Актуальні новини  
29.06.2016 

Мінфіном внесено зміни до Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів, затвердженого наказом Мінфіну від 18.08.2015 р. N 721.

Метою внесення змін - є насамперед приведення Порядку у відповідність із Законом України від 26 листопада 2015 року N 835-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Зазначеними змінами виключено з Порядку таку підставу для відмови податковим органом у взятті рахунка на облік, як невідповідності інформації щодо податкового номера або серії та номера паспорта, податкової адреси платника, поданої в повідомленні, даним в Держреєстрі фізосіб - платників податків, Єдиному державному реєстрі і Єдиному банку даних про платників-юросіб.

Підставою для відмови є наявність у Єдиному банку даних про платників податків - юридичних осіб інформації про направлення до Єдиного державного реєстру відомостей про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів або про узгодження плану реорганізації юридичної особи (у разі наявності податкового боргу), які формуються для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

Крім того, у разі відкриття/закриття одного спільного рахунку у цінних паперах для декількох осіб, у спільній власності яких перебувають цінні папери, депозитарні установи направляють Повідомлення щодо кожного платника окремо із зазначенням у Повідомленнях спільного рахунку.