Актуальні новини  
03.11.2016 

Порядок обчислення середньої заробітної плати військовослужбовцям

Дане питання цікавить багатьох роботодавців. Поговоримо сьогодні про розрахунок нової середньої зарплати для оплати періоду проходження ним військової служби за контрактом одразу після його демобілізації.

Так, за частиною 4 статті 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, які були призвані під час мобілізації на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, але не більше ніж на строк укладеного контракту зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб - підприємців, де вони працювали на час призову.

Слід зазначити, що працівник, якого було призвано під час мобілізації, на особливий період, може укласти контракт на продовження військової служби, не звільняючись з військової служби. У такому разі не відбулося звільнення працівника, який був призваний під час мобілізації, на особливий період, з військової служби, а отже, йому продовжує зберігатися попередній середній заробіток.

В разі, якщо працівник, якого було призвано під час мобілізації, на особливий період, був звільнений з військової служби і через певний проміжок часу уклав контракт на продовження військової служби, в такому разі йому потрібно розраховувати новий середній заробіток з урахуванням положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 N 100.