Документ втратив чиннiсть!

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ПОСТАНОВА
12.02.2015 N 176

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
13 травня 2015 р. за N 521/26966

(Постанова втратила чинність на підставі Постанову
Національної комісії, що здійснює державне регулювання
у сферах енергетики та комунальних послуг
N 426 від 28.03.20
17)

Про затвердження Порядку проведення електронних
аукціонів з розподілення пропускної спроможності
міждержавних електричних мереж

Відповідно до статті 30 Закону України "Про електроенергетику", Закону України "Про засади функціонування ринку електричної енергії України", та Указу Президента України від 10 вересня 2014 року N 715 "Про затвердження Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Порядок проведення електронних аукціонів з розподілення пропускної спроможності міждержавних електричних мереж, що додається.

2. Департаменту із регулювання відносин у сфері енергетики в установленому порядку забезпечити подання цієї постанови на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

В.о. Голови Комісії Д. Вовк

Затверджено
Постанова Національної комісії, що здійснює
державне регулювання у сферах енергетики
та комунальних послуг
12.02.2015 N 176

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
13 травня 2015 р. за N 521/26966

Порядок
проведення електронних аукціонів з розподілення пропускної
спроможності міждержавних електричних мереж

I. Загальні положення

1.1. Цей Порядок визначає процедуру організації та проведення електронних аукціонів щодо доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України для експорту та/або імпорту електричної енергії.

1.2. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:

адміністратор аукціонної платформи - працівник аукціонного офіса, який має повноваження здійснювати контроль за дотриманням цього Порядку, правил та умов проведення аукціонів, проводити аукціони, зняття (відкликання) усіх наявних заявок на участь в аукціоні у випадку виникнення технологічного порушення або технічних проблем у роботі аукціонної платформи та/або форс-мажорних обставин, перевірку надходження гарантійних внесків/подання банківських гарантій, контроль укладання договорів про доступ до пропускної спроможності та додаткових угод до них, підписання протоколів проведення аукціонів за допомогою електронного цифрового підпису та виконувати інші дії, передбачені цим Порядком;

аукціонна платформа - інформаційна система, що включає апаратне та програмне забезпечення (сукупність баз даних, технічних, програмних, апаратних, телекомунікаційних комплексів, систем моніторингу, систем електронного документообігу та електронного цифрового підпису та інших засобів, що забезпечують можливість збору, введення, зберігання, обробки і розповсюдження інформації, необхідної для проведення аукціонів та підтвердження фактів здійснення операцій, передбачених цим Порядком) і використовується для проведення електронних аукціонів відповідно до цього Порядку;

аукціонний офіс - підприємство, яке здійснює централізоване диспетчерське управління об’єднаною енергетичною системою України;

банківська гарантія - вид забезпечення виконання зобов’язань, відповідно до якого банк-гарант бере на себе грошове зобов’язання перед аукціонним офісом сплатити кошти за учасника розподілення вільної пропускної спроможності в разі невиконання останнім у повному обсязі або частково своїх фінансових зобов’язань перед аукціонним офісом. Банківська гарантія є безвідкличною та безумовною;

відкриття торгів - час дня, з настанням якого до аукціонного офіса можуть надходити заявки на участь в аукціоні від учасників розподілення;

вільна пропускна спроможність (далі - ВПC) (available transfer capacity АТС) - доступна пропускна спроможність, за вирахуванням розподіленої на аукціонах величини пропускної спроможності та пропускної спроможності, щодо якої відповідно до законодавства надано пріоритетний доступ. При розрахунку добової вільної пропускної спроможності враховується невикористана величина пропускної спроможності, розподіленої на попередніх аукціонах;

гарантійний внесок - вид забезпечення виконання зобов’язань, відповідно до якого учасник розподілення вільної пропускної спроможності вносить на рахунок аукціонного офіса грошовий внесок як засіб забезпечення своїх фінансових зобов’язань перед аукціонним офісом з оплати доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України;

гранична ціна доступу - визначена програмним забезпеченням аукціонної платформи мінімальна із задоволених заявок на участь в аукціонах ціна доступу до пропускної спроможності по кожному з резервів кожного міждержавного перетину;

графік аукціонів - графік проведення річних, місячних та добових аукціонів, який оприлюднюється на веб-сайті аукціонного офіса;

Д - день, протягом якого надається доступ до пропускної спроможності;

Д-1 - день, що передує Д;

Д-2 - день, що передує Д-1;

деталі аукціону - інформація щодо параметрів аукціону, визначених підпунктом 7 пункту 3.1 розділу ІІІ цього Порядку;

добовий резерв - вільна пропускна спроможність, яка пропонується до розподілу на добових аукціонах та виражена у мегаватах (МВт);

договір про доступ до пропускної спроможності - договір про доступ до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України, який визначає умови та порядок надання доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України та укладається між учасниками аукціону та аукціонним офісом;

доступ до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України - право енергопостачальника на отримання послуги з передачі електричної енергії міждержавними електричними мережами України з метою експорту та/або імпорту електричної енергії, набуте відповідно до цього Порядку;

доступна пропускна спроможність (далі - ДПC) (net transfer capacity, NTC) - величина максимальної потужності електричної енергії, що може бути передана з енергетичної системи однієї країни до енергетичної системи іншої країни у відповідному напрямку (міждержавному перетині) за умови гарантованого забезпечення безпеки і надійності функціонування об'єднаної енергетичної системи України;

електронний аукціон (далі - аукціон) - врегульована цим Порядком система суспільних відносин між учасниками електронної взаємодії, розміщеної в мережі Інтернет аукціонної платформи, з використанням якої такі учасники на конкурсній основі здійснюють правочини щодо розподілення доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України для експорту та/або імпорту електричної енергії. Учасниками електронної взаємодії, розміщеної в мережі Інтернет аукціонної платформи, є учасники розподілення та аукціонний офіс;

електронна реєстрація - набір літер та цифр (логін та пароль), які присвоюються енергопостачальнику при набутті статусу учасника розподілення для персонального доступу до аукціонної платформи і вчинення дій відповідно до цього Порядку;

енергопостачальники - учасники оптового ринку електричної енергії України, які купують електричну енергію на цьому ринку з метою її продажу та/або постачання споживачам або з метою її експорту та/або імпорту;

закриття торгів - визначений цим Порядком точний час дня, з настанням якого аукціонний офіс припиняє приймати від учасників розподілення заявки;

заява про набуття статусу учасника розподілення - заява, підписана та подана енергопостачальником до аукціонного офіса, за результатами розгляду якої аукціонний офіс надає такому енергопостачальнику статус учасника розподілення. Форму заяви про набуття статусу учасника розподілення наведено в додатку 1 до цього Порядку;

заявка на участь в аукціоні (далі - Заявка) - подана до аукціонного офіса в порядку і строки, визначені цим Порядком, невідклична на час закриття торгів пропозиція (оферта) учасника розподілення щодо придбання певної величини ВПC, запропонованої до розподілу на електронному аукціоні;

київський час - центральноєвропейський час (CET) + 1 година;

компенсація - кошти, що належать до повернення користувачу розподіленої пропускної спроможності відповідно до величини обмеження доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України, яка застосована аукціонним офісом;

користувач розподіленої пропускної спроможності (далі - користувач РПС) - переможець аукціону або отримувач розподіленої пропускної спроможності, який набув прав і обов’язків щодо використання розподіленої пропускної спроможності (далі - РПС);

міждержавний перетин - сукупність міждержавних ліній електропередачі, що з’єднують об’єднану енергетичну систему України (або її частину) з іншими зонами регулювання, та/або з енергосистемами інших держав, та/або з енергооб’єднаннями;

місячний резерв - вільна пропускна спроможність, гарантована протягом більше ніж однієї доби, але не більше кількості календарних днів у відповідному календарному місяці, яка пропонується до розподілу на місячних аукціонах та виражена у мегаватах (МВт);

обмеження РПС - скорочення аукціонним офісом розподіленої пропускної спроможності у випадку технологічного порушення та/або форс-мажорних обставин, а також на вимогу сусіднього системного оператора;

оптовий постачальник електричної енергії (далі - ОПЕЕ) - суб'єкт господарювання, який отримав ліцензію на оптове постачання електричної енергії та здійснює таку ліцензовану діяльність;

отримувач РПС - учасник розподілення вільної пропускної спроможності, який на договірних засадах набуває доступу до розподіленої пропускної спроможності в результаті його передачі від передавача РПС;

передавач РПС - користувач РПС, який на договірних засадах здійснює передачу отриманого за результатами аукціону доступу до пропускної спроможності іншому учаснику розподілення;

передача РПС - визначений цим Порядком спосіб передачі від користувача РПС до отримувача РПС права на доступ до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України;

переможець аукціону - учасник аукціону, Заявка якого була задоволена;

повідомлення - будь-яка офіційна інформація, що надсилається аукціонним офісом учасникам розподілення або учасникам аукціону про будь-які процеси, що проходять за їхньою участю в аукціонній платформі, або інша інформація, що має бути направлена аукціонним офісом у випадках, порядку та строки, визначені цим Порядком. Належним вважається повідомлення, розміщене/оприлюднене/направлене аукціонним офісом за допомогою доступних каналів зв’язку (через аукціонну платформу за умови її функціонування у звичайному режимі, а в разі використання резервного механізму - за допомогою електронної пошти або факсимільним зв’язком) за реквізитами, наданими учасниками розподілення до аукціонного офіса. Усі повідомлення аукціонного офіса розміщуються на аукціонній платформі та опубліковуються на веб-сайті аукціонного офіса;

правила оптового ринку електричної енергії України (далі - Правила ОРЕ) - невід’ємна частина Договору між членами оптового ринку електроенергії (ДЧОРЕ);

припинення використання РПС - визначений цим Порядком спосіб добровільного припинення користувачем РПС використання отриманої ним пропускної спроможності;

пріоритетний доступ - доступ до додаткового (збільшеного) обсягу пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України, створеного за рахунок інвестиції юридичної особи, що не є пов’язаною прямо або опосередковано відносинами контролю з підприємством, яке здійснює централізоване диспетчерське управління об’єднаною енергетичною системою України і передачу електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами України, який може бути звільнений від дії положень частини сьомої статті 30 Закону України "Про електроенергетику";

профіль добового резерву - визначений(і) аукціонним офісом згідно з цим Порядком продукт (продукти), який (які) пропонується(ються) для розподілу на добових аукціонах;

реєстр учасників розподілення вільної пропускної спроможності (далі - Реєстр) - електронний реєстр учасників розподілення, що вноситься до аукціонної платформи для ідентифікації програмним забезпеченням цих учасників розподілення в частині надання їм прав на здійснення відповідних дій на аукціонній платформі;

