Актуальні новини  
13.10.2016 

Переваги системи ProZorro та деякі поради для учасників публічних закупівель

В процедурі закупівлі, як і в будь-якому бізнесі, є свої нюанси та тонкощі.

Державні закупівлі завжди були непростими у частині проведення процедур, і, щоб дотримати всі нормативні приписи, вимагали високої кваліфікації і досвіду учасників.

Ставалося, що навіть досвідчені учасники іноді не могли виграти у процедурах державних закупівель.

Треба зауважити, що зараз участь у закупівлі стала більш легкою.

Тепер через електронну систему ProZorro до участі у публічних тендерах мають доступ не тільки "обрані" учасники - на сьогоднішній день будь-який підприємець може приєднатися до цього процесу і почати заробляти.

Також, учасники мають безперешкодний доступ не тільки до інформації про тендери і можливість ознайомлення з тендерною документацією, але і, що головне, подавати online питання/вимоги/скарги замовнику тендеру щодо суперечностей у тендерній документації або ж взагалі щодо наявності ознак дискримінаційних вимог з проханням до замовника надати пояснення або внести відповідні зміни в тендерну документацію.

Зазначені вище переваги стали можливі при застосуванні в практиці Закону України "Про публічні закупівлі" із останніми змінами та доповненнями. Даним Законом передбачено:

- запровадження обов’язковості проведення процедур через електронну систему. (Перший етап - обов’язковість проведення процедур через електронну систему поширюється на головних розпорядників коштів та монополістів (з 1 квітня 2016 року), на другому (з 1 серпня) - на всіх замовників;

- запровадження електронного аукціону, який передбачає автоматичну оцінку тендерних пропозицій;

- визначення нових понять "авторизований електронний майданчик", "електронна система закупівель", "централізована закупівельна організація", "система хмарних обчислень";

- замість 5 процедур залишити 3 (відкриті торги, конкурентний діалог, переговорна процедура";

- зміна термінології, зокрема, замість терміну "державна закупівля" вводиться термін "публічна закупівля";

- замість термінів "конкурс", "документація конкурсних торгів", "пропозиція конкурсних торгів", "комітет з конкурсних торгів", вводяться поняття "тендер", "тендерна документація", "тендерна пропозиція", "тендерний комітет".