ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
15.10.2014 N 300

Про затвердження Номенклатури
продукції сільського господарства

Відповідно до статті 12 Закону України "Про державну статистику" з метою подальшого удосконалення методології та запровадження міжнародних стандартів у сфері статистики сільського господарства НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Номенклатуру продукції сільського господарства (далі - Номенклатура), що додається, та ввести її в дію з 01 січня 2015 року.

2. Департаменту статистики сільського господарства та навколишнього середовища (Прокопенко О.М.) здійснювати методологічне та організаційне керівництво щодо впровадження та застосування у статистичній діяльності Номенклатури, затвердженої цим наказом.

3. Департаменту поширення інформації та комунікацій (Вишневська О.А.) забезпечити оприлюднення Номенклатури, затвердженої цим наказом, на офіційному веб-сайті Держстату України.

4. Керівникам самостійних структурних підрозділів Держстату України, начальникам Головного управління регіональної статистики, головних управлінь статистики в областях, м. Києві використовувати Номенклатуру, затверджену цим наказом, під час збирання, оброблення та поширення статистичної інформації.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Власенко Н.С.

Голова О.Г. Осауленко

Затверджено
Наказ Державної
служби статистики України
15.10.2014 N 300

Номенклатура
продукції сільського господарства (НПСГ)

Чинна від 01.01.2015

Вступ

Номенклатура продукції сільського господарства (далі - НПСГ) розроблена в рамках переходу на міжнародні статистичні стандарти у сфері статистики сільського господарства й охоплює продукцію та послуги, створені у групах 01.1 - 01.4, 01.6 секції А "Сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство" національного класифікатора ДК 009:2010 "Класифікація видів економічної діяльності" (КВЕД-2010).

НПСГ забезпечує зіставність із категоріями Статистичної класифікації продукції (СКП-2011), затвердженою наказом Держкомстату від 23.12.2011 N 397, яка, в свою чергу, є аналогом Класифікації продукції за видами економічної діяльності Європейського Союзу (Statistical Classification of Products according to their Activities of the European Community - CPA2008). Також при розробці НПСГ було враховано перелік продукції, яка передбачена Програмою всесвітнього сільськогосподарського перепису 2010 року Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

НПСГ схвалена на засіданні Комісії з питань удосконалення методології та звітної документації Державної служби статистики України (протокол від 5 вересня 2014 року N 9).

1. Сфера застосування

Номенклатура продукції сільського господарства (НПСГ) є складовою системи статистичних класифікаторів.

НПСГ призначена для використання органами державної статистики при складанні форм державних статистичних спостережень з питань статистики сільського господарства, проведенні сільськогосподарських переписів, а також зборі, розробці, здійсненні економіко-статистичного аналізу та поширенні інформації щодо виробництва, реалізації, використання сільськогосподарської продукції на макроекономічному, регіональному, галузевому рівнях.

Упровадження НПСГ забезпечує:

- систематизацію та групування (узагальнення) видів продукції (послуг) у рослинництві та тваринництві. Назви видів продукції та послуг, які наведені у НПСГ, рекомендовано застосовувати під час створення та удосконалення статистичного інструментарію з питань статистики сільського господарства;

- проведення кон'юнктурних спостережень, суцільних і тематичних переписів у сільському господарстві;

- проведення обліку, аналіз і підготовку до публікації статистичних даних з питань сільського господарства на різних рівнях деталізації;

- здійснення розрахунків індексу сільськогосподарського виробництва, балансів споживання продукції рослинництва та тваринництва, розрахунків інших показників, зокрема, за інституційними секторами економіки згідно з методологією системи національних рахунків (СНР);

- підготовку статистичних даних для заповнення міжнародних запитальників і здійснення міжнародних порівнянь.

2. Терміни та визначення понять

Продукція рослинництва - це результат вирощування сільськогосподарських культур як на відкритому ґрунті, так і в оранжереях і теплицях, незалежно від напряму його подальшого використання (для вживання в їжу, для відтворення рослин або на годівлю сільськогосподарських тварин, як сировини для обробної промисловості, для виробництва відновлювальної енергії, для інших цілей).

Продукція сільського господарства - це результат діяльності, який включає одержування продукції рослинництва та тваринництва (основної та побічної), призначених для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання.

Продукція сільського господарства побічна - це продукція, технологічно пов'язана із виробництвом іншої сільськогосподарської продукції (наприклад, виробництво соломи пов'язане із виробництвом зернових культур, одержання гною - із вирощуванням сільськогосподарських тварин тощо). Продукцію сільського господарства побічну використовують як ресурс (сировину) для виробництва іншої продукції.

Продукція тваринництва - це результат вирощування та розведення сільськогосподарських і несільськогосподарських тварин та одержування від них продуктів харчування (м'яса, молока, яєць, меду), сировини для обробної промисловості, органічного добрива (гній, послід), іншої тваринницької продукції.

Послуги допоміжні у сільському господарстві - результат економічної діяльності, яка пов'язана з веденням сільського господарства (рослинництвом, тваринництвом). Послуги не підлягають продажу окремо від процесу їх виробництва.

Сільськогосподарські культури - зернові, кормові, олійні, ефіроолійні, технічні, прядивні, овочеві, лікарські, квіткові, плодові, ягідні рослини, виноград, картопля, які використовують у сільськогосподарському виробництві.

Сільськогосподарські тварини - тварини, що утримуються та розводяться людиною для отримання продуктів і сировини тваринного походження.

3. Познаки та скорочення

У НПСГ використані такі познаки та скорочення:

"див." - дивись;

"н. в. і. у." - не віднесені до інших угруповань.

У кодових позначеннях цифри використано в звичайному порядку, від "0" або "1" відповідно.

4. Загальні положення

Об'єктом класифікації в НПСГ є види сільськогосподарської продукції (основної та побічної) та сільськогосподарських послуг, які створені в результаті використання рослинних і тваринних ресурсів.

НПСГ представлена у вигляді ієрархічної структури, в якій усі подібні об'єкти зібрані в окремі категорії, найбільш однорідні стосовно характеристик об'єкта статистичного спостереження, та їм надані індивідуальні коди.

У зв'язку з цим в НПСГ виділено три розділи: продукція рослинництва, продукція тваринництва та послуги в рослинництві і тваринництві (крім послуг ветеринарних).

Кожен вид продукції, який отримано у результаті вирощування сільськогосподарської рослини або тварини (незалежно від того, основна це продукція чи побічна), класифіковано як окремий вид продукції відповідно до його властивостей. Наприклад, культури бобові сухі враховано в складі зернобобових культур у позиції 01.11.12 або як насіння для відтворення рослин у позиції 01.13.04.01.01.1, бобові зелені - у складі овочевих (позиція 01.13.02.04) і кормових культур (позиція 01.14.09.01) тощо.

Продукцію рослинництва поділено за вегетаційним періодом розвитку рослин (культури однорічні та дворічні, культури багаторічні).

Серед однорічних і дворічних культур виділено такі основні групи, як: культури зернові та зернобобові; культури технічні; коренеплоди та бульбоплоди, культури овочеві та баштанні продовольчі, гриби; культури кормові. У свою чергу, ці групи розподілено за напрямами використання культур, зокрема, в технічних культурах продукція згрупована за рослинами олійними, цукроносними, прядивними, лікарськими, ефіроолійними, енергетичними, прянощами тощо.

В окремі групи також виділено виробництво насіння для відтворення рослин (крім послуг післяурожайних і з оброблення насіння) та вирощування садивного матеріалу, квітів, рослин в горщиках, ящиках тощо, міцелій грибів.

Виключення становлять підгрупа "Рослини енергетичні" та група "Кормові культури", в які поряд з однорічними рослинами включено трави та рослини (лоза, верба, інші) багаторічні, сінокоси та пасовища.

Із продукції багаторічних насаджень виокремлено виробництво плодів, ягід, винограду, тутовників, хмелю, різдвяних дерев тощо, а також насіння багаторічних насаджень із розбивкою за окремими культурами.

У тваринництві продукцію розподілено за основними видами тварин (велика рогата худоба, свині, вівці, кози, коні, птиця, кролі, бджоли, інші), видами основної та побічної продукції. Виробництво молока за видами виокремлено в окрему групу.