резервний механізм - порядок розподілення доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України, передачі РПС та припинення використання доступу до пропускної спроможності, що застосовується аукціонним офісом через технічні проблеми в роботі аукціонної платформи з використанням електронної пошти або факсимільного зв’язку;

річний резерв - вільна пропускна спроможність, гарантована в одному календарному році протягом більше тридцяти календарних днів та не більше 365 або 366 (у високосному році) календарних днів, яка пропонується до розподілу на річному аукціоні та виражена у мегаватах (МВт);

розподілена пропускна спроможність - розподілена за результатами аукціону пропускна спроможність, щодо якої переможець аукціону набув прав та обов’язків щодо доступу до пропускної спроможності;

системний час аукціонної платформи - поточні дата та час для кожної дії, що здійснюється всіма користувачами аукціонної платформи. Системний час аукціонної платформи відповідає київському часу;

сусідній системний оператор - системний оператор або оператор системи передачі Словацької Республіки, Румунії, Польської Республіки, Угорщини, Республіки Молдова, Республіки Білорусь чи Російської Федерації;

технічні проблеми в роботі аукціонної платформи - технічне та/або технологічне порушення належного функціонування апаратного та/або програмного забезпечення, що використовується для проведення електронних аукціонів, повне відключення від мережі Інтернет, та/або втрата усіх інтернет-додатків, та/або відмова роботи аукціонної платформи (серверів, бази даних або системної помилки аукціонної платформи);

технологічне порушення - ситуація, за якої виникає загроза порушення режиму роботи об'єднаної енергетичної системи України або її окремих частин, зокрема внаслідок дефіциту електричної енергії та/або потужності, зниження частоти нижче гранично допустимих меж, порушення режиму допустимих перетоків і перевантаження мережевих елементів, зниження напруги в контрольних точках енергосистеми до аварійного рівня;

унікальний ідентифікатор - набір цифр та літер, який аукціонна платформа автоматично присвоює будь-якій РПС, яка була розподілена за результатами електронного аукціону;

уповноважена особа - особа, яка відповідно до вимог законодавства має повноваження представляти інтереси енергопостачальника та вчиняти правочини від імені та за рахунок енергопостачальника, який планує брати участь в аукціоні;

учасник аукціону - учасник розподілення, який подав Заявку;

учасник розподілення вільної пропускної спроможності (учасник розподілення) - енергопостачальник, який відповідає визначеним цим Порядком вимогам та внесений до Реєстру;

форс-мажорні обставини - надзвичайні, непередбачені та непереборні за таких умов події, що відбуваються незалежно від бажання та є поза контролем аукціонного офіса та енергопостачальників (незалежно від статусу, в якому вони перебувають відповідно до положень цього Порядку) і які є обставинами, що звільняють від відповідальності за невиконання зобов’язань;

часова відмітка - системний час аукціонної платформи, що присвоюється будь-якій дії будь-якого з учасників розподілення або аукціонного офіса;

СЕТ (Central European Time) - центральноєвропейський час;

ЕІС-код (Energy Identification Code) - персональний ідентифікаційний код енергопостачальника, необхідний для участі в розподіленні вільної пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України у напрямку Угорщини, Словацької Республіки, Румунії та Польської Республіки.

Терміни "міждержавна електрична мережа", "об’єднана енергетична система України" вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про електроенергетику".

1.3. Доступ до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України учасники аукціону отримують виключно за результатами аукціону, передбаченого цим Порядком, за винятком пропускної спроможності, щодо якої відповідно до законодавства надано пріоритетний доступ.

1.4. Аукціонний офіс визначає доступну пропускну спроможність відповідно до методики, затвердженої центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики в електроенергетичному комплексі. Величина доступної пропускної спроможності узгоджується з відповідним системним оператором та/або операторами системи передачі сусідньої країни.

1.5. Аукціонний офіс здійснює розподілення всієї вільної пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України на річних, місячних і добових аукціонах за процедурою електронного аукціону з використанням електронного документообігу та електронного цифрового підпису, крім випадків, встановлених Законом України "Про електроенергетику".

1.6. Вільна пропускна спроможність визначається аукціонним офісом шляхом вирахування з величини доступної пропускної спроможності величини пропускної спроможності, розподіленої на аукціонах, та пропускної спроможності, щодо якої відповідно до законодавства надано пріоритетний доступ. При розрахунку місячної вільної пропускної спроможності враховується невикористана величина пропускної спроможності, розподіленої на річних аукціонах. При розрахунку добової вільної пропускної спроможності враховується невикористана величина пропускної спроможності, розподіленої на річних та місячних аукціонах.

1.7. У випадку, коли попит на доступ до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України перевищує величину вільної пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України, аукціон на доступ проводиться за принципом першочергового задоволення Заявок, які пропонують найвищу ціну. У такому разі ціна доступу до пропускної спроможності за відповідним напрямом визначається за мінімальною ціною із задоволених Заявок.

1.8. Якщо попит на доступ до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України не перевищує або дорівнює величині вільної пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України, аукціонний офіс надає учасникам такого аукціону доступ до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України на безоплатній основі.

1.9. У разі якщо переможець річного аукціону протягом календарного місяця використовує отриману в результаті річного аукціону пропускну спроможність міждержавних електричних мереж України по кожному окремому резерву кожного міждержавного перетину за сумою задоволених Заявок менше ніж на сімдесят відсотків (з урахуванням переданої РПС та за вирахуванням РПС, щодо якої припинено використання або застосовано обмеження РПС), такий учасник аукціону втрачає отриманий доступ до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України, а така величина розподіленої пропускної спроможності стає вільною пропускною спроможністю і виставляється на місячні та добові аукціони. При цьому користувач РПС не звільняється від зобов’язань перед аукціонним офісом щодо оплати права на доступ до пропускної спроможності, отриманого за результатами річного аукціону.

1.10. Річні та місячні аукціони проводяться відповідно до графіка аукціонів, який щороку оприлюднюється аукціонним офісом не пізніше 01 листопада поточного року шляхом розміщення на своєму веб-сайті, в якому також зазначаються строки оприлюднення деталей аукціону(ів).

1.11. Учасники аукціону повинні утримуватись від неправомірних дій, що можуть призвести до порушення законодавства про захист економічної конкуренції, чи поведінки, яка може мати негативний вплив на конкуренцію.

1.12. Мовою проведення аукціонів, листування та діловодства є українська мова.

1.13. Аукціонна платформа є доступною всім учасникам розподілення для вчинення дій щодо підготовки та участі в аукціонах, перегляду інформації про результати аукціонів, перевірки величин гарантійних внесків та банківських гарантій учасників аукціону, а також інших дій відповідно до цього Порядку.

Підтримання функціонування аукціонної платформи забезпечується аукціонним офісом. Учасник розподілення для доступу до аукціонної платформи повинен мати доступ до інтернет-мережі та використовувати електронну реєстрацію.

1.14. Аукціонний офіс співпрацюватиме із системними операторами сусідніх країн з координації механізмів розподілу перевантажень та реалізації спільних процедур розподілу міждержавної пропускної спроможності для створення в майбутньому єдиної платформи проведення аукціонів.

1.15. Аукціонний офіс, ОПЕЕ та учасники розподілення мають право ініціювати внесення змін до цього Порядку.

1.16. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, здійснює моніторинг виконання правил щодо проведення розподілу пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України.

II. Аукціонний офіс

2.1. Аукціонний офіс здійснює організацію і проведення електронних аукціонів з розподілення доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України для експорту та/або імпорту електричної енергії.

2.2. Для цього аукціонний офіс:

забезпечує недискримінаційні умови доступу енергопостачальників до магістральних та міждержавних електричних мереж України для здійснення експорту та/або імпорту електричної енергії;

складає та оприлюднює графік проведення аукціонів;

розглядає заяви про набуття статусу учасника розподілення;

здійснює реєстрацію і ведення Реєстру;

здійснює прийом Заявок щодо участі в аукціоні через аукціонну платформу;

забезпечує оформлення відповідних аукціонних документів за підсумками проведених аукціонів;

здійснює координацію розподілення пропускної спроможності із системними операторами сусідніх країн;

виконує функції адміністратора аукціонної платформи, оприлюднює на своєму веб-сайті передбачену цим Порядком інформацію;

здійснює реєстрацію повідомлень про передачу/припинення використання пропускної спроможності;

здійснює розподіл ВПС;

здійснює обмеження РПС;

здійснює контроль відсотка використання отриманої в результаті річного аукціону пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України;

здійснює компенсацію користувачу РПС;

здійснює оприлюднення повідомлень про реєстрацію енергопостачальників як учасників розподілення на аукціонній платформі за формою, наведеною в додатку 2 до цього Порядку, повідомлень про втрату користувачем РПС отриманого доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України за формою, наведеною в додатку 3 до цього Порядку, повідомлень про перехід на резервний механізм за формою, наведеною в додатку 4 до цього Порядку;

вирішує оперативні питання, що виникають у процесі проведення аукціону;

застосовує в разі необхідності резервний механізм;

встановлює на дату відкриття торгів для річних та місячних аукціонів наявність/відсутність в учасників розподілення статусу члена оптового ринку електричної енергії України шляхом направлення відповідного запиту до ОПЕЕ;

визначає ДПC і ВПC;

узгоджує доступну пропускну спроможність із системними операторами сусідніх країн;

встановлює наявність простроченої заборгованості в учасників розподілення за електричну енергію, закуплену останніми на оптовому ринку електричної енергії України, шляхом направлення відповідного запиту ОПЕЕ на кінцевий строк подачі заяви про набуття статусу учасника розподілення та на дату відкриття торгів для річних та місячних аукціонів;

на дату відкриття торгів для річних та місячних аукціонів встановлює наявність/відсутність ліцензії на здійснення діяльності з постачання електричної енергії шляхом перевірки інформації на офіційному сайті НКРЕКП;

надає консультаційну допомогу всім учасникам розподілення щодо роботи з аукціонною платформою.

