Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

НАКАЗ
12.01.2017 N 16

Зареєстровано
у Міністерстві юстиції України
12 травня 2017 р. за N 597/30465

Про затвердження Умов, критеріїв, диференційованих показників та розмірів
посадових окладів керівників підприємств, заснованих на державній власності, та
об’єднань державних підприємств, що належать до сфери управління
Міненерговугілля України, відкритих акціонерних товариств, створених у
процесі приватизації (корпоратизації) державних підприємств, та публічних
акціонерних товариств, щодо яких Міненерговугілля України здійснює
управління корпоративними правами держави

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 6 Закону України "Про управління об’єктами державної власності", пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 19 травня 1999 року N 859 "Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Умови, критерії, диференційовані показники та розміри посадових окладів керівників підприємств, заснованих на державній власності, та об’єднань державних підприємств, що належать до сфери управління Міненерговугілля України, відкритих акціонерних товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації) державних підприємств та публічних акціонерних товариств, щодо яких Міненерговугілля України здійснює управління корпоративними правами держави, що додаються.

2. Управлінню трудової та соціальної політики (Левчук Т.І.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Міністр І.С. Насалик

Затверджено
Наказ Міністерства енергетики та
вугільної промисловості України
12.01.2017 N 16

Зареєстровано
у Міністерстві юстиції України
12 травня 2017 р. за N 597/30465

Умови, критерії,
диференційовані показники та розміри посадових окладів керівників підприємств,
заснованих на державній власності, та об’єднань державних підприємств, що
належать до сфери управління Міненерговугілля України, відкритих акціонерних
товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації) державних
підприємств, та публічних акціонерних товариств, щодо яких Міненерговугілля
України здійснює управління корпоративними правами держа
ви

I. Загальні положення

1. Посадові оклади керівників підприємств, заснованих на державній власності, та об’єднань державних підприємств, що належать до сфери управління Міненерговугілля України (далі - підприємства та об’єднання), відкритих акціонерних товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації) державних підприємств, та публічних акціонерних товариств, щодо яких Міненерговугілля України здійснює управління корпоративними правами держави (далі - товариства), встановлюються (переглядаються) Міністерством енергетики та вугільної промисловості України на підставі розрахунків, здійснених відповідно до розділу ІІ цих Умов.

2. Ці Умови застосовуються при розрахунку посадових окладів:

керівників підприємств та об’єднань, з якими укладено контракти;

керівників відкритих акціонерних товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації) державних підприємств, з якими укладено контракти, на період до скликання перших загальних зборів акціонерів товариства;

керівників публічних акціонерних товариств;

виконуючих та тимчасово виконуючих обов’язки керівників підприємств, об’єднань та товариств.

3. Умови оплати праці керівників підприємств, об’єднань та товариств визначаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 травня 1999 року N 859 "Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств".

4. Для розрахунку розміру посадового окладу керівника застосовуються показники останньої річної фінансової звітності відповідного підприємства або товариства.

5. Розмір посадового окладу керівника підприємства, об’єднання або товариства переглядається Міністерством енергетики та вугільної промисловості України при зміні:

групи, до якої віднесено підприємство або товариство;

мінімального посадового окладу (ставки) працівника основної професії.

II. Розрахунок максимально допустимого розміру посадового
окладу керівника підприємства або товариства

1. Розрахунок загального коефіцієнта коригування посадового окладу:

Ккориг = R х N1 + A х N2 + H х N3,

де

R - вага критерію "вартість активів", що становить 0,25;

А - вага критерію "річний чистий дохід", що становить 0,50;

Н - вага критерію "середньооблікова чисельність працівників в еквіваленті повної зайнятості робітника за рік", що становить 0,25;

N1, N2, N3 - коефіцієнти коригування окремого критерію допустимого розміру посадового окладу (далі - коефіцієнт коригування окремого критерію).

Коефіцієнт коригування окремого критерію розраховується за кожним показником (критерієм) таким чином:

N(1, 2, 3) = (F-М1)/(М2-М1),

де

F - фактичне значення показника відповідно до фінансової звітності;

М1 - нижня межа значення показника відповідної групи (таблиця 1);

М2 - верхня межа значення показника відповідної групи (таблиця 1).

Для підприємств та товариств, що за визначеними критеріями належать до 1 групи, значення показника М1 дорівнює 0.

Для підприємств та товариств, що за визначеними критеріями належать до 5 групи, під час розрахунку коефіцієнтів коригування окремого критерію значення показника М2 дорівнює значенням відповідних показників згідно з даними останньої річної фінансової звітності.

