МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

НАКАЗ
16.06.2017 N 151

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
05 липня 2017 р. за N 817/30685

Про затвердження Змін до Порядку проведення ремонту та
утримання об'єктів благоустрою населених пунктів

Відповідно до пункту 8 Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року N 197, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Зміни до Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23 вересня 2003 року N 154, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2004 року за N 189/8788, що додаються.

2. Управлінню благоустрою територій та комунального обслуговування (Барінов М.О.) разом з Юридичним департаментом (Дорофеєв М.Ю.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Кругляка Е.Б.

Перший заступник Міністра В.А. Негода

Затверджено
Наказ Міністерства регіонального розвитку,
будівництва та житлово-комунального
господарства України
16.06.2017 N 151

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
05 липня 2017 р. за N 817/30685

Зміни
до Порядку проведення ремонту та утримання
об’єктів благоустрою населених пунктів

1. У розділі 1:

1) пункт 1.1 після слів "підвищення експлуатаційних якостей" доповнити словами ", у тому числі шляхом створення безпечних і сприятливих умов пересування для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення,";

2) у підпункті "а" підпункту 1.2.5 пункту 1.2 слово "стандартів" замінити словом "правил";

3) у пункті 1.4:

в абзаці першому слова "що спрямовані на відновлення їх експлуатаційних характеристик" замінити словами "що спрямовані на відновлення та підвищення їх експлуатаційних характеристик, у тому числі з обов’язковим урахуванням потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення,";

після абзацу першого доповнити новим абзацом другим такого змісту:

"Не допускається проведення капітального ремонту об’єктів благоустрою без створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до державних будівельних норм.".

У зв’язку з цим абзаци другий, третій вважати відповідно абзацами третім, четвертим;

4) пункт 1.5 доповнити словами ", у тому числі спрямовані на обов’язкове облаштування елементами для створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до державних будівельних норм";

5) у пункті 1.7:

абзац третій підпункту "а" доповнити словами ", у тому числі пошкоджень, що створюють перешкоди для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення";

6) абзац перший пункту 1.8 доповнити словами ", створенні сприятливих умов пересування для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення";

7) у пункті 1.11:

слова "нормативно-технічних документів, Державних стандартів України" замінити словами "нормативно-правових актів";

доповнити пункт новим абзацом такого змісту:

"Ремонт доріг повинен включати здійснення заходів щодо пониження бортового каменю на дорогах (краю проїзної частини, украпленої смуги узбіччя) в місцях перетину пішохідних шляхів (тротуарів) із дорогами для проїзду автотранспортних засобів (до нульового рівня), встановлення бортового каменю на зупинках на рівні підлоги транспортного засобу загального користування та звукових сигналів на світлофорах, а також обов’язкове встановлення попереджувальних тактильних елементів з конусоподібними або круглими рифами (висота рифа 5мм) завширшки не менше 50 см на відстані 80 см перед виїздом на проїзну частину, де було здійсненно роботи з пониження бортового каменю. Попереджувальна смуга має бути розташована обов’язково паралельно проїжджій частині.".

2. У розділі 2:

1) пункт 2.20 після абзацу третього доповнити новим абзацом четвертим такого змісту:

"- дані про створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;".

У зв’язку з цим абзаци четвертий - восьмий вважати відповідно абзацами п’ятим - дев’ятим;

2) у пункті 2.27 слова "нормативних документів" замінити словами "нормативно-правових актів".

3. У розділі 3:

1) в абзаці другому пункту 3.3 слова "державних стандартів" виключити;

2) доповнити розділ новим пунктом такого змісту:

"3.7. Ремонтні роботи виконуються з дотриманням вимог та норм ДБН В.2.2-17 "Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення", ДБН Б.2.2-5 "Благоустрій територій", ДБН В.2.3-5-2001 "Споруди транспорту. Вулиці та дороги населених пунктів", ДБН В.23-4:2007 "Споруди транспорту. Автомобільні дороги", ДБН В.2.3-18:2007 "Трамвайні та тролейбусні лінії. Загальні вимоги до проектування", ДСТУ-Н Б В.2.2-31 "Настанова з облаштування будинків і споруд цивільного призначення елементами доступності для осіб з вадами зору та слуху", ДСТУ Б ISO 21542:2013 "Будинки і споруди. Доступність і зручність використання побудованого життєвого середовища (ISO 21542:2011, IDT).".

4. Друге речення пункту 6.2 розділу 6 викласти у такій редакції: "До складу комісії включається представник власника об’єкта благоустрою, а у разі здавання та приймання робіт з поточного ремонту - також представник громадської організації осіб з інвалідністю, котра опікується проблемою доступності (у разі наявності такої організації на території відповідного населеного пункту, за її згодою).".

5. У додатку 1:

1) пункт 1 "Вулично-дорожня мережа" доповнити новими підпунктами 1.32 - 1.35 такого змісту:

"1.32. Улаштування пониження бордюрного каменю тротуарів пішохідних шляхів та доріжок до нульового рівня у місцях сполучення з проїзною частиною вулиць, доріг, в’їздів у двори, внутрішньоквартальних та інших проїздів тощо, а також обов’язкове встановлення попереджувальних тактильних елементів з конусоподібними рифами або круглими рифами (висота рифа 5мм) завширшки не менше 50 см на відстані 80 см перед виїздом на проїзну частину, де було здійснено роботи з пониження бортового каменю. Попереджувальна смуга має бути розташована обов’язково паралельно проїзній частині.