III. Оприлюднення на веб-сайті

3.1. Аукціонний офіс оприлюднює таку інформацію шляхом розміщення на своєму веб-сайті:

1) цей Порядок та інші нормативно-правові акти, що регулюють питання розподілення доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України;

2) графік проведення аукціонів;

3) контактні дані (прізвище, ім’я, по батькові, номери факсів та телефонів, електронні адреси) працівників аукціонного офіса, які відповідальні за організацію та проведення аукціонів, контактну інформацію та графік роботи служби підтримки аукціонної платформи;

4) щодобово результати визначення доступної пропускної спроможності та величини вільної пропускної спроможності, яка виставляється на аукціон, а також інформацію щодо поточного завантаження кожного з міждержавних перетинів;

5) повідомлення, передбачені положеннями цього Порядку;

6) форми договору про доступ до пропускної спроможності;

7) деталі аукціону:

вільну пропускну спроможність з розбивкою за резервами;

період (рік/місяць/доба);

міждержавний перетин;

напрямок (експорт/імпорт);

профіль добового резерву (для добового аукціону);

час відкриття та закриття торгів (проміжок часу від відкриття до закриття торгів для річного та місячних аукціонів не може бути меншим 72 годин);

час оприлюднення результатів аукціону;

іншу інформацію, пов’язану з проведенням аукціонів;

8) результати аукціону по кожному міждержавному перетину з розбивкою за резервами:

ВПС у мегаватах (МВт);

РПС у мегаватах (МВт);

перелік переможців аукціону по кожному міждержавному перетину із зазначенням величини набутих РПС;

граничну ціну доступу, виражену в національній валюті за 1 мегават (грн/МВт);

9) інформацію щодо обмежень РПС;

10) інформацію щодо передачі/припинення використання РПС;

11) інформацію про центри сертифікації ключів;

12) іншу інформацію, передбачену цим Порядком.

3.2. Деталі річного аукціону оприлюднюються не раніше ніж за двадцять календарних днів та не менше ніж за десять календарних днів до дати його проведення.

3.3. Деталі місячного аукціону оприлюднюються не раніше ніж за десять календарних днів та не менше ніж за сім календарних днів до дати його проведення.

3.4. Деталі добового аукціону оприлюднюються до 09:45 за київським часом Д-1 кожного календарного дня року, крім визначених Кодексом законів України про працю святкових і неробочих днів. Деталі добового аукціону, який проводиться у період святкових і неробочих днів та першого календарного дня після святкових і неробочих днів, оприлюднюються до 09:45 за київським часом дня, який передує святковим і неробочим дням.

3.5. Аукціонний офіс повинен оприлюднювати на своєму веб-сайті дати проведення аукціонів та дати оголошення (оприлюднення) деталей аукціонів, що відрізняються від дат, зазначених у графіку аукціонів. Обґрунтування таких змін має бути оприлюднене на веб-сайті аукціонного офіса та в аукціонній платформі одночасно з перенесенням дати проведення відповідного аукціону. У випадку перенесення дати проведення річного аукціону аукціонний офіс повинен забезпечити оприлюднення інформації щодо оновлених дат проведення відповідного аукціону з дотриманням мінімальних граничних строків, встановлених для оприлюднення деталей аукціону згідно з пунктами 3.2 та 3.3 цього розділу.

IV. Річний, місячний та добові аукціони

4.1. На річний аукціон виставляється доступ до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України потужністю, що відповідає величині всієї вільної пропускної спроможності міждержавних електричних мереж на відповідному міждержавному перетині, з періодом надання доступу тривалістю більше тридцяти календарних днів та не більше кількості календарних днів року (річний резерв).

4.2. На місячний аукціон виставляється доступ до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України потужністю, що відповідає величині вільної пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України на відповідному міждержавному перетині, з періодом надання доступу тривалістю більше однієї доби та не більше кількості календарних днів відповідного місяця (місячний резерв).

4.3. При визначенні річного та місячних резервів аукціонний офіс керується принципом максимального безперервного надання доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України. Аукціонному офісу забороняється здійснювати дії щодо ділення безперервного періоду надання доступу та об’єднання річних або місячних резервів.

4.4. На добовий аукціон виставляється доступ до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України потужністю, що відповідає величині вільної пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України на відповідному міждержавному перетині за профілем добового резерву, який визначається аукціонним офісом.

4.5. Профіль добового резерву визначається таким чином:

1) якщо за підсумками подання всіх добових погодинних графіків експорту/імпорту електричної енергії для використання пропускної спроможності, розподіленої на річному та місячних аукціонах на відповідному міждержавному перетині, відношення величини РПС, набутої за результатами цих річних та місячних аукціонів, та величини доступної пропускної спроможності протягом хоча б однієї години відповідної доби менше за 0,7, то профіль добового резерву дорівнює двадцяти чотирьом годинам відповідної доби (двадцяти трьом або двадцяти п’яти годинам у випадках, коли годинники переводять на літній або зимовий час відповідно);

2) в іншому випадку профіль добового резерву дорівнює одній годині, а величина добової вільної пропускної спроможності для кожної години відповідної доби визначається окремо.

4.6. Річний та місячні аукціони проводяться в строки, які мають забезпечувати відповідно до цього Порядку можливість підготовки та надання учасниками розподілення Заявки(ок), внесення банківських гарантій та/або перерахування гарантійних внесків, сплати вартості доступу за результатами проведеного аукціону та на підставі виставленого аукціонним офісом рахунку і надання добових погодинних графіків експорту/імпорту електричної енергії користувачами РПС.

4.7. Мінімальна величина пропускної спроможності при розрахунку величини резерву на річному, місячних та добових аукціонах складає 1 МВт.

V. Порядок реєстрації енергопостачальників для
участі в аукціоні та внесення змін до інформації
енергопостачальників

5.1. З метою участі в аукціонах та/або отримання РПС через механізм передачі РПС енергопостачальник має набути статусу учасника розподілення.

5.2. Для набуття статусу учасника розподілення енергопостачальник подає до аукціонного офіса належним чином оформлену заяву про набуття статусу учасника розподілення за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку. Усі реквізити заяви про набуття статусу учасника розподілення мають бути заповнені. Заява про набуття статусу учасника розподілення не може містити будь-яких застережень.

Заява про набуття статусу учасника розподілення подається на бланку енергопостачальника та має бути підписана уповноваженою особою енергопостачальника. До заяви про набуття статусу учасника розподілення додаються підписані уповноваженою особою енергопостачальника такі документи:

належним чином оформлена(і) анкета(и) для створення облікового запису уповноваженої особи учасника розподілення (не більше трьох). Усі розділи анкети (прізвище, ім’я, по батькові, номери факсів та телефонів, електронні адреси) мають містити повну та достовірну інформацію (форма анкети наведена в додатку 5 до цього Порядку);

оригінал довіреності або іншого документа, що підтверджує повноваження уповноважених осіб учасника розподілення на вчинення правочинів щодо доступу до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України;

довідка енергопостачальника, складена в довільній формі та підписана уповноваженою особою енергопостачальника, про присвоєння енергопостачальнику ЕІС-коду (для участі в розподіленні пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України у напрямку Угорщини, Словацької Республіки, Румунії та Польської Республіки);

оригінал довіреності або іншого документа, що підтверджує повноваження особи, яка від імені енергопостачальника подає заяву про набуття статусу учасника розподілення. Для керівників, які діють без довіреності на підставі установчих документів, - копії протоколу про обрання та наказу про призначення на посаду чи інший підтверджуючий документ.

5.3. Енергопостачальник у заяві про набуття статусу учасника розподілення підтверджує, що він відповідає всім установленим цим Порядком вимогам, погоджується з порядком та умовами проведення електронних аукціонів, викладеними в цьому Порядку, і зобов’язується виконувати фінансові зобов’язання відповідно до договору про доступ до пропускної спроможності.

5.4. Аукціонний офіс перевіряє наявність обмежень, передбачених цим Порядком, щодо реєстрації енергопостачальника як учасника розподілення.

5.5. Строк розгляду документів аукціонним офісом не може перевищувати десять календарних днів з дня подачі повного пакета документів, зазначених у пункті 5.2 цього розділу. У межах зазначеного строку аукціонний офіс може направити запит енергопостачальнику з метою уточнення даних, зазначених у доданих до заяви про набуття статусу учасника розподілення документах. Запит повинен бути направлений на адреси всіх уповноважених осіб енергопостачальника протягом трьох днів з дня отримання пакета документів.

5.6. Ненадання енергопостачальником відповіді на запит аукціонного офіса протягом п’яти календарних днів з дати направлення такого запиту призупиняє процедуру реєстрації цього енергопостачальника до дати отримання відповіді на запит.

5.7. За результатами розгляду заяви про набуття статусу учасника розподілення та документів, що додаються до неї, інформації ОПЕЕ щодо наявності заборгованості енергопостачальника аукціонний офіс визначає комплектність наданих документів та приймає рішення про реєстрацію енергопостачальника учасником розподілення або відмову в такій реєстрації. Аукціонний офіс у межах строку, визначеного пунктом 5.5 цього розділу, оприлюднює на власному веб-сайті інформацію про реєстрацію учасника розподілення або відмову в реєстрації із зазначенням причин такої відмови, а також надсилає таку інформацію персонально на електронну адресу уповноваженої особи енергопостачальника.

Аукціонний офіс при проведенні реєстрації присвоює енергопостачальнику індивідуальний код учасника розподілення.

Форму повідомлення про реєстрацію енергопостачальника як учасника розподілення на аукціонній платформі або повідомлення про відмову в реєстрації енергопостачальника як учасника розподілення на аукціонній платформі наведено в додатках 2, 6 до цього Порядку.

5.8. Аукціонний офіс не має права відмовити енергопостачальнику в реєстрації як учасника розподілення, крім випадків невиконання таким енергопостачальником вимог, зазначених у пунктах 5.2 - 5.4 цього розділу.

5.9. Після отримання повідомлення про реєстрацію учасника розподілення уповноважена особа учасника розподілення направляє електронною поштою на адресу аукціонного офіса інформацію, оприлюднену на веб-сайті, інформацію про електронну реєстрацію, що містить ідентифікацію уповноваженої особи учасника розподілення.

Аукціонний офіс створює та/або змінює та/або вносить до аукціонної платформи обліковий запис уповноваженої особи учасника розподілення протягом п’яти календарних днів після отримання інформації про електронну реєстрацію та/або внесення змін до реєстраційних даних.

Аукціонний офіс повідомляє кожну уповноважену особу учасника розподілення про створення або зміну її облікового запису електронною поштою на адресу, зазначену в анкеті.

5.10. Енергопостачальник повинен у десятиденний строк повідомити аукціонний офіс шляхом відправлення письмового повідомлення щодо будь-яких змін в інформації енергопостачальника, яка зазначена в його анкеті, з наданням належним чином засвідчених копій підтверджуючих документів.

5.11. У разі якщо учасник розподілення протягом року з дати реєстрації не подав жодної заявки на участь у будь-якому аукціоні, його реєстрація анулюється, про що аукціонний офіс направляє такому учаснику розподілення відповідне повідомлення. При цьому такий учасник розподілення не позбавляється права подачі заяви про набуття статусу учасника розподілення на наступні відповідні аукціони.

VI. Вимоги до учасника аукціону

6.1. Учасник розподілення не пізніше 13:00 за київським часом дня, що передує дню відкриття торгів, має перерахувати на рахунок аукціонного офіса гарантійний внесок та/або надати оригінал банківської гарантії. Прийняття банківської гарантії має бути підтверджене аукціонним офісом не пізніше як в одноденний строк.

