Документ втратив чиннiсть!

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
II сесія VII скликання

РІШЕННЯ
12.11.2014 N 351/351

(Рішення втратило чинність на підставі Рішення
Київської міської Ради
N 579/579 від 07.07.20
16)

Про Регламент Київської міської ради

Відповідно до статей 140, 141 Конституції України, пункту 1 частини першої статті 26, частин тринадцятої та чотирнадцятої статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 17 Статуту територіальної громади міста Києва Київська міська рада вирішила:

1. Затвердити Регламент Київської міської ради згідно з додатком.

2. Рішення Київради від 14.07.2011 N 383/5770 "Про Регламент Київської міської ради" вважати таким, що втратило чинність.

3. Це рішення Київради офіційно оприлюднити в газеті Київської міської ради "Хрещатик".

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань регламенту та депутатської етики.

Київський міський голова В. Кличко

Додаток
до рішення Київської міської ради
12.11.2014 N 351/351

Регламент
Київської міської ради

Регламент Київської міської ради (далі - Київрада) встановлює порядок діяльності Київради, її органів та посадових осіб, депутатських фракцій, груп, депутатів Київради, формування виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), а також визначає порядок взаємодії Київради та її виконавчого органу.

Якщо законодавством України встановлено іншу процедуру розгляду Київрадою окремих питань, зазначені питання розглядаються в порядку, передбаченому чинним законодавством.

Стаття 1. Статус Київради

1. Київрада - представницький орган місцевого самоврядування, що представляє територіальну громаду міста Києва та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про статус депутатів місцевих рад", Європейською Хартією місцевого самоврядування, Статутом територіальної громади міста Києва та іншими актами законодавства України.

2. Київрада є юридичною особою, має власну печатку, рахунки в банках, символіку, може від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав та нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем у судах та мати інші повноваження та реквізити, визначені законодавством України.

Стаття 2. Основні принципи діяльності Київради

1. Діяльність Київради базується на принципах:

1) народовладдя;

2) законності;

3) гласності;

4) колегіальності;

5) поєднання місцевих і державних інтересів;

6) виборності;

7) правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених законодавством України;

8) підзвітності і відповідальності перед територіальною громадою міста Києва;

9) державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування;

10) судового захисту прав місцевого самоврядування.

2. Засідання Київради та її органів проводяться відкрито і гласно, крім випадків, встановлених актами законодавства України та рішеннями Київради.

3. Відкритість засідань Київради та її органів забезпечується шляхом вільного доступу на них у порядку, встановленому окремим рішенням Київради.

4. Гласність засідань Київради забезпечується прямою трансляцією її засідань по телебаченню і радіо, розміщенням стенографічного звіту засідань Київради, поіменних голосувань, її проектів рішень та рішень на офіційному веб-сайті Київради (www.kmr.gov.ua), а також публікації її рішень в газеті Київради "Хрещатик".

5. У разі необхідності Київрада може прийняти рішення про проведення закритого засідання або про закритий розгляд окремих питань.

Стаття 3. Загальний склад, порядок набуття
і строк повноважень депутатів Київради

1. Загальний склад Київради становить 120 депутатів.

2. Київрада вважається повноважною за умови обрання не менш як двох третин депутатів від загального складу Київради.

3. Депутат Київради набуває своїх повноважень в результаті обрання його до Київради відповідно до Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

4. Повноваження депутата Київради починаються з дня відкриття першої сесії Київради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів Київською міською виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії Київради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата Київради. Після набуття депутатом Київради повноважень йому видається посвідчення і нагрудний знак.

Київрада невідкладно інформує Київську міську виборчу комісію про дострокове припинення повноважень депутата Київради.

5. У разі коли депутат Київради, який обирався в багатомандатному виборчому окрузі, достроково припинив повноваження або його повноваження достроково припинені на підставах і в порядку, передбачених Конституцією та законами України, за рішенням Київської міської виборчої комісії обраним депутатом визнається наступний за черговістю кандидат у депутати у виборчому списку місцевої організації політичної партії. У такому випадку повноваження новообраного депутата Київради починаються з моменту заслуховування, на черговому після обрання депутата Київради пленарному засіданні Київради, відповідного повідомлення Київської міської виборчої комісії.

6. Якщо черговість для отримання депутатського мандата вичерпана, депутатський мандат залишається вакантним до проведення чергових або позачергових виборів до Київради.

7. У разі коли депутат Київради, який обирався в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, достроково припинив повноваження або його повноваження достроково припинені на підставах і в порядку, передбачених Конституцією та законами України, Київська міська виборча комісія призначає проміжні вибори у цьому окрузі. Повноваження депутата Київради, обраного в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі на проміжних виборах, починаються з моменту заслуховування на черговому після обрання депутата Київради пленарному засіданні Київради відповідного повідомлення Київської міської виборчої комісії.

8. Строк повноважень Київради визначається Конституцією України та законами України.

9. Спори щодо набуття та припинення повноважень депутатами Київради вирішуються в судовому порядку.

Стаття 4. Київський міський голова

1. Київський міський голова є головною посадовою особою територіальної громади міста Києва і здійснює повноваження відповідно до законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", Статуту територіальної громади міста Києва та рішень Київради.

2. Повноваження Київського міського голови починаються з моменту оголошення Київською міською виборчою комісією на пленарному засіданні Київради рішення про його обрання. Повноваження Київського міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії Київради, обраної на наступних чергових місцевих виборах або, якщо Київрада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень, визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні".

3. Київський міський голова:

1) організує роботу Київради та її виконавчого органу;

2) підписує рішення Київради та додатки до них;

3) вносить на розгляд Київради пропозицію щодо кандидатури на посаду заступника міського голови - секретаря Київради;

4) вносить на розгляд Київради пропозиції щодо структури та загальної чисельності секретаріату Київради та виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації);

5) скликає сесії та пленарні засідання Київради, вносить пропозиції, формує порядок денний пленарних засідань Київради, узгоджений на засіданні Президії Київради, і головує на пленарних засіданнях Київради;

6) забезпечує підготовку на розгляд Київради проектів програм соціально-економічного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, бюджету міста Києва та звіту про його виконання, рішень Київради з інших питань, що належать до її відання;

7) вносить на розгляд Київради для узгодження кандидатури осіб, яких пропонується призначити на посади заступників голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень;

8) скликає загальні збори громадян за місцем проживання;

9) забезпечує виконання рішень місцевого референдуму;

10) є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним Київрадою;

11) представляє територіальну громаду, Київраду та виконавчий орган Київради (Київську міську державну адміністрацію) у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства;

12) звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження Київради та її органів;

13) укладає від імені територіальної громади, Київради та виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції Київради, подає їх на затвердження Київради;

14) веде особистий прийом громадян;

15) бере участь у здійсненні державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в межах та у спосіб, встановлені Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності";

16) здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені законодавством України;

17) видає розпорядження у межах своїх повноважень;

18) призначає проведення публічних громадських обговорень проектів рішень Київради та міських бюджетних програм, в тому числі на підставі обґрунтованих звернень представників територіальної громади.

4. Київський міський голова щорічно звітує про свою діяльність на посаді міського голови та голови виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

Стаття 5. Заступник міського голови - секретар Київської міської ради

1. Заступник міського голови - секретар Київської міської ради обирається Київрадою з числа її депутатів на строк повноважень Київради за пропозицією Київського міського голови. Пропозиція щодо кандидатури заступника міського голови - секретаря Київської міської ради з підстав, передбачених статтею 50 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", також може вноситися на розгляд Київради не менш як половиною депутатів від загального складу Київради.

Заступник міського голови - секретар Київради працює в Київраді на постійній основі.

2. Заступник міського голови - секретар Київської міської ради:

1) організовує підготовку сесій Київради та її пленарних засідань;

2) за письмовим дорученням Київського міського голови відкриває сесії Київради, скликає та веде пленарні засідання Київради, засідання Президії Київради та засідання Погоджувальної ради;

3) забезпечує своєчасне доведення рішень Київради до виконавців і населення, організовує контроль за їх виконанням;

4) координує діяльність постійних комісій Київради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їхніх рекомендацій;

5) сприяє депутатам Київради у здійсненні їхніх повноважень;

6) організовує за дорученням Київради здійснення заходів, пов'язаних з підготовкою та проведенням референдумів та виборів до органів державної влади та місцевого самоврядування;

7) забезпечує зберігання офіційних документів Київради та забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку, в тому числі до електронних носіїв, на яких зафіксована інформація про проведення пленарних засідань Київради;

8) очолює секретаріат Київради;

9) веде регулярний прийом депутатів Київради;

10) вирішує за дорученням Київського міського голови або Київради інші питання, пов'язані з діяльністю Київради та її органів.

3. Заступник міського голови - секретар Київради у разі дострокового припинення повноважень Київського міського голови чи неможливості виконання ним своїх повноважень здійснює повноваження Київського міського голови.

4. Повноваження заступника міського голови - секретаря Київради можуть бути достроково припинені без припинення повноважень депутата Київради за рішенням Київради, яке приймається шляхом таємного голосування. Питання про дострокове припинення повноважень заступника міського голови - секретаря Київради може бути внесено на розгляд Київради на вимогу Київського міського голови або не менш як третини депутатів від загального складу Київради. Повноваження заступника міського голови - секретаря Київради можуть бути достроково припинені у зв'язку зі зверненням з особистою заявою про складення повноважень.

Стаття 6. Права та обов'язки депутатів Київради

1. Депутат Київради зобов'язаний:

1) дотримуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, Регламенту Київради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності Київради та її органів;

2) всебічно відстоювати інтереси членів територіальної громади міста Києва;

3) брати участь у роботі Київради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких його обрано, особисто брати участь у голосуванні на засіданнях цих органів, всебічно сприяти виконанню їх рішень;

4) виконувати рішення Київради, її органів, доручення Київського міського голови, заступника міського голови - секретаря Київради з питань депутатської діяльності та інформувати їх про виконання доручень;

5) підтримувати зв'язок з виборцями, територіальною громадою міста Києва та органами місцевого самоврядування;

6) виконувати доручення виборців та передвиборчі програми;

7) не рідше одного разу на рік звітувати перед виборцями та інформувати виборців про роботу Київради та її органів з питання виконання бюджету та програми соціально-економічного розвитку міста Києва; цільових програм з інших питань місцевого самоврядування, рішень Київради і доручень виборців;

8) брати участь у громадських слуханнях, загальних зборах;

9) вивчати громадську думку;

10) вивчати потреби територіальної громади, інформувати про них Київраду та її органи, брати безпосередню участь у їх вирішенні;

11) вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади міста Києва, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення;

12) виконувати вимоги головуючого на пленарному засіданні Київради щодо дотримання вимог Регламенту Київради;

13) дотримуватися норм депутатської етики;

14) не принижувати честь і гідність виборців, не закликати громадян до незаконних дій, не використовувати завідомо неправдиву інформацію, не висловлювати необґрунтованих звинувачень на будь-чию адресу;

15) не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості;

16) не розголошувати відомостей, що становлять державну або іншу таємницю, яка охороняється законом, інших відомостей з питань, що розглядалися на закритих засіданнях Київради чи її органів і не підлягають за їх рішенням розголошенню, та відомостей, які стосуються таємниці особистого життя депутата Київради або виборця, що охороняється законом, які стали йому відомі у зв'язку з його депутатською діяльністю;

17) під час здійснення депутатських повноважень дотримуватися вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції";

18) виконувати інші обов'язки, передбачені законодавством та цим Регламентом.

2. Депутат Київради, який має особисту заінтересованість в прийнятті проекту рішення Київради на засіданні постійної комісії Київради або на пленарному засіданні Київради, зобов'язаний заявити про таку заінтересованість або письмово повідомити головуючому, який інформує про це присутніх перед розглядом цього проекту рішення. Такому депутату рекомендується утриматись від участі в голосуванні з цього проекту рішення.

Заінтересованим в прийнятті проекту рішення Київради на засіданні постійної комісії або на пленарному засіданні Київради вважається депутат, який відповідає принаймні одній із нижченаведених ознак:

1) має відносини прямої організаційної або правової залежності з юридичною чи фізичною особою в інтересах якої може бути прийнято рішення Київської міської ради;

2) є особою, яка одноосібно або разом із членами сім'ї володіє часткою статутного капіталу товариства, в інтересах якого може бути прийнято рішення Київської міської ради;

3) є близькою особою громадянина (відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції"), в інтересах якого може бути прийняте рішення Київської міської ради.

3. Депутат Київради є повноважним і рівноправним членом Київради. Депутат Київради відповідно до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" наділяється всією повнотою прав, необхідних для забезпечення його участі у діяльності Київради та її органів.

