Актуальні новини  
10.02.2017 

Обчислення работодавцем страхового стажу працівника (дані за формою ОК-7, хто має право на отримання відповідних відомостей тощо)

У зв'язку із тим, що страховий стаж залежить від суми сплаченого за особу ЄСВ, то даних, що містяться в трудовій книжці працівника, недостатньо для правильного його обчислення.

Безпосередньо, для обчислення страхового стажу працівника роботодавцеві необхідна інформація про заробіток працівника за 12 місяців перед настанням страхового стажу, з якого сплачено ЄСВ, і кількість днів страхового стажу. Для цього достатньо надати форму ОК-7, у якій наведені дані про суму заробітної плати, з якої сплачено ЄСВ, і кількість днів страхового стажу за місяцями та про сплату ЄСВ. Її видача передбачена Законом України від 08.07.2010 р. N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" і постановою Пенсійного фонду України від 18.06.2014 р. N 10-1 "Про затвердження Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування".

Роботодавець самостійно може отримати відомості щодо застрахованої особи лише за період перебування такої особи в трудових відносинах із ним. Відомості за інші періоди йому може повідомити сам працівник. Тому останній має самостійно звернутися до органів ПФУ щодо індивідуальних відомостей за період, який потрібен роботодавцю.

Звертаємо увагу: індивідуальні відомості надаються в разі пред’явлення паспорта, довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або свідоцтва про загальнообов’язкове соціальне страхування чи пенсійного посвідчення за місцем проживання.

Таким чином, якщо за останні 12 місяців перед настанням страхового випадку страховий стаж працівника становить менш ніж 6 місяців, працівнику відділу кадрів рекомендовано повідомляти про це комісію (уповноваженого) із соціального страхування.