6.2. Розмір гарантійного внеску та/або грошового зобов’язання, виконання якого має забезпечуватися банківською гарантією (розмір банківської гарантії), розраховується учасником розподілення шляхом множення максимального значення ціни Заявки(ок) на максимальну величину пропускної спроможності в мегаватах (МВт), яку планує придбати учасник розподілення на відповідному аукціоні. Розмір гарантійного внеску та/або грошового зобов’язання, виконання якого має забезпечуватися банківською гарантією, повинен дорівнювати або бути більшим сумарної вартості всіх Заявок, які подаються учасником аукціону на відповідному аукціоні, та вартості доступу набутого, але неоплаченого на момент проведення відповідного аукціону. Для забезпечення фінансовими гарантіями права доступу, отриманого за результатом річного аукціону, розмір гарантійного внеску переможця річного аукціону має складати не менше передбаченого пунктом 17.5 розділу XVII цього Порядку розміру щомісячного платежу за РПС, що передбачений, отриману за результатом цього аукціону, протягом усього періоду надання такого доступу. Розрахунки, у тому числі розрахунки гарантійного внеску та/або грошового зобов’язання, виконання якого має забезпечуватися банківською гарантією, здійснюються в національній валюті України.

6.3. Гарантійний внесок вважається оплаченим, коли він надійшов на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання аукціонного офіса.

6.4. Контроль за відповідністю наданої банківської гарантії та/або перерахованого гарантійного внеску положенням цього Порядку та Заявці здійснюється аукціонним офісом.

6.5. Витрати, пов’язані з перерахуванням гарантійного внеску та/або наданням банківської гарантії, несе учасник розподілення.

6.6. Аукціонний офіс має право використовувати банківську гарантію та/або гарантійний внесок за РПС виключно у випадку порушення переможцем аукціону порядку оплати, передбаченого договором про доступ до пропускної спроможності.

6.7. Банківська гарантія має гарантувати виконання грошових зобов’язань, прийнятих учасником розподілення перед аукціонним офісом за підсумками проведення аукціону.

6.8. Банківська гарантія відхиляється аукціонним офісом як належне забезпечення виконання зобов’язань учасника розподілення, якщо така банківська гарантія не відповідає вимогам, визначеним цим Порядком, та чинному законодавству України. Аукціонний офіс негайно шляхом направлення листа електронною поштою та/або факсимільним зв’язком має поінформувати учасника розподілення про відхилення банківської гарантії як належного забезпечення виконання зобов’язань учасника розподілення.

6.9. Заявки учасника розподілення, що не забезпечені банківською гарантією та/або гарантійним внеском відповідно до вимог пунктів 6.1 - 6.7 цього розділу, аукціонним офісом відхиляються. Аукціонний офіс щодня до 09:30 за київським часом відстежує розмір наданої банківської гарантії та/або суми перерахованого гарантійного внеску учасників розподілення.

При здійсненні контролю розміру банківської гарантії та/або гарантійного внеску учасників розподілення для участі у добовому аукціоні аукціонний офіс враховує фінансові зобов’язання переможців річних та місячних аукціонів.

6.10. Учасники аукціону та учасники розподілення мають право на повернення всього або частини гарантійного внеску, який вони внесли на рахунок аукціонного офіса, або на зменшення суми банківської гарантії. Для цього учасник аукціону чи учасник розподілення повинен направити запит до аукціонного офіса через аукціонну платформу та/або офіційним листом щодо повернення всього або частини гарантійного внеску або надання згоди на зменшення суми банківської гарантії.

6.11. Аукціонний офіс розглядає запит та приймає рішення про повернення гарантійного внеску або надання згоди на зменшення суми банківської гарантії з урахуванням вимог пункту 6.2 цього розділу та грошових зобов’язань за отримані на попередніх аукціонах права доступу до пропускної спроможності.

6.12. Повернення гарантійного внеску здійснюється аукціонним офісом протягом п’яти банківських днів.

6.13. Учасник розподілення має повідомити аукціонний офіс про зменшення суми банківської гарантії.

6.14. Учасник розподілення не допускається до участі в річному, місячному та добовому аукціонах або втрачає отримані в результаті відповідного аукціону РПС у таких випадках:

якщо учасник розподілення має прострочені грошові зобов’язання перед аукціонним офісом за договором про доступ до пропускної спроможності на наступний календарний день після спливу строку оплати згідно з вимогами пункту 17.9 розділу XVII цього Порядку;

анулювання та/або припинення дії ліцензії учасника розподілення на здійснення діяльності з постачання електричної енергії.

VII. Вимоги до Заявки на участь в аукціоні

7.1. Кожна Заявка на участь в аукціоні повинна містити такі дані:

найменування учасника розподілення (прізвище, ім’я, по батькові);

міждержавний перетин, резерв;

напрямок (експорт/імпорт);

період (рік/місяць/доба);

ціну Заявки (зазначається у гривнях за 1 мегават (грн/МВт) з двома знаками після коми. Ціна Заявки має бути вищою за нуль);

величину пропускної спроможності (зазначається у мегаватах (МВт)) без десяткового дробу та має бути кратною 1 мегавату (МВт). Мінімальна величина пропускної спроможності по всіх міждержавних перетинах становить 1 мегават (МВт).

7.2. Заявки на участь в аукціоні, що не відповідають установленим цим Порядком вимогам, автоматично відхиляються аукціонним офісом.

7.3. Кожній Заявці під час її подання учасником розподілення аукціонною платформою автоматично присвоюється часова відмітка.

7.4. Заявка, подана учасником аукціону на час закриття торгів, є невідкличною пропозицією (офертою) щодо придбання не більше від визначеної у такій Заявці величини ВПС із запропонованої аукціонним офісом ВПС до розподілу на електронному аукціоні.

7.5. До Заявки, яка надається на добовий аукціон, висуваються такі додаткові вимоги:

при визначенні аукціонним офісом профілю добового резерву, що дорівнює одній годині, учасник аукціону має визначити у Заявці величину пропускної спроможності та запропоновану ним ціну за таку величину пропускної спроможності на кожну годину доби. У тих годинах доби, на розподіл пропускної спроможності яких учасник аукціону не претендує, проставляється цифра "0";

при визначенні аукціонним офісом профілю добового резерву, що дорівнює двадцяти чотирьом годинам, учасник аукціону має визначити у Заявці величину потужності на всі 24 години такої доби та запропоновану ним ціну за таку величину пропускної спроможності протягом двадцяти чотирьох годин (двадцяти трьох або двадцяти п’яти годин у випадках, коли годинники переводять на літній або зимовий час відповідно) відповідної доби.

VIII. Проведення аукціонів

8.1. Жодному з учасників аукціону не надаються переваги. Зміст Заявки до і після закриття торгів є конфіденційною інформацією. Аукціонний офіс вживає заходів щодо збереження конфіденційності змісту Заявок учасників аукціону.

8.2. Кожен учасник аукціону може подати Заявку(и) протягом періоду часу між відкриттям та закриттям торгів, як зазначено в деталях аукціону, для відповідного аукціону відповідно до наданих банківських гарантій та/або гарантійних внесків. До закриття торгів Заявка(и) може(уть) бути відкликана(і) та/або змінена(і).

8.3. Учасник аукціону може подати не більше двадцяти Заявок на кожен окремий резерв.

8.4. Аукціонний офіс не відповідає за випадки, коли учасник аукціону не в змозі зв'язатися з аукціонною платформою при відсутності технічних проблем на аукціонній платформі.

8.5. Через технічні проблеми в роботі аукціонної платформи аукціонний офіс відміняє аукціон. Результати аукціону при цьому скасовуються. У такому випадку учасникам аукціону повідомляється про отримання помилкових результатів та іншої інформації, пов’язаної з аукціоном, шляхом розміщення відповідного повідомлення на веб-сайті аукціонного офіса та направлення повідомлення на електронну адресу уповноважених осіб учасників розподілення.

Аукціонний офіс у строк до 1 години з моменту виявлення технічних проблем у роботі аукціонної платформи повідомляє учасників аукціону та оприлюднює причини, що викликали відміну аукціону, на своєму веб-сайті в день скасування аукціону.

8.6. Річні, місячні та добові аукціони проводяться відповідно до графіка проведення аукціонів, який щороку оприлюднюється аукціонним офісом не пізніше 01 листопада поточного року шляхом розміщення на своєму веб-сайті, у якому також зазначається строк оприлюднення деталей аукціону(ів).

8.7. Добові аукціони проводяться протягом року кожного календарного дня у Д-1, крім святкових і неробочих днів. Добові аукціони для святкових і неробочих днів проводяться у день, який передує першому святковому і неробочому дню, на строк тривалості святкових і неробочих днів та на перший робочий день після святкових і неробочих днів.

8.8. Час відкриття та закриття торгів для добового аукціону:

час відкриття торгів - 10:00 за київським часом у Д-1;

час закриття торгів - 10:30 за київським часом у Д-1.

8.9. Кожний учасник розподілення має бути поінформований про результати його цінової(их) заявки(ок) не пізніше ніж через 30 хвилин після закриття торгів на добовому аукціоні (тобто до 11:00 за київським часом у Д-1). Результати добового аукціону оприлюднюються на веб-сайті аукціонного офіса не пізніше ніж через 30 хвилин після закриття торгів на добовому аукціоні.

IX. Аукціонна платформа

9.1. Аукціонний офіс організовує та проводить аукціони з розподілення пропускної спроможності на рік, місяць та добу в електронному вигляді на аукціонній платформі. Аукціонна платформа встановлена в аукціонному офісі з метою проведення аукціонів у вигляді веб-додатка. Аукціонний офіс надає учасникам розподілення документацію та вказівки з використання аукціонної платформи.

9.2. Аукціонний офіс забезпечує допомогу всім учасникам аукціону щодо роботи з аукціонною платформою. Контактна інформація та години роботи служби підтримки аукціонної платформи оприлюднюються на веб-сайті аукціонного офіса.

9.3. Уся інформація щодо часових рамок, зазначена в цьому Порядку (зокрема кінцеві строки передачі даних, оголошення результатів тощо), приводиться у відповідність до системного часу аукціонної платформи. Інтерфейс користувача має працювати за системним часом аукціонної платформи.

9.4. Уповноважена особа учасника розподілення виконує операції з конфігурації його облікового запису в інтерфейсі користувача.

9.5. З метою забезпечення комунікацій між учасниками розподілення, у тому числі щодо наміру здійснення передачі РПС, аукціонним офісом створюється та підтримується на аукціонній платформі дошка повідомлень.