4. Депутат Київради, який не входить до складу відповідного органу Київради, може брати участь у його роботі з правом дорадчого голосу. Депутат Київради має право брати участь з правом дорадчого голосу в роботі виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), районних у м. Києві рад та їх органів (у разі їх утворення), районних в місті Києві державних адміністрацій, загальних зборах громадян, засіданнях органів самоорганізації населення, що проводяться в місті Києві.

5. Депутат Київради має право:

1) обирати і бути обраним до органів Київради;

2) офіційно представляти виборців у Київраді та її органах, органах державної влади та місцевого самоврядування, підприємствах, установах і організаціях незалежно від форми власності;

3) на невідкладний прийом посадовими особами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території міста Києва, з питань депутатської діяльності;

4) вносити пропозиції і зауваження до порядку денного засідань Київради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті;

5) вносити на розгляд Київради та її органів пропозиції з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю;

6) вносити на розгляд Київради та її органів проекти рішень з питань, що належать до їх відання, пропозиції до них;

7) вносити на розгляд Київради питання, що стосуються персонального складу утворюваних Київрадою органів і кандидатур посадових осіб, призначення яких погоджується з Київрадою, які обираються, призначаються або затверджуються Київрадою;

8) порушувати питання про недовіру Київському міському голові, розпуск органів, утворених Київрадою, та звільнення посадових осіб місцевого самоврядування, виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) та районних в місті Києві державних адміністрацій;

9) брати участь у дебатах, ставити запитання доповідачам, співдоповідачам, головуючому на засіданні;

10) вимагати повторного голосування у випадках виявлення порушень правил голосування та помилок автоматизованої системи при підрахунку голосів депутатів;

11) виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій, надавати інформацію;

12) ознайомлюватися з текстами виступів у стенограмах чи протоколах засідань Київради та її органів до моменту їх опублікування;

13) оголошувати на засіданнях Київради та її органів тексти звернень, запитів, запитань, заяв, пропозицій як власних, так і громадян та їх об'єднань;

14) передавати головуючому тексти свого невиголошеного виступу, пропозицій і зауважень з обговорюваного питання для включення до протоколу засідання Київради або її органу, в якому він бере участь;

15) порушувати в Київраді та її органах питання про необхідність проведення перевірок діяльності розташованих на території міста Києва підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) та його структурних підрозділів, районних в м. Києві державних адміністрацій, а також за дорученням Київради або її органів брати участь у контролі за виконанням рішень Київради;

16) вносити пропозиції щодо усунення недоліків і порушень керівниками підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та органів, діяльність яких перевірялася, а також органів, яким вони підпорядковані, порушувати питання про притягнення до відповідальності осіб, з вини яких сталося порушення. У разі виникнення порушень законодавства України депутат Київради звертається з цього приводу до відповідних органів державної влади;

17) вимагати усунення порушень законності;

18) об'єднуватися з іншими депутатами Київради в депутатські фракції, групи, які утворюються відповідно до цього Регламенту;

19) доступу до комунальних засобів масової інформації з метою оприлюднення результатів власної депутатської діяльності та інформування про роботу Київради в порядку, встановленому Київрадою;

20) невідкладно отримувати інформацію, що стосується діяльності Київради, копії рішень Київради, протоколів, стенограм пленарних засідань, оформлених належним чином, а у випадках технічної неможливості - протягом десяти днів;

21) безперешкодного проходу, проїзду та зупинки на території підприємств, установ та організацій комунальної власності або товариств (підприємств), у статутних капіталах яких територіальна громада міста Києва володіє акціями (частками), якщо інше не встановлено законодавством;

22) на завчасне отримання інформації щодо заходів (колегій, нарад тощо), які проводяться Київським міським головою, виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією) та районними в місті Києві державними адміністраціями;

23) здійснювати інші права, передбачені законами України та цим Регламентом.

6. Депутат Київради користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях Київради та її органів, до складу яких він входить. Депутат Київради набуває права ухвального голосу з моменту визнання його повноважень.

7. Депутат, який не виправдав довіри виборців, відкликається у встановленому законом порядку.

8. Порядок реалізації прав депутатів Київради визначається Законом України "Про статус депутатів місцевих рад", іншими законами України, які регулюють діяльність місцевих рад та їх органів, а також цим Регламентом.

Стаття 7. Постійні комісії Київради

1. Постійні комісії Київради є органами Київради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до їх відання, здійснення контролю за виконанням рішень Київради та актів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

2. Постійні комісії Київради обираються Київрадою на термін її повноважень у складі голови та членів комісії. Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідною постійною комісією. Перелік та склад постійних комісій Київради затверджується рішенням Київради. Порядок організації та діяльності постійних комісій визначається законодавством України, цим Регламентом та Положенням про постійні комісії Київради.

Стаття 8. Тимчасові контрольні комісії Київради

1. Тимчасові контрольні комісії Київради є органами Київради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених Київрадою питань, що належать до повноважень органів місцевого самоврядування.

2. Рішення про створення тимчасової контрольної комісії Київради, її назву та завдання, термін діяльності, персональний склад комісії, її голову, а також зміни та доповнення до рішення про створення і припинення повноважень тимчасової контрольної комісії Київради вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу Київради.

3. Строк діяльності тимчасової контрольної комісії не може перевищувати шести місяців з дня її утворення.

4. Персональний склад тимчасової контрольної комісії Київради формується на підставі письмових подань депутатів, депутатських фракцій та груп Київради з урахуванням принципу пропорційного представництва.

5. Пропозиції щодо кількісного та персонального складу тимчасової контрольної комісії подаються у письмовій формі депутатами, депутатськими фракціями та депутатськими групами Київради у семиденний строк з дня направлення до них письмового звернення суб'єкта подання проекту рішення щодо утворення тимчасової контрольної комісії. У складі тимчасової контрольної комісії може бути представлено не менш як по одному депутату Київради від кожної депутатської фракції чи групи. Якщо депутатська фракція чи група не запропонувала представників для роботи в тимчасовій контрольній комісії Київради, то комісія створюється без участі цієї депутатської фракції чи групи. Вихід депутата Київради із складу депутатської фракції чи групи, яка його делегувала у тимчасову контрольну комісію Київради, не припиняє його членства в цій комісії Київради.

Проект рішення Київради щодо створення тимчасової контрольної комісії Київради подається на розгляд Київради з сформованим персональним складом.

6. Обрання заступника голови, секретаря та інші питання структури тимчасової контрольної комісії Київради вирішуються відповідною комісією.

7. Засідання тимчасових контрольних комісій проводяться не рідше ніж один раз на місяць і є правомочними, якщо в ньому бере участь не менше як половина депутатів від загального складу комісії.

Рішення на засіданні тимчасової контрольної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії.

8. Засідання тимчасових контрольних комісій Київради проводяться, як правило, закриті. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії Київради, та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв'язку з її роботою.

Про час та місце проведення засідання тимчасової контрольної комісії завчасно повідомляються всі члени тимчасової контрольної комісії за допомогою електронної пошти та телефонного зв'язку.

9. Результати своєї роботи тимчасова контрольна комісія викладає в письмовому звіті, який оформляється як проект рішення Київради та розглядається на пленарному засіданні Київради. Звіт повинен містити висновки та пропозиції про:

1) факти й обставини, які стали підставами для створення комісії;

2) відомості чи обставини, встановлені комісією, і докази, якими це підтверджується;

3) відомості чи обставини, що не підтвердилися;

4) факти й обставини, які не були перевірені.

10. За результатами розгляду звіту і пропозицій тимчасової контрольної комісії Київрада може прийняти такі рішення:

1) взяти до відома висновки і пропозиції комісії;

2) припинити повноваження комісії;

3) продовжити роботу комісії на визначений Київрадою строк.

11. Повноваження тимчасової контрольної комісії Київради припиняються:

1) одночасно з прийняттям Київрадою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії;

2) у разі припинення повноважень Київради відповідного скликання, якою утворено комісію;

3) в інших випадках, визначених цією статтею.

12. У разі, якщо тимчасова контрольна комісія протягом місяця з дня прийняття рішення Київрадою про її створення не провела засідання, постійна комісія Київради, до функціональної спрямованості якої належать питання діяльності тимчасових контрольних комісій, може ініціювати питання щодо дострокового припинення повноважень відповідної тимчасової контрольної комісії.

13. Секретаріат Київради сприяє роботі тимчасових контрольних комісій Київради.

14. Рішення за результатами розгляду звіту і пропозицій тимчасової контрольної комісії Київради приймається більшістю голосів від загального складу Київради.

Стаття 9. Президія Київради

1. Президія Київради є дорадчим органом Київради, який попередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з питань, які передбачається внести на розгляд Київради.

2. До складу Президії Київради входять Київський міський голова, заступник міського голови - секретар Київради, голови постійних комісій Київради, голови або уповноважені представники депутатських фракцій, груп Київради. Президія Київради діє на основі Положення про Президію Київської міської ради.

3. Депутати Київради мають право брати участь у засіданнях Президії Київради з правом дорадчого голосу.

Стаття 10. Погоджувальна рада депутатських фракцій, груп Київради

1. Голови або уповноважені представники депутатських фракцій, груп Київради, по одному від кожної, можуть утворювати Погоджувальну раду депутатських фракцій, груп Київради, яка має статус дорадчого органу. Засідання Погоджувальної ради веде Київський міський голова, заступник міського голови - секретар Київради, а в разі їх відсутності або неможливості проведення ними засідання - інший член Погоджувальної ради, обраний більшістю голосів членів Погоджувальної ради.

2. Погоджувальна рада депутатських фракцій, груп Київради скликається Київським міським головою, заступником міського голови - секретарем Київради або за пропозицією депутатських фракцій, груп Київради. Організація скликання Погоджувальної ради покладається на секретаріат Київради. Погоджувальна рада не приймає рішень, обов'язкових для виконання.

Стаття 11. Секретаріат Київради

1. Секретаріат Київради утворюється Київрадою. Структура та загальна чисельність секретаріату Київради, витрати на його утримання затверджуються Київрадою за поданням Київського міського голови.

2. Секретаріат Київради здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Київради, її органів, депутатів, депутатських фракцій, груп Київради, сприяє здійсненню Київрадою взаємодії з її виконавчим органом (Київською міською державною адміністрацією) та його структурними підрозділами, районними у місті Києві радами та їх органами (у разі їх утворення), районними в м. Києві державними адміністраціями.

3. Кореспонденція, адресована посадовим особам і органам Київради, депутатам, депутатським фракціям, групам Київради, структурним підрозділам секретаріату Київради реєструється та передається секретаріатом Київради адресатам.

4. Секретаріат Київради діє згідно з Положенням про нього, яке затверджується Київським міським головою за поданням заступника міського голови - секретаря Київради.

Стаття 12. Виконавчий орган Київради

1. Виконавчим органом Київради є Київська міська державна адміністрація, яка паралельно виконує функції державної виконавчої влади, що є особливістю здійснення виконавчої влади в місті Києві.

2. Структура, загальна чисельність виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), витрати на його утримання затверджуються Київрадою. Призначення та звільнення з посад заступників голови виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) з питань здійснення самоврядних повноважень Київський міський голова погоджує з Київською міською радою.

3. Положення про департаменти, управління та інші структурні підрозділи виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) затверджуються виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією) за попереднім погодженням з постійними комісіями Київради, до функціональної спрямованості яких належать питання діяльності відповідних структурних підрозділів, а також з постійною комісією, до функціональної спрямованості якої належить питання визначення обсягу повноважень виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

Стаття 13. Порядок формування та припинення діяльності
депутатських фракцій, груп Київради

1. Депутати Київради можуть добровільно об'єднуватися у депутатські фракції, групи Київради.

2. Депутатські фракції Київради формуються (об'єднуються) депутатами Київради на партійній основі, виключно із числа місцевих організацій політичних партій (політичних партій), якими вони висунуті на відповідних виборах.

3. Депутатські групи Київради формуються (об'єднуються) депутатами, які не входять до складу депутатських фракцій Київради, на основі спільних поглядів з питань соціально-економічного розвитку міста Києва, спільності проблем, які вони вирішують, або за іншими ознаками.

4. Мінімальна кількість депутатів Київради для формування депутатської групи має становити не менше ніж п'ять депутатів Київради.

5. Зареєстровані депутатські фракції та депутатські групи мають рівні права.

6. Членство депутата Київради в депутатській фракції, групі Київради не звільняє його від персональної відповідальності за здійснення своїх депутатських повноважень.

7. Депутатські фракції, групи Київради не можуть формуватися для захисту приватних, комерційних, професійних чи релігійних інтересів.

8. Депутат Київради не може входити до складу більш як однієї зареєстрованої депутатської фракції, групи Київради.

9. Реорганізація та формування депутатських фракцій, груп Київради може проводитися протягом усього строку повноважень Київради.