Послуги класифіковано за їхніми основними видами окремо для послуг у рослинництві, післяурожайних послуг і послуг з оброблення насіння для відтворення, послуг у тваринництві (крім послуг ветеринарних).

Структурно НПСГ складається із порядкового номеру позиції; коду продукції (послуг); назви продукції (послуг) та, за необхідності, пояснень щодо особливостей їхнього обліку та формування; підказки щодо отримання узагальнюючих позицій (наприклад, за групою культур) на підставі нижчих (більш детальних) кодів номенклатури; коду СКП-2011, пов'язаного з позицією НПСГ.

У НПСГ продукція та послуги сільського господарства поділені на 3 розділи та деталізовані у 6 підрозділах, 48 групах, 122 підгрупах, 234 класах, 210 підкласах і 58 видах.

Структура коду НПСГ має такий вигляд:

XX  - розділ 
XX.X  - підрозділ 
XX.XX  - група 
XX.XX.XX  - підгрупа 
XX.XX.XX.XX  - клас 
XX.XX.XX.XX.XX  - підклас 
XX.XX.XX.XX.XX.X  - вид 

Приклад:

01.13.02.03.02.1,

де  01  - розділ "Продукція рослинництва" 
01.1  - підрозділ "Культури однорічні та дворічні" 
01.13  - група "Картопля, культури овочеві та баштанні продовольчі, гриби" 
01.13.02  - підгрупа "Культури овочеві" 
01.13.02.03  - клас "Овочі цибулинні" 
01.13.02.03.02  - підклас "Цибуля" 
01.13.02.03.02.1  - вид "Цибуля ріпчаста". 

В окремих випадках у рамках групи культур або тварин використовують декілька критеріїв обліку продукції, наприклад, картоплю враховують як за метою подальшого використання (продовольча, сортова тощо), так і за термінами її дозрівання (рання, пізня). Для ідентифікації продукції за різними критеріями НПСГ містить Додатки А і Б.

У Додатку А "Зведені та локальні групування окремих видів сільськогосподарської продукції" наведено зведені та локальні коди окремих видів сільськогосподарської продукції, які використовують в статистичній практиці. За зведеними угрупованнями також наведено алгоритм формування позиції, виходячи із кодів окремих видів продукції за НПСГ.

Структура коду продукції у Додатку А має такий вигляд:

XX  - розділ НПСГ 
XX.X  - підрозділ НПСГ 
XX.XX  - група НПСГ 
XX.XX.XXX  - клас продукції 
XX.XX.XXX.XX  - підклас продукції 
XX.XX.XXX.XX.X  - вид продукції 

Приклад:

02.15.100.05.1,

де  02  - розділ НПСГ "Продукція тваринництва" 
02.15  - група НПСГ "Молоко від сільськогосподарських тварин усіх видів, сире " 
02.15.100  - клас "Молоко встановленої базисної жирності за всіма ґатунками " 
02.15.100.05  - підклас "Молоко встановленої базисної жирності неґатункове" 
02.15.100.05.1  - вид "Молоко встановленої базисної жирності неґатункове пастеризоване ". 

Додаток Б "Групування окремих видів зернових та зернобобових, олійних культур за якістю" деталізує якість окремих видів зернових та зернобобових, олійних культур.

Структура коду продукції у Додатку Б має такий вигляд:

XX  - розділ НПСГ 
XX.X  - підрозділ НПСГ 
XX.XX  - група НПСГ 
XX.XX.XX  - підгрупа НПСГ 
XX.XX.XX.XXX  - вид продукції 
XX.XX.XX.XXX.X  - підвид продукції 

Приклад:

01.11.03.100.1,

де  01  - розділ "Продукція рослинництва" 
01.1  - підрозділ "Культури однорічні та дворічні" 
01.11  - група "Культури зернові та зернобобові" 
01.11.03  - підгрупа "Ячмінь" 
01.11.03.100  - вид "Ячмінь пивоварний " 
  01.11.03.100.1  - підвид "Ячмінь пивоварний 1 класу" 

У Додатку В "Таблиця відповідності СКП-2011 і НПСГ" наведено взаємозв'язок між позиціями СКП-2011 і НПСГ.

Ведення НПСГ здійснює департамент статистики сільського господарства та навколишнього середовища Держстату України.

Підставою для внесення змін у НПСГ є відповідні зміни в Статистичній класифікації продукції (СКП-2011) та Програмі всесвітнього сільськогосподарського перепису Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), національні потреби (зміни у чинному законодавстві, необхідність удосконалення статистичної класифікації, пропозиції користувачів тощо).

5. Номенклатура продукції сільського господарства (НПСГ)