Таблиця 1

Група  Показники підприємства або товариства за звітний рік
(нижня межа (М1), верхня межа (М2)) 
Вартість активів становить менш як 1 млрд гривень, або річний чистий дохід від реалізації товарів (робіт, послуг) становить менш як 200 млн гривень, або середньооблікова чисельність працівників в еквіваленті повної зайнятості робітника менш як 500 осіб 
Вартість активів становить більш як 1 млрд гривень та не перевищує 3 млрд гривень, або річний чистий дохід від реалізації товарів (робіт, послуг) становить більш як 200 млн гривень та не перевищує 1 млрд гривень, або середньооблікова чисельність працівників в еквіваленті повної зайнятості робітника більш як 500 осіб та не перевищує 1 тис. осіб 
Вартість активів становить більш як 3 млрд гривень та не перевищує 10 млрд гривень, або річний чистий дохід від реалізації товарів (робіт, послуг) становить більш як 1 млрд гривень та не перевищує 5 млрд гривень, або середньооблікова чисельність працівників в еквіваленті повної зайнятості робітника більш як 1 тис. осіб та не перевищує 5 тис. осіб 
Вартість активів становить більш як 10 млрд гривень та не перевищує 30 млрд гривень, або річний чистий дохід від реалізації товарів (робіт, послуг) становить більш як 5 млрд гривень та не перевищує 10 млрд гривень, або середньооблікова чисельність працівників в еквіваленті повної зайнятості робітника більш як 5 тис. осіб та не перевищує 20 тис. осіб 
Вартість активів становить більш як 30 млрд гривень, або річний чистий дохід від реалізації товарів (робіт, послуг) становить більш як 10 млрд гривень, або середньооблікова чисельність працівників в еквіваленті повної зайнятості робітника більш як 20 тис. осіб 

2. Розрахунок показника кратності допустимого розміру посадового окладу керівника підприємства або товариства до мінімального посадового окладу (ставки) працівника основної професії (далі - показник кратності):

Ккрат = (R2 - R1) х Ккориг + R1,

де

R1 - нижня межа показника кратності (таблиця 2);

R2 - верхня межа показника кратності (таблиця 2).

Таблиця 2

Група  Нижня межа показника кратності допустимого розміру посадового окладу (R1)  Верхня межа показника кратності допустимого розміру посадового окладу (R2) 
10  29 
30  59 
60  99 
100  199 

У разі належності коефіцієнтів коригування окремих критеріїв (N1, N2, N3) до двох і більше груп при розрахунку коефіцієнта кратності (Ккрат) значення показників R1 та R2 визначається як середньоарифметичне значення показників цих груп.

3. Розрахунок розміру посадового окладу керівника підприємства або товариства:

Окер = Омін х Ккрат,

де

Окер - посадовий оклад керівника у гривнях;

Омін - мінімальний посадовий оклад (ставка) працівника основної професії, визначений у колективному договорі підприємства або товариства, у гривнях.

Показники підприємства та товариства (таблиця 1), що застосовуються при здійсненні розрахунку коефіцієнтів коригування окремого критерію (Ккориг), виражаються в однакових одиницях вимірювання з округленням до двох знаків після коми.

III. Особливі умови розрахунку посадових окладів
керівників підприємств, об’єднань та товариств

1. Розрахунок розміру посадового окладу керівника підприємства або товариства у разі, якщо підприємство або товариство розпочало свою діяльність у поточному році, на період до складання підприємством або товариством річної фінансової звітності здійснюється із застосуванням показника кратності (Ккрат) на рівні нижньої межі (R1) групи, до якої відноситься підприємство або товариство за показником вартості активів та показником середньооблікової чисельності працівників в еквіваленті повної зайнятості робітника за рік.

У разі належності значень показників вартості активів та середньооблікової чисельності працівників в еквіваленті повної зайнятості робітника за рік до різних груп (таблиця 2) коефіцієнт кратності (Ккрат) визначається як середньоарифметичне значення нижніх меж (R1) цих груп.

2. У разі якщо посадовий оклад керівника підприємства або товариства після розрахунку згідно з розділом II цих Умов виявиться меншим від вже встановленого, розмір його посадового окладу не змінюється.

3. Розмір посадового окладу керівника об'єднання державних підприємств за умови прибуткової діяльності усіх учасників об'єднання за показниками останньої річної фінансової звітності таких підприємств встановлюється на рівні посадового окладу керівника найбільшого за чисельністю працюючих підприємства, що входить до складу цього об'єднання, який підвищується на 10 відсотків.

Начальник Управління трудової та соціальної політики Т. Левчук