Актуальні новини  
28.09.2016 

Податківці проконсультували, щодо заповнення акцизної накладної на паливо для власних потреб та при реалізації у ємкостях до

ДФС у своєму листі від 21.09.2016 р. N 20547/6/99-99-12-03-03-15 відносно надання податкової консультації щодо оподаткування акцизним податком операцій з реалізації пального, складання акцизних накладних при реалізації пального нагадали, що постачальник всіх видів палива, незалежно від напрямів його подальшого використання одержувачем, зобов'язаний надати такому суб'єкту господарювання акцизну накладну як платника акцизного податку з реалізації палива.

В зазначеній акцизній накладній зазначаються реквізити одержувача палива, а в її верхній лівій частині - тип причини "0".

На обсяги палива, використаного для власних потреб, суб'єкт господарювання акцизних накладних вказує:

- тип причини "3 - пальне відвантажено з метою власного споживання";

- у рядку "Особа - отримувач пального" - "Неплатник;

- у рядку "юридична особа - код за ЄДРПОУ отримувача пального: для фізичної особи - прізвище, ім'я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта" - умовний код"1000000000".

При реалізації палива в ємкостях до 5 літрів, суб'єкт господарювання зобов'язаний скласти акцизну накладну, у верхній лівій частині якої може бути вказаний тип причини "0", якщо така накладна надається одержувачу, або "1" - отримувач не є платником акцизного податку з реалізації палива (кінцевий споживач та суб'єкти господарювання відсутні у Реєстрі платників акцизного податку з реалізації палива).