N п/п  Код продукції НПСГ  Назва продукції сільського господарства  Формування кодів НПСГ  СКП-2011 
001  01  Продукція рослинництва
Включає продукцію культур однорічних, дворічних, багаторічних у відкритому та закритому ґрунтах. 
= S 01.1
01.2 
у складі 01 
002  01.1  Культури однорічні та дворічні
Включає продукцію культур небагаторічних (які існують не більше двох вегетаційних періодів), а також вирощування цих культур з метою одержання насіння та іншого садивного матеріалу для їхнього відтворення. 
= S 01.1 :
01.18 
01.1 
003  01.11  Культури зернові та зернобобові
Включає зерно культур зернових і бобових сухе, не розмелене, яке вирощують для вживання в їжу, для відтворення рослин або годівлі сільськогосподарських тварин, для виробництва відновлювальної енергії, для інших цілей.
Включає також рис.
Не включає:
- солому та полову культур зернових, див. 01.18.01. 
= S 01.11.01 :
01.11.12 
= S01.11.11
01.11.12
01.11.20
01.11.31:
01.11.33
01.11.41
01.11.42
01.11.49
01.11.71:
01.11.75
01.11.79
01.12.10 
004  01.11.01  Пшениця
Не включає:
- тритикале, див. 01.11.05. 
= S 01.11.01.01
01.11.01.02 
= S01.11.11
01.11.12 
005  01.11.01.01  Пшениця озима  = S01.11.01.01.01
01.11.01.01.02 
у складі 01.11.1 
006  01.11.01.01.01  Пшениця озима тверда    у складі 01.11.11 
007  01.11.01.01.02  Пшениця озима, крім пшениці твердої
Включає пшеницю м'яку та іншу. 
  у складі 01.11.12 
008  01.11.01.02  Пшениця яра  = S01.11.01.02.01
01.11.01.02.02 
у складі 01.11.1 
009  01.11.01.02.01  Пшениця яра тверда    у складі 01.11.11 
010  01.11.01.02.02  Пшениця яра, крім пшениці твердої
Включає пшеницю м'яку та іншу. 
  у складі 01.11.12 
011  01.11.02  Кукурудза на зерно
Включає зерно кукурудзи (у т. ч. гібридне), яке вирощують для вживання в їжу, для відтворення рослин або годівлі сільськогосподарських тварин тощо.
Не включає:
- кукурудзу кормову, див. 01.14.03;
- кукурудзу цукрову, див. 01.13.02.02.08;
- стебла та качани кукурудзи обрушені, див. 01.14.09. 
  01.11.20 
012  01.11.03  Ячмінь  = S 01.11.03.01
01.11.03.02 
01.11.31 
013  01.11.03.01  Ячмінь озимий    у складі 01.11.31 
014  01.11.03.02  Ячмінь ярий    у складі 01.11.31 
015  01.11.04  Жито  = S 01.11.04.01
01.11.04.02 
01.11.32 
016  01.11.04.01  Жито озиме    у складі 01.11.32 
017  01.11.04.02  Жито яре    у складі 01.11.32 
018  01.11.05  Тритикале  = S 01.11.05.01
01.11.05.02 
у складі 01.11.49 
019  01.11.05.01  Тритикале озиме    у складі 01.11.49 
020  01.11.05.02  Тритикале яре    у складі 01.11.49 
021  01.11.06  Овес    01.11.33 
022  01.11.07  Гречка    у складі 01.11.49 
023  01.11.08  Сорго
Включає також сориз (харчове зернове сорго, яке вирощують для виготовлення крупи).
Не включає:
- сорго трав'янисте та технічне, див. 01.14.04.02. 
  01.11.41 
024  01.11.09  Просо    01.11.42 
025  01.11.10  Рис
Включає зерно рису нелущене (рис-сирець) та насіння рису.
Не включає:
- рис лущений. 
  01.12.10 
026  01.11.11  Зерно культур зернових інших, гібридів, сумішей колосових, н. в. і. у.
Включає суміш зерна пшениці та жита (у т. ч. меслін), чумизу, культури зернові інші. 
  у складі 01.11.49 
027  01.11.12  Культури зернобобові сушені
Включає культури бобові сухі, лущені, очищені від стручків, придатні для вживання в їжу, для відтворення рослин або на годівлю сільськогосподарських тварин, для інших цілей.
Не включає:
- овочі бобові зелені (овочеві сорти гороху, квасолю), які вирощують для використання у зеленому вигляді (у стручках або лущені), див. 01.13.02.04;
- овочеві сорти гороху (гороху зеленого) для відтворення рослин, див. 01.13.04.01.01.1;
- вику, люпин, які вирощують для використання на кормові потреби (на силос, зелений корм, сінаж; тощо), див. 01.14.04;
- боби сої, див. 01.12.01.01. 
= S 01.11.12.0 :
01.11.12.09 
01.11.7 
028  01.11.12.01  Квасоля сушена    01.11.71 
029  01.11.12.02  Боби кінські сушені    01.11.72 
030  01.11.12.03  Нут сушений    01.11.73 
031  01.11.12.04  Сочевиця сушена    01.11.74 
032  01.11.12.05  Горох сушений    01.11.75 
033  01.11.12.06  Вика сушена
Включає вику та викові суміші. 
= S01.11.12.06.01
01.11.12.06.02 
у складі 01.11.79 
034  01.11.12.06.01  Вика озима сушена    у складі 01.11.79 
035  01.11.12.06.02  Вика яра сушена    у складі 01.11.79 
036  01.11.12.07  Люпин солодкий сушений    у складі 01.11.79 
037  01.11.12.08  Люпин гіркий сушений    у складі 01.11.79 
038  01.11.12.09  Боби культур зернобобових інших, сушені, н. в. і. у.
Включає середелу, вигну, чину, майї, культури зернобобові інші. 
  у складі 01.11.79 
039  01.12  Культури технічні  = S 01.12.01 :
01.12.11 
= S01.11.8
01.11.9
01.16.1
01.13.71
01.13.72
01.14.1
01.28.1
01.28.3
01.15.10
01.28.20 
040  01.12.01  Насіння культур олійних
Включає насіння культур олійних сухе, яке вирощують для вживання в їжу, для відтворення рослин та годівлі сільськогосподарських тварин, для переробки на олію, для виробництва відновлювальної енергії, тощо.
Не включає:
- плоди культур олійних, див. 01.27. 
= S 01.12.01.01:
01.12.01.14 
= S01.11.8
01.11.9 
041  01.12.01.01  Боби сої    01.11.81 
042  01.12.01.02  Арахіс
Включає арахіс (горіхи земляні) нелущений (у шкаралупі) та лущений, несмажений, дроблений чи недроблений. 
  = S01.11.82
01.11.83 
043  01.12.01.03  Насіння бавовнику    01.11.84 
044  01.12.01.04  Насіння льону  = S01.12.01.04.01
01.12.01.04.02 
01.11.91 
045  01.12.01.04.01  Насіння льону кудряшу (олійного)    у складі 01.11.91 
046  01.12.01.04.02  Насіння льону-довгунця    у складі 01.11.91 
047  01.12.01.05  Насіння гірчиці    01.11.92 
048  01.12.01.06  Насіння ріпаку й кользи  = S01.12.01.06.01
01.12.01.06.02 
01.11.93 
049  01.12.01.06.01  Насіння ріпаку озимого    у складі 01.11.93 
050  01.12.01.06.02  Насіння кользи (ріпаку ярого)    у складі 01.11.93 
051  01.12.01.07  Насіння кунжуту    01.11.94 
052  01.12.01.08  Насіння соняшника    01.11.95 
053  01.12.01.09  Насіння рицини    у складі 01.11.99 
054  01.12.01.10  Насіння рижію    у складі 01.11.99 
055  01.12.01.11  Насіння маку олійного    у складі 01.11.99 
056  01.12.01.12  Насіння конопель  = S01.12.01.12.01
01.12.01.12.02 
у складі 01.11.99 
057  01.12.01.12.01  Насіння конопель середньоросійських    у складі 01.11.99 
058  01.12.01.12.02  Насіння конопель південних    у складі 01.11.99 
059  01.12.01.13  Насіння гарбузів    у складі 01.11.99 
060  01.12.01.14  Насіння культур олійних інших, н. в. і. у.
Включає насіння сафлору, суріпиці, нуги, перили, канатника, лялеманції, чуфи, люфи, черсаку, фацелії, інших рослин.
Не включає:
- горіхи, див. 01.24;
- маслини, див. 01.27.01. 
  у складі 01.11.99 
061  01.12.02  Культури прядивні
Включає рослини, з яких одержують текстильне волокно для переробної промисловості. 
= S 01.12.02.01:
01.12.02.05 
01.16.1 
062  01.12.02.01  Бавовна, очищена чи неочищена від насіння
Включає волокно бавовняне нечесане (бавовну-сирець).
Не включає:
- насіння бавовника, див. 01.12.01.03;
- бавовну, яка піддана чесанню чи гребенечесанню. 
  01.16.11 
