МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
13.04.2016 N 432

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 квітня 2016 р. за N 615/28745

Про затвердження Положення про Всеукраїнський
учнівський конкурс "Зміни до Конституції - нове
обличчя місця, де ти живеш!"

Відповідно до Указу Президента України від 25 червня 2013 року N 344 "Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року", підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 630, та з метою популяризації знань серед учнівської молоді, батьків, вчителів та освітянської спільноти про зміни до Конституції України через інтерактивну комунікацію НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про Всеукраїнський учнівський конкурс "Зміни до Конституції - нове обличчя місця, де ти живеш!" (далі - Конкурс), що додається.

2. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю.Г.), державній науковій установі "Інститут модернізації змісту освіти" (Вяткіна Н.Б.) сприяти участі учнів загальноосвітніх навчальних закладів у Конкурсі.

3. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту АРК, департаментам (управлінням) освіти і науки обласних, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій сприяти педагогічним колективам загальноосвітніх навчальних закладів в організації та проведенні Конкурсу.

4. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю.Г.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П.К.

Тимчасово виконуюча обов’язки Міністра І.Р. Совсун

Затверджено
Наказ Міністерства освіти і науки України
13.04.2016 N 432

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 квітня 2016 р. за N 615/28745

Положення
про Всеукраїнський учнівський конкурс "Зміни до
Конституц
ії - нове обличчя місця, де ти живеш!"

І. Загальні положення

1. Це Положення визначає загальний порядок організації та проведення Всеукраїнського учнівського конкурсу "Зміни до Конституції - нове обличчя місця, де ти живеш!" (далі - Конкурс).

2. Метою Конкурсу є популяризація знань серед учнівської молоді, батьків та педагогічних працівників про зміни до Конституції України, зокрема щодо децентралізації, через інтерактивну комунікацію.

3. Конкурс проводиться під патронатом Президента України за участю Національної Ради реформ, Міністерства освіти i науки України та за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Ради Європи, Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" (DESPRO).

Організацію та проведення Конкурсу здійснює державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти" Міністерства освіти і науки України (далі - Інститут).

4. Учасниками Конкурсу можуть бути команди (класи) учнів 5-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів (далі - учні) системи освіти усіх форм власності.

ІІ. Завдання Конкурсу

Основними завданнями Конкурсу є:

надання учнівській молоді та дорослим з їхнього оточення (вчителі, батьки, інші представники громади) (далі - дорослі) уявлення про зміст та переваги змін до Конституції України, зокрема щодо децентралізації;

залучення учнівської молоді та дорослих до активної діяльності в громаді та виконання спільних проектів;

створення підґрунтя у підготовці учнівської молоді та дорослих до впровадження змін у соціальний розвиток власної громади, усвідомлення переваг, які отримує кожний громадянин, кожна громада відповідно до змін до Конституції України;

розуміння, що повноваження, фінансові ресурси і контроль - складові, на яких базується ефективна модель місцевого самоврядування.

ІІІ. Проведення Конкурсу

1. Конкурс проводиться у два етапи.

І етап - Всеукраїнський відкритий урок "Зміни до Конституції - нове обличчя місця, де ти живеш!" для учнів 5-11-х класів, який проводиться одночасно в усіх загальноосвітніх навчальних закладах системи освіти усіх форм власності.

Вчитель розповідає учням про суть змін до Конституції України на сучасному етапі розбудови нашої держави. Вчитель разом з учнями моделює ці зміни, які мають відбутися у суспільстві й позитивно вплинути на життя кожного громадянина України. Учасниками уроку можуть бути також батьки, громадські та державні діячі, юристи, журналісти тощо (за їх згодою).

Формат уроку:

вступне слово вчителя про зміни до Конституції України щодо децентралізації;

питання-відповіді про зміни до Конституції України на сучасному етапі;

повідомлення про Конкурс та його завдання.

2. ІІ етап - конкурс творчих робіт, що передбачає виконання учнями окремого класу спільної творчої роботи у формі плану-схеми (плакат формату А1) на тему "Зміни до Конституції - нове обличчя (назва населеного пункту)!" про розвиток своєї місцевості (громади) відповідно до змін у Конституції України та відеопрезентації до нього.

ІІ етап Конкурсу проводиться у три тури:

І тур - шкільний;

ІІ тур - районний (міський);

ІІІ тур - онлайн-голосування.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій заявки на участь у відповідному турі ІІ етапу Конкурсу за формою, наведеною у додатку до цього Положення, надсилають на електронну адресу: konkurs.ua@gmail.com (додаток).

IV. Вимоги до творчої роботи

1. До створення плану-схеми майбутнього розвитку села, селища, району, міста залучаються учні, їх батьки та вчителі. Зусиллями учнів класу необхідно зобразити (за допомогою аплікації, об’ємних фігур тощо) уявний план-схему свого села, селища, району, міста, вулиці з новими об’єктами інфраструктури, підприємствами, закладами освіти, культури, туризму, соціальної та медичної допомоги, спортивними та іншими об’єктами, що може стати реальністю завдяки новим повноваженням та ресурсам відповідної громади внаслідок децентралізації, зміст якої буде відображено в змінах до Конституції України.

2. До плану-схеми додається відеопрезентація - до 3-х хвилин. Учні представляють свій клас, школу, населений пункт, пояснюють, чому саме такою вони хочуть бачити свою малу Батьківщину, з чого варто почати роботу в громаді тощо.

