Консультации : Держава недоплачує соціальну допомогу з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку


Материал подготовлен специалистами редакции журнала "Налоговое планирование"
www.nalogovnet.com

Держава недоплачує соціальну допомогу з догляду
за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Допомога з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у 2009 році для застрахованих осіб виплачується в таких самих розмірах, як і для незастрахованих.

На застрахованих осіб (осіб, які перед виходом у відпустку з догляду за дитиною працювали), поширюється Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням». У його статті 43 імперативно встановлено, що допомога для догляду за дитиною до досягненню нею трирічного віку встановлюється у розмірі, не меншому за розмір прожиткового мінімуму, встановленого законом. Таким чином, спеціальний закон встановлює мінімальний розмір допомоги, прирівнюючи його до розміру прожиткового мінімуму.

Але статтю 43 було виключено законами України про Державний бюджет на 2007, 2008 роки та відповідно зменшено розмір допомоги до смішних 130 грн на дитину. Це дало підставу управлінням праці та соціального захисту населення для нарахування та виплати в 4 рази меншої, ніж було передбачено законом, допомоги.

Згодом рішеннями № 6-рп/2007 від 09.07.2007 р. та № 10-рп/2008 від 22.05.2008 р. Конституційний суд визнав неконституційними (такими, що не відповідають Конституції України), відповідні положення названих законів про бюджет, що зменшували розмір допомоги. Таким чином, виплата допомоги у розмірі меншому, ніж розмір прожиткового мінімуму, є незаконною. Більше того, уряд запровадив новелу, за якою матеріальне забезпечення виплачується, якщо звернення за його призначенням надійшло не пізніше дванадцяти календарних місяців з дня відновлення працездатності, встановлення інвалідності, закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, смерті застрахованої особи або члена сім'ї, який перебував на її утриманні. А досі такий термін був необмеженим.

Сьогодні вже ведеться багато судових процесів з приводу визнання незаконними дій відповідних органів соціального захисту населення та доплати і перерахунку відповідної державної допомоги. Майже в 99% випадків суди виносять рішення на користь одержувачів допомоги, оскільки ці рішення Конституційного Суду України мають преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв’язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей законів, визнаних неконституційними.

Але і тут свій маразм: річ у тім, що положення, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення, а не з 1 січня бюджетного року. Таким чином, по півроку у 2007 та 2008 роках люди втрачають за нашими маразматичними законами навіть при рішенні суду...

Але для перерахунку недоплаченої допомоги за весь період, а також для подальшого правильного нарахування та виплати згідно з прожитковим мінімумом, необхідно звернутися до суду. Щоб подати позов до суду про виплату та перерахунок розміру допомоги, необхідно:

- звернутись із письмовою заявою до відповідного управління соціального захисту населення про перерахунок допомоги та виплату суми, встановленої законом;

- отримати відповідь (найімовірніше, відмову з обґрунтуванням);

- скласти позовну заяву у відповідності до процесуальних вимог, додати копії необхідних документів, сплатити судовий збір та подати її до суду за місцезнаходженням відповідача – відповідного управління праці та соціального захисту населення.

Допомога з догляду за дитиною до досягненню нею трирічного віку у 2009 році – це теж маразм: застрахованим особам її виплачують в такому самому розмірі, як і особам, не застрахованим у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (за що ж тоді внески беруть?). Розмір допомоги визначається як різниця між 50% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб. Про це офіційно говориться на урядовому порталі http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=39820165&cat_id=38627353!

Зразок заяви до управління праці та соціального захисту населення

Начальнику Управління праці та соціального
захисту населення Шевченківської районної
у місті Києві державної адміністрації
01135, м. Київ, пр-т Перемоги, 5

П.І.Б.
Домашня адреса

Заява

Я, П.І.Б., з «__» березня 2006 року перебуваю у частково оплачуваній відпустці з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (копії свідоцтва про народження серія ___________ та наказу № ____ від ______________р. додаються).
За період з _____ року по ______ року я отримувала державну допомогу з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (копія виписки з банківського карткового рахунка додається), у розмірі та в порядку, що визначаються згідно зі статтями 1, 13, 14, 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.92 р. № 2811-XII, ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III, абзацом третім частини другої ст. 56 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» від 19.12.2006 р. № 489-V. 9 липня 2007 року рішенням Конституційного Суду України № 6-рп/2007 деякі статті Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік» визнано неконституційними, зокрема статті, що безпосередньо визначають розмір державної допомоги з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (абзац третій ч.2 ст. 56, пп.7, 14 ст. 71). У зв’язку з цим набирають чинності норми законодавства, в яких встановлено розмір державної допомоги з догляду за дитиною, що не має бути меншим, ніж рівень прожиткового мінімуму, встановлений у нормативному порядку (ст. 43 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III, ч.1 ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.92 р. № 2811-XII). Статтею 62 Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік» встановлено прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років на 2007 рік з 1 січня – 434 гривні, з 1 квітня – 463 гривні, з 1 жовтня – 470 гривень. Таким чином, враховуючи викладене вище, а також те, що рішення Конституційного Суду є обов’язковими для виконання на території України, прошу: здійснити перерахунок та доплатити належні мені за законодавством платежі за період із ________ року по _______ року на загальну суму ________ грн (сума прописом) (копія розрахунку додається).

Додатки:

1) Розрахунок розміру виплат державної допомоги з догляду за дитиною, недоотриманих мною за період _________ року, на 1 арк. в 1 прим.
2) копія свідоцтва про народження серія _________;
3) копія наказу _______від _________ р.;
4) копія виписки з банківського карткового рахунка.

З повагою (прізвище та ініціали)

Журнал "Налоговое планирование"
№ 8 , (01.08.2009)
ООО "Центр Бизнес-Сервис"

Вход в систему
Логин
Пароль 
Новый пользователь
Забыл пароль?

Актуальні консультації
Списання автомобіля: від «а» до «я»
Штатний розпис професійно-технічного навчального закладу за новими вимогами
Новые группы 5 и 6 плательщиков ЕН: воплощение в жизнь
Электронные деньги и расчеты карточками: правила игры для субъектов хозяйствования
Вакцинация работников предприятия против гриппа, или Я уколов не боюсь: если надо уколюсь!
Стан бази
П'ятниця, 19.04.2024
В базi 549581 документ

 Огляд останніх надходжень
Увага! важлива інформація
  21.03.2018  

Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування
Постанова Кабінету Міністрів України N 180 від 07 лютого 2018 р.

Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту
Постанова Кабінету Міністрів України N 181 від 07 лютого 2018 р.

  19.03.2018  

Про затвердження Змін до Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України
Наказ Міністерства фінансів України N 110 від 05.02.2018 р.

Про затвердження Реєстру референтних цін (цін відшкодування) на препарати інсуліну станом на 01 лютого 2018 року
Наказ Міністерства охорони здоров'я України N 453 від 07.03.2018 р.

  15.03.2018  

Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю
Закон України N 2275-VIII від 6 лютого 2018 року

[Архив новостей]
Бланки та звітність
Податкова звiтнiсть
Фiнансова звiтнiсть
Вiдрахування у фонди
Форми документiв

2005-2017 © ПАРУС