10. Для реєстрації депутатської фракції, групи голова або уповноважений представник депутатської фракції, групи направляє секретаріату Київради подання, до якого додається повідомлення, підписане всіма депутатами, які входять до відповідного об'єднання, про сформування депутатської фракції, групи із зазначенням її назви, персонального складу та депутатів, які уповноважені представляти фракцію, групу.

11. Депутатські фракції, групи набувають передбачених законодавством прав та обов'язків з моменту оголошення головуючим на пленарному засіданні Київради інформації про формування депутатської фракції, групи Київради.

12. Про зміни в складі депутатської фракції, групи Київради голова або уповноважений представник депутатської фракції, групи повідомляє секретаріату Київради. Про входження, вихід зі складу зареєстрованої депутатської фракції, групи депутат Київради письмово повідомляє секретаріату Київради. Письмове повідомлення депутата Київради про входження до складу депутатської фракції, групи погоджується з головою або уповноваженим представником цієї депутатської фракції, групи. Повідомлення про виключення депутата зі складу депутатської фракції, групи разом з відповідним рішенням депутатської фракції, групи направляється секретаріату Київської міської ради головою або уповноваженим представником депутатської фракції, групи.

13. Інформація про зміни у складі, а також припинення діяльності депутатської фракції, групи оголошується головуючим на пленарному засіданні Київради та реєструється в секретаріаті Київради.

14. Діяльність депутатської фракції, групи, припиняється:

1) у разі прийняття депутатами Київради, які входять до її складу, рішення про розпуск депутатської фракції, групи;

2) після закінчення строку повноважень Київради.

Діяльність депутатської групи також припиняється у разі вибуття окремих депутатів Київради із складу депутатської групи, внаслідок чого її чисельність стає меншою ніж встановлено цим Регламентом.

15. Депутат Київради, який не входить до складу депутатської фракції, групи, є позафракційним.

16. У разі зміни у складі депутатської фракції, групи Київради, що призвели до втрати підстав діяльності депутатської фракції, групи, головуючий оголошує про це на пленарному засіданні Київради.

Стаття 14. Права депутатських фракцій, груп Київради

1. Повноваження депутатських фракцій, груп Київради є похідними від повноважень депутата Київради, передбачених Законом України "Про статус депутатів місцевих рад".

2. Представницькі функції депутатських фракцій, груп Київради здійснює голова, заступник голови або уповноважені представники депутатської фракції, групи (відповідно до письмового повідомлення).

3. Депутатські фракції, групи Київради мають право:

1) на пропорційне представництво в постійних та тимчасових контрольних комісіях Київради;

2) попередньо обговорювати кандидатури посадових осіб, яких обирає, призначає (звільняє), погоджує призначення та затверджує Київрада;

3) на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні Київради з кожного питання порядку денного пленарного засідання Київради;

4) на не виголошений виступ свого представника після прийняття Київрадою процедурного рішення про припинення обговорення питання порядку денного на пленарному засіданні Київради, в порядку, визначеному частиною восьмою статті 28 цього Регламенту;

5) на завчасне отримання інформації щодо заходів (колегій, нарад тощо), які проводяться Київським міським головою, виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією) та районними в місті Києві державними адміністраціями, а також участь членів фракцій, груп у цих заходах.

4. Депутати Київради можуть утворювати міжфракційні об'єднання, які не підлягають реєстрації і не мають прав, встановлених цим Регламентом.

5. Жодна депутатська фракція, група Київради не має права виступати від імені Київради або територіальної громади міста Києва.

Стаття 15. Забезпечення діяльності депутатських фракцій, груп Київради

1. Київський міський голова, заступник міського голови - секретар Київради сприяють у забезпеченні зареєстрованих депутатських фракцій, груп Київради приміщеннями, необхідним обладнанням тощо.

2. У залі пленарних засідань Київради за депутатами закріплюються робочі місця по фракціях, групах Київради на підставі розпорядження заступника міського голови - секретаря Київради.

3. Діяльність депутатських фракцій, груп Київради забезпечує структурний підрозділ секретаріату Київради, до повноважень якого відноситься організаційне та консультативно-методичне забезпечення діяльності депутатських фракцій та груп, позафракційних депутатів.

Стаття 16. Депутатське звернення, депутатський запит і депутатське запитання

1. Депутатське звернення - викладена в письмовій формі вимога депутата Київради з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території м. Києва, здійснити певні дії, вжити заходи чи дати офіційне роз'яснення з питань, віднесених до їх компетенції. Порядок розгляду депутатського звернення визначається статтею 13 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад".

2. Депутатський запит - це підтримана Київрадою вимога депутата Київради до посадових осіб Київради та її органів, Київського міського голови, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на території міста Києва, а також до голови, заступників голови та керівників структурних підрозділів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), голів районних в місті Києві державних адміністрацій, їх заступників з питань, які належать до відання Київради.

Порядок розгляду депутатського запиту визначається статтею 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад".

У разі виявлення сумніву щодо відповідності депутатського запиту вимогам законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих рад" та Регламенту Київради головуючий ставить на обговорення та голосування відповідний депутатський запит окремо.

Київський міській голова або заступник міського голови - секретар Київради направляє адресату підтриманий Київрадою депутатський запит із відповідним супровідним листом або дорученням.

3. Усі депутатські запити, оголошені на пленарному засіданні Київради, реєструються та зберігаються у секретаріаті Київради з позначкою про дату їх оголошення та результати голосування по них.

4. Контроль за проходженням депутатського запиту і ходом виконання прийнятого по ньому рішення здійснює заступник міського голови - секретар Київради, а також депутат або група депутатів, які подали депутатський запит. Депутат або група депутатів, які подали депутатський запит, вправі поінформувати Київраду на пленарному засіданні Київради про виконання прийнятого за депутатським запитом рішення.

5. Депутатське запитання - це засіб одержання депутатом Київради інформації або роз'яснення з тієї чи іншої проблеми. Відповідь на запитання може бути оголошена на пленарному засіданні сесії Київради або дана депутату Київради індивідуально. Запитання не включається до порядку денного пленарного засідання Київради, не обговорюється і рішення по ньому не приймається.

6. Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами Київради на пленарних засіданнях Київради або передані в письмовій формі головуючому на її пленарних засіданнях, розглядаються Київрадою або за її дорученням передаються для розгляду та вивчення до постійних комісій Київради чи надсилаються на розгляд посадовим особам органів державної влади та місцевого самоврядування, а також підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені Київрадою, і про результати розгляду повідомити безпосередньо депутатам Київради, які внесли пропозиції чи висловили зауваження, а також Київраді.

7. Київрада та виконавчий орган Київради (Київська міська державна адміністрація) забезпечують виконання пропозицій і зауважень депутатів Київради, схвалених Київрадою, інформують депутатів про реалізацію пропозицій і зауважень, внесених ними на пленарних засіданнях Київради.

Стаття 17. Доручення виборців

1. Виборці можуть давати депутатові Київради доручення на зборах під час його звітів чи зустрічей з питань, що випливають з потреб мешканців відповідного будинку, вулиці, кварталу, мікрорайону, району в місті Києві чи територіальної громади в цілому.

2. Доручення виборців не повинні суперечити законодавству України, а їх виконання має належати до відання Київради та її органів. Порядок розгляду доручень виборців депутатом Київради визначається статтею 17 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад".

3. Виконавчий орган Київради (Київська міська державна адміністрація) передбачає при розробці бюджету міста Києва на відповідний рік кошти на виконання депутатами Київради доручень виборців.

Кошти на виконання депутатами Київради доручень виборців перераховуються виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією) розпоряднику бюджетних коштів у першочерговому порядку.

Стаття 18. Звіти депутатів, депутатських фракцій,
груп Київради перед виборцями та зустрічі з ними

1. Депутати, депутатські фракції, групи Київради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов'язані звітувати про свою роботу перед виборцями. Порядок, форма та строки проведення звітів депутатів, депутатських фракцій, груп Київради перед виборцями визначаються самими депутатами, депутатськими фракціями, групами Київради.

2. Звіти депутатів, депутатських фракцій, груп Київради повинні містити відомості про їх діяльність у Київраді та в її органах, про прийняті Київрадою та її органами рішення, про хід їх виконання, про їх особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень Київради, її органів, а також про виконання передвиборної програми та доручень виборців. Звіти і зустрічі депутатів, депутатських фракцій, груп Київради з виборцями висвітлюються комунальними засобами масової інформації в порядку, який затверджується рішенням Київради.

3. Звіт депутата, депутатської фракції, групи Київради може бути надано в будь-який час на вимогу зборів виборців, у разі якщо протокол зборів містить не менше 100 підписів.

4. Депутати, депутатські фракції, групи Київради не пізніше як за сім днів через офіційний веб-сайт Київради (www.kmr.org.ua) або в інший спосіб повідомляють виборцям про час та місце проведення звіту.

5. Виконавчий орган Київради (Київська міська державна адміністрація) та районні в місті Києві державні адміністрації, їх посадові особи, керівники підприємств, установ та організацій державної і комунальної форми власності, розташовані на території міста Києва, зобов'язані сприяти депутатам, депутатським фракціям, групам Київради в організації їх звітів (зустрічей) перед (з) виборцями шляхом надання приміщень, інформаційних та інших довідкових матеріалів, необхідних для організації відповідного заходу.

6. Депутати, депутатські фракції, групи Київради інформують Київраду та виконавчий орган Київради (Київську міську державну адміністрацію) про результати обговорення звітів, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу Київради та її виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації), а також про доручення, дані депутатам у зв'язку з їх депутатською діяльністю.

7. Звіти і зустрічі депутатів, депутатських фракцій, груп Київради з виборцями висвітлюються на офіційному веб-сайті Київради (www.kmr.org.ua) та в газеті Київради "Хрещатик".

Стаття 19. Планування роботи Київради

1. Діяльність Київради проводиться відповідно до планів, які затверджуються Київрадою. План роботи Київради визначає напрями діяльності Київради та її органів, організаційні форми вирішення поставлених завдань та містить перелік назв проектів рішень Київради, звітів, інформації та інших заходів, період їх підготовки та осіб, відповідальних за підготовку. Проект плану роботи Київради розробляється у постійних комісіях Київради та структурних підрозділах виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) з урахуванням пропозицій депутатів, депутатських фракцій, груп Київради.

2. Організація виконання плану роботи Київради покладається на постійні комісії Київради. Хід виконання плану роботи Київради може обговорюватися на засіданнях постійних комісій, засіданнях Президії Київради. Пропозиції щодо уточнення або зміни плану роботи Київради розглядаються Київрадою на пленарних засіданнях на вимогу постійних комісій Київради та депутатів Київради. Контроль за формуванням і виконанням планів роботи постійних комісій Київради покладається на заступника міського голови - секретаря Київради.

Стаття 20. Скликання сесії Київради та її пленарних засідань

1. Київрада проводить роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань Київради, засідань постійних та тимчасових контрольних комісій Київради.

2. Перша сесія новообраної Київради скликається Київською міською виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів Київради в кількості, яка забезпечує повноважність складу Київради відповідно до статті 45 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова Київської міської виборчої комісії, який інформує Київраду про підсумки виборів депутатів Київради, а також про підсумки виборів Київського міського голови. З моменту визнання повноважень депутатів Київради нового скликання та новообраного Київського міського голови відповідно до статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" головує на пленарних засіданнях Київради Київський міський голова. Наступні сесії Київради скликаються Київським міським головою.

3. Сесії Київради скликаються в міру необхідності, але не рідше одного разу на квартал.

4. Сесія Київради або пленарне засідання Київради скликається за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу Київради. У разі якщо Київський міський голова або заступник міського голови - секретар Київради у двотижневий строк не скликають сесію або пленарне засідання Київради на вимогу не менше однієї третини депутатів від загального складу Київради, сесія або пленарне засідання може бути скликано депутатами Київради, які становлять не менше однієї третини складу Київради.

5. Пленарні засідання Київради проводяться не рідше одного разу на місяць, як правило, в четвер. Рішення про проведення пленарного засідання доводиться до відома депутатів Київради і населення міста Києва не пізніше ніж за десять днів до цього засідання Київради та публікується на офіційному веб-сайті Київської міської ради (www.kmr.gov.ua), а у виняткових випадках, що потребують термінового рішення Київради, не пізніше ніж за день до пленарного засідання із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які попередньо планується внести на розгляд Київради, з обов'язковим опублікуванням на офіційному веб-сайті Київської міської ради (www.kmr.gov.ua).

Зазначені положення не застосовуються у випадках, коли порядок денний пленарного засідання не вичерпаний, і за пропозицією Київського міського голови, головуючого на пленарному засіданні або депутатів, депутатських фракцій, груп Київради продовження пленарного засідання переноситься на інший строк, про що Київрадою приймається рішення, підтримане більшістю голосів від загального складу Київради.