063  01.12.02.02  Джут, кенаф та волокна текстильні луб'яні інші, сирі чи вимочені, крім льону, конопель і рами
Включає волокна джуту, кенафу та культур текстильних луб'яних інших (канатник тощо), сирі в стеблах чи після замочування.
Не включає:
- волокно льону, див. 01.12.01.04;
- волокно конопель, див. 01.12.02.04.02;
- волокно рами. 
  01.16.12 
064  01.12.02.03  Льон-довгунець
Включає льон-довгунець, сирий чи після замочування.
Не включає:
- насіння льону-довгунця, див. 01.12.01.04.02. 
= S01.12.02.03.01 :
01.12.02.03.03 
у складі 01.16.19 
065  01.12.02.03.01  Солома льону-довгунця    у складі 01.16.19 
066  01.12.02.03.02  Волокно льону-довгунця необроблене    у складі 01.16.19 
067  01.12.02.03.03  Треста льону-довгунця    у складі 01.16.19 
068  01.12.02.04  Коноплі
Включає коноплі, сирі чи після замочування.
Не включає:
- насіння конопель, див. 01.12.01.12. 
= S01.12.02.04.01 :
01.12.02.04.03 
у складі 01.16.19 
069  01.12.02.04.01  Солома конопель    у складі 01.16.19 
070  01.12.02.04.02  Волокно конопель    у складі 01.16.19 
071  01.12.02.04.03  Стебло конопель південних    у складі 01.16.19 
072  01.12.02.05  Культури прядивні інші, н. в. і. у.    у складі 01.16.19 
073  01.12.03  Буряк цукровий та насіння буряка цукрового  = S 01.12.03.01
01.12.03.02 
01.13.7 
074  01.12.03.01  Буряк цукровий
Включає коренеплоди фабричні (призначені для переробки) та маточні.
Не включає:
- буряк цукровий кормовий, див. 01.14.01.02;
- насіння буряка цукрового, див. 01.12.03.02;
- тростину цукрову, див. 01.12.04. 
= S01.12.03.01.01
01.12.03.01.02 
01.13.71 
075  01.12.03.01.01  Буряк цукровий фабричний
Включає коренеплоди буряка цукрового, які призначені для переробки. 
  у складі 01.13.71 
076  01.12.03.01.02  Буряк цукровий маточний
Включає коренеплоди буряку цукрового, які будуть висаджені для одержання насіння. 
  у складі 01.13.71 
077  01.12.03.02  Насіння буряка цукрового    01.13.72 
078  01.12.04  Тростина цукрова    01.14.10 
079  01.12.05  Прянощі необроблені
Включає насіння, листя, квіти, плоди, інші частини рослин, які через їхні специфічні властивості вирощують для виробництва спецій, прянощів і приправ, та які використовують у малих кількостях для забезпечення смаку основних продуктів для їжі.
Не включає:
- насіння рослин, яке буде використане для їхнього відтворення та для інших цілей (див. 01.13.04 і 01.12.06);
- овочі зелені (петрушку, естрагон та інші), див. 01.13.02.01.10. 
= S 01.12.05.01:
01.12.05.10 
01.28.1 
080  01.12.05.01  Перець стручковий сушений, необроблений    = S01.28.11
01.28.12 
081  01.12.05.02  Горіх мускатний, маціс і кардамон, необроблені    01.28.13 
082  01.12.05.03  Насіння анісу, бад'яну, коріандру, кмину, фенхелю, ягоди ялівцю, необроблені  = S01.12.05.03.01 :
01.12.05.03.05 
01.28.14 
083  01.12.05.03.01  Насіння анісу та бад'яну необроблене    у складі 01.28.14 
084  01.12.05.03.02  Насіння коріандру необроблене    у складі 01.28.14 
085  01.12.05.03.03  Насіння кмину необроблене    у складі 01.28.14 
086  01.12.05.03.04  Насіння фенхелю необроблене    у складі 01.28.14 
087  01.12.05.03.05  Ягоди ялівцю необроблені    у складі 01.28.14 
088  01.12.05.04  Кориця (роду Canella) необроблена    01.28.15 
089  01.12.05.05  Гвоздика (плоди цілі) необроблена    01.28.16 
090  01.12.05.06  Імбир сушений необроблений    01.28.17 
091  01.12.05.07  Ваніль необроблена    01.28.18 
092  01.12.05.08  Чебрець сушений    у складі 01.28.19 
093  01.12.05.09  Листя лавру благородного сушене    у складі 01.28.19 
094  01.12.05.10  Прянощі необроблені інші, н. в. і. у.    у складі 01.28.19 
095  01.12.06  Рослини, що їх використовують переважно у парфумерії, фармацевтиці або у якості інсектицидів, фунгіцидів тощо
Включає рослини, їх окремі частини, в т. ч. насіння та плоди, які вирощують для використання у парфумери, медицині, фармацевтиці чи як інсектициди, фунгіциди тощо. 
= S 01.12.06.01:
01.12.06.03 
01.28.30 
096  01.12.06.01  Рослини ефіроолійні, що їх використовують у парфумерії, фармацевтиці або у якості інсектицидів, фунгіцидів тощо
Включає листя, стебла, коріння, інші частини рослин ефіроолійних трав'янистих, кущових, деревовидних, інших рослин.
Не включає:
- прянощі необроблені, див. 01.12.05. 
= S01.12.06.01.01 :
01.12.06.01.08 
у складі 01.28.30 
097  01.12.06.01.01  Коріандр    у складі 01.28.30 
098  01.12.06.01.02  Шавлія    у складі 01.28.30 
099  01.12.06.01.03  М'ята    у складі 01.28.30 
100  01.12.06.01.04  Лаванда    у складі 01.28.30 
101  01.12.06.01.05  Троянда    у складі 01.28.30 
102  01.12.06.01.06  Фенхель    у складі 01.28.30 
103  01.12.06.01.07  Кмин    у складі 01.28.30 
104  01.12.06.01.08  Рослини ефіроолійні інші, н. в. і. у.
Включає, васильки, герань, розмарин, інші рослини. 
  у складі 01.28.30 
105  01.12.06.02  Рослини лікарські
Включає листя, траву, насіння, квіти, плоди, стебла, коріння, інші частини рослин лікарських культивованих (трав'янистих однолітніх, трав'янистих дволітніх, трав'янистих інших), продукцію від вирощування яких використовують для виготовлення лікарських препаратів.
Не включає:
- рослини лікарські дикорослі та їх частини;
- настоянки трав'яні. 
= S01.12.06.02.01 :
01.12.06.02.09 
у складі 01.28.30 
106  01.12.06.02.01  Ромашка    у складі 01.28.30 
107  01.12.06.02.02  Безсмертник    у складі 01.28.30 
108  01.12.06.02.03  Валеріана    у складі 01.28.30 
109  01.12.06.02.04  Череда    у складі 01.28.30 
110  01.12.06.02.05  Собача кропива    у складі 01.28.30 
111  01.12.06.02.06  Нагідки    у складі 01.28.30 
112  01.12.06.02.07  Шипшина    у складі 01.28.30 
113  01.12.06.02.08  Насіння гарбузів    у складі 01.28.30 
114  01.12.06.02.09  Рослини лікарські інші, н. в. і. у.
Включає блекоту, касію, дурман, подорожник, інші рослини. 
  у складі 01.28.30 
115  01.12.06.03  Рослини, що їх використовують переважно у парфумерії, фармацевтиці або у якості інсектицидів, фунгіцидів тощо, н. в. і. у.    у складі 01.28.30 
116  01.12.07  Тютюн і махорка необроблені
Включає цілі рослини чи листя, необроблені, неферментовані чи ферментовані. 
= S 01.12.07.01
01.12.07.02 
01.15.10 та
у складі 01.19.39 
117  01.12.07.01  Тютюн необроблений
Включає продукцію з усіх ломок (як основних, так і додаткових). 
  01.15.10 
118  01.12.07.02  Махорка необроблена    у складі 01.19.39 
119  01.12.08  Коріння цикорію    у складі 01.19.39 
120  01.12.09  Шишки хмелю    01.28.20 
121  01.12.10  Рослини енергетичні
Включає рослини та їх частини, які безпосередньо призначені для використання при виробництві біопалива або інших видів відновлювальної енергії:
швидкоростучі дерева (плантації різних видів верби і тополі) або інші види рослин, трав.
Не включає:
- сільськогосподарські культури, визначені в інших угрупуваннях (наприклад, кукурудзу, ріпак тощо). 
  у складі 01.19.39 
122  01.12.11  Культури технічні інші, н. в. і. у.    у складі 01.19.39 
123  01.13  Коренеплоди та бульбоплоди, культури овочеві та баштанні продовольчі, гриби