Творча робота без відеопрезентації не буде подана до голосування.

V. Організаційний комітет і журі Конкурсу

1. Для організації та проведення Конкурсу, підведення його підсумків, нагородження команд-переможців у м. Києві створюється центральний організаційний комітет (далі - Оргкомітет) та Всеукраїнське журі Конкурсу.

2. До складу Оргкомітету та Всеукраїнського журі Конкурсу входять представники Адміністрації Президента України, Національної Ради реформ, Ради Європи, керівники Мiнiстерства освіти i науки України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Інституту, Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" (DESPRO).

До складу Оргкомітету та Всеукраїнського журі Конкурсу не може входити одночасно одна й та сама особа.

3. Персональний склад Оргкомітету та Всеукраїнського журі Конкурсу затверджується наказом Мiнiстерства освіти i науки України.

4. Для організації та проведення І та ІІ турів ІІ етапу Конкурсу за місцем їх проведення створюються організаційні комітети та журі, до складу яких входять керівники загальноосвітніх навчальних закладів, представники органів управління освітою, вчителі, батьки, представники місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності (за їх згодою).

5. Персональний склад організаційних комітетів та журі затверджується:

І туру ІІ етапу Конкурсу - керівниками загальноосвітніх навчальних закладів;

ІІ туру ІІ етапу Конкурсу - наказами районних (міських) управлінь (відділів) освіти.

6. Голови Оргкомітету та організаційних комітетів І та ІІ турів ІІ етапу Конкурсу здійснюють розподіл повноважень між членами цих комітетів і керують роботою з організації та проведення Конкурсу у відповідному турі.

7. До повноважень Оргкомітету та організаційних комітетів І та ІІ турів ІІ етапу Конкурсу належать:

здійснення організаційної роботи щодо проведення Конкурсу;

оформлення документації щодо проведення Конкурсу;

сприяння висвітленню результатів Конкурсу в засобах масової інформації.

За результатами ІІ туру ІІ етапу Оргкомітет Конкурсу організовує та проводить ІІІ тур ІІ етапу Конкурсу.

8. Всеукраїнське журі та журі І та ІІ турів ІІ етапу Конкурсу очолюють відповідні голови.

9. До повноважень Всеукраїнського журі та журі І та ІІ турів ІІ етапу Конкурсу належать:

оцінювання представлених творчих робіт та матеріалів у відповідному турі;

забезпечення об’єктивності розгляду надісланих творчих робіт та матеріалів, складання оціночних відомостей у відповідному турі.

Під час проведення ІІІ туру ІІ етапу Конкурсу Всеукраїнське журі здійснює оцінювання в онлайн-режимі із врахуванням результатів онлайн-голосування.

VІ. Визначення та нагородження переможців Конкурсу

1. Оцінювання матеріалів, представлених на ІІ етап Конкурсу, здійснюється за такими критеріями:

відповідність тематиці Конкурсу;

креативність;

реалістичність цілей;

художнє оформлення;

відеосупровід.

2. Результати всіх турів ІІ етапу Конкурсу оформляються протоколами спільного засідання Оргкомітету та журі, які підписують їх голови та секретар журі, і оголошуються у день проведення відповідного туру.

3. Заявки на участь у ІІ турі ІІ етапу Конкурсу подаються до органів управління освітою наступного дня після проведення І туру. Заявки відповідно підписують керівники загальноосвітніх навчальних закладів.

4. Творчі роботи переможців ІІ туру ІІ етапу Конкурсу беруть участь в інтернет-голосуванні на сайті Конкурсу за адресою: www.decentralization.gov.ua/konkurs, за такою схемою:

фотографії плану-схеми надсилаються на e-mail: konkurs.ua@gmail.com, для розміщення на сайті проекту, а відеопрезентації - в мережі Інтернет, та долучаються у вигляді посилання до електронного листа із фото плану-схеми;

кожне розміщене на сайті проекту зображення плану-схеми бере участь в інтернет-голосуванні, чим більше голосів отримає творча робота, тим більше шансів на перемогу.

5. Переможцем ІІ етапу Конкурсу може стати лише одна команда (клас) від Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя, план-схема та відеопрезентація якої за сумарною оцінкою (результати голосування на сайті Конкурсу та оцінка Всеукраїнського журі) набере найбільшу кількість голосів.

6. Результати голосування оприлюднюються на сайті Конкурсу.

7. Нагородження переможців відбудеться у м. Києві.

VІІ. Фінансування Конкурсу

Фінансові витрати на підготовку та проведення Конкурсу, нагородження команд-переможців здійснюються за рахунок коштів, не заборонених законодавством України.

Директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Ю.Г. Кононенко

Додаток
до Положення про Всеукраїнський
учнівський конкурс "Зміни до
Конституції - нове обличчя місця,
де ти живеш!" (пункт 2 розділу ІІІ)

Заявка
на участь у __ турі ІІ етапу Всеукраїнського учнівського конкурсу
"Зміни до Конституції - нове обличчя місця, де ти живеш!"

Область   
Район   
Назва населеного пункту   
Найменування навчального закладу   
Клас   
П.І.Б. контактної особи   
Контакти :   
роб. тел.   
e-mail   
моб. тел.