9.6. Дошка повідомлень є інструментом для публікації (оприлюднення) повідомлень учасників розподілення. Дошка повідомлень безпосередньо не пов'язана з функціональними можливостями аукціонної платформи (за винятком ідентифікації учасника розподілення), тому:

повідомлення про намір передати або отримати РПС та/або будь-які інші повідомлення, оприлюднені користувачами аукціонної платформи, не перевіряються аукціонним офісом. Учасник розподілення, від імені якого його уповноваженою особою було здійснено розміщення інформації на дошці повідомлень, відповідає за зміст та достовірність такої інформації;

за допомогою дошки повідомлень не проводяться операції через жоден модуль аукціонної платформи.

9.7. Аукціонний офіс не відповідає за будь-які прямі або непрямі втрати чи збитки, понесені будь-яким користувачем аукціонної платформи у зв'язку з роботою дошки повідомлень або у зв'язку з використанням або неможливістю використання або з результатами використання дошки повідомлень та не відповідає за будь-які вeб-сайти та матеріали, розміщені на дошці повідомлень.

9.8. На дошці повідомлень розміщується інформація, яка стосується виключно питань проведення аукціонів.

9.9. Цілісність, доступність, конфіденційність та захист від несанкціонованого доступу до інформації реалізуються на аукціонній платформі відповідно до вимог законодавства України.

9.10. Програмне забезпечення аукціонної платформи має відповідати вимогам чинних нормативно-правових актів та нормативних документів системи технічного та програмного захисту інформації.

9.11. Кожна уповноважена особа учасника розподілення повинна мати свою електронну реєстрацію для доступу до системи. Усі операції, що здійснюються через аукціонну платформу, зберігаються з інформацією щодо відповідного користувача аукціонної платформи та часу здійснення операції.

9.12. Кожний учасник розподілення зобов'язується дотримуватися всіх правил безпеки, зазначених у цьому Порядку. Зокрема, учасник розподілення зобов'язується переконатися, що:

уповноважена особа учасника розподілення, яка має право надавати Заявки, зберігає свій особистий ключ у таємниці і таким чином, щоб ніхто інший не міг отримати доступ до ключа;

уповноважена особа учасника розподілення, яка має право надавати Заявки, використовує свій особистий закритий ключ і електронну реєстрацію виключно у випадках та відповідно до вимог цього Порядку;

уповноважена особа учасника розподілення, яка має право надавати Заявки, негайно інформує аукціонний офіс про доступ до інформації про особистий ключ сторонніх осіб та її розголошення.

9.13. Обмін даними між уповноваженими особами учасників розподілення та аукціонним офісом відбувається електронною поштою та/або факсимільним зв’язком, завантаженням або пересиланням документів або вручну через інтерфейс користувача аукціонної платформи веб-додатка.

9.14. Енергопостачальники при реєстрації на аукціонній платформі повинні визначити адресу електронної пошти для передачі і прийому, автоматичного обміну повідомленнями аукціонного офіса. Аукціонний офіс може обмінюватись даними з учасниками розподілення лише за адресами, зазначеними при реєстрації на аукціонній платформі. У разі якщо електронна пошта недоступна, учасник розподілення повинен повідомити про це аукціонний офіс. Повідомлення на аукціонну платформу здійснюються тільки через адміністратора аукціонної платформи і уповноважену особу учасника розподілення.

9.15. З метою контролю цілісності і достовірності інформації, яка передається в електронному вигляді, а також підтвердження її авторства під час участі в аукціонах та/або отримання РПС через механізми передачі РПС аукціонний офіс забезпечує використання електронного цифрового підпису.

X. Визначення результатів аукціону

10.1. Аукціонна платформа ранжує заявки учасників аукціону та визначає переможців аукціону відповідно до таких принципів:

1) якщо загальна величина пропускної спроможності відповідно до поданих Заявок не перевищує або дорівнює вільній пропускній спроможності, тоді доступ до пропускної спроможності надається на безоплатній основі;

2) якщо загальна величина пропускної спроможності відповідно до поданих Заявок перевищує вільну пропускну спроможність, гранична ціна доступу дорівнює найнижчій ціні Заявки, задоволеної з усіх Заявок.

10.2. Результати аукціону для кожного резерву кожного міждержавного перетину пропускної спроможності визначаються аукціонною платформою таким чином:

1) для кожного резерву кожного напряму міждержавного перетину пропускної спроможності Заявки ранжуються у порядку зменшення за ціною Заявки;

2) задовольняється(ються) Заявка(и) з найвищою ціною, поки вся вільна пропускна спроможність для цього резерву такого міждержавного перетину не буде вичерпана. Заявка, величина пропускної спроможності якої більша за залишкову пропускну спроможність для цього резерву такого міждержавного перетину, задовольняється частково до межі залишкової вільної пропускної спроможності;

3) якщо дві або більше Заявок мають однакову ціну, а сумарна величина пропускної спроможності Заявок перевищує залишкову вільну пропускну спроможність, тоді Заявки задовольняються пропорційно величині пропускної спроможності Заявок, а величина округлюється до найближчого значення у мегаватах (МВт);

4) ціна останньої задоволеної Заявки становить граничну ціну доступу до пропускної спроможності.

10.3. Визначення учасника аукціону переможцем аукціону має наслідком прийняття (акцепту) аукціонним офісом пропозиції (оферти) учасника аукціону, наданої у Заявці учасника розподілу. При цьому акцептованою є величина ВПС, визначена аукціонною платформою за наслідками проведення електронного аукціону, яка дорівнює або є меншою визначеної учасником розподілення у відповідній Заявці величини ВПС за ціною, що дорівнює граничній ціні доступу. Аукціонний офіс повідомляє про повний або частковий акцепт заявки (оферти) учасника аукціону шляхом розміщення відповідного повідомлення на веб-сайті аукціонного офіса та направлення електронного повідомлення на адресу уповноважених осіб учасників електронного аукціону в строки, визначені цим Порядком.

10.4. Кожній РПС аукціонною платформою присвоюються унікальний ідентифікатор та часова відмітка.

10.5. Кожен учасник аукціону та учасник розподілення, чия Заявка була відхилена, повідомляється про відповідні результати аукціону не пізніше ніж через 30 хвилин після закриття торгів на аукціоні через аукціонну платформу та шляхом направлення повідомлення про результати аукціону електронною поштою та/або факсимільним зв’язком.

Повідомлення учасникам аукціону про результати аукціону повинно містити таку інформацію: пропускну спроможність, яку за результатами аукціону учасник аукціону отримав у результаті розподілення, та граничну ціну доступу.

10.6. Учасники аукціону можуть оскаржити результати аукціону відповідно до чинного законодавства.

XI. Резервний механізм проведення аукціонів

11.1. У випадку, якщо відсутня технічна можливість проведення річного чи місячного аукціону відповідно до графіка аукціонів, аукціонний офіс приймає рішення щодо перенесення дати проведення відповідного аукціону на два робочі дні, про що надсилає повідомлення учасникам аукціону електронною поштою та факсимільним зв’язком.

У разі неможливості усунення технічної несправності до проведення повторного річного чи місячного аукціону аукціонний офіс застосовує резервний механізм проведення аукціонів. Резервним механізмом для проведення річного чи місячних аукціонів є зміна засобів, за допомогою яких подаються Заявки, та строків проведення цих аукціонів.

У такому випадку аукціонний офіс надсилає електронною поштою чи факсимільним зв’язком або через аукціонну платформу повідомлення учасникам аукціону про рішення щодо застосування резервного механізму проведення аукціону із зазначенням всіх деталей цього аукціону та оприлюднює зазначену інформацію на веб-сайті аукціонного офіса. Форма повідомлення про перехід на резервний механізм проведення аукціону наведена в додатку 4 до цього Порядку. Резервний механізм проведення аукціону в такому випадку такий:

аукціон проводиться в приміщенні і в строк, визначені аукціонним офісом;

аукціон проводиться у вигляді явного аукціону та у присутності уповноважених осіб електропостачальників;

адміністратор аукціонної платформи в присутності всіх заінтересованих сторін розкриває конверти із Заявками учасників аукціону і повідомляє кожну Заявку на кожний запропонований резерв на цьому аукціоні;

протягом одного робочого дня адміністратор аукціонної платформи виконує ранжування Заявок на відповідний аукціон і повідомляє результати учасникам аукціону електронною поштою та/або факсимільним зв’язком, а також оприлюднює зазначену інформацію на своєму веб-сайті.

Подальші взаємодії учасників аукціону з аукціонним офісом проводяться відповідно до цього Порядку.

11.2. Аукціонний офіс не відповідає за випадки, коли він не має можливості у зв’язку з об’єктивними причинами, що не залежать від нього, зв'язатися з уповноваженими особами учасників розподілення каналами зв’язку, зазначеними у пункті 11.1 цього розділу, та/або оприлюднити оголошення про застосування резервного механізму проведення аукціонів на веб-сайті аукціонного офіса.

11.3. Резервним механізмом для проведення добових аукціонів є зміна засобів та строків подання Заявки(ок). При застосуванні резервного механізму проведення добового аукціону Заявки надаються за допомогою засобів електронної пошти та/або факсимільного зв’язку до 11:15 за київським часом у Д-1. Результати оприлюднюються та направляються учасникам аукціону до 11:45 за київським часом у Д-1.

11.4. Повідомлення про перехід на резервний механізм проведення добового аукціону має містити дані про деталі аукціону відповідно до підпункту 7 пункту 3.1 розділу ІІІ цього Порядку.

11.5. Заявки, подані до переходу на резервний механізм проведення аукціону, вважаються недійсними і повинні бути знову подані відповідно до умов, передбачених резервним механізмом проведення аукціонів.

11.6. Якщо умови, передбачені резервним механізмом проведення добового аукціону, не можуть бути реалізовані в строки для цього аукціону, такий аукціон переноситься або скасовується, а надіслані Заявки автоматично анулюються, про що аукціонний офіс невідкладно надає повідомлення учасникам аукціону на відповідні електронні адреси та/або номери факсимільного зв’язку, продублювавши його на веб-сайті аукціонного офіса.

XII. Використання розподіленої пропускної спроможності

12.1. Права та обов’язки щодо використання РПС переможцем аукціону набуваються лише за договором про доступ до пропускної спроможності. Користувач РПС на власний ризик та розсуд через застосування механізмів, передбачених цим Порядком, здійснює використання, та/або передачу, та/або припинення використання розподіленої пропускної спроможності.

12.2. Використання РПС, набутої за результатами річного та місячних аукціонів, відбувається шляхом подання до аукціонного офіса добових погодинних графіків експорту/імпорту електричної енергії в передбачені Правилами ОРЕ та цим Порядком строки. При цьому коефіцієнт нерівномірності між обсягами мінімальної середньочасової потужності (Рмін, МВт) та величиною РПС, набутою за результатами відповідного аукціону (Рмін /РПС), не повинен бути меншим за 0,7. Коефіцієнт нерівномірності між обсягами мінімальної середньочасової потужності (Рмін, МВт) та величиною РПС, набутою за результатами відповідного аукціону, може бути меншим за 0,7 у випадках аварійних ремонтів або пошкодження ліній електропередачі, технічних обмежень навантаження енергогенеруючого обладнання.

