МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ
09.11.2015 N 1453

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
30 листопада 2015 р. за N 1487/27932

Про затвердження Порядку
складання Присяги працівниками
Національної поліції

Відповідно до статті 64 Закону України "Про Національну поліцію", з метою визначення процедури складання Присяги працівниками Національної поліції та організації її виконання наказую:

1. Затвердити Порядок складання Присяги працівниками Національної поліції (далі - Порядок), що додається.

2. Начальникам головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, областях, у місті Києві, ректорам вищих навчальних закладів забезпечити заходи щодо виконання вимог зазначеного Порядку.

3. Департаменту кадрового забезпечення Міністерства внутрішніх справ України (Слівінський В. Р.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ України - керівника апарату Тахтая О. В.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр А. Б. Аваков

Затверджено
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
09.11.2015 N 1453

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
30 листопада 2015 р. за N 1487/27932

Порядок
складання Присяги працівниками
Національної поліції

I. Загальні положення

1. Цей Порядок визначає порядок складання Присяги працівниками Національної поліції (далі - поліція).

2. Особа, яка вступає на службу до поліції, складає Присягу на вірність Українському народові, текст якої наведено у частині першій статті 64 Закону "Про Національну поліцію", та скріплює її власноручним підписом.

3. Присяга покладає на працівника поліції всю повноту відповідальності за виконання ним службових обов'язків.

4. Присягу складають:

1) особи, вперше прийняті на службу в поліцію;

2) курсанти (слухачі) вищих навчальних закладів зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських (далі - вищий навчальний заклад);

3) особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, які пройшли відбір (конкурс) на службу в органи, підрозділи, заклади, установи поліції (далі - органи поліції).

5. Порядок проведення урочистостей з нагоди складання Присяги затверджується для:

1) вищих навчальних закладів - наказом Національної поліції;

2) для органів поліції - наказами керівників головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, областях, у м. Києві.

6. Особи, вперше прийняті на службу в поліцію, складають Присягу після закінчення первинної професійної підготовки.

7. Курсанти (слухачі) вищих навчальних закладів складають Присягу після зарахування на навчання до вищого навчального закладу в терміни, визначені головою Національної поліції відповідно до пропозицій, наданих ректорами (начальниками) вищих навчальних закладів.

8. Особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ складають Присягу після проходження відбору (конкурсу) на службу в органи поліції за місцем проходження служби в терміни, визначені керівником органу поліції.

9. День складання Присяги є урочистим днем органу поліції. Зазначений захід організовується та проводиться згідно зі сценарієм, затвердженим керівником органу поліції.

З метою патріотичного виховання особового складу органів поліції визначаються місця для складання Присяги: біля пам'ятних стел, знаків загиблим під час виконання службових обов'язків працівникам органів внутрішніх справ (поліції), біля пам'ятників воїнам, які полягли в боях за волю та незалежність України, в інших видатних історичних місцях, пов'язаних з героїчними традиціями Українського народу.

За несприятливих погодних умов складання Присяги може бути проведено в приміщенні органу поліції або інших приміщеннях.

На урочистостях з нагоди складання працівниками поліції Присяги за рішенням керівника поліції можуть запрошуватися керівники інших органів поліції, ветерани органів внутрішніх справ, керівники інших правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування, члени родин працівників поліції, які складають Присягу, інші особи.

II. Складання Присяги

1. На урочистості з нагоди складання Присяги особовий склад органу поліції прибуває в парадному однострої.

2. У визначений час особовий склад органу поліції шикується в лінію ротних (взводних) колон у встановленому місці. Працівники, які складають Присягу, стоять в окремих взводних колонах.

3. Під урочистий марш виноситься Державний Прапор України або прапор органу поліції (далі - Прапор).

4. Після винесення Прапора керівник строю під звуки маршу зустрічає керівника органу поліції і доповідає про готовність особового складу до проведення урочистих заходів. Прийнявши доповідь керівника строю, керівник органу поліції вітається з усім особовим складом.

Потім керівник органу поліції в короткій промові роз'яснює значення Присяги та того почесного і відповідального обов'язку, що покладається на працівників поліції, які складатимуть Присягу.

Після промови керівник органу поліції подає команду щодо початку складання Присяги особовим складом.

Перед строєм виставляються завчасно заготовлені атрибути, необхідні для проведення процедури складання Присяги (стіл, накритий скатертиною, папка з текстом Присяги, ручка).

Посадові особи, що приводять до Присяги, за алфавітним списком викликають зі строю осіб, які складають Присягу. При цьому працівник, почувши своє прізвище, найкоротшим шляхом стройовим кроком підходить до особи, що приводить до Присяги, і доповідає про прибуття та готовність до її складання.

Після цього працівник бере текст Присяги й повертається обличчям до строю, зачитує її зміст і ставить під текстом підпис, після чого посадова особа, що приводить до Присяги, вітає працівника з прийняттям Присяги та подає команду щодо повернення його до строю.

Після закінчення складання Присяги всіма працівниками поліції керуючий строєм доповідає керівнику органу поліції про закінчення її складання особовим складом та передає йому підписані тексти Присяги.

У свою чергу керівник органу поліції вітає працівників зі складанням Присяги, після чого виконується Державний Гімн України.

Після виконання Державного Гімну України слово привітання надається ветеранам органів внутрішніх справ, керівникам інших правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування та іншим особам (за згодою). Після закінчення виступів і поздоровлень відбувається винесення Прапора з проходженням особовим складом органу поліції урочистим маршем.

5. Для осіб, які не змогли скласти Присягу у визначений термін, керівником органу поліції призначається інший день і час для її складання.

6. Підписаний текст Присяги долучається до особової справи працівника поліції, який її склав.

Начальник Департаменту кадрового забезпечення МВС
генерал-майор міліції В. Р. Слівінський