Актуальні новини  
17.01.2017 

До уваги страхувальників! До 20.01.2017р. необхідно подати звітність за коштами загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (по лікарняним) та витратами, зумовленими похованням за 2016 рік.

У відповідності до чинного законодавства, а саме до пункту 2 та пункту 8 частини 2 статті 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та пунктів 3.1, 4.1 Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, який затверджений постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 18 січня 2011 року за N 4 (далі за текстом Порядок N 4) - страхувальники зобов'язані формувати та подавати до органів вказаного Фонду звітність щодо коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.

У додатку 1 до Порядку N 4 - звіт по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням подається за формою Ф4-ФСС з ТВП до робочого органу ФСС ТВП за місцем обліку.

Як і зазначено у назві новини, страхувальники зобов'язані складати та подавати звіт не пізніше 20 числа наступного за звітним періодом місяця, тобто за 2016 рік кінцевим терміном подання є 20.01.2017 включно.

За неподання або несвоєчасне подання встановленої звітності передбачена адміністративна відповідальність. А саме - штраф.

Так, статтею 165-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що неподання або несвоєчасне подання встановленої звітності посадовими особами підприємств, установ, організацій, фізичними особами, які використовують найману працю, тягне за собою накладення штрафу від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з правопорушень, зазначених у частині першій цієї статті, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.