12.3. Враховуючи особливості роботи ОЕС України та енергосистеми Польської Республіки, у випадку коли сумарна величина середньочасової потужності за поданими до аукціонного офіса на погодження погодинними графіками експорту по міждержавному перетину ОЕС України - енергосистема Польської Республіки не перевищуватиме 50 МВт (або іншу, збільшену у випадках аварійних ремонтів або пошкодження ліній електропередачі, технічних обмежень навантаження енергогенеруючого обладнання, потужність, що оприлюднюється на відповідному аукціоні), усі такі графіки не підлягають погодженню аукціонним офісом. При цьому аукціонний офіс приймає рішення про обмеження РПС по цьому міждержавному перетину до 0 МВт та здійснює компенсацію за кожний невикористаний мегават (МВт) відповідно до вимог пункту 15.7 розділу XV цього Порядку.

12.4. Користувачі РПС, які отримали доступ до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України на річних та/або місячних аукціонах, у разі неподання добових погодинних графіків експорту/імпорту електричної енергії в передбачені Правилами ОРЕ та цим Порядком строки втрачають доступ до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України на відповідну добу. У такому разі аукціонний офіс здійснює розподіл невикористаної величини пропускної спроможності на добовому аукціоні.

12.5. Використання розподіленої на річному та місячному аукціонах пропускної спроможності відбувається шляхом надання учасником аукціону добових погодинних графіків експорту/імпорту електричної енергії з 0:00 до 24:00 доби Д до аукціонного офіса в процесі планування. Процес погодження графіків поставок експорту/імпорту електричної енергії пропускної спроможності, розподіленої на річному та місячних аукціонах, аукціонним офісом здійснюється до 09:00 за київським часом у Д-1 (для святкових і неробочих днів України - до 09:00 за київським часом календарного дня, який передує першому святковому і неробочому дню, на строк тривалості святкових і неробочих днів та на перший робочий день після святкових і неробочих днів). Добові погодинні графіки надаються аукціонним офісом до ОПЕЕ до 09:30 за київським часом у Д-1 (для святкових і неробочих днів України - до 09:30 за київським часом календарного дня, який передує першому святковому і неробочому дню, на строк тривалості святкових і неробочих днів та на перший робочий день після святкових і неробочих днів).

12.6. Використання розподіленої на добовому аукціоні пропускної спроможності відбувається шляхом формування аукціонним офісом добових погодинних графіків експорту/імпорту електричної енергії за результатами відповідного добового аукціону.

Якщо профіль добового резерву дорівнює двадцяти чотирьом годинам, то коефіцієнт нерівномірності між обсягами мінімальної середньочасової потужності (Рмін, МВт) та величиною РПС, набутою за результатами добового аукціону (Рмін /РПС), не повинен бути меншим за 0,7.

12.7. Аукціонний офіс до 09:30 за київським часом у Д-1 надає ОПЕЕ добові погодинні графіки експорту/імпорту електричної енергії, що відповідають величині вільної пропускної спроможності, яка запропонована для розподілу на добовому аукціоні (для святкових і неробочих днів України - до 09:30 за київським часом календарного дня, який передує першому святковому і неробочому дню, на строк тривалості святкових і неробочих днів та на перший робочий день після святкових і неробочих днів). Добові погодинні графіки експорту/імпорту електричної енергії, надані до ОПЕЕ, можуть бути скориговані аукціонним офісом до 13:00 за київським часом згідно з результатами проведеного добового аукціону із врахуванням результатів добових аукціонів системних операторів сусідніх країн та за умови підтвердження здійснення поставок шляхом надання повідомлення через аукціонну платформу, та/або електронною поштою, та/або факсимільним зв’язком переможців добового аукціону. Повідомлення про підтвердження здійснення поставок переможці добового аукціону надають до аукціонного офіса не пізніше 12:30 у Д-1. Повідомлення про підтвердження здійснення поставок переможців добового аукціону, яке надійшло до аукціонного офіса після 12:30 у Д-1, вважається помилково надісланим без подальшого опрацювання аукціонним офісом. Форма повідомлення про підтвердження здійснення поставок наведена в додатку 7 до цього Порядку. Скориговані графіки експорту/імпорту електричної енергії, що надійдуть до ОПЕЕ після 13:00 за київським часом, вважаються помилково надісланими аукціонним офісом без подальшого опрацювання з боку ОПЕЕ.

12.8. Використання РПС, набутої в результаті річного, місячних та добових аукціонів, здійснюється за принципом "використовуй або втратиш", який означає, що:

РПС, яка була набута за результатами річного та місячних аукціонів і не була підтверджена шляхом подання добових погодинних графіків експорту/імпорту електричної енергії, автоматично розподіляється на добовому аукціоні;

РПС, яка була набута за результатами добових аукціонів і не була підтверджена шляхом надання повідомлення про підтвердження здійснення поставок електричної енергії, не враховується в добовому графіку навантаження на відповідну добу.

Кошти, сплачені за доступ до РПС, яка не була використана, не компенсуються переможцю аукціону.

12.9. У разі якщо переможець річного аукціону протягом календарного місяця використовує отриману в результаті річного аукціону пропускну спроможність міждержавних електричних мереж України по кожному окремому резерву кожного міждержавного перетину за сумою задоволених Заявок менше ніж на сімдесят відсотків (з врахуванням переданих РПС та за вирахуванням РПС, щодо яких припинено використання), такий учасник аукціону втрачає отриманий доступ до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України, а така величина розподіленої пропускної спроможності стає вільною пропускною спроможністю і виставляється на місячні та добові аукціони. Такий користувач РПС не звільняється від зобов’язань перед аукціонним офісом щодо оплати права на доступ до пропускної спроможності, отриманого за результатами річного аукціону.

XIII. Передача розподіленої пропускної спроможності

13.1. Користувач РПС має право на договірних засадах передати повністю або частково набуту РПС іншим учасникам розподілення, повідомивши та зареєструвавши таку передачу в аукціонному офісі. Передавач та отримувач РПС мають відповідати вимогам до учасників розподілення.

13.2. Передавач та отримувач РПС мають виконати усі передумови для доступу до аукціонної платформи, зазначені в цьому Порядку.

13.3. Користувач РПС може здійснити передачу РПС, набуту за результатами:

річного аукціону - отримувачу РПС на рік, місяць та/або добу;

місячного аукціону - отримувачу РПС на місяць та/або добу.

13.4. Передача РПС, набутих у результаті добового аукціону, не дозволяється.

13.5. Користувач РПС, який прагне передати повністю або частково набуту в результаті аукціону пропускну спроможність, має повністю у строки, визначені договором про доступ до пропускної спроможності, виконувати фінансові зобов’язання та надіслати аукціонному офісу та отримувачу РПС повідомлення про передачу із зазначенням такої інформації:

найменування учасника розподілення, що здійснює передачу РПС (передавач РПС);

найменування учасника розподілення (отримувача РПС);

міждержавний перетин;

напрямок (експорт/імпорт);

період (рік/місяць/доба);

величини пропускної спроможності у мегаватах (МВт) цілими числами. Мінімальна величина пропускної спроможності, що може бути передана, - 1 мегават (МВт).

Отримувач РПС протягом одного календарного дня з дати отримання через аукціонну платформу повідомлення про передачу підтверджує аукціонному офісу згоду на її отримання.

13.6. Отримувач РПС може виступити поручителем передавача РПС щодо виконання фінансових зобов’язань за договором про доступ до пропускної спроможності.

13.7. Аукціонний офіс за фактом отримання повідомлення про передачу та згоди отримувача перевіряє відповідність такої передачі положенням цього Порядку і підтверджує передавачу та отримувачу РПС можливість такої передачі та підтверджує передачу або відмовляє в передачі з обґрунтуванням підстав для такої відмови. Передача РПС має бути підтверджена на аукціонній платформі отримувачем РПС до 13:00 за київським часом на Д-2, в іншому випадку передача вважається такою, що не відбулася, і РПС залишається у передавача РПС. Час направлення аукціонним офісом підтвердження вважається строком здійснення передачі РПС. Усі повідомлення автоматично реєструються. Відмова аукціонного офіса в передачі РПС можлива лише у випадках невідповідності дій учасників розподілення положенням цього Порядку, та/або невиконання положень договору про доступ до пропускної спроможності, та/або невідповідності отримувача РПС вимогам до учасників розподілення.

13.8. Користувач РПС має право передати РПС без додаткових витрат.

13.9. У випадку обмеження РПС компенсація за обмеження РПС нараховується тому учаснику аукціону, який використовує РПС у момент застосування обмеження.

13.10. Користувач РПС, що здійснив повну або часткову передачу РПС, отриманих у результаті річного аукціону, не звільняється від обов’язків, передбачених пунктом 1.9 розділу І та пунктом 12.9 розділу XII цього Порядку. У випадку настання обставин, передбачених пунктом 1.9 розділу І та пунктом 12.9 розділу XII цього Порядку, отримувач РПС втрачає всі отримані РПС разом з передавачем РПС по кожному окремому перетину, а така величина РПС стає вільною пропускною спроможністю і виставляється на місячні і добові аукціони.

13.11. Передана РПС отримує новий унікальний ідентифікатор на аукціонній платформі. Отримувач РПС має відповідати вимогам, встановленим цим Порядком, до учасника аукціону.

13.12. Адміністратор аукціонної платформи забезпечує передачу інформації отримувачам РПС щодо РПС, яку він отримав у результаті передачі РПС. Уся історія передачі РПС зберігається на аукціонній платформі.

13.13. Отримання пропозиції щодо передачі РПС, надісланої передавачем РПС, та отримання підтвердження, надісланого отримувачем РПС, реєструються на аукціонній платформі автоматично, про що в строк не більше 30 хвилин повідомляються передавач РПС та отримувач РПС.

13.14. Отримання аукціонним офісом підтвердження отримувача РПС на аукціонній платформі є вирішальним критерієм у визначенні кінцевого строку передачі.

13.15. У випадку, коли аукціонний офіс через технічні проблеми аукціонної платформи не в змозі підтвердити на аукціонній платформі отримувачу РПС до 13:00 за київським часом на Д-2 передачу РПС, аукціонний офіс застосовує резервний механізм передачі і за допомогою електронної пошти та/або факсимільного зв’язку до 15:00 за київським часом у Д-2 відправляє відповідні електронні листи та повідомлення.