Включає картоплю, інші коренеплоди та бульби їстівні з високим вмістом крохмалю та інуліну, овочі листкові та стеблові, плодові, цибулинні, овочі бобові зелені, коренеплоди овочеві та культури овочеві інші, культури баштанні продовольчі, гриби та трюфелі культивовані, які вирощують для вживання в їжу, подальшого використання в переробній промисловості, для відтворення рослин або на годівлю сільськогосподарських тварин, для інших цілей. Також включає насіння культур овочевих і баштанних продовольчих, коренеплоди овочеві маточні, які будуть висаджені для одержання насіння овочевих культур.
Не включає:
- розсаду культур овочевих і баштанних, див. 01.17.01;
- культури баштанні кормові, див. 01.14.02;
- міцелій грибів і грибні спори, див. 01.17.07;
- гриби та трюфелі дикорослі;
- коренеплоди кормові, див. 01.14.01.01. 
= S 01.13.01 :
01.13.05 
01.13 
124  01.13.01  Коренеплоди та бульби їстівні з високим вмістом крохмалю та інуліну
Включає картоплю та інші коренеплоди та бульби їстівні з високим вмістом крохмалю та інуліну (батат, маніок, топінамбур, інші культури), які вирощують для вживання в їжу, подальшого використання в переробній промисловості, для відтворення рослин або годівлі сільськогосподарських тварин, для інших цілей. 
= S 01.13.01.01:
01.13.01.04 
01.13.5 
125  01.13.01.01  Картопля
Включає картоплю для вживання в їжу, виробництва крохмалю, зберігання, садіння, для годівлі сільськогосподарських тварин, інших цілей. 
= S01.13.01.01.01 :
01.13.01.01.03 
01.13.51 
126  01.13.01.01.01  Картопля продовольча
Включає картоплю для вживання в їжу, виробництва харчової продукції. 
  у складі 01.13.51 
127  01.13.01.01.02  Картопля насіннєва
Включає картоплю, яка буде використана як садивний матеріал. 
  у складі 01.13.51 
128  01.13.01.01.03  Картопля інша, н. в. і. у.
Включає картоплю, яку вирощують для використання на годівлю сільськогосподарських тварин, інших цілей. 
  у складі 01.13.51 
129  01.13.01.02  Картопля солодка    01.13.52 
130  01.13.01.03  Маніок    01.13.53 
131  01.13.01.04  Коренеплоди та бульби їстівні з високим вмістом крохмалю та інуліну інші, н. в. і. у.
Включає топінамбур (земляну грушу), інші рослини з високим вмістом крохмалю та інуліну. 
  01.13.59 
132  01.13.02  Культури овочеві
Включає овочі листкові та стеблові, плодові, цибулинні, коренеплоди овочеві, овочі бобові зелені та культури овочеві інші у відкритому та закритому ґрунтах, які вирощують для вживання в їжу, подальшого використання в переробній промисловості, для відтворення рослин або на годівлю сільськогосподарських тварин, для інших цілей.
Не включає:
- насіння та маточні коренеплоди культур овочевих, див. 01.13.04.01 і 01.13.02.06;
- розсаду культур овочевих, див. 01.17.01.01;
- культури баштанні продовольчі, див. 01.13.03;
- гриби та трюфелі, див. 01.13.05;
- міцелій грибів і грибні спори, див. 01.17.07. 
= S 01.13.02.01:
01.13.02.07 
у складі 01.13 
133  01.13.02.01  Овочі листкові та стеблові
Включає капусту всяку, інші салатні овочі, листя та стебла культур овочевих зелених (включаючи пряносмакові рослини).
Не включає:
- прянощі необроблені, див. 01.12.05;
- коріння цикорію, див. 01.12.08;
- коріння петрушки, селери, інших овочевих культур, див. 01.13.02.05. 
= S01.13.02.01.01 :
01.13.02.01.11 
01.13.1 
134  01.13.02.01.01  Спаржа    01.13.11 
135  01.13.02.01.02  Капуста  = S01.13.02.01.02.1:
01.13.02.01.02.7 
= S01.13.12
01.13.13 
136  01.13.02.01.02.1  Капуста цвітна та капуста броколі
Включає також капусту романеску (гібрид капусти цвітної та броколі). 
  01.13.13 
137  01.13.02.01.02.2  Капуста головчаста    у складі 01.13.12 
138  01.13.02.01.02.3  Капуста брюссельська    у складі 01.13.12 
139  01.13.02.01.02.4  Капуста савойська    у складі 01.13.12 
140  01.13.02.01.02.5  Капуста пекінська    у складі 01.13.12 
141  01.13.02.01.02.6  Капуста кольрабі    у складі 01.13.12 
142  01.13.02.01.02.7  Капуста інша, н. в. і. у.    у складі 01.13.12 
143  01.13.02.01.03  Салат-латук    01.13.14 
144  01.13.02.01.04  Цикорій
Включає стебла цикорію.
Не включає:
- коріння цикорію, див. 01.12.08. 
  01.13.15 
145  01.13.02.01.05  Шпинат    01.13.16 
146  01.13.02.01.06  Артишоки    01.13.17 
147  01.13.02.01.07  Салат качанний    у складі 01.13.19 
148  01.13.02.01.08  Крес-салат    у складі 01.13.19 
149  01.13.02.01.09  Салат інший    у складі 01.13.19 
150  01.13.02.01.10  Овочі зелені  = S01.13.02.01.10.1:
01.13.02.01.10.7 
у складі 01.13.19 
151  01.13.02.01.10.1  Кріп    у складі 01.13.19 
152  01.13.02.01.10.2  Петрушка листкова    у складі 01.13.19 
153  01.13.02.01.10.3  Селера листкова та стеблова    у складі 01.13.19 
154  01.13.02.01.10.4  Базилік    у складі 01.13.19 
155  01.13.02.01.10.5  Ревінь    у складі 01.13.19 
156  01.13.02.01.10.6  Щавель    у складі 01.13.19 
157  01.13.02.01.10.7  Овочі зелені інші, н. в. і. у.
Включає естрагон, портулак, гірчицю листкову, інші зелені культури. 
  у складі 01.13.19 
158  01.13.02.01.11  Овочі листкові та стеблові інші, н. в. і. у.    у складі 01.13.19 
159  01.13.02.02  Овочі плодові
Не включає:
- культури баштанні продовольчі, див. 01.13.03;
- культури баштанні кормові, див. 01.14.02. 
= S01.13.02.02.01 :
01.13.02.02.10 
у складі 01.13.3 
160  01.13.02.02.01  Перець стручковий солодкий    у складі 01.13.31 
161  01.13.02.02.02  Перець стручковий гіркий, свіжий    у складі 01.13.31 
162  01.13.02.02.03  Огірки та корнішони    01.13.32 
163  01.13.02.02.04  Баклажани    01.13.33 
164  01.13.02.02.05  Помідори    01.13.34 
165  01.13.02.02.06  Гарбузи столові    у складі 01.13.39 
166  01.13.02.02.07  Кабачки столові    у складі 01.13.39 
167  01.13.02.02.08  Кукурудза цукрова
Включає кукурудзу, початки якої призначені для консервування або використання у свіжому вигляді на продовольчі потреби. 
  у складі 01.13.39 
168  01.13.02.02.09  Патисони    у складі 01.13.39 
169  01.13.02.02.10  Овочі плодові інші, н. в. і. у.
Включає фізаліс та інші овочеві плодові культури. 
  у складі 01.13.39 
170  01.13.02.03  Овочі цибулинні
Включає часник та усі види цибулі (на ріпку та зелену).
Не включає:
- цибулю сіянку, див. 01.13.04.01.02.1. 
= S01.13.02.03.01 :
01.13.02.03.03 
у складі 01.13.4 
171  01.13.02.03.01  Часник    01.13.42 
172  01.13.02.03.02  Цибуля  = S01.13.02.03.02.1
01.13.02.03.02.2 
01.13.43 
173  01.13.02.03.02.1  Цибуля ріпчаста    у складі 01.13.43 
174  01.13.02.03.02.2  Цибуля шалот    у складі 01.13.43 
175  01.13.02.03.03  Цибуля-порей та овочі цибулинні інші, н. в. і. у.
Включає цибулю батун, цибулю шніт та іншу зелену цибулю. 
  01.13.44 
176  01.13.02.04  Овочі бобові зелені
Включає овочі бобові зелені свіжі (овочеві сорти гороху, квасолю), які вирощують для використання у зеленому вигляді (в стручках чи очищені).
Не включає:
- овочі бобові сушені, лущені, очищені від стручків, див. 01.11.12;
- овочеві сорти гороху (гороху зеленого) для відтворення рослин, див. 01.13.04.01.01.1. 
= S01.13.02.04.01 :
01.13.02.04.05 
01.11.6 
177  01.13.02.04.01  Квасоля зелена    01.11.61 