1.33. Улаштування пандусів в місцях сполучення тротуарів, пішохідних шляхів та пішохідних доріжок, велодоріжок тощо з проїзною частиною вулиць, доріг, в’їздів у двори, внутрішньоквартальних та інших проїздів тощо, а також обов’язкове встановлення попереджувальних тактильних елементів з конусоподібними рифами або круглими рифами (висота рифа 5мм) завширшки не менше 50 см на відстані 80 см перед виїздом на проїзну частину, де було здійснено роботи з пониження бортового каменю. Попереджувальна смуга має бути розташована обов’язково паралельно проїзній частині.

1.34. Улаштування напрямних огороджень.

1.35. Улаштування тактильних попереджувальних та направляючих дорожніх покажчиків в місцях сполучення тротуарів, пішохідних шляхів та пішохідних доріжок, велодоріжок тощо з проїзною частиною місць сполучення вулиць, в’їздів у двори, внутрішньоквартальних та інших проїздів тощо.";

2) пункт 4 "Зелені насадження" доповнити новими підпунктами 4.17 - 4.19 такого змісту:

"4.17. Улаштування пандусів.

4.18. Улаштування напрямних огороджень.

4.19. Улаштування тактильних дорожніх покажчиків.".

6. У пункті 1 "Вулично-дорожня мережа" додатка 3:

1) доповнити підпункт "а" новими підпунктами 1.17-1.20 такого змісту:

"1.17. Улаштування пониження бордюрного каменю тротуарів до нульового рівня, а також обов’язкове встановлення попереджувальних тактильних елементів з конусоподібними рифами або круглими рифами (висота рифа 5мм) завширшки не менше 50 см на відстані 80 см перед виїздом на проїзну частину, де було здійсненно роботи з пониження бортового каменю, у місцях сполучення з проїзною частиною вулиць, доріг, в’їздів у двори, внутрішньоквартальних та інших проїздів тощо при роботах з виправлення та заміни пошкоджених бордюрних каменів і поребриків на ділянках завдовжки понад 100 м, але не більше 40 % загальної їх довжини, на вулиці, дорозі, внутрішньоквартальних та інших проїздах, а також з улаштування нових на окремих ділянках загальною довжиною не більше 100 м.

1.18. Улаштування похилої 1:7 (пандусів) із пониженням бордюру до "0", а також обов’язкове встановлення попереджувальних тактильних елементів з конусоподібними рифами або круглими рифами (висота рифа 5мм) завширшки не менше 50 см на відстані 80 см перед виїздом на проїзну частину, де було здійсненно роботи з пониження бортового каменю, на тротуарах, пішохідних доріжках у місцях сполучення з проїзною частиною вулиць, доріг, в’їздів у двори, внутрішньоквартальних та інших проїздів тощо при роботах з виправлення та заміни пошкоджених бордюрних каменів і поребриків на ділянках завдовжки понад 100 м, але не більше 40 % загальної їх довжини, на вулиці, дорозі, внутрішньоквартальних та інших проїздах, а також з улаштування нових на окремих ділянках загальною довжиною не більше 100 м.

1.19. Улаштування напрямних огороджень на окремих ділянках вулиці, дороги, на внутрішньоквартальних та інших проїздах загальною довжиною не більше 100 м.

1.20. Улаштування тактильних попереджувальних та направляючих дорожніх покажчиків на окремих ділянках вулиці, дороги, внутрішньоквартальних та інших проїздах загальною довжиною не більше 100 м".

У зв’язку з цим підпункти 1.17 - 1.35 вважати відповідно підпунктами 1.21 - 1.39;

2) у підпункті "б":

пункт 1.39 після слів "усунення пошкоджень огорожі," доповнити словами "тактильних дорожніх покажчиків,";

доповнити підпункт новими підпунктами 1.40, 1.41 такого змісту:

"1.40. Улаштування пониження бордюрного каменю тротуарів до нульового рівня, а також обов’язкове встановлення попереджувальних тактильних елементів з конусоподібними рифами або круглими рифами заввишки 5мм та завширшки не менше 50 см на відстані 80 см перед виїздом на проїзну частину, де було здійснено роботи з пониження бортового каменю, у місцях сполучення з проїзною частиною вулиць, доріг, в’їздів у двори, внутрішньоквартальних та інших проїздів тощо при роботах з виправлення та заміни окремих бордюрних каменів та поребриків на ділянках завдовжки не більше 100 м, але не більше 20 % від загальної їх довжини на даній вулиці, дорозі, внутрішньоквартальних та інших проїздах.

1.41. Улаштування пандусів при роботах з виправлення та заміни окремих бордюрних каменів та поребриків на ділянках завдовжки не більше 100 м, але не більше 20 % від загальної їх довжини на даній вулиці, дорозі, внутрішньоквартальних та інших проїздах".

7. Підпункт 4.1 пункту 4 "Зелені насадження" додатка 5 доповнити новими абзацами такого змісту:

"Під час догляду за зеленими насадженнями має бути дотримано таких вимог:

відсутність виступів зелених насаджень на пішохідні доріжки;

гілки зелених насаджень, розташованих над пішохідною доріжкою, мають бути на висоті не нижче ніж 2,1 м".

Начальник Управління благоустрою територій
та комунального обслуговування М.О. Барінов