13.16. Аукціонний офіс не повинен перевіряти правомірність передачі між передавачем РПС та отримувачем РПС. У будь-якому випадку після підтвердження передачі отримувачем РПС будь-які спірні питання, що виникають між передавачем РПС та отримувачем РПС, не впливають на результати передачі.

XIV. Припинення використання розподіленої
пропускної спроможності

14.1. Користувач РПС, набутої в результаті річного аукціону чи передачі РПС, має право в порядку та на умовах, передбачених цим Порядком, припинити повністю або частково використання РПС. При частковому припиненні використання РПС період такого припинення повинен складати календарний місяць.

14.2. Повідомлення про припинення використання РПС, набутих за результатами річного аукціону, має бути надіслане до аукціонного офіса через аукціонну платформу та електронною поштою та/або факсимільним зв’язком не пізніше ніж за десять календарних днів до дати проведення чергового місячного аукціону.

14.3. Користувач РПС, набутої в результаті місячного аукціону чи передачі РПС, має право в порядку та на умовах, передбачених цим Порядком, припинити повністю або частково використання РПС. При частковому припиненні використання РПС період такого припинення повинен бути рівний періоду резерву відповідного місячного аукціону.

14.4. Повідомлення про припинення використання РПС, набутих за результатами місячного аукціону, має бути надіслане до аукціонного офіса через аукціонну платформу не пізніше 13:00 за київським часом у Д-2.

14.5. Повідомлення про припинення має містити:

найменування учасника розподілення, що здійснює припинення використання РПС;

міждержавний перетин;

напрямок (експорт/імпорт);

період (рік/місяць/доба);

величини пропускної спроможності у МВт цілими числами. Мінімальна величина пропускної спроможності, що може бути передана, - 1 МВт.

14.6. Аукціонний офіс розглядає відповідність такого припинення положенням цього Порядку протягом доби та направляє користувачу РПС повідомлення щодо погодження припинення або про відмову в припиненні з обґрунтуванням підстав для такої відмови.

Якщо припинення погоджено аукціонним офісом, РПС користувача зменшується на величину, щодо якої здійснено припинення.

14.7. Пропускна спроможність, щодо якої користувач РПС здійснив припинення, стає вільною та підлягає виставленню аукціонним офісом на чергові місячний та/або добові аукціони.

Відмова аукціонного офіса у припиненні використання РПС можлива лише у випадках невідповідності дій користувача РПС положенням цього Порядку та невиконання останнім положень договору про доступ до пропускної спроможності.

14.10. Переможець річного аукціону, який частково припинив використання РПС, набутої за результатами цього аукціону, не звільняється від виконання вимог пункту 1.9 розділу І та пункту 12.9 розділу XII цього Порядку.

14.9. Користувач РПС, що припинив використання РПС, не звільняється від виконання своїх фінансових зобов'язань перед аукціонним офісом, якщо додатково виставлений на розподілення обсяг пропускної спроможності не був розподілений. У разі якщо гранична ціна доступу додатково виставлених обсягів пропускної спроможності менша вартості РПС за виставленим рахунком-фактурою користувачу РПС відповідно до результатів річного аукціону, аукціонний офіс сплачує користувачу РПС різницю вартості у строк, визначений договором про доступ до пропускної спроможності.

14.8. Величини РПС, що підлягають виставленню аукціонним офісом на черговий місячний аукціон у результаті припинення використання РПС, мають бути незмінними величинами у мегаватах (МВт) протягом усього періоду. Мінімальне значення - 1 мегават (МВт) протягом одного місяця.

14.11. Припинення використання РПС, набутої в результаті добових аукціонів, не допускається.

14.12. Передумовою для розподілення пропускної спроможності, щодо якої ініційовано процедуру припинення використання, є одержання повної оплати за фактично використану РПС, набуту в результаті річного аукціону.

14.13. Користувач РПС виставляє рахунок аукціонному офісу, виходячи з інформації, що стала доступною на аукціонній платформі. Інформація, надана аукціонним офісом, містить список (перелік) повернених розподілених для учасника аукціону пропускних спроможностей і суму компенсації, на яку потрібно виставити рахунок, із зазначенням призначення платежу "компенсація за припинення використання РПС".

Сума компенсації від аукціонного офіса визначається шляхом множення відповідної граничної ціни доступу (грн/МВт) на величину у мегаватах (МВт) РПС, яка була розподілена у відповідний часовий проміжок (дні, години).

14.14. Компенсація виплачується користувачу РПС протягом десяти календарних днів на рахунок, указаний учасником аукціону в заяві про набуття статусу учасника розподілення (додаток 1).

14.15. У випадку, коли аукціонний офіс через технічні проблеми в роботі аукціонної платформи не в змозі підтвердити на аукціонній платформі користувачу РПС до 13:00 за київським часом на Д-2 припинення використання РПС, аукціонний офіс застосовує резервний механізм повернення і за допомогою електронної пошти або факсимільного зв’язку до 15:00 за київським часом у Д-2 відправляє відповідні електронні листи та повідомлення.

XV. Обмеження РПС

15.1. За поданням аукціонного офіса та/або на вимогу сусіднього системного оператора може бути здійснено обмеження РПС.

15.2. У разі обмеження РПС аукціонний офіс негайно повідомляє усіх користувачів РПС через аукціонну платформу та електронною поштою про дату, час, тривалість та причину такого обмеження.

15.3. Обмеження РПС здійснюється за пропорційним принципом у такій послідовності:

пропускна спроможність, яка не була розподілена на добовому аукціоні;

РПС, набуті за результатами добових аукціонів;

РПС, набуті за результатами місячних аукціонів;

РПС, набуті за результатами річного аукціону.

Кожні РПС, набуті в результаті річного, місячного та добових аукціонів, після пропорційного обмеження заокруглюються до найближчого значення у мегаватах (МВт).

15.4. Повідомлення про обмеження РПС, що була розподілена на річному та місячному аукціонах, із відповідним обґрунтуванням має бути оприлюднене на веб-сайті аукціонного офіса до 16:00 за київським часом Д-2.

15.5. РПС на добу, набуті в результаті добового аукціону, є фіксованими, за винятком, коли обмеження є вимушеними через форс-мажорні обставини. Учасникам аукціону надається компенсація у випадку обмежень РПС, розподілених на добовому аукціоні, у розмірі граничної ціни такого аукціону.

15.6. У випадку, коли ситуація в енергетичній мережі покращилась, РПС мають бути звільнені від попередніх обмежень за пропорційним принципом у такій послідовності:

РПС, набуті за результатами річного аукціону;

РПС, набуті за результатами місячних аукціонів;

РПС, набуті за результатами добових аукціонів.

15.7. У випадках обмежень кожен користувач РПС, чиї РПС були обмежені, отримує компенсацію від аукціонного офіса за кожний невикористаний мегават (МВт), що дорівнює граничній ціні доступу, яка склалась у результаті аукціону, на якому була розподілена пропускна спроможність, навіть у разі неподання добових погодинних графіків експорту/імпорту електричної енергії. Аукціонний офіс у триденний строк інформує кожного користувача, чиї РПС були обмежені, про суму компенсації.

XVI. Електронний документообіг

16.1. З метою забезпечення цілісності інформації, яка передається в електронному вигляді до аукціонного офіса, забезпечення дотримання строків опрацювання інформації, передбачених цим Порядком, а також прозорості процесу узгодження документів, достовірності та актуальності узгоджувальної інформації, контролю документообігу аукціонний офіс забезпечує використання електронного документообігу.

16.2. Система електронного документообігу передбачає виконання таких завдань:

забезпечення реєстрації та зберігання електронних копій вхідної, вихідної кореспонденції щодо участі в аукціонах та/або отримання РПС через механізми передачі РПС;

забезпечення повного життєвого циклу документів щодо участі в аукціонах та/або отримання РПС через механізми передачі РПС в електронному вигляді (реєстрація, створення, узгодження, затвердження, підписання);

забезпечення роботи великої кількості користувачів із документами;

створення, редагування, підтримка різних версій програмного забезпечення, пошук документів;

забезпечення зберігання документів, які узгоджуються, та зберігання узгоджених документів у єдиній базі даних з функціями швидкого пошуку за різними критеріями;

забезпечення прозорого механізму узгодження, який передбачає повне інформування учасників процесу узгодження та заінтересованих осіб про поточний статус документа і його маршрут;

забезпечення повідомлень про поточний статус процесів, процедур, які передбачають участь користувачів і учасників аукціону.

16.3. Процедура електронного документообігу передбачає:

аналіз звітності статусу процесів, повноти документів;

надійне, оперативне та довготривале зберігання документів у рамках електронного архіву з можливістю пошуку за різними критеріями;

оновлення або звірку відомостей про користувачів аукціонної платформи, уповноважених осіб учасників розподілення на відповідність чинній електронній реєстрації;

захист архівних даних;

забезпечення безпеки і доступності сервісу.

XVII. Плата за РПС

17.1. Розрахунки здійснюються відповідно до положень договору про доступ до пропускної спроможності в національній валюті України шляхом перерахування відповідної суми грошових коштів на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання аукціонного офіса згідно з установленими законодавством України правилами безготівкових розрахунків.

17.2. У разі якщо переможець аукціону не вносить у встановлений договором про доступ до пропускної спроможності строк плату за РПС, набуту за результатами річного та/або місячного аукціону, такий переможець аукціону втрачає відповідну РПС, набуту за результатами річного та/або місячного аукціону.

У такому разі банківська гарантія та/або сума гарантійного внеску (гарантійних внесків), надана(і) учасником розподілення, переходить(ять) у власність аукціонного офіса та зараховується(ються) у рахунок часткового виконання зобов'язань згідно з договором про доступ до пропускної спроможності, а РПС підлягають розподіленню на черговому аукціоні. Реєстрація такого учасника розподілення скасовується.

17.3. У разі якщо переможець аукціону не вносить у встановлений договором про доступ до пропускної спроможності строк плату за РПС, набуту за результатами добового аукціону, банківська гарантія та/або сума гарантійного внеску (гарантійних внесків), надана(і) учасником розподілення, переходить(ять) у власність аукціонного офіса та зараховується(ються) в рахунок виконання зобов'язань. Реєстрація такого учасника розподілення скасовується.

17.4. Вартість, яку переможець аукціону повинен сплатити за РПС, набуту за результатами річного, та/або місячного, та/або добового аукціону, визначається аукціонним офісом для кожного резерву відповідного міждержавного перетину окремо шляхом множення граничної ціни доступу (грн/МВт) на сумарну величину набутих РПС у мегаватах (МВт).

