Актуальні новини  
10.08.2016 

Вийшовши вчасно на пенсію можна отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 10 окладів.

Не всі знають, що вийшовши вчасно на пенсію, можна отримати одноразову допомогу.

Так, з 1 жовтня 2011 року органами Пенсійного фонду України виплачується не обкладена податком одноразова грошова допомога, передбачена пунктом 7-1 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в розмірі 10 місячних пенсій особи на день її призначення.

Вказана грошова допомога виплачується особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" - "ж" ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" і мають страховий стаж на таких посадах 35 років - для чоловіків, 30 років - для жінок, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію.

Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.11р. N 1191.

Також, при вирішенні питання про виплату грошової допомоги часто виникають ті ж питання, що і при визначенні права на пенсію за вислугу років - чи зараховуються окремі періоди роботи та іншої діяльності в стаж, що дає право на такі виплати, зокрема, період перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку при навчанні в клінічній ординатурі.

Згідно роз'яснень Пенсійного фонду, відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку зараховується до загального, безперервного стажу роботи і стаж роботи за фахом. Однак, якщо догляд за дитиною здійснювався під час навчання в клінічній ординатурі, то період такої відпустки в стаж, що дає право на допомогу, не зараховується.