документі про прийняття на постійний консульський облік.

Раніше для перетину кордону досить було відмітки про перебування на тимчасовому консульському обліку, що в подальшому могло призвести до оскарження правомірності виїзду.

Тепер, новий порядок покликаний запобігати незаконному вивезенню за кордон дітей одним із батьків без дозволу іншого, сприятиме захисту прав як дітей, так і другого з батьків.

Також, ще планується внесення деяких змін до діючого законодавства. А саме, комітет Верховної Ради України у закордонних справах рекомендував прийняти в першому читанні проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів про порядок виїзду з України народних депутатів України". Вказаним документом пропонується заборонити виїзд із України народним депутатам, відносно яких у Верховній Раді було направлено подання до Генеральної прокуратури на дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт.