Актуальні новини  
14.06.2016 №2 

Скасовано податок на пенсію.

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій" N 1411-VIII опубліковано 14 червня 2016 року в "Голосі України". Закон набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування, тобто з 1 липня 2016 року.

Даним Законом скасовано оподаткування податком на доходи фізичних осіб пенсій (включаючи суму їх індексації) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету.

Згідно з Законом підлягатимуть оподаткуванню пенсії:

- які становлять більше 10 прожиткових мінімумів, а це 10 740 гривень, - у частині такого перевищення;

- з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Відповідні суми пенсій будуть оподатковуватися за ставкою 18%.

Норми щодо оподаткування пенсій не застосовуються до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Чинна редакція Податкового кодексу передбачає, що до загального місячного чи річного оподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, у частині такого перевищення.

Ставка такого податку становила 15% бази оподаткування щодо перевищення суми пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, які отримуються платником податку.