МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАКАЗ
30.08.2018 N 4000

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
17 вересня 2018 р. за N 1066/32518

Про затвердження Критеріїв пріоритетності неолімпійських
видів спорту, визнаних в Україні

Відповідно до Закону України "Про фізичну культуру і спорт", Положення про Міністерство молоді та спорту України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року N 220, підпункту 1 пункту 4 плану заходів з розвитку неолімпійських видів спорту на 2018 - 2022 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06 червня 2018 року N 392-р, з метою комплектування складу національних збірних команд України з неолімпійських видів спорту та встановлення тарифних розрядів тренерів і працівників штатних збірних команд України наказую:

1. Затвердити Критерії пріоритетності неолімпійських видів спорту, визнаних в Україні, що додаються.

2. Департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту:

1) протягом чотирнадцяти днів з дня набрання чинності цим наказом затвердити неолімпійські види спорту, визнані в Україні, за категоріями;

2) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Відділу взаємодії з громадськістю та засобами масової інформації забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному веб-сайті Міністерства молоді та спорту України.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра молоді та спорту України відповідно до розподілу функціональних обов'язків.

Міністр молоді та спорту України І. О. Жданов

Погоджено:

Перший заступник Міністра соціальної політики України О. Крентовська

Керівник Секретаріату Спільного представницького
органу сторони роботодавців на національному рівні Р. Іллічов

Голова Профспілки працівників культури України Л. Ф. Перелигіна

Перший заступник Голови СПО об'єднань профспілок О. О. Шубін

Затверджено
Наказ Міністерства молоді та спорту України
30.08.2018 N 4000

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
17 вересня 2018 р.за N 1066/32518

Критерії
пріоритетності неолімпійських видів спорту, визнаних в Україні

1. Ці Критерії встановлюються з урахуванням результату виступів спортсменів національних збірних команд України на офіційних міжнародних змаганнях з неолімпійських видів спорту.

2. Ступінь пріоритетності неолімпійських видів спорту визначається за такими категоріями:

види спорту першої категорії;

види спорту другої категорії;

види спорту третьої категорії.

3. Пріоритетність встановлюється на наступний рік після проведення Всесвітніх ігор з неолімпійських видів спорту з 01 січня строком на чотири календарних роки.

4. Під час визначення критеріїв віднесення неолімпійських видів спорту, визнаних в Україні, до відповідних категорій пріоритетності враховується входження видів спорту до програм Всесвітніх ігор з неолімпійських видів спорту, Всесвітньої шахової олімпіади, Європейських ігор, Всесвітніх ігор з єдиноборств, Всесвітніх інтелектуальних ігор та виступів спортсменів на офіційних міжнародних змаганнях.

5. До першої категорії належать неолімпійські види спорту, визнані в Україні, які входять до програм Всесвітніх ігор з неолімпійських видів спорту, Всесвітньої шахової олімпіади та Європейських ігор та з яких спортсмени брали участь у зазначених змаганнях.

6. До другої категорії належать неолімпійські види спорту, що визнані в Україні, які входять до програм Всесвітніх ігор з неолімпійських видів спорту, Європейських ігор та з яких спортсмени брали участь на офіційних міжнародних змаганнях (чемпіонатах світу та Європи), та неолімпійські види спорту, визнані в Україні, які входять до програм Всесвітніх ігор з єдиноборств, Всесвітніх інтелектуальних ігор та з яких спортсмени брали участь у зазначених змаганнях.

7. До третьої категорії належать всі інші неолімпійські види спорту.

8. Розподілення видів спорту за категоріями пріоритетності здійснюється на підставі наказу Мінмолодьспорту за поданням структурного підрозділу, до повноважень якого віднесено координацію розвитку неолімпійських видів спорту, та враховується під час встановлення тарифних розрядів посад тренерів та працівників штатних національних збірних команд України з видів спорту.

Директор департаменту фізичної
культури та неолімпійських
видів спорту М. В. Бідний