Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 6 серпня 2014 р. N 324
Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 14 від 11 січня 2018
р.)

Про соціальний захист осіб, які отримали
тяжкі тілесні ушкодження під час участі
у масових акціях громадського протесту, що
відбулися у період з 21 листопада 2013 р.
по 21 лютого 2014 року

(Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 445 від 26.06.20
15
N 191 від 10.03.20
16
N 149 від 16.03.20
17
N 580 від 09.08.20
17)

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Виплатити одноразову грошову допомогу особам, які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., у 50-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому проводиться виплата.

(Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 149 від 16.03.2017)

2. Затвердити Порядок виплати одноразової грошової допомоги особам, які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 року, що додається.

3. Міністерству економічного розвитку і торгівлі разом з Міністерством соціальної політики, Міністерством фінансів та Міністерством юстиції забезпечити подання на розгляд Кабінету Міністрів України проекту розпорядження щодо виділення коштів із резервного фонду державного бюджету для забезпечення виплати грошової допомоги, передбаченої пунктом 1 цієї постанови.

Прем'єр-міністр України А.ЯЦЕНЮК

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 серпня 2014 р. N 324

Порядок
виплати одноразової грошової допомоги
особам, які отримали тяжкі тілесні ушкодження
під час участі у масових акціях громадського протесту,
що відбулися у період з 21 листопада 2013 р.
по 21 лютого 2014 року

1. Цей Порядок визначає механізм виплати одноразової грошової допомоги особам, які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 року (далі - допомога).

2. Допомога виплачується особам, які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р. (далі - масові акції), та включені до переліку осіб, які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі у масових акціях (далі - перелік).

3. Перелік формується МОЗ за результатами судово-медичної експертизи і затверджується зазначеним Міністерством за погодженням з Мінсоцполітики та МВС.

(Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 191 від 10.03.2016)

4. Перелік, а також зміни до нього МОЗ подає у дводенний строк після затвердження (внесення змін) Мінсоцполітики для виплати допомоги.

5. Мінсоцполітики на підставі переліку визначає загальний обсяг коштів для виплати допомоги та звертається до Мінекономрозвитку стосовно підготовки та подання Кабінетові Міністрів України проекту рішення про виділення відповідних коштів з резервного фонду державного бюджету.

6. Для виплати допомоги особа, яка отримала тяжкі тілесні ушкодження під час участі у масових акціях та включена до переліку, звертається до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, структурного підрозділу з питань праці та соціального захисту населення виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради (далі - орган соціального захисту населення) за місцем реєстрації проживання або перебування з відповідною заявою, в якій зазначаються реквізити рахунка у банку, на який перераховується допомога.

До заяви додаються:

копія документа, що посвідчує особу громадянина України, іноземця або особи без громадянства (з пред’явленням оригіналу);

копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті або які не є громадянами України).

7. У разі відсутності реєстрації місця проживання або перебування особа, яка отримала тяжкі тілесні ушкодження під час участі у масових акціях, звертається із заявою про виплату допомоги до управління праці та соціального захисту населення Печерської районної у м. Києві держадміністрації.

8. Якщо особа, яка отримала тяжкі тілесні ушкодження під час участі у масових акціях, не може самостійно звернутися із заявою про виплату допомоги у зв’язку із станом здоров’я, перебуванням на навчанні за кордоном, проходженням військової служби або якщо до неї застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження, вона може подати таку заяву через уповноваженого представника на підставі оформленої в установленому порядку довіреності.

У разі смерті або недієздатності особи, яка включена до переліку та не отримала допомоги, допомога може бути виплачена одному із членів сім’ї зазначеної особи на підставі відповідного рішення суду або довідки про смерть такої особи за умови подання письмової згоди довільної форми від інших членів сім’ї.

Членами сім’ї зазначеної особи є: особи, які перебувають у шлюбі; особи, які проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою; її діти; особи, які перебувають під опікою чи піклуванням; особи, які є родичами прямої або непрямої лінії споріднення за умови спільного проживання.

(Абзац третій пункту 8 в редакції Постанови КМ N 580 від 09.08.2017)

Якщо судово-медичною експертизою встановлено, що смерть особи, включеної до переліку, пов’язана з нанесенням їй тяжких тілесних ушкоджень під час участі у масових акціях, виплати проводяться членам сім’ї особи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2014 р. N 76 "Про соціальний захист членів сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 року, а також осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції гідності" (Офіційний вісник України, 2014 р., N 28, ст. 790; 2015 р., N 62, ст. 2027) з урахуванням сум, сплачених до моменту смерті.

У випадку, передбаченому абзацом четвертим пункту 8 цього Порядку, особу виключають з переліку та включають до списку осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., члени сімей яких мають право на одержання одноразової грошової допомоги та доплати до пенсії у зв’язку з втратою годувальника, який затверджується Мінсоцполітики за погодженням із МОЗ, МВС і Міноборони.

(Пункт 8 в редакції Постанови КМ N 149 від 16.03.2017)

9. Орган соціального захисту населення:

приймає рішення про виплату допомоги протягом 10 днів після подання заяви та документів, зазначених у пункті 6 цього Порядку;

подає протягом п’яти днів після прийняття такого рішення структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій списки осіб, щодо яких прийнято рішення про виплату допомоги, із зазначенням її розміру за встановленою Мінсоцполітики формою для узагальнення, зіставлення з переліком і подання зазначеному Міністерству узагальнених списків протягом трьох днів за встановленою ним формою.

10. Мінсоцполітики після надходження зазначених у пункті 9 цього Порядку списків та прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для виплати допомоги перераховує відповідні кошти органам соціального захисту населення.

11. Допомога перераховується на банківський рахунок особи, яка отримала тяжкі тілесні ушкодження під час участі у масових акціях, не пізніше двох робочих днів після надходження коштів на рахунок органу соціального захисту населення.

12. Органи соціального захисту населення формують та зберігають протягом п’яти років особові справи осіб, яким виплачено допомогу.

13. Контроль за цільовим і ефективним витрачанням бюджетних коштів, виділених для виплати допомоги, здійснюється в установленому законодавством порядку.