Стаття 21. Подання проектів рішень на розгляд Київради
та вимоги щодо їх оформлення

1. Суб'єктами подання проектів рішень виступають Київський міський голова, заступник міського голови - секретар Київради, депутати Київради, постійні та тимчасові контрольні комісії Київради, депутатські фракції, групи, виконавчий орган Київради (Київська міська державна адміністрація), загальні збори громадян в порядку, визначеному законодавством, Статутом територіальної громади міста Києва та цим Регламентом.

2. Тимчасова контрольна комісія Київради подає на розгляд Київради проект рішення разом із відповідним звітом (попереднім звітом) про свою роботу.

3. Проект рішення, поданий виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією), підписується посадовими особами, визначеними Регламентом виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

4. Проекти рішень Київради подаються до управління організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради у паперовому та в електронному вигляді. Проект рішення Київради нормативно-правового характеру повинен містити положення про оприлюднення та набрання ним чинності.

5. Суб'єкт подання проекту рішення на зворотному боці останньої сторінки проекту рішення зазначає профільну постійну комісію та постійні комісії, до функціональної спрямованості яких належить попередній розгляд зазначеного проекту рішення.

6. Суб'єкт подання (розробник проекту рішення) підписує кожну сторінку проекту рішення і додатки (якщо вони є).

7. Разом з проектом рішення до секретаріату Київради подається:

1) пояснювальна записка (із зазначенням прізвища та ініціалів особи, яка є суб'єктом подання проекту рішення, повної назви її посади, контактних даних особи, відповідальної за супроводження проекту рішення, а також зазначається доповідач проекту рішення на пленарному засіданні Київради);

пояснювальна записка повинна містити:

опис проблем, для вирішення яких підготовлено проект рішення та обґрунтування адекватності і достатності передбачених у проекті рішення механізмів і способів вирішення існуючих проблем, а також їх актуальності для територіальної громади міста Києва;

правове обґрунтування необхідності прийняття рішення (з посиланням на конкретні положення і норми нормативно-правових актів, на підставі й на виконання яких підготовлено проект рішення);

детальний опис цілей і завдань, очікуваних позитивних соціально-економічних та інших наслідків для територіальної громади від реалізації запропонованого проекту рішення;

2) додатки (якщо вони є).

8. У випадку внесення проекту рішення Київради, що передбачає матеріальні чи інші витрати міського бюджету, повинно додаватись фінансово-економічне обґрунтування та пропозиції щодо джерел покриття цих витрат.

9. Проект рішення Київради про внесення змін чи доповнень до рішень Київради подається суб'єктами подання у вигляді порівняльних таблиць з викладенням тексту рішення (його структурних частин), який підлягає зміні чи доповненню.

10. Підготовка та подання проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності, оприлюднення відповідних проектів з метою одержання зауважень та пропозицій та їх врахування здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

11. До розгляду проекту рішення Київради нормативно-правового характеру може бути проведено громадське обговорення, яке організовує суб'єкт подання проекту рішення. Порядок проведення громадського обговорення регламентується окремим рішенням Київради. У разі проведення громадського обговорення проект рішення Київради публікується в газеті "Хрещатик", оприлюднюється на веб-сайті Київської міської ради (www.kmr.gov.ua) або її виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації) (www.kievcity.gov.ua) із зазначенням строків та адреси, за якою направляються пропозиції.

12. Секретаріат Київської міської ради забезпечує відповідно до вимог статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" обов'язкове оприлюднення проектів рішень Київради на офіційному веб-сайті Київської міської ради (www.kmr.gov.ua) не пізніше як за 20 днів до дати їх розгляду на пленарному засіданні Київради.

Стаття 22. Розгляд проектів рішень Київради, поданих загальними зборами громадян

1. Загальні збори проводяться за місцем проживання членів територіальної громади міста Києва. Рішення загальних зборів громадян оформляються письмово, з дотриманням вимог Статуту територіальної громади міста Києва.

2. Письмово викладена пропозиція подається до Київради, реєструється секретаріатом Київради та включається до попереднього проекту порядку денного найближчого пленарного засідання Київради з дотриманням вимог Регламенту Київради.

3. Місцеві ініціативи членів територіальної громади міста Києва розглядаються Київрадою відповідно до вимог цієї статті, з урахуванням положень Статуту територіальної громади міста Києва.

Стаття 23. Реєстрація проектів рішень Київради
та їх розгляд постійними комісіями Київради

1. Проекти рішень Київради реєструються в управлінні організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради. Проект рішення Київради, поданий з дотриманням вимог частин другої - десятої статті 21 цього Регламенту, реєструється не пізніше двох днів з дня надходження.

2. У разі якщо проект рішення Київради не відповідає вимогам, визначеним частинами другою - десятою статті 21 цього Регламенту, працівник управління організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради в усній формі надає суб'єкту подання зауваження до проекту рішення та повертає проект рішення йому на доопрацювання.

3. У випадку відмови суб'єкта подання проекту рішення усунути усні зауваження, управління організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради протягом двох днів викладає зазначені зауваження письмово та направляє їх разом з проектом рішення відповідному суб'єкту подання.

4. Протягом трьох днів з дня реєстрації проекту рішення Київський міський голова або заступник міського голови - секретар Київради надає доручення щодо розгляду проекту рішення профільній постійній комісії, яка, враховуючи функціональну спрямованість постійних комісій, визначається профільною з попереднього розгляду відповідного проекту рішення, а також іншим постійним комісіям відповідно до їх функціональної спрямованості.

5. Після реєстрації проекту рішення управління адміністративного та господарського забезпечення Київської міської ради робить сканкопію проекту рішення Київради та додатків до нього, в той же день розміщує відповідні матеріали на офіційному веб-сайті Київради (www.kmr.gov.ua), а управління організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради направляє оригінал проекту рішення і його письмові копії для розгляду постійним комісіям Київради.

6. Постійні комісії Київради (окрім профільної) протягом чотирнадцяти днів з моменту реєстрації проекту рішення у комісії опрацьовують його та за результатами розгляду проекту рішення:

1) підтримують проект рішення Київради:

1.1) візують проект рішення без зауважень;

1.2) візують проект рішення із зауваженнями чи пропозиціями;

2) відхиляють проект рішення.

Зауваження чи пропозиції викладаються у висновку постійної комісії та направляються до профільної постійної комісії. Висловлені зауваження та пропозиції постійних комісій є обов'язковими для розгляду профільною постійною комісією Київради.

У разі ненадходження до профільної постійної комісії письмової інформації про результати розгляду постійною комісією проекту рішення протягом встановленого цією частиною строку, проект рішення вважається погодженим такою постійною комісією.

7. Профільна постійна комісія протягом тридцяти днів з моменту реєстрації проекту рішення у комісії опрацьовує його та за результатами розгляду проекту рішення:

1) підтримує проект рішення Київради:

1.1) візує проект рішення без зауважень;

1.2) візує проект рішення із зауваженнями чи пропозиціями;

2) за згодою суб'єкта подання направляє проект рішення на доопрацювання, в тому числі шляхом створення робочої групи постійної комісії для доопрацювання проекту рішення;

3) відхиляє проект рішення.

8. У разі якщо профільна постійна комісія протягом встановленого строку не розглянула проект рішення, останній вважається погодженим профільною постійною комісією.

9. У разі підтримання проекту рішення, а також висловлення зауважень та пропозицій до проекту рішення профільна постійна комісія направляє проект рішення для опрацювання до управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради, яке протягом чотирнадцяти днів:

1) погоджує проект рішення без зауважень (візує проект рішення);

2) надає правовий висновок щодо невідповідності проекту рішення чи його окремих положень вимогам законодавства, надає зауваження і рекомендації, зокрема рекомендації стосовно порядку розгляду проекту рішення.

У разі якщо управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради протягом визначеного в цій частині строку не розглянуло проект рішення, останній вважається погодженим управлінням.

10. Управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради після опрацювання проекту рішення повертає його до профільної постійної комісії Київради, або суб'єкту подання (у разі якщо суб'єкт подання самостійно направив проект рішення до управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради).

11. Погоджений управлінням правового забезпечення діяльності Київради проект рішення Київської міської ради передається профільною комісією до управління організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради для попереднього формування проекту порядку денного пленарного засідання Київради.

12. Правовий висновок управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради щодо невідповідності проекту рішення чи його окремих положень вимогам законодавства є обов'язковим для розгляду профільною постійною комісією на її найближчому засіданні. За результатами такого розгляду профільна постійна комісія приймає рішення або щодо внесення на розгляд Київради проекту рішення, або щодо відхилення проекту рішення.

13. Відповідно до правового висновку управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради щодо рекомендацій стосовно порядку розгляду проекту рішення відповідно до рішень Київради профільна постійна комісія направляє проект рішення відповідним постійним комісіям Київради для опрацювання, за результатами якого передає проект рішення до управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради для повторного розгляду.

14. У разі відхилення проекту рішення профільна постійна комісія направляє проект рішення суб'єкту подання з відповідним висновком. Відхилений або не розглянутий профільною постійною комісією у встановлений частиною сьомою цієї статті строк проект рішення може бути поданий суб'єктом подання для опрацювання до управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради, яке розглядає такий проект в порядку, визначеному частиною дев'ятою цієї статті.

15. Суб'єкт подання може подати відхилений профільною постійною комісією проект рішення разом із погодженням, або правовим висновком управління правового забезпечення діяльності Київради, або не розглянутий проект рішення у встановлений строк (разом із письмовою заявою про те, що проект рішення вважається погодженим у зв'язку із закінченням строків розгляду) до управління організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради для попереднього формування проекту порядку денного пленарного засідання Київради.

16. На письмове звернення депутата Київради секретаріат Київської міської ради протягом трьох днів інформує його про те, в якому органі Київради або в якої посадової особи перебуває на розгляді проект рішення.

Стаття 24. Розгляд подань органів прокуратури,
клопотань центрального органу виконавчої влади,
який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю)
в агропромисловому комплексі, а також звернень інших правоохоронних та контролюючих органів

1. Подання прокурора, клопотання центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, а також звернень інших правоохоронних та контролюючих органів (далі по тексту - Клопотання та Звернення), винесені на рішення Київської міської ради, надходять до Київської міської ради та направляються Київським міським головою або заступником міського голови - секретарем Київради для опрацювання до постійної комісії, до функціональної спрямованості якої належить питання розгляду актів прокурорського реагування, інших постійних комісій, до функціональної спрямованості яких належить оскаржене рішення, структурних підрозділів секретаріату Київради, а також до виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

2. Відповідний структурний підрозділ виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) опрацьовує подання прокурора, Клопотання або Звернення та протягом п'яти днів з моменту його надходження:

1) подає до управління організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради відповідний проект рішення Київради щодо розгляду подання прокурора, Клопотання або Звернення;

2) направляє Київському міському голові та заступнику міського голови - секретарю Київради аргументовану правову позицію щодо розгляду подання прокурора, Клопотання або Звернення.

3. Постійні комісії, до функціональної спрямованості яких належить оскаржене рішення, у визначений частиною другою цієї статті строк опрацьовують подання прокурора, Клопотання або Звернення та висловлюють аргументовану правову позицію щодо розгляду цього подання, Клопотання або Звернення, яка направляється на розгляд постійної комісії, до функціональної спрямованості якої належить питання розгляду актів прокурорського реагування.

4. У разі неподання виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією) у визначений частиною другою цієї статті строк до Київради проекту рішення або правової позиції щодо розгляду подання прокурора, Клопотання або Звернення, постійна комісія, до функціональної спрямованості якої належить питання розгляду актів прокурорського реагування, витребовує від виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) матеріали, які стали підставою для прийняття оскарженого рішення, та на своєму найближчому засіданні готує відповідний проект рішення. У разі незгоди з проектом рішення, підготовленим за результатом опрацювання подання прокурора, Клопотання або Звернення та поданим на розгляд Київради, суб'єкти подання проекту рішення, передбачені цим Регламентом, можуть внести альтернативний проект рішення.

5. Опрацьований відповідно до вимог цього Регламенту проект рішення Київради щодо розгляду подання прокурора, Клопотання або Звернення вноситься на розгляд Київської міської ради (у разі внесення альтернативного проекту рішення - обидва проекти рішень).

6. Постанови прокурора направляються Київським міським головою або заступником міського голови - секретарем Київради до органів та посадових осіб Київської міської ради, секретаріату Київської міської ради та виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) для їх виконання.

7. Протести прокурора, які не розглянуті Київрадою на момент прийняття цього рішення, розглядаються у порядку, визначеному цією статтею Регламенту.

Стаття 25. Формування проекту порядку денного пленарного засідання Київради

1. Управління організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради узагальнює направлені проекти рішень, які відповідно до вимог цього Регламенту розглянуті постійними комісіями та управлінням правового забезпечення діяльності Київської міської ради, формує та подає заступнику міського голови - секретарю Київради попередній проект порядку денного пленарного засідання Київради.