178  01.13.02.04.02  Горох зелений    01.11.62 
179  01.13.02.04.03  Боби зелені    у складі 01.11.69 
180  01.13.02.04.04  Сочевиця зелена    у складі 01.11.69 
181  01.13.02.04.05  Овочі бобові зелені інші, н. в. і. у.    у складі 01.11.69 
182  01.13.02.05  Овочі коренеплідні
Включає їстівні овочеві коренеплоди. 
= S01.13.02.05.01 :
01.13.02.05.11 
у складі 01.13.4 
183  01.13.02.05.01  Морква столова    у складі 01.13.41 
184  01.13.02.05.02  Ріпа    у складі 01.13.41 
185  01.13.02.05.03  Буряк столовий    у складі 01.13.49 
186  01.13.02.05.04  Селера коренева    у складі 01.13.49 
187  01.13.02.05.05  Петрушка коренева    у складі 01.13.49 
188  01.13.02.05.06  Пастернак    у складі 01.13.49 
189  01.13.02.05.07  Редька    у складі 01.13.49 
190  01.13.02.05.08  Редиска    у складі 01.13.49 
191  01.13.02.05.09  Бруква    у складі 01.13.49 
192  01.13.02.05.10  Хрін звичайний    у складі 01.13.49 
193  01.13.02.05.11  Овочі коренеплідні інші, н. в. і. у.    у складі 01.13.49 
194  01.13.02.06  Культури овочеві коренеплодні маточні
Включає овочеві коренеплоди (із перелічених у 01.13.02.05), які будуть висаджені для одержання насіння овочевих культур. 
  у складі 01.13.4 
195  01.13.02.07  Овочі інші свіжі, н. в. і. у.    01.13.90 
196  01.13.03  Культури баштанні продовольчі  = S 01.13.03.01:
01.13.03.03 
01.13.2 
197  01.13.03.01  Кавуни    01.13.21 
198  01.13.03.02  Дині    у складі 01.13.29 
199  01.13.03.03  Культури баштанні інші, н. в. і. у.    у складі 01.13.29 
200  01.13.04  Насіння культур овочевих і культур баштанних продовольчих  = S 01.13.04.01
01.13.04.02 
01.13.6 
201  01.13.04.01  Насіння культур овочевих, крім насіння буряка кормового
Не включає:
- насіння культур баштанних, див. 01.13.04.02;
- насіння буряка цукрового, див. 01.12.03.02;
- насіння буряка кормового, див. 01.14.10.01.01. 
= S01.13.04.01.01 :
01.13.04.01.03 
01.13.60 
202  01.13.04.01.01  Насіння культур овочевих однорічних    у складі 01.13.60 
203  01.13.04.01.01.1  Насіння гороху зеленого
Не включає:
- овочеві сорти гороху (гороху зеленого), які зібрані на зерно, див. 01.11.12.05. 
  у складі 01.13.60 
204  01.13.04.01.02  Насіння культур овочевих дворічних    у складі 01.13.60 
205  01.13.04.01.02.1  Цибуля сіянка    у складі 01.13.60 
206  01.13.04.01.03  Насіння культур овочевих багаторічних    у складі 01.13.60 
207  01.13.04.02  Насіння культур баштанних продовольчих    у складі 01.13.60 
208  01.13.05  Гриби та трюфелі
Включає гриби та трюфелі культивовані, які вирощуються у будівлях, спеціально побудованих або адаптованих для вирощування грибів, а також у підземних приміщеннях, печерах і підвалах.
Не включає:
- гриби та трюфелі дикорослі;
- міцелій грибів і грибні спори, див. 01.17.07. 
= S 01.13.05.01
01.13.05.02 
01.13.80 
209  01.13.05.01  Гриби  = S01.13.05.01.01 :
01.13.05.01.05 
у складі 01.13.80 
210  01.13.05.01.01  Гриби печериці    у складі 01.13.80 
211  01.13.05.01.02  Гриби гливи    у складі 01.13.80 
212  01.13.05.01.03  Гриби білі    у складі 01.13.80 
213  01.13.05.01.04  Гриби опеньки    у складі 01.13.80 
214  01.13.05.01.05  Гриби інші, н. в. і. у.    у складі 01.13.80 
215  01.13.05.02  Трюфелі    у складі 01.13.80 
216  01.14  Культури кормові
Включає культури кормові коренеплідні, кормові баштанні, кормові на силос, кукурудзу кормову, корми з трав однорічних і багаторічних, продукцію сіножатей і пасовищ, інші культури, які вирощують для отримання кормів для годівлі сільськогосподарських тварин, а також насіння рослин кормових і трав, коренеплоди кормові, які будуть висаджені для одержання насіння кормових культур.
Не включає:
- овочі бобові сушені, придатні для годівлі сільськогосподарських тварин, див. 01.11.12;
- відходи перероблення культур плодоовочевих (вичавки плодові та ягідні, лушпайки та лушпиння від овочів (стручки гороху, квасолі)) для годівлі сільськогосподарських тварин;
- гранули та борошно з культур кормових. 
= S 01.14.01 :
01.14.10 
01.19.10 
217  01.14.01  Культури кормові коренеплідні
Включає коренеплоди кормових буряків, моркви, брукви, турнепсу, цукрових буряків тощо, які вирощують для використання на годівлю сільськогосподарських тварин.
Не включає:
- гичку коренеплодів кормових, див. 01.14.09.04. 
= S 01.14.01.01:
01.14.01.04 
у складі 01.19.10 
218  01.14.01.01  Коренеплоди кормові    у складі 01.19.10 
219  01.14.01.02  Буряк цукровий кормовий    у складі 01.19.10 
220  01.14.01.03  Буряк кормовий (мангольд), бруква    у складі 01.19.10 
221  01.14.01.04  Коренеплоди кормові інші, н. в. і. у.    у складі 01.19.10 
222  01.14.02  Культури кормові баштанні
Включає також гарбузи, які після збирання насіння були використані на годівлю сільськогосподарських тварин. 
  у складі 01.19.10 
223  01.14.03  Кукурудза кормова
Включає качани та стебла кукурудзи, які вирощують для використання на силос, зелений корм та сінаж. 
= S 01.14.03.01
01.14.03.02 
у складі 01.19.10 
224  01.14.03.01  Силос з кукурудзи кормової    у складі 01.19.10 
225  01.14.03.02  Корм зелений, сінаж з кукурудзи кормової    у складі 01.19.10 
226  01.14.04  Трави однорічні
Включає продукцію однорічних трав з усіх укосів, у т. ч. зернові та зернобобові культури (крім кукурудзи), які вирощують на сіно, зелений корм, сінаж;, для одержання гранул і брикетів, вітамінно-трав'яного борошна. У складі однорічних трав ураховують вику і викові суміші (озимі та ярі), пелюшку, чину, середелу, кормовий люпин, райграс однорічний, суданку, чумизу, сорго трав'янисте та технічне, могар, перко (гібрид китайської капусти і ріпаку), тифон (гібрид китайської капусти і турнепсу), амарант, пелюшку (різновидність гороху польового осипаючого), редьку олійну, інші однорічні трави.
Не включає:
- вику та викові суміші, люпин солодкий та гіркий, середелу та сорго, які вирощують на зерно, див. 01.11.12.06, 01.11.12.07, 01.11.12.08 і 01.11.08;
- кукурудзу кормову, див. 01.14.03;
- люпин і кормові боби на силос, див. 01.14.09;
- люпин та інші посіви на зелене добриво. 
= S 01.14.04.01:
01.14.04.03 
у складі 01.19.10 
227  01.14.04.01  Сіно з трав однорічних    у складі 01.19.10 
228  01.14.04.02  Корм зелений, сінаж, силос, трав'яне борошно з трав однорічних    у складі 01.19.10 
229  01.14.04.03  Зелена маса трав однорічних на випас    у складі 01.19.10 
230  01.14.05  Трави багаторічні
Включає корми з безпокривних трав посіву поточного та минулих років, підпокривних багаторічних трав. 
= S 01.14.05.01:
01.14.05.03 
у складі 01.19.10 
231  01.14.05.01  Сіно з трав багаторічних    у складі 01.19.10 
232  01.14.05.02  Корм зелений, сінаж, силос, трав'яне борошно з трав багаторічних    у складі 01.19.10 
233  01.14.05.03  Зелена маса трав багаторічних на випас    у складі 01.19.10 
234  01.14.06  Сіножаті
Включає продукцію як природних, так і поліпшених сіножатей. 
= S 01.14.06.01
01.14.06.02 
у складі 01.19.10 
235  01.14.06.01  Сіно з сіножатей    у складі 01.19.10 
236  01.14.06.02  Корм зелений, сінаж, силос, трав'яне борошно з сіножатей    у складі 01.19.10 
