Актуальні новини  
01.12.2016 

Закупівлі будівельних робіт. Сьогодні про застосування діючого законодавства у сфері публічних закупівель.

Звертаючи увагу на те, що до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України надходили численні звернення від суб'єктів сфери публічних закупівель щодо застосування законодавства у сфері закупівель, Міністерство у своєму листі від 25.11.2016р. N 3302-01/38216-06 розглянуло найпоширювальні питання за даною темою.

Так, в разі якщо роботи проводяться по окремому об’єкту, на який складений окремий об’єктний кошторис (кошторисний розрахунок), їх закупівлю замовник здійснює, керуючись вартісними межами, установленими для проведення публічних закупівель.

У випадку, якщо супровідні роботи та послуги по об’єкту будівництва, включені до зведеного кошторисного розрахунку, та водночас вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт (будівництва), цей предмет закупівлі відноситься до визначення "роботи".

Якщо послуги з поточного ремонту проводяться за кожним окремим будинком, будівлею, спорудою, лінійним об’єктом інженерно-транспортної інфраструктури, їх закупівлю замовник здійснює, керуючись вартісними межами, установленими для проведення публічних закупівель, для кожного окремого будинку, будівлі, споруди, лінійного об’єкта інженерно-транспортної інфраструктури.

А коли замовником було укладено договір на виконання робіт, під час виконання яких виникла необхідність у додатковій закупівлі (проведенні додаткових будівельних робіт, що не були включені у початковий проект), вартість якої перевищує межі, установлені для проведення публічних закупівель, замовник може здійснити закупівлю таких робіт шляхом застосування переговорної процедури закупівлі за наявності підтверджених обставин.

Більш детально про публічні закупівлі будівельних робіт у листі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 25.11.2016р. N 3302-01/38216-06.