Оригінали проектів рішень Київради, додатки до них, що надійшли для формування попереднього проекту порядку денного до управління організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради, тиражуються управлінням та повертаються до відповідних постійних комісій протягом трьох днів.

2. Засідання Президії Київради, на якому розглядається проект порядку денного чергового пленарного засідання Київради, проводиться не пізніше ніж за чотирнадцять днів до дня відповідного пленарного засідання Київради.

3. Секретаріат Київради не пізніше ніж за три дні до дня проведення засідання Президії Київради інформує членів Президії про час, місце проведення та питання, які передбачається внести на розгляд Президії Київради, а також надає відповідні матеріали для розгляду на засіданні Президії.

4. На засіданні Президії Київради члени Президії заслуховують пропозиції до проекту порядку денного чергового пленарного засідання Київради, розглядають проекти рішень та висновки щодо них постійних комісій Київради та управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради, надають рекомендації щодо формування проекту порядку денного пленарного засідання Київради.

На засіданні Президії не включаються до проекту порядку денного пленарного засідання Київради проекти рішень, що не розглянуті відповідно до вимог статті 23 цього Регламенту.

5. Президія Київради має право:

5.1. Рекомендувати доопрацювати відповідний проект рішення постійним комісіям Київради з урахуванням висловлених на засіданні Президії Київради зауважень та пропозицій.

5.2. Рекомендувати виключити із проекту порядку денного проект рішення, що містить не усунені зауваження профільної постійної комісії та управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради.

6. Проект рішення може бути відкликаний суб'єктом подання до розгляду проекту порядку денного пленарного засідання Президією Київради.

Після розгляду проекту порядку денного пленарного засідання Президією Київради проект рішення може бути відкликаний за ініціативою суб'єкта подання процедурним рішенням Київської міської ради.

7. Доповідачем по проекту рішення, внесеного виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією), є голова виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), його заступник відповідно до розподілу функціональних обов'язків або керівник відповідного структурного підрозділу виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), що розробляв відповідний проект рішення Київради.

8. Узгоджений Президією Київради проект порядку денного пленарного засідання Київради подається на розгляд Київради Київським міським головою або заступником міського голови - секретарем Київради.

9. Проекти рішень та інші матеріали для розгляду на пленарному засіданні Київради надсилаються управлінням організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради не пізніше ніж за сім днів до дня проведення пленарного засідання Київради на електронну пошту депутатів Київради, а за письмовою заявою депутата Київради надаються йому у той же термін у друкованому вигляді на паперовому носії.

Стаття 26. Пленарне засідання Київради

1. Перед початком пленарного засідання здійснюється письмова реєстрація депутатів Київради.

2. Пленарне засідання Київради є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини депутатів Київради від загального складу Київради.

3. Пленарні засідання Київради відкриває, проводить і закриває Київський міський голова, а у випадках, передбачених законами України та Регламентом Київради, заступник міського голови - секретар Київради.

4. Головуючий на пленарному засіданні перед початком розгляду питань порядку денного підтверджує правомочність пленарного засідання Київради, про що робиться відповідна відмітка в протоколі пленарного засідання Київради.

5. У випадках, передбачених частиною четвертою статті 20 цього Регламенту, пленарне засідання Київради відкриває за дорученням групи депутатів Київради один з депутатів Київради. За рішенням Київради проводить пленарне засідання, підписує рішення та протокол пленарного засідання один із депутатів Київради (головуючий на пленарному засіданні).

6. За пропозицією головуючого на пленарному засіданні або депутата Київради, підтриманою не менш як однією третиною депутатів Київради, під час засідання може проводитися поіменна реєстрація за процедурою поіменного голосування, в тому числі шляхом опитування. Поіменна реєстрація депутатів Київради проводиться в залі засідань. Реєстрація депутатів проводиться за допомогою електронної системи для голосування або в інший, визначений Київрадою, спосіб.

7. При розгляді проекту рішення на пленарному засіданні Київради доповідачем є суб'єкт подання зазначеного проекту рішення. У разі його відсутності - голова, заступник або секретар профільної постійної комісії Київради з попереднього розгляду відповідного проекту рішення.

Стаття 27. Затвердження порядку денного
та порядку роботи пленарного засідання Київради

1. Київрада проводить свої пленарні засідання, як правило, в четвер з 10 до 18 години. За необхідності під час пленарного засідання головуючим оголошується обідня перерва. Після кожних двох години роботи пленарного засідання Київради головуючим може оголошуватися перерва на 15 хвилин.

Пленарне засідання може бути продовжено головуючим після 18.00 години не більше ніж на 30 хвилин. Рішення про продовження пленарного засідання після 18.00 години більше ніж на 30 хвилин приймається більшістю голосів депутатів від загального складу Київради.

2. Пленарне засідання Київради починається з повідомлення головуючого на пленарному засіданні Київради про кількість присутніх депутатів Київради згідно з даними письмової реєстрації, або інформації електронної системи для голосування.

Після підтвердження головуючим правомочності пленарного засідання Київради розглядається проект порядку денного пленарного засідання Київради.

3. Питання, включені до проекту порядку денного, можуть за пропозиціями головуючого, постійних та тимчасових контрольних комісій Київради, депутатських фракцій, груп, депутатів Київради виключатися.

4. У виняткових випадках, у разі невідкладності, за пропозицією суб'єктів подання проектів рішень Київради, передбачених частиною першою статті 21 цього Регламенту, проект порядку денного пленарного засідання Київради може бути доповнений проектами рішень Київради. Зазначені проекти рішень мають бути оформлені, попередньо опрацьовані відповідно до вимог цього Регламенту. Невідкладність розгляду проекту рішення Київради повинна бути письмово обґрунтована суб'єктом подання.

Головуючий на пленарному засіданні не ставить на голосування пропозиції про включення до проекту порядку денного пленарного засідання проектів рішень Київради, які не розглянуті відповідно до вимог статті 23 цього Регламенту.

5. Всі проекти рішень Київради, що надійшли додатково на розгляд Київради, ставляться на голосування в порядку надходження.

6. Рішення про включення або виключення питання з проекту порядку денного пленарного засідання Київради приймається більшістю голосів депутатів від загального складу Київради.

7. Проект порядку денного пленарного засідання Київради, сформований відповідно до вимог цього Регламенту, затверджується в цілому більшістю голосів депутатів від загального складу Київради. Після затвердження порядку денного пленарного засідання Київради головуючий на пленарному засіданні може запропонувати порядок роботи пленарного засідання, який затверджується процедурним рішенням Київради. Порядок роботи пленарного засідання Київради регулює питання тривалості пленарного засідання, час перерви та інші питання, що стосуються організації роботи пленарного засідання Київради.

8. Черговість розгляду питань порядку денного пленарного засідання може бути змінена відповідно до процедурного рішення Київради.

9. Після затвердження порядку денного пленарного засідання Київради відводиться час у межах 45 хвилин для оголошення депутатами Київради своїх депутатських запитів, заяв, оголошень, пропозицій чи повідомлень. Слово для оголошення надається депутатам у порядку черговості відповідно до запису в електронній системі для голосування.

Після закінчення відведеного часу депутати, які не встигли оголосити свої запити, надають їх у письмовій формі головуючому, який оголошує стислий зміст депутатських запитів, поданих завчасно до секретаріату Київради або під час пленарного засідання Київради до почату розгляду питань порядку денного.

10. За рішенням Київради, прийнятим більшістю голосів депутатів від загального складу Київради, оголошення депутатських запитів, відповідей на депутатські запити, заяв та оголошень здійснюється після розгляду питань порядку денного.

Стаття 28. Порядок розгляду питань порядку
денного на пленарному засіданні Київради

1. Кожне питання порядку денного обговорюється на пленарному засіданні Київради. Рішення Київради з питання порядку денного може бути прийняте без обговорення, якщо жоден з депутатів не заперечує проти цього.

2. Гарантоване право на виступ у обговоренні питань порядку денного мають депутатські фракції, групи Київради.

3. Процедура розгляду питання порядку денного на пленарному засіданні Київради включає такі етапи, для яких встановлюються, як правило, такі обмеження часу:

1) доповідь з питання порядку денного - до 10 хв.;

2) співдоповіді - до 5 хв. кожна;

3) запитання та відповіді на них по доповіді та співдоповідях - до 20 хв.;

4) обговорення питання порядку денного, що включає:

4.1.) гарантований виступ в обговоренні від депутатських груп, фракцій - до 3 хв.;

4.2.) виступи депутатів - до 1 хв.;

5) голосування.

4. Порядок розгляду відповідного питання порядку денного визначається процедурним рішенням Київради за пропозицією головуючого.

5. Запрошені та присутні на пленарному засіданні представники органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій мають право на виступ у порядку, визначеному процедурним рішенням Київради.

6. Під час обговорення питань порядку денного головуючий надає слово депутатам, які бажають виступити з місця, за умови запису депутата в чергу на виступ, який здійснюється натисканням кнопки "Слово з місця" на пульті електронної системи для голосування. До моменту висвітлення інформації про надання слова на табло оголошень депутат може відмовитись від виступу, натиснувши кнопку "Відмова". Список депутатів Київради, які бажають виступити з місця, обов'язково висвічується на табло оголошень електронної системи для голосування.

7. Під час пленарного засідання депутат Київради може звернутися з однією із нижченаведених пропозицій щодо порядку роботи пленарного засідання Київради:

1) про перерву у пленарному засіданні Київради;

2) про завершення обговорення питання порядку денного;

3) про послідовність розгляду питань порядку денного.

8. Обговорення питання порядку денного може достроково припинятися за пропозицією головуючого або депутата Київради на підставі процедурного рішення Київради. Після прийняття процедурного рішення про припинення обговорення питання порядку денного головуючий обов'язково надає слово для гарантованого виступу від депутатських фракцій, груп, які ще не виступили і наполягають на цьому. Перед голосуванням право на заключне слово мають доповідач та співдоповідачі по 1 хв. на кожного.

9. Голосування проекту рішення Київради на пленарному засіданні включає в себе:

1) прийняття проекту рішення в цілому у разі відсутності зауважень, пропозицій та поправок, крім редакційних правок;

2) прийняття проекту рішення за основу для голосування зауважень, пропозицій та поправок, внесених депутатами на пленарному засіданні Київради під час обговорення проекту рішення;

3) голосування і прийняття або відхилення зауважень, пропозицій та поправок, внесених депутатами на пленарному засіданні Київради під час обговорення проекту рішення;

4) прийняття проекту рішення в цілому з урахування прийнятих зауважень, пропозицій та поправок;

5) схвалення основних положень проекту рішення Київради і прийняття його за основу (перше читання) для направлення на доопрацювання до постійної комісії і підготовки проекту рішення до другого читання;

6) відхилення проекту рішення.

10. Після закінчення обговорення, якщо депутатами не внесені зауваження, пропозиції та поправки, крім редакційних правок, проект рішення Київради ставиться на голосування для прийняття в цілому. В іншому разі проект рішення Київради приймається за основу для голосування і прийняття або відхилення пропозицій, зауважень, поправок.

11. Усі пропозиції, зауваження, поправки, що надійшли від депутатів Київради під час обговорення, ставляться на голосування в порядку надходження. Проект рішення може бути прийнятий в цілому лише після голосування всіх зауважень, пропозицій і поправок, внесених депутатами на пленарному засіданні Київради під час обговорення проекту рішення. Головуючий може об'єднувати для голосування подібні за змістом пропозиції, зауваження, поправки. Головуючий не ставить на голосування пропозиції, зауваження, поправки, які є альтернативою (взаємно виключаються) вже підтриманих пропозицій, зауважень, поправок.

12. У разі, якщо для врахування зауважень, пропозицій і поправок, внесених депутатами на пленарному засіданні Київради під час обговорення, проект рішення потребує доопрацювання, останній може бути прийнятий за основу (перше читання) і направлений до постійної комісії для підготовки до другого читання.

13. Рішення Київради, прийняте за основу (в першому читанні), письмово оформлюється постійною комісією Київради з попереднього розгляду відповідного проекту рішення з дотриманням вимог статті 34 цього Регламенту.

14. Постійна комісія, якій направлено проект рішення для підготовки до другого читання, збирає та узагальнює пропозиції депутатів Київради до проекту рішення Київради, що подаються протягом 5-ти днів після пленарного засідання, на якому проект рішення прийнято за основу (перше читання). Пропозиції, зауваження, поправки до проекту рішення Київради подаються на ім'я голови постійної комісії, до якої проект рішення направлено на доопрацювання, через секретаріат Київради. Пропозиції, зауваження, поправки подаються у письмовій формі, у вигляді порівняльної таблиці, з обов'язковим обґрунтуванням необхідності їх врахування. Постійна комісія не розглядає пропозиції, зауваження, поправки, що подані з порушенням встановленого порядку. Постійна комісія зобов'язана підготувати проект рішення Київради до другого читання протягом 30-ти днів після спливу строку, встановленого для подання депутатами пропозицій до проекту рішення. Проект рішення до другого читання готується у вигляді порівняльної таблиці, в якій викладаються всі редакції положень проекту рішення відповідно до пропозицій депутатів. Постійна комісія може об'єднувати подібні за змістом пропозиції в одній редакції.