17.5. Переможець аукціону здійснює оплату вартості РПС за таким механізмом та графіком оплати:

оплата вартості, яку переможець аукціону повинен сплатити за РПС, набуту на річному аукціоні, здійснюється рівними частинами щомісяця шляхом сплати переможцем аукціону відповідної суми в місяці, що передує місяцю надання доступу;

оплата вартості, яку переможець аукціону повинен сплатити за РПС, набуту на місячному аукціоні, здійснюється шляхом повної оплати переможцем аукціону в місяці, що передує розрахунковому місяцю, вартості, набутої на місячному аукціоні РПС;

оплата вартості, яку переможець аукціону повинен сплатити за РПС, набуту на добовому аукціоні, здійснюється щодекади шляхом оплати переможцем аукціону в розрахунковому місяці вартості, набутої на добових аукціонах РПС.

17.6. Вартість РПС охоплює тільки право на використання РПС і не включає жодних оплат за використання системи передачі.

17.7. Розрахунки за РПС здійснюються на підставі виставлених аукціонним офісом рахунків, що передаються кур’єром або особисто вручаються під підпис уповноваженій особі учасника розподілення в аукціонному офісі. Копії рахунків не пізніше одного робочого дня з дати їх оформлення надсилаються електронною поштою та/або факсимільним зв’язком переможцю аукціону. У рахунку обов’язковими є зазначення призначення платежу "Оплата доступу до пропускної спроможності" та ідентифікаційний номер оплати (номер рахунку).

17.8. Аукціонний офіс виставляє переможцям аукціону рахунки у такі строки:

щомісяця не пізніше десятого календарного дня місяця, що передує місяцю надання послуг з передачі електричної енергії міждержавними електричними мережами України (за винятком січня, на який рахунок виставляється не пізніше наступного робочого дня після оприлюднення результатів річного аукціону);

не пізніше наступного робочого дня після розміщення на своєму веб-сайті результатів проведення місячного аукціону;

наступного робочого дня після завершення декади розрахункового місяця за результатами відповідного добового аукціону.

17.9. Строк оплати складає сім робочих днів з дати виставлення рахунку. Переможець аукціону невідкладно повідомляє аукціонний офіс про оплату РПС.

17.10. У разі якщо сплачена на підставі рахунку вартість РПС перевищує фактичну вартість РПС протягом розрахункового місяця, аукціонний офіс зобов’язаний здійснити до 10-го (включно) числа місяця, наступного за розрахунковим, повернення грошових коштів.

17.11. Не пізніше 05 числа місяця, наступного за розрахунковим, аукціонний офіс складає і передає користувачу РПС підписаний акт прийому-передачі наданих послуг (у двох примірниках). Не пізніше 10-го числа місяця, наступного за розрахунковим, до аукціонного офіса має надійти підписаний користувачем акт прийому-передачі наданих послуг (один примірник).

17.12. Датою здійснення платежу вважається дата надходження коштів на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання аукціонного офіса.

17.13. Усі витрати банку учасника розподілення і витрати інших банків на пересилання платежів на рахунок аукціонного офіса несе учасник розподілення, а всі витрати банку аукціонного офіса оплачує аукціонний офіс.

17.14. Аукціонний офіс надає учаснику розподілення податкову накладну згідно з вимогами чинного законодавства України.

Начальник управління енергоринку Т.Є. Ревенко

Додаток 1
до Порядку проведення електронних аукціонів з
розподілення пропускної спроможності
міждержавних електричних мереж
(пункт 1.2 розділу І)

Заява
про набуття статусу учасника розподілення

Загальна інформація:

Повне найменування згідно з установчими документами / прізвище, ім’я, по батькові енергопостачальника:

________________________________________________________________________________________________________________

Місцезнаходження (місце проживання) та поштова адреса:

________________________________________________________________________________________________________________

Код за ЄДРПОУ/ реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган доходів і зборів і мають відмітку у паспорті):

________________________________________________________________________________________________________________

Індивідуальний податковий номер згідно з даними реєстру платників податку на додану вартість:

________________________________________________________________________________________________________________

Банківські реквізити:

________________________________________________________________________________________________________________

Керівник:

________________________________________________________________________________________________________________

Телефон (служб./моб.):

________________________________________________________________________________________________________________

Факс:

________________________________________________________________________________________________________________

ЕІС-код:

________________________________________________________________________________________________________________

__________

Примітки:

1. Заява про набуття статусу учасника розподілення має бути надана до аукціонного офіса принаймні за одинадцять робочих днів перед першою участю в аукціоні, вона має бути в письмовому вигляді, належним чином заповнена та підписана відповідно до вимог Порядку проведення електронних аукціонів з розподілення пропускної спроможності міждержавних електричних мереж, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 12 лютого 2015 року N 176, надана до аукціонного офіса кур’єром у робочі дні з 9:00 до 16:00. Заяви, надіслані до аукціонного офіса факсом або електронною поштою, не розглядаються.

2. Аукціонний офіс уповноважений відмовити у наданні статусу учасника розподілення у разі невиконання вимог, зазначених у пунктах 5.2 - 5.4 розділу V Порядку проведення електронних аукціонів з розподілення пропускної спроможності міждержавних електричних мереж, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 12 лютого 2015 року N 176.

Від учасника розподілення: 
Прізвище, ім’я, по батькові та посада уповноваженої особи:
____________________________________
Дата:_______________________________
Підпис:_____________________________ 

Додаток 2
до Порядку проведення електронних аукціонів з
розподілення пропускної спроможності
міждержавних електричних мереж
(пункт 2.2 розділу ІІ)

Повідомлення
про реєстрацію енергопостачальника як учасника
розподілення на аукціонній платформі

Енергопостачальника, дані якого зазначені нижче, було зареєстровано на аукціонній платформі аукціонного офіса як учасника розподілення.

Повне найменування/прізвище, ім’я, по батькові енергопостачальника   
EIC-код   
Індивідуальний код   

__________

Примітка:.

Відповідно до пункту 5.9 розділу V Порядку проведення електронних аукціонів з розподілення пропускної спроможності міждержавних електричних мереж, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 12 лютого 2015 року N 176, уповноважена особа учасника розподілення повинна направити електронною поштою на електронну адресу аукціонного офіса інформацію про електронну реєстрацію, що містить ідентифікацію уповноваженої особи учасника розподілення.

______________
(дата) 
__________________
(підпис) 

Додаток 3
до Порядку проведення електронних аукціонів з
розподілення пропускної спроможності
міждержавних електричних мереж
(пункт 2.2 розділу ІІ)

Повідомлення
про втрату користувачем РПС отриманого доступу до
пропускної спроможності міждержавних
електричних мереж України

Аукціонний офіс відповідно до пункту 6.14 розділу VI Порядку проведення електронних аукціонів з розподілення пропускної спроможності міждержавних електричних мереж, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 12 лютого 2015 року N 176, повідомляє, що користувач розподіленої пропускної спроможності, дані якого зазначено нижче, втратив доступ до пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України.

Повне найменування/прізвище, ім’я, по батькові користувача РПС   
EIC-код   
Об’єм втраченої пропускної спроможності (МВт)   
Період  з      20__  по      20__ 
Причина(и) втрати доступу до пропускної спроможності   

Додаток 4
до Порядку проведення електронних аукціонів з
розподілення пропускної спроможності
міждержавних електричних мереж
(пункт 2.2 розділу ІІ)

Повідомлення
про перехід на резервний механізм проведення аукціону

Аукціонний офіс відповідно до розділу ХІ Порядку проведення електронних аукціонів з розподілення пропускної спроможності міждержавних електричних мереж, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 12 лютого 2015 року N 176, повідомляє про перехід на резервний механізм проведення ________ аукціону.

Місце проведення аукціону: ___________________________________

Час проведення аукціону: ____:____

Деталі аукціону:

вільна пропускна спроможність, яка пропонується на аукціоні: _______ МВт (за резервами: _____);

період: _______;

міждержавний перетин: ______________________;

напрямок: ________________;

час відкриття та закриття торгів ___:___ ____/____/20___ та ___:___ ____/____/20___;

час оприлюднення результатів аукціону ____/____/20___;

інша інформація.

Додаток 5
до Порядку проведення електронних аукціонів з
розподілення пропускної спроможності
міждержавних електричних мереж
(пункт 5.2 розділу V)

Анкета
на створення облікового запису уповноваженої
особи учасника розподілення

Учасник розподілення

Повне найменування згідно з установчими документами/прізвище, ім’я, по батькові енергопостачальника   
Місцезнаходження/місце проживання та поштова адреса, тел./факс, e-mail   
EIC-код   
Керівник   

Цілі анкети:

___  введення даних (новий учасник аукціону); 
___  коригування даних у реєстрі учасників розподілення вільної пропускної спроможності; 
___  видалення даних існуючого учасника аукціону. 

1. Уповноважена особа

Прізвище, ім’я, по батькові   
Телефон (служб./моб.)   
E-mail (для обміну даними з аукціонною платформою)   

__________

Примітки:

1. Відповідно до Порядку проведення електронних аукціонів з розподілення пропускної спроможності міждержавних електричних мереж, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 12 лютого 2015 року N 176, після внесення зазначених даних учасник розподілення має право здійснювати операції на аукціонній платформі. Реєстраційна інформація (ім’я користувача і пароль) буде відправлена уповноваженій особі учасника розподілення на згаданий е-mail.

2. Усі поля цієї анкети повинні бути заповнені.

______________
(дата) 
__________________
(підпис) 

Додаток 6
до Порядку проведення електронних аукціонів з
розподілення пропускної спроможності
міждержавних електричних мереж
(пункт 5.7 розділу V)

Повідомлення
про відмову в реєстрації енергопостачальника як учасника
розподілення на аукціонній платформі

Енергопостачальнику, дані якого зазначені нижче, було відмовлено в реєстрації на аукціонній платформі аукціонного офіса як учасника розподілення з таких причин:

Повне найменування/ прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - підприємця енергопостачальника   
EIC-код   
Причина(и) відмови   

______________
(дата) 
__________________
(підпис) 

Додаток 7
до Порядку проведення електронних аукціонів з
розподілення пропускної спроможності
міждержавних електричних мереж
(пункт 12.7 розділу XІІ)

Повідомлення
про підтвердження здійснення поставок

Відповідно до пункту 12.7 розділу XII Порядку проведення електронних аукціонів з розподілення пропускної спроможності міждержавних електричних мереж, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 12 лютого 2015 року N 176, переможець аукціону, дані якого наведені нижче, повідомляє про підтвердження здійснення поставок електроенергії із врахуванням результатів проведеного добового аукціону та результатів добового аукціону системних операторів сусідніх країн.

Повне найменування/прізвище, ім’я, по батькові переможця аукціону   
EIC-код   
Величина використання пропускної спроможності, набутої за результатами добового аукціону  Дата проведення добового аукціону (Д-1)  Міждержавний перетин 
    20__   
Повне найменування контрагента   
EIC-код   

______________
(дата) 
__________________
(підпис)