КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 22 грудня 1997 р. N 1443
Київ

( Позначку "Не для друку"
знято Розпорядженням КМ
N 490-р від 19.03.20
08 )

Про затвердження Порядку ввезення в Україну
вогнепальної зброї представниками служб безпеки
та охоронцями глав держав
і членів офіційних делегацій іноземних держав

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 1591 від 29.11.2001
N 437 від 13.07.20
16 )

Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок ввезення в Україну вогнепальної зброї представниками служб безпеки та охоронцями глав держав і членів офіційних делегацій іноземних держав (додається).

Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 грудня 1997 р. N 1443

Порядок
ввезення в Україну вогнепальної зброї
представниками служб безпеки та охоронцями глав держав
і членів офіційних делегацій іноземних держав

( У тексті Порядку слово "МВС" замінено словами "Національна
поліція" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ
N 437 від 13.07.2016 )

1. Для забезпечення безпеки глав держав і членів офіційних делегацій іноземних держав дозволяється ввезення в Україну представниками служб безпеки та охоронцями (далі - охоронці) лише пістолетів і револьверів та набоїв до них.

Забороняється ввезення в Україну для цих цілей автоматичної вогнепальної зброї, вибухових пристроїв, а також зброї, уражальна дія якої ґрунтується на використанні електричної енергії, радіоактивного випромінювання, біологічних та хімічних факторів.

2. Ввезення в Україну вогнепальної зброї, не зазначеної у цьому Порядку, здійснюється згідно з рішенням начальника Управління державної охорони, прийнятим за пропозицією МЗС і погодженим з СБУ та Національною поліцією. ( Пункт 2 в редакції Постанови КМ N 1591 від 29.11.2001 )

3. Інформацію про термін прибуття в Україну глав держав або офіційних делегацій та про пункти пропуску через державний кордон, термін їх перебування в Україні, а також про чисельність охоронців, кількість та систему зброї, її номери, калібр та кількість набоїв до неї, а також пропозиції щодо ввезення зазначеної зброї з урахуванням Протоколу перебування цих осіб і делегацій в Україні МЗС разом з копією вербальної ноти надсилає Управлінню державної охорони за 5 діб, але не пізніше ніж за 72 години до їх прибуття в Україну.

Управління державної охорони, розглянувши ці матеріали, безвідкладно надсилає Національній поліції інформацію щодо прибуття в Україну охоронців із зазначенням прізвища за паспортом (іншим документом, що посвідчує особу) та озброєності.

У разі відсутності підстав для ввезення охоронцями в Україну вогнепальної зброї Управління державної охорони не пізніше ніж за 3 доби до прибуття глав держав або членів офіційних делегацій надсилає МЗС відповідну інформацію.

4. Пропуск охоронців через державний кордон, що прибувають в Україну чи вибувають за її межі, із вогнепальною зброєю провадиться в присутності представника Управління державної охорони.

5. Контроль за зберіганням та застосуванням вогнепальної зброї охоронцями здійснюють Управління державної охорони та Національна поліція, а за своєчасним її вивезенням за межі України - Управління державної охорони та Держкомкордон.