15. Розгляд проекту рішення Київради у другому читанні на пленарному засіданні Київради включає в себе:

1) обговорення і голосування окремо кожної норми положення проекту рішення;

2) прийняття проекту рішення в цілому.

16. Під час обговорення проекту рішення Київради у другому читанні депутати не мають права на пленарному засіданні Київради вносити пропозиції та поправки, що не були розглянуті постійною комісією під час доопрацювання.

17. Рішення Київради вважається прийнятим, якщо на пленарному засіданні за нього проголосувало більше половини депутатів від загального складу Київради (61 голос). При встановленні результатів голосування до загального складу Київради включається Київський міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні Київради, і враховується його голос.

18. Якщо проект рішення на пленарному засіданні не прийнято, повторний розгляд такого проекту рішення можливий на наступному пленарному засіданні Київради без прийняття додаткового рішення за винятком випадків, передбачених цим Регламентом.

19. Якщо при проведенні голосування з питання порядку денного рішення Київради не прийнято, повторний розгляд цього питання можливий не більше одного разу на пленарному засіданні Київради відповідно до рішення, прийнятого більшістю голосів депутатів від загального складу Київради.

20. Якщо проект рішення на пленарному засіданні не прийнято, головуючий на пленарному засіданні за власною ініціативою або за пропозицією депутатів Київради може поставити на голосування питання про відхилення проекту рішення.

21. У разі якщо рішення з питання порядку денного не прийнято, за пропозиціями депутатів Київради головуючий може надати доручення профільній постійній комісії з попереднього розгляду відповідного проекту рішення додатково опрацювати зазначений проект рішення з урахуванням висловлених на пленарному засіданні пропозицій та зауважень.

22. Якщо проект рішення Київради двічі не прийнятий (незалежно від того на поточній чи наступній сесіях Київради відбувався повторний розгляд проекту) у випадках, передбачених частинами вісімнадцятою та дев'ятнадцятою цієї статті, або якщо Київрада відхилила проект рішення більшістю голосів депутатів від загального складу Київради, такий проект рішення вважається відхиленим і повертається профільною постійною комісією суб'єкту подання. Подальший розгляд відхиленого проекту рішення або який дослівно чи по суті повторює відхилений проект рішення можливий на наступній сесії в порядку, передбаченому статтями 21 та 23 цього Регламенту.

23. У разі порушення встановленої цим Регламентом процедури при розгляді й голосуванні проекту рішення депутат Київради може звернутися до головуючого на пленарному засіданні із відповідною заявою та пропозицією щодо скасування результатів відповідного голосування та повернення до розгляду проекту рішення. Рішення про скасування результатів голосування та повернення до розгляду проекту рішення може бути прийняте до закінчення відповідного пленарного засідання Київради більшістю голосів депутатів від загального складу Київради.

24. Проекти рішень про передачу земельних ділянок у власність громадянам можуть подаватися і голосуватися як одне загальне рішення, в якому кожен пункт може обговорюватися окремо.

25. Розгляд проектів рішень Київради з питань містобудування, землекористування та землевідведення супроводжується демонстрацією на екрані місця розташування відповідної земельної ділянки (кадастровий план) та фотофіксації її фактичного стану. Крім того, в необхідних випадках за пропозицією головуючого або депутатів Київради, на підставі процедурного рішення, демонстрацією відео- та фото- зйомки на екрані може супроводжуватися розгляд будь-якого іншого питання порядку денного пленарного засідання Київради.

Стаття 29. Порядок голосування на пленарному засіданні Київради

1. Голосування на пленарному засіданні Київради проводиться за допомогою електронної системи для голосування в таких режимах:

1) поіменне голосування - фіксуються результати голосування кожного депутата Київради;

2) таємне голосування - підраховується тільки загальний результат голосування і не ідентифікується голос кожного депутата Київради.

2. Голосування здійснюється депутатом Київради особисто. Голосування за допомогою електронної системи для голосування проводиться лише в період появи на табло спеціальної заставки з лічильником часу та звукового супроводу.

3. Результати голосування висвічуються на табло та оголошуються головуючим на пленарному засіданні Київради.

4. Голосування на пленарних засіданнях Київради без застосування електронної системи для голосування проводиться:

1) відкрите - шляхом підняття (не підняття) депутатами рук;

2) поіменне - шляхом опитування;

3) таємне - шляхом подачі бюлетенів.

У такому разі кількість голосів "за", "проти", "утримались" підраховує обрана депутатами лічильна комісія, яка формується з представників різних депутатських фракцій, груп або уповноважених представників депутатських фракцій, груп до моменту обрання лічильної комісії.

5. У разі порушення вимог особистого голосування депутатами Київради при прийнятті Київрадою рішення головуючий може за пропозицією голів або уповноважених представників депутатських фракцій, груп Київради поставити відповідне рішення Київради на повторне голосування.

6. На прохання депутатів Київради, депутатських фракцій, груп Київради головуючий інформує про результати голосування по фракціях, групах.

7. Таємне голосування обов'язково проводиться у випадках, передбачених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні". Таємне голосування може проводитись також і в інших випадках за рішенням Київради, прийнятим більшістю голосів депутатів від загального складу Київради.

8. Форма таємного голосування (за допомогою бюлетенів чи за допомогою електронної системи для голосування) визначається рішенням Київради, прийнятим більшістю голосів депутатів від загального складу Київради.

9. Процедура голосування за допомогою бюлетенів визначається процедурним рішенням Київради і передбачає створення лічильної комісії, виготовлення бюлетенів, реєстрації депутатів, голосування та підрахунку голосів.

10. Лічильна комісія депутатів створюється відповідно до пропорційного представництва депутатських фракцій, груп. Таємне голосування вважається таким, що відбулося, якщо кількість депутатів, що взяли участь у голосуванні, становить більше половини від загального складу Київради. Після закінчення голосування лічильна комісія проводить підрахунок голосів і складає протокол голосування. Протокол підписують всі присутні члени лічильної комісії. У разі незгоди будь-кого з членів лічильної комісії з протоколом він у письмовій формі викладає свою окрему думку, яка додається до протоколу і оголошується на пленарному засіданні. Про результати таємного голосування голова лічильної комісії або визначений комісією член комісії доповідає на пленарному засіданні. У разі виявлення лічильною комісією порушення порядку голосування, результати цього голосування оголошуються недійсними. Про порушення лічильна комісія доповідає Київраді, яка приймає процедурне рішення щодо розслідування факту порушення і наслідків голосування.

11. Кожен депутат Київради за його письмовим зверненням має право протягом трьох днів отримати роздруківку з електронної системи для голосування результатів поіменного голосування з питань порядку денного пленарного засідання сесії Київради.

12. Питання порядку денного, що не були розглянуті на відповідному пленарному засіданні Київради, включаються до порядку денного наступного пленарного засідання Київради, якщо Київрадою не прийнято щодо них іншого рішення.

13. Рішення з процедурних питань приймаються за підтримки не менше однієї третини депутатів (40 депутатів) Київради, крім випадків, передбачених цим Регламентом. Процедурним вважається питання регулювання роботи пленарного засідання Київради. Процедурне рішення не виготовляється як документ. Процедурне рішення заноситься до протоколу пленарного засідання Київради.

Стаття 30. Порядок проведення депутатських слухань
та заслуховування Київрадою звітів

1. З метою реалізації основних принципів діяльності Київради, щоквартально у Київраді проводяться депутатські слухання з питань, що становлять суспільний інтерес.

2. Депутатські слухання проводяться у порядку, визначеному цим Регламентом для скликання і проведення пленарних засідань (сесій) Київради, з урахуванням особливостей, передбачених цією статтею.

3. Рішення про проведення депутатських слухань доводиться до відома депутатів Київради і населення міста Києва не пізніше ніж за тридцять днів до дати проведення депутатських слухань.

4. Порядок денний депутатських слухань затверджується Київським міським головою або заступником міського голови - секретарем Київради за погодженням із Президією Київради.

5. Пропозиції щодо питань порядку денного депутатських слухань можуть бути внесені Київським міським головою, заступником міського голови - секретарем Київради, постійними комісіями, депутатськими фракціями, групами, депутатами Київради, а також членами територіальної громади міста Києва за результатами загальних зборів за місцем проживання у порядку, визначеному Статутом територіальної громади міста Києва.

Пропозиції подаються до секретаріату Київради у письмовому вигляді не пізніше ніж за двадцять днів до дати проведення депутатських слухань.

У пропозиції обґрунтовується необхідність обговорення питання, зазначаються особи, які мають бути запрошені для обговорення питання з метою об'єктивного і всебічного його розгляду, визначаються доповідач та співдоповідачі із обговорюваного питання, а також заходи відповідно до законодавства та цього Регламенту, що мають бути вжиті за результатами розгляду питання. Пропозиції, що подані з порушенням встановленого порядку, не приймаються до розгляду.

6. Усі прийняті до розгляду пропозиції направляються в постійні комісії Київради для ознайомлення депутатів Київради. Депутати Київради можуть доповнювати список осіб, що підлягають запрошенню для обговорення питання, а також рекомендувати інші заходи відповідно до чинного законодавства та цього Регламенту, що мають бути вжиті за результатами розгляду питання.

7. Для участі у депутатських слуханнях запрошуються посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування, представники підприємств, установ та організацій, а також громадськості, присутність яких необхідна для об'єктивного і всебічного розгляду відповідного питання порядку денного.

Участь посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, запрошених на депутатські слухання, є обов'язковою.

8. З метою підготовки інформації для депутатських слухань Київським міським головою, заступником міського голови - секретарем Київради можуть надаватися відповідні доручення.

9. Головуючим на депутатських слуханнях може бути Київський міський голова, заступник міського голови - секретар Київради або депутат Київради, визначений Президією Київради.

10. Депутатські слухання є правомочними незалежно від кількості депутатів Київради, що беруть у них участь. Для участі в депутатських слуханнях депутати Київради реєструються. Під час проведення депутатських слухань присутні депутати Київради не голосують і не приймають рішення.

11. Депутатські слухання починаються з оголошення головуючим порядку денного. Питання порядку денного розглядаються в порядку черговості.

Під час обговорення питання порядку денного право на виступ мають депутати Київради, які зареєструвались і отримали картки для електронного голосування.

Запрошені особи під час обговорення питання порядку денного мають право лише відповідати на уточнюючі запитання депутатів Київради.

12. На розгляд питання порядку денного відводиться не більше однієї години, якщо інший час не визначено Президією Київради під час підготовки порядку денного. Після закінчення цього часу головуючий обов'язково надає заключне слово доповідачу і співдоповідачам по 1 хв. на кожного і після надання відповідних доручень ставить на розгляд інше питання порядку денного.

13. За результатами розгляду питання порядку денного головуючий надає доручення підготувати відповідний проект рішення Київради, провести перевірку, надати інформацію або вжити інших заходів відповідно до законодавства та цього Регламенту.

14. Гласність депутатських слухань забезпечується шляхом їх прямої трансляції по телебаченню і радіо, розміщення стенографічного звіту депутатських слухань Київради та наданих доручень на офіційному веб-сайті Київради (www.kmr.gov.ua) та публікації їх у газеті Київради "Хрещатик".

15. Раз на рік, починаючи з дати першої сесії Київради VII скликання, на пленарному засіданні депутати Київради звітують про свою роботу, а депутатські фракції про виконання передвиборчої програми.

Стаття 31. Дисципліна та етика в діяльності Київради

1. Депутати Київради, присутні та запрошені на пленарне засідання Київради не повинні вживати образливі висловлювання, закликати до незаконних і насильницьких дій. Головуючий на пленарному засіданні Київради має право попереджати промовця про неприпустимість таких висловлювань і закликів та після одного попередження припиняти його виступ.

2. Під час пленарного засідання Київради депутати та запрошені на пленарне засідання повинні утримуватись від дій, які перешкоджають викладенню або сприйняттю виступу (вигуки, оплески тощо). Головуючий на пленарному засіданні Київради продовжує час для виступу промовця на строк, на який його виступ було перервано. Якщо депутат, або запрошений на пленарне засідання своєю поведінкою заважає проведенню пленарного засідання Київради, головуючий попереджає його персонально і закликає до порядку. Після одного попередження головуючий може припинити пленарне засідання Київради на певний час, поставити на розгляд Київради питання щодо позбавлення промовця слова на пленарному засіданні Київради, або питання щодо видалення запрошеного з зали пленарних засідань.