237  01.14.07  Пасовища культивовані  = S 01.14.07.01
01.14.07.02 
у складі 01.19.10 
238  01.14.07.01  Сіно з пасовищ культивованих    у складі 01.19.10 
239  01.14.07.02  Корм зелений, сінаж, силос, трав'яне борошно з пасовищ культивованих    у складі 01.19.10 
240  01.14.08  Пасовища природні  = S 01.14.08.01
01.14.08.02 
у складі 01.19.10 
241  01.14.08.01  Сіно з пасовищ природних    у складі 01.19.10 
242  01.14.08.02  Корм зелений, сінаж, силос, трав'яне борошно з пасовищ природних    у складі 01.19.10 
243  01.14.09  Культури кормові інші
Включає вику (включаючи викові суміші), кормові боби, люпин, кормову капусту, посіви соняшнику, сорго, гороху й інших культур, призначені для виробництва силосу, засилосовану масу дикорослих рослин, листя капусти, гички картоплі, кормових коренеплодів, цукрових буряків, інших рослин, стебла та качани кукурудзи обрушені тощо.
Не включає:
- силос з кукурудзи кормової, див. 01.14.03.01;
- корм зелений, сінаж, силос, трав'яне борошно з трав однорічних (див. 01.14.04.02), трав багаторічних (див. 01.14.05.02), сіножатей (див. 01.14.06.02), пасовищ культивованих (див. 01.14.07.02) і природних (див. 01.14.08.02). 
= S 01.14.09.01:
01.14.09.05 
у складі 01.19.10 
244  01.14.09.01  Силос з культур зернових і бобових
Не включає:
- силос з сорго, див. 01.14.09.02. 
  у складі 01.19.10 
245  01.14.09.02  Силос з сорго    у складі 01.19.10 
246  01.14.09.03  Силос з капусти кормової    у складі 01.19.10 
247  01.14.09.04  Гичка коренеплодів кормових    у складі 01.19.10 
248  01.14.09.05  Культури кормові інші, н. в. і. у.    у складі 01.19.10 
249  01.14.10  Насіння та маточники культур кормових
Включає також насіння трав, які призначені для вирощування дерну для облаштування газону. 
= S 01.14.10.01
01.14.10.02 
у складі 01.19.10 і 01.19.31 
250  01.14.10.01  Насіння буряку кормового, насіння культур кормових інших  = S01.14.10.01.01 :
01.14.10.01.05 
01.19.31 
251  01.14.10.01.01  Насіння буряку кормового    у складі 01.19.31 
252  01.14.10.01.02  Насіння культур кормових баштанних    у складі 01.19.31 
253  01.14.10.01.03  Насіння трав однорічних  = S01.14.10.01.03.1
01.14.10.01.03.2 
у складі 01.19.31 
254  01.14.10.01.03.1  Насіння трави суданської    у складі 01.19.31 
255  01.14.10.01.03.2  Насіння трав однорічних інших, н. в. і. у.
Включає насіння райграсу, пелюшки, вики, насіння люпину кормового, викових сумішей. 
  у складі 01.19.31 
256  01.14.10.01.04  Насіння трав багаторічних  = S01.14.10.01.04.1:
01.14.10.01.04.6 
у складі 01.19.31 
257  01.14.10.01.04.1  Насіння люцерни    у складі 01.19.31 
258  01.14.10.01.04.2  Насіння конюшини    у складі 01.19.31 
259  01.14.10.01.04.3  Насіння еспарцету    у складі 01.19.31 
260  01.14.10.01.04.4  Насіння трав лукопасовищних
Не включає:
- насіння трав злакових, див. 01.14.10.01.04.5. 
  у складі 01.19.31 
261  01.14.10.01.04.5  Насіння трав злакових    у складі 01.19.31 
262  01.14.10.01.04.6  Насіння трав багаторічних інших, н. в. і. у.    у складі 01.19.31 
263  01.14.10.01.05  Насіння культур кормових інших, н. в. і. у.    у складі 01.19.31 
264  01.14.10.02  Коренеплоди кормові маточні
Включає коренеплоди кормові, які будуть висаджені для одержання насіння буряків кормових та інших коренеплодів кормових. 
  у складі 01.19.10 
265  01.15  Квіти зрізані та квіти в бутонах, насіння квітів
Включає продукцію відкритого та закритого ґрунту. 
= S 01.15.01
01.15.02 
01.19.2 
266  01.15.01  Квіти зрізані та квіти в бутонах свіжі
Включає зрізані квіти та бутони, придатні для складання букетів чи для декоративних цілей; зрізані гілки дерев, кущів та чагарників з квітами чи бутонами (магнолія, деякі види троянд).
Не включає:
- квіти та бутони тих видів рослин, які використовують переважно в парфумерії, фармакології чи як інсектициди, фунгіциди, див. 01.12.06.01. 
= S 01.15.01.01:
01.15.01.09 
01.19.21 
267  01.15.01.01  Троянда    у складі 01.19.21 
268  01.15.01.02  Гвоздика    у складі 01.19.21 
269  01.15.01.03  Тюльпан    у складі 01.19.21 
270  01.15.01.04  Хризантема    у складі 01.19.21 
271  01.15.01.05  Лілії    у складі 01.19.21 
272  01.15.01.06  Піони    у складі 01.19.21 
273  01.15.01.07  Гладіолуси    у складі 01.19.21 
274  01.15.01.08  Айстри    у складі 01.19.21 
275  01.15.01.09  Квіти зрізані та квіти в бутонах свіжі інші, н. в. і. у.    у складі 01.19.21 
276  01.15.02  Насіння квітів
Включає насіння однолітніх, дволітніх, багатолітніх трав'янистих рослин, які вирощують головним чином для одержання квітів, у т. ч. садових квітів.
Не включає:
- насіння та плоди культур ефіроолійних, див. 01.12.06.01;
- насіння та плоди культур лікарських, див. 01.12.06.02;
- насіння рослин кормових, трав для вирощування дерну, див. 01.14.10;
- насіння дерев, кущів та чагарників для лісонасаджень. 
  01.19.22 
277  01.16  Рослини в горщиках, ящиках тощо
Включає живі декоративні рослини (зелені або з квітками) у горщиках, ящиках тощо із відкритого та закритого ґрунту. 
  у складі 01.30.10 
278  01.17  Матеріал садивний: рослини живі, цибулини, бульби та корені, живці та вусики; міцелій грибів
Включає живі рослини (із відкритого та закритого ґрунту) від дерев, кущів та чагарників (плодових, декоративних та інших), у т. ч. відрослий, що використовують в парфумерії, фармакології тощо, садивний матеріал (розсада, бульби, цибулини тощо), живці, підщепи, пагінці, паростки, вуса, батоги, саджанці з розсадників та маточників, які призначені для відтворення рослин та щеплення дерев, а також міцелій грибів і грибні спори.
Не включає:
- насіння квітів, див. 01.15.02;
- насіння культур плодових, ягідних і насаджень інших багаторічних, див. 01.29;
- коренеплоди культур овочевих (див. 01.13.02.05) і маточники цих культур (див. 01.13.02.06);
- коренеплоди культур кормових (див. 01.14.01) і маточники цих культур (див. 01.14.10.02);
- дерева різдвяні зрізані, див. 01.28.03. 
= S 01.17.01 :
01.17.07 
01.30.10 
279  01.17.01  Розсада культур овочевих і баштанних  = S 01.17.01.01
01.17.01.02 
у складі 01.30.10 
280  01.17.01.01  Розсада культур овочевих    у складі 01.30.10 
281  01.17.01.02  Розсада культур баштанних    у складі 01.30.10 
282  01.17.02  Матеріал садивний культур квіткових  = S 01.17.02.01:
01.17.02.03 
у складі 01.30.10 
283  01.17.02.01  Розсада квітів
Включає рослини зелені або з квітками, які призначені для пересадження та подальшого вирощування, незалежно від мети господарського використання квіткової розсади: для реалізації, використання у власному господарстві як маточників для отримання насіння. 
  у складі 01.30.10 
284  01.17.02.02  Цибулини, бульби, кореневі бульби, бульбоцибулини квітів    у складі 01.30.10 
285  01.17.02.03  Саджанці квіткових насаджень
Включає саджанці багаторічних квіткових насаджень (розетки коренів квіткових рослин, живі корені рослин тощо), які придатні для висадки чи використання у декоративних цілях, для одержання ефіроолійної сировини (пелюсток троянд) тощо. 