3. Депутат Київради не несе відповідальності за виступи на засіданнях Київради та її органів, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

4. У разі невиконання депутатом своїх обов'язків у Київраді та її органах, систематичного порушення ним встановленого порядку їх роботи Київрада, за попередніми висновками комісії, до функціональної спрямованості якої відносяться питання депутатської етики, може прийняти рішення про повідомлення виборцям через засоби масової інформації про неналежне ставлення депутата до виконання своїх обов'язків.

5. У разі пропуску депутатом Київради протягом року більше половини пленарних засідань Київради або засідань постійної комісії, членом якої він є, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень Київради та її органів Київрада рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.

Стаття 32. Запобігання порушенню порядку на пленарному засіданні Київради

1. Якщо на пленарному засіданні Київради порушується порядок і головуючий на засіданні позбавлений можливості це порушення припинити, він може оголосити перерву до 30 хвилин для проведення консультацій з відповідними депутатськими фракціями, групами.

2. Якщо після відновлення пленарного засідання Київради порушення порядку продовжується та відновити нормальну роботу пленарного засідання Київради неможливо, головуючий має право закрити пленарне засідання.

Стаття 33. Права та обов'язки головуючого на пленарному засіданні Київради

1. Головуючий на пленарному засіданні Київради має право:

1) поставити на розгляд Київради питання щодо позбавлення виступаючого слова на пленарному засіданні;

2) припиняти виступ промовця, якщо він виступає не з обговорюваного питання, не з тих підстав, з яких йому надано слово, або перевищує встановлений для виступу час;

3) звертатися за інформацією до депутатів, постійних комісій Київради та посадових осіб;

4) оголошувати перерви у пленарному засіданні;

5) робити офіційні повідомлення;

6) виправляти помилки, допущені у виступах, редагувати озвучені пропозиції;

7) у першочерговому порядку вносити пропозиції з процедурних питань щодо організації пленарного засідання. Якщо з цих питань вносяться альтернативні пропозиції, пропозиції головуючого ставляться на голосування першими;

8) надавати протокольні доручення.

2. Головуючий на пленарному засіданні Київради зобов'язаний:

1) дотримуватись вимог цього Регламенту і забезпечувати його дотримання всіма учасниками пленарного засідання Київради, дотримуватися порядку денного;

2) забезпечувати дотримання прав депутатів на пленарному засіданні;

3) надавати слово для репліки у випадку згадування прізвища виступаючого;

4) забезпечувати порядок у сесійній залі;

5) контролювати час, встановлений цим Регламентом для виступу, своєчасно нагадувати виступаючому про закінчення встановленого часу.

3. У разі грубого або систематичного порушення Регламенту головуючим на пленарному засіданні Київради, за пропозицією, внесеною не менш як третиною депутатів Київради від її загального складу, після двох попереджень комісії, до функціональної спрямованості якої відносяться питання Регламенту, що фіксуються в протоколі, Київрада може прийняти рішення більшістю голосів депутатів від загального складу Київради про відсторонення головуючого від ведення пленарних засідань до двох пленарних засідань.

Стаття 34. Оформлення рішень Київради,
протоколу та стенограми пленарного засідання Київради

1. На пленарному засіданні Київради працівники секретаріату Київради, які забезпечують роботу відповідних постійних комісій Київради, фіксують усі зауваження до проектів рішень Київради, що озвучені та проголосовані на пленарному засіданні Київради.

2. Текст рішення, прийнятий Київрадою, у строк до чотирнадцяти днів з дня пленарного засідання оформляється для підпису Київським міським головою, а саме:

текст рішення Київради, прийнятий за поданням Київського міського голови та заступника міського голови - секретаря Київради, оформляється секретаріатом Київради;

текст рішення Київради, прийнятий за поданням постійної комісії Київради, оформляється структурними підрозділами секретаріату Київради, які забезпечують діяльність постійних комісій Київради відповідно до функціональної спрямованості;

текст рішення Київради, прийнятий за поданням тимчасової контрольної комісії Київради, оформляється структурним підрозділом секретаріату Київради, на який покладено обов'язок сприяння діяльності відповідної тимчасової контрольної комісії Київради;

текст рішення Київради, прийнятий за поданням депутатської фракції, групи Київради, оформляється структурним підрозділом секретаріату Київради, який є відповідальним за здійснення організаційного та консультативно-методичного забезпечення діяльності депутатських фракцій та груп;

текст рішення Київради, прийнятий за поданням депутата Київради, оформляється депутатом Київради за сприянням структурного підрозділу секретаріату Київради, який є відповідальним за здійснення організаційного та консультативно-методичного забезпечення діяльності депутатських фракцій та груп;

текст рішення Київради, прийнятий за поданням виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), оформляється структурним підрозділом секретаріату Київської міської ради, який забезпечує діяльність відповідної профільної постійної комісії Київради, та відповідними структурними підрозділами суб'єкта подання;

текст рішення Київради, прийнятий за поданням загальних зборів громадян в порядку, визначеному Статутом територіальної громади міста Києва, оформляється структурним підрозділом секретаріату Київради відповідно до функціональної спрямованості, тотожної з прийнятим рішенням Київради.

Тексти рішень Київради оформлюються відповідно до зауважень та змін, які були прийняті на пленарному засіданні Київради та зафіксовані у стенограмі.

3. Рішення Київради для підпису Київським міським головою готується на номерному бланку рішення Київради.

4. На зворотному боці останньої сторінки рішення Київради друкуються дані про візування рішення Київради, а саме: посада, прізвище та ініціали осіб, які завізували рішення Київради.

5. Рішення Київради візують:

1) заступник міського голови - секретар Київради;

2) керуючий справами;

3) голова або за його відсутності чи неможливості виконання ним своїх обов'язків заступник голови або секретар профільної постійної комісії Київради з попереднього розгляду відповідного проекту рішення Київради;

4) начальник управління організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради;

5) начальник управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради;

6) головний спеціаліст, який здійснює літературне редагування.

Додатки (якщо вони є) до рішення Київради на зворотному боці кожного аркуша додатка візують:

1) відповідальні працівники секретаріату Київської міської ради, якщо суб'єктом подання проекту рішення Київради є Київський міський голова, заступник міського голови - секретар Київради, постійні комісії Київради;

2) депутат Київради, якщо він є суб'єктом подання проекту рішення Київради;

3) відповідальні працівники виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), якщо суб'єктом подання є виконавчий орган Київради (Київська міська державна адміністрація).

6. Управління організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради не пізніше ніж через двадцять п'ять днів з дня пленарного засідання Київради передає рішення Київради, оформлене відповідно до вимог частин другої - п'ятої цієї статті, на підпис Київському міському голові.

Київський міський голова підписує оформлене у відповідності до вимог цієї статті рішення Київради та додатки до нього не пізніше ніж через п'ять днів з дня його отримання.

7. Після пленарного засідання Київради управління організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради протягом семи робочих днів готує протокол та стенограму пленарного засідання Київради, які підписує головуючий на пленарному засіданні Київради.

8. Після підписання рішення Київради Київським міським головою управління організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради присвоює номер.

9. Оригінали рішень Київради, протоколи пленарних засідань та стенограми пленарних засідань Київради, дані про хід голосування та поіменна реєстрація депутатів Київради (електронна система для голосування), протоколи засідань Президії Київради зберігаються в управлінні організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради.

10. Протокол і стенограма пленарного засідання Київради є офіційними документами, що підтверджують процес обговорення і прийняття рішення Київрадою. Ці документи надаються депутатам Київради, фізичним та юридичним особам управлінням організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради за їх письмовим зверненням.

11. Протокол та стенограма пленарного засідання Київради розміщуються управлінням організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради на офіційному веб-сайті Київської міської ради протягом семи робочих днів з дня пленарного засідання Київради.

Управління адміністративно-господарського забезпечення секретаріату Київської міської ради на наступний день після пленарного засідання Київради розміщує на офіційному веб-сайті Київради результати поіменного голосування та в п'ятиденний термін передає результати поіменного голосування в паперовому вигляді до управління організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради для долучення до протоколу пленарного засідання Київради.

12. Засідання Київради протоколюються управлінням організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради. У протоколі фіксуються:

1) дата, час проведення пленарного засідання Київради, тривалість перерви;

2) прізвище та ініціали головуючого на пленарному засіданні Київради;

3) прізвища та ініціали відсутніх депутатів Київради (як додаток до протоколу);

4) прізвища та ініціали запрошених та присутніх на пленарному засіданні Київради осіб;

5) питання порядку денного, винесені на розгляд (у вигляді окремого рішення), а також усі подання, питання і пропозиції та спосіб їх вирішення;

6) заяви, щодо яких прозвучали вимоги про занесення їх до протоколу (як додатки до протоколу);

7) заходи щодо дисциплінарного впливу та прізвища тих, до кого вони були вжиті;

8) запити та запитання депутатів Київради та відповіді на них (як додатки до протоколу);

9) повідомлення (як додатки до протоколу);

10) повні результати голосування з прийнятих рішень Київради, в тому числі результати голосувань з процедурних рішень та поіменні голосування (як додатки до протоколу);

11) протокольні доручення (як додатки до протоколу).

13. Пленарні засідання Київради стенографується. Ведення стенограми та розшифровку здійснює управління організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради. Стенограма повинна повністю і точно відображати хід обговорень та містити інформацію про день, місце і час проведення засідання, порядок денний засідання, прізвище головуючого на засіданні.

14. Запис пленарного засідання Київради зберігається в управлінні організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради на строк повноваження Київради.

15. Кожен аркуш стенограми підписує із зазначенням прізвища і дати особа, яка відповідає за її оформлення.

16. Управління організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради веде справу засідання, яка включає:

1) протокол пленарного засідання Київради;

2) стенограму пленарного засідання Київради;

3) результати поіменних голосувань;

4) копії проектів документів з додатками, які розглядалися на пленарному засіданні Київради;

5) інші матеріали, які поширено управлінням організаційного та документального забезпечення діяльності Київради секретаріату Київради серед депутатів у зв'язку з розглядом питань на цьому засіданні;

6) заяви, запити, звернення;

7) протокольні доручення.

17. В управлінні організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради зберігаються архівні документи, що нагромадилися за час діяльності Київської міської ради.

Структурні підрозділи секретаріату Київради відповідно до номенклатури справ Київради, що складається щорічно, забезпечують якісне та своєчасне оформлення документів, які підлягають зберіганню, та в кінці кожного року здають документи за здавальними описами до управління організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради.

Стаття 35. Набрання чинності рішеннями Київради

1. Рішення Київради у п'ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинене Київським міським головою і внесене на повторний розгляд Київради із обґрунтуванням зауважень. Київрада зобов'язана на черговому пленарному засіданні повторно розглянути рішення. Якщо рішення Київради у п'ятиденний строк з моменту його прийняття не зупинено Київським міським головою, то Київський міський голова зобов'язаний його підписати у 30-денний термін з дня його прийняття Київрадою.

2. Якщо Київрада відхилила зауваження Київського міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами голосів депутатів Київради від загального складу Київради, воно набирає чинності.

3. Рішення Київради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо Київрадою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію. Рішення Київради не нормативно-правового характеру та рішення індивідуальної дії набирають чинності з моменту їх прийняття, крім випадків, передбачених частиною першою цієї статті. Рішення Київради нормативно-правового характеру оприлюднюються не пізніше тридцяти днів з моменту їх прийняття. Офіційне оприлюднення всіх рішень Київради нормативно-правового характеру здійснюється шляхом опублікування у газеті Київради "Хрещатик". Обов'язок щодо офіційного оприлюднення рішень Київради покладається на секретаріат Київради.

4. Контроль за офіційним оприлюдненням рішень Київради покладається на заступника міського голови - секретаря Київради.

5. Усі підписані Київським міським головою рішення, прийняті на черговому пленарному засіданні Київради, в десятиденний строк з дня підписання секретаріат Київради надає до постійних комісій відповідно до їх функціонального спрямування.

6. Депутат Київради може замовити та отримати завірену печаткою секретаріату Київради копію рішення Київради в управлінні організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради, для чого направляється відповідне звернення на ім'я Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради.

На письмове звернення громадянина, підприємства, установи чи організації на ім'я Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради їм надається копія рішення Київради.

Стаття 36. Розгляд та прийняття рішень Київради
про бюджет міста Києва та про програму соціально-економічного розвитку
міста Києва, звіту про виконання бюджету та звіту
про виконання програми соціально-економічного розвитку

1. Порядок розгляду та прийняття рішень Київради про бюджет міста Києва та про програму соціально-економічного розвитку міста Києва, звіту про їх виконання регламентується Конституцією України, Бюджетним кодексом України, законами України "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про місцеве самоврядування в Україні", про Державний бюджет України на відповідний рік, іншими законами, які регламентують бюджетні правовідносини, та цим Регламентом.

2. Організація розгляду проекту бюджету та проекту програми соціально-економічного розвитку покладається на постійну комісію Київради, до функціональної спрямованості якої належать питання бюджету та соціально-економічного розвитку.

3. Київрада може дати доручення виконавчому органу Київради (Київській міській державній адміністрації) підготувати проект рішення про основні пріоритети бюджету міста Києва на наступний рік. У разі надання такого доручення відповідний проект рішення подається не пізніше першого жовтня року, що передує плановому.

4. У десятиденний строк після представлення проекту рішення про основні пріоритети бюджету міста Києва на наступний рік депутати Київради подають свої пропозиції до цього проекту рішення до постійної комісії, до функціональної спрямованості якої належать питання бюджету та соціально-економічного розвитку, яка узагальнює їх та направляє до виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

5. При розробці проектів рішень про бюджет міста Києва на наступний рік та програму соціально-економічного розвитку міста Києва на наступний рік виконавчий орган Київради (Київська міська державна адміністрація) враховує рішення Київради про основні пріоритети бюджету міста Києва на наступний рік у разі його прийняття.

6. Проекти рішень про бюджет міста Києва та про програму соціально-економічного розвитку міста Києва готуються та виносяться на розгляд Київради виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією).

7. Після подання виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією) проекту рішення Київради про бюджет міста Києва на наступний бюджетний рік та проекту рішення про програму соціально-економічного розвитку міста Києва представник суб'єкта подання проектів рішень представляє їх на пленарному засіданні Київради. Голова постійної комісії Київради, до функціональної спрямованості якої належать питання бюджету та соціально-економічного розвитку, доповідає про відповідність поданих проектів рішень вимогам законодавства та висновок профільної постійної комісії щодо цих проектів рішень.

8. Представник виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) відповідає на запитання депутатів, після чого проводиться обговорення поданих проектів.

9. Проекти рішень Київради про бюджет міста Києва та про програму соціально-економічного розвитку міста Києва приймаються до розгляду.

10. Після прийняття Київрадою до розгляду цих проектів рішень, вони розглядаються депутатами, постійними комісіями Київради, депутатськими фракціями, групами. Депутати Київради, постійні комісії Київради, депутатські фракції, групи формують свої пропозиції до проектів рішень про бюджет міста Києва та про програму соціально-економічного розвитку міста Києва, в тому числі в частині витрат на фінансування програм та сфер міського господарства, розгляд яких віднесено до їх компетенції, та передають їх протягом десяти днів з часу прийняття його до розгляду до постійної комісії Київради, до функціональної спрямованості якої належать питання бюджету та соціально-економічного розвитку. Пропозиції подаються у паперовому та електронному вигляді. Постійна комісія Київради, до функціональної спрямованості якої належать питання бюджету та соціально-економічного розвитку, узагальнює та передає їх на опрацювання суб'єкту подання.

11. Пропозиції про збільшення видатків бюджету міста Києва мають визначати джерела покриття таких видатків; пропозиції про зменшення доходів бюджету міста Києва мають визначати джерела компенсації втрат доходів бюджету міста Києва або види та обсяги видатків, що підлягають відповідному скороченню. Жодна з таких пропозицій не повинна призводити до створення дефіциту бюджету міста Києва та зміни обсягу міжбюджетних трансфертів. Якщо одна із зазначених вимог не виконується, відповідна пропозиція до розгляду постійною комісією Київради, до функціональної спрямованості якої належать питання бюджету та соціально-економічного розвитку, не приймається.

12. Постійна комісія Київради, до функціональної спрямованості якої належать питання бюджету та соціально-економічного розвитку, після опрацювання виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією) наданих пропозицій протягом десяти днів проводить спільні засідання з постійними комісіями Київради, депутатськими фракціями, групами, на яких розглядає подані в установленому порядку пропозиції до проектів рішень про бюджет та програму соціально-економічного розвитку і приймає по них відповідні висновки, які направляються суб'єкту подання цих проектів рішень.

13. Доопрацьований проект рішення Київради про бюджет міста Києва повинен містити текстові статті та показники, уточнені відповідно до висновків постійної комісії Київради, до функціональної спрямованості якої належать питання бюджету та соціально-економічного розвитку, а саме:

1) загальну суму доходів і видатків бюджету міста Києва (з розподілом на загальний та спеціальний фонди), включаючи міжбюджетні трансферти, а також розподіл видатків на поточні і капітальні;

2) граничний обсяг річного дефіциту (профіциту) бюджету міста Києва в наступному бюджетному періоді і боргу бюджету міста Києва на кінець наступного бюджетного періоду; повноваження щодо надання гарантій бюджету міста Києва;

3) бюджетні призначення головним розпорядникам коштів бюджету міста Києва за бюджетною класифікацією;

4) доходи бюджету міста Києва за бюджетною класифікацією;

5) бюджетні призначення міжбюджетних трансфертів бюджету міста Києва;

6) додаткові положення, що регламентують процес виконання бюджету міста Києва.

14. Доопрацьовані проекти рішень Київради про бюджет міста Києва та про програму соціально-економічного розвитку міста Києва виносяться на пленарне засідання Київради, де заслуховується доповідь голови постійної комісії Київради, до функціональної спрямованості якої належать питання бюджету та соціально-економічного розвитку, а також доповіді уповноваженого представника виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації). Після обговорення доповідей приймаються рішення щодо взяття відповідних проектів рішень Київрадою за основу. Із спірних питань та питань, які не враховані при доопрацюванні зазначених проектів рішень, але містяться у пропозиціях депутатів, постійних комісій Київради та депутатських фракцій, груп, і на яких вони наполягають, відбувається окреме голосування, при цьому заслуховуються думки голови постійної комісії Київради, до функціональної спрямованості якої належать питання бюджету та соціально-економічного розвитку, депутатів Київради та представників суб'єкта подання проектів рішень. Після цього подані проекти рішень можуть бути прийняті в цілому.

15. Бюджет міста Києва затверджується рішенням Київради не пізніше ніж у двотижневий строк після офіційного опублікування закону про Державний бюджет України на відповідний рік.

16. В окремих випадках за рішенням Київради процедура прийняття бюджету міста Києва та програми соціально-економічного розвитку міста Києва може бути змінена, але в межах, визначених законодавством.

17. Якщо до початку нового бюджетного періоду не прийнято рішення про бюджет міста Києва, виконавчий орган Київради (Київська міська державна адміністрація) та районні в місті Києві державні адміністрації мають право здійснювати видатки з бюджету міста Києва згідно з вимогами Бюджетного кодексу України.

18. Проекти рішень щодо внесення змін до бюджету міста Києва та програми соціально-економічного розвитку міста Києва готуються та подаються до Київської міської ради у відповідності до статті 21 цього Регламенту.

19. Річні звіти про виконання бюджету міста Києва та програми соціально-економічного розвитку міста Києва подаються виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією) у двомісячний строк після завершення відповідного бюджетного періоду. До звітів додаються аналітичні матеріали у вигляді порівняльних таблиць. Форми порівняльних таблиць затверджуються постійною комісією, до функціональної спрямованості якої належать питання бюджету та соціально-економічного розвитку.

20. Перевірка річних звітів здійснюється постійною комісією Київради, до функціональної спрямованості якої належать питання бюджету та соціально-економічного розвитку, у визначеній нею формі (проведення аудиторських перевірок, звернення до контрольно-ревізійного управління про проведення перевірок тощо), після чого Київрада на пленарному засіданні затверджує звіт про виконання бюджету міста Києва та звіт про виконання програми соціально-економічного розвитку міста Києва або приймає інше рішення з цього приводу.

Звіт про виконання бюджету міста Києва та звіт про виконання програми соціально-економічного розвитку міста Києва публікується на офіційному веб-сайті Київської міської ради (www.kmr.gov.ua).

21. Інформація про хід виконання бюджету міста Києва за квартал, півріччя та 9 місяців подається до Київради виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією) протягом сорока п'яти днів після закінчення звітного періоду. Отримана інформація розглядається на засіданні постійної комісії, до функціональної спрямованості якої належать питання бюджету та соціально-економічного розвитку, надається всім депутатам для ознайомлення та публікується на офіційному веб-сайті Київської міської ради (www.kmr.gov.ua).

Стаття 37. Розгляд і прийняття Київрадою регуляторних актів

1. Порядок розгляду і прийняття Київрадою регуляторних актів регламентується Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" та цим Регламентом. Відповідно до цієї статті Київрадою розглядаються і приймаються регуляторні акти, окремі положення яких спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між Київрадою, виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією) та суб'єктами господарювання.

2. Київрада готує та затверджує план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік не пізніше 15 грудня поточного року.

3. Затверджений план діяльності Київради з підготовки проектів регуляторних актів, а також зміни до нього оприлюднюються у газеті Київради "Хрещатик" та на офіційному веб-сайті Київської міської влади (www.kievcity.gov.ua) не пізніш як у десятиденний строк після їх затвердження.

4. Суб'єкт подання проекту регуляторного акта у формі проекту рішення Київради, перед поданням його на розгляд Київради, у встановлені Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" строки (не менше ніж один місяць та більшим ніж три місяці з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу), розміщує на офіційному веб-сайті Київської міської влади (www.kievcity.gov.ua) відповідний проект рішення, пояснювальну записку до нього, аналіз регуляторного впливу та повідомлення про оприлюднення з метою одержання зауважень і пропозицій.

5. Кожен проект регуляторного акта, внесений на розгляд Київради, направляється постійній комісії Київради, до функціональної спрямованості якої належить питання реалізації державної регуляторної політики (далі - відповідальна постійна комісія), для надання експертного висновку про відповідність проекту регуляторного акта положенням Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", зокрема принципам державної регуляторної політики і вимогам щодо підготовки аналізу регуляторного впливу, який разом з проектом рішення та підписаним аналізом регуляторного впливу направляється відповідальною постійною комісією до уповноваженого органу щодо здійснення державної регуляторної політики для підготовки пропозицій щодо удосконалення проекту відповідно до принципів державної регуляторної політики.

6. Висновки відповідальної постійної комісії та пропозиції уповноваженого органу щодо здійснення державної регуляторної політики передаються до профільної постійної комісії Київради, за винятком випадків, коли відповідальна постійна комісія є профільною комісією.

7. На розгляд пленарного засідання Київради не вносяться проекти регуляторних актів, які не були включені до Плану діяльності Київської міської ради з питань підготовки проектів регуляторних актів на поточний рік, не пройшли регуляторної процедури, визначеної Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", не були розглянуті відповідальною постійною комісією Київради.

8. У разі внесення на розгляд Київради проекту регуляторного акта без аналізу регуляторного впливу відповідальна постійна комісія Київради може ініціювати питання про направлення проекту регуляторного акта на доопрацювання суб'єкту його подання.

9. Надання відповідальною постійною комісією Київради негативного експертного висновку не позбавляє суб'єкта подання проекту регуляторного акта можливості винесення проекту на розгляд пленарного засідання Київради разом з доданим до нього негативним експертним висновком.

10. При представленні на пленарному засіданні Київради проекту регуляторного акта голова відповідальної постійної комісії доповідає експертний висновок цієї постійної комісії про відповідність проекту регуляторного акта вимогам Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

11. Зауваження і пропозиції щодо оприлюдненого проекту регуляторного акта, внесеного на розгляд Київради, та щодо відповідного аналізу регуляторного впливу надаються фізичними та юридичними особами розробникові цього проекту рішення та профільній постійній комісії Київради.

12. Регуляторний акт не може бути прийнятий Київрадою, якщо він не був включений до Плану діяльності Київської міської ради з питань підготовки проектів регуляторних актів на поточний рік, відсутній аналіз регуляторного впливу та якщо проект регуляторного акта не був оприлюднений. У разі виявлення будь-якої з цих обставин у прийнятому рішенні Київський міський голова вживає заходів до усунення цих порушень відповідно до вимог Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

13. Регуляторний акт, прийнятий Київрадою, офіційно оприлюднюється у газеті Київради "Хрещатик" та на офіційному веб-сайті Київської міської ради (www.kmr.gov.ua) не пізніше ніж у десятиденний строк після його підписання Київським міським головою.

14. Виконання заходів щодо відстеження результативності регуляторних актів, прийнятих Київрадою, забезпечується виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією). Звіт про відстеження результативності регуляторних актів оприлюднюється у газеті Київради "Хрещатик" та на офіційному веб-сайті Київської міської влади (www.kievcity.gov.ua) не пізніше ніж у десятиденний строк з дня підписання звіту.

15. Не пізніше наступного робочого дня з дня оприлюднення звіту про відстеження результативності регуляторного акта звіт подається виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією) до профільної постійної комісії Київради.

16. Рішення про необхідність перегляду регуляторного акта на підставі аналізу звіту про відстеження його результативності приймає відповідальна постійна комісія Київради або розробник проекту регуляторного акта.

17. Київрада заслуховує щорічний звіт виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) про здійснення державної регуляторної політики.

Заступник міського голови - секретар Київради О. Резніков