  у складі 01.30.10 
286  01.17.03  Матеріал садивний культур плодових
Включає садивний матеріал культур плодових (за переліком насаджень багаторічних, які зазначені у 01.21). 
= S 01.17.03.01:
01.17.03.04 
у складі 01.30.10 
287  01.17.03.01  Сіянці культур плодових
Включає молоді рослини плодових культур, які вирощені з насіння. 
  у складі 01.30.10 
288  01.17.03.02  Живці культур плодових
Включає корінці, паростки чи бокові гілки, які використовують для вегетативного розмноження плодових культур та інших насаджень. 
  у складі 01.30.10 
289  01.17.03.03  Підщепи культур плодових    у складі 01.30.10 
290  01.17.03.04  Саджанці культур плодових    у складі 01.30.10 
291  01.17.04  Матеріал садивний культур ягідних  = S 01.17.04.01:
01.17.04.03 
у складі 01.30.10 
292  01.17.04.01  Саджанці культур ягідних
Включає саджанці малини, смородини, аґрусу, чорноплідної горобини, обліпихи, інших ягідників.
Не включає:
- вуса суниці, див. 01.17.04.02. 
  у складі 01.30.10 
293  01.17.04.02  Вуса суниці    у складі 01.30.10 
294  01.17.04.03  Розсада культур ягідних  = S01.17.04.03.01 :
01.17.04.03.04 
у складі 01.30.10 
295  01.17.04.03.01  Розсада суниці та полуниці    у складі 01.30.10 
296  01.17.04.03.02  Розсада журавлини    у складі 01.30.10 
297  01.17.04.03.03  Розсада лохини    у складі 01.30.10 
298  01.17.04.03.04  Розсада культур ягідних інших, н. в. і. у.    у складі 01.30.10 
299  01.17.05  Матеріал садивний винограду  = S 01.17.05.01:
01.17.05.02 
у складі 01.30.10 
300  01.17.05.01  Живці (чубуки) виноградної лози    у складі 01.30.10 
301  01.17.05.02  Саджанці винограду
Включає саджанці винограду всіх сортів. 
  у складі 01.30.10 
302  01.17.06  Матеріал садивний рослин інших, н. в. і. у.
Включає садивний матеріал культивованих та декоративних насаджень. 
= S 01.17.06.01:
01.17.06.05 
у складі 01.30.10 
303  01.17.06.01  Сіянці насаджень інших    у складі 01.30.10 
304  01.17.06.02  Живці, черешки насаджень інших    у складі 01.30.10 
305  01.17.06.02.01  Черешки лаванди    у складі 01.30.10 
306  01.17.06.02.02  Черешки хмелю    у складі 01.30.10 
307  01.17.06.03  Підщепи насаджень інших    у складі 01.30.10 
308  01.17.06.04  Саджанці насаджень інших    у складі 01.30.10 
309  01.17.06.04.01  Саджанці насаджень декоративних    у складі 01.30.10 
310  01.17.06.04.02  Саджанці хмелю    у складі 01.30.10 
311  01.17.06.05  Матеріал садивний інший, н. в. і. у.    у складі 01.30.10 
312  01.17.07  Міцелій грибів і грибні спори  = S 01.17.07.01
01.17.07.02 
у складі 01.30.10 
313  01.17.07.01  Міцелій грибів    у складі 01.30.10 
314  01.17.07.02  Грибні спори    у складі 01.30.10 
315  01.18  Сировина рослинна інша  = S 01.18.01 :
01.18.03 
01.19.39 
316  01.18.01  Солома та полова культур зернових
Включає солому та полову культур зернових озимих та ярих.
Не включає:
- стебла кукурудзи, див. 01.14.09. 
  01.11.50 
317  01.18.02  Матеріали рослинного походження, що їх використовують переважно для плетіння, набивання, фарбування чи дублення    01.29.30 
318  01.18.03  Сировина рослинна інша, н. в. і. у.    у складі 01.19.39 
319  01.2  Культури багаторічні
Включає продукцію культур багаторічних (які існують більше двох вегетаційних періодів) із насаджень культивованих, а також вирощування цих культур з метою одержання насіння для їхнього відтворення.
Не включає:
- продукцію з насаджень дикорослих. 
= S 01.21 :
01.29 
01.2 
320  01.21  Культури плодові
Включає плоди культур зерняткових, кісточкових і субтропічних.
Не включає:
- плоди культур ягідних, див. 01.22;
- культури продовольчі баштанні, див. 01.13.03;
- плоди культур цитрусових, див. 01.23;
- горіхи, див. 01.24;
- виноград, див. 01.25. 
= S 01.21.01 :
01.21.03 
= S01.22
01.24 
321  01.21.01  Плоди культур зерняткових  = S 01.21.01.01:
01.21.01.04 
у складі 01.24 
322  01.21.01.01  Яблука (плоди)    01.24.10 
323  01.21.01.02  Груші (плоди)    01.24.21 
324  01.21.01.03  Айва (плоди)    01.24.22 
325  01.21.01.04  Плоди культур зерняткових інших, н. в. і. у.    у складі 01.24.29 
326  01.21.02  Плоди культур кісточкових  = S 01.21.02.01:
01.21.02.08 
у складі 01.24 
327  01.21.02.01  Абрикоси (плоди)    01.24.23 
328  01.21.02.02  Вишня та черешня (плоди)    01.24.24 
329  01.21.02.02.01  Вишня (плоди)  = S01.21.02.02.01
01.21.02.02.02 
у складі 01.24.24 
330  01.21.02.02.02  Черешня (плоди)    у складі 01.24.24 
331  01.21.02.03  Персики та нектарини (плоди)  = S01.21.02.03.01
01.21.02.03.02 
= S01.24.25
01.24.26 
332  01.21.02.03.01  Персики (плоди)    01.24.25 
333  01.21.02.03.02  Нектарини (плоди)    01.24.26 
334  01.21.02.04  Сливи та терен (плоди)  = S01.21.02.04.01
01.21.02.04.02 
= S01.24.27
01.24.28 
335  01.21.02.04.01  Сливи (плоди)
Включає також плоди мірабелі. 
  01.24.27 
336  01.21.02.04.02  Терен (плоди)    01.24.28 
337  01.21.02.05  Алича (плоди)
Включає також ткемалі, вишнесливу. 
  у складі 01.24.29 
338  01.21.02.06  Барбарис (плоди)    у складі 01.24.29 
339  01.21.02.07  Кизил (плоди)    у складі 01.24.29 
340  01.21.02.08  Плоди культур кісточкових інших, н. в. і. у.    у складі 01.24.29 
341  01.21.03  Плоди культур тропічних і субтропічних
Не включає:
- плоди культур цитрусових, див. 01.23. 
= S 01.21.03.01:
01.21.03.06 
01.22.1 
342  01.21.03.01  Авокадо    01.22.11 
343  01.21.03.02  Банани, плантайни та плоди подібні    01.22.12 
344  01.21.03.03  Фініки    01.22.13 
345  01.21.03.04  Інжир    01.22.14 
346  01.21.03.05  Гранат    у складі 01.22.19 
347  01.21.03.06  Плоди тропічних і субтропічних культур інших, н. в. і. у.    у складі 01.22.19 
348  01.22  Культури ягідні
Включає продукцію культур ягідних відкритого та закритого ґрунту тільки із насаджень культивованих.
Не включає:
- культури баштанні продовольчі, див. 01.13.03;
- виноград, див. 01.25. 
= S 01.22.01 :
01.22.13 
01.25.1 
349  01.22.01  Малина й ожина (плоди)    01.25.12 
350  01.22.02  Суниці та полуниці (плоди)    01.25.13 
351  01.22.03  Смородина (плоди)
Включає смородину чорну та смородину білу, червону та іншу (порічку). 
= S 01.22.03.01
01.22.03.02 
у складі 01.25.19 
352  01.22.03.01  Смородина чорна (плоди)    у складі 01.25.19 
353  01.22.03.02  Смородина біла, червона та інша, окрім чорної (плоди)    у складі 01.25.19 
354  01.22.04  Аґрус (плоди)    у складі 01.25.19 
355  01.22.05  Журавлина (плоди)    у складі 01.25.19 
356  01.22.06  Чорниця (плоди)    у складі 01.25.19 
357  01.22.07  Брусниця (плоди)    у складі 01.25.19 
358  01.22.08  Лохина ( плоди)    у складі 01.25.19 
359  01.22.09  Шовковиця (ягода тутова) (плоди)    у складі 01.25.19 
360  01.22.10  Ківі (плоди)
Включає також плоди актинідії. 
  01.25.11 
361  01.22.11  Чорноплідна горобина (плоди)    у складі 01.25.19 
362  01.22.12  Обліпиха (плоди)    у складі 01.25.19 
363  01.22.13  Плоди культур ягідних інших, н. в. і. у.
Включає плоди йошти, калини та інших ягідників культивованих. 
  у складі 01.25.19 
364  01.23  Культури цитрусові  = S 01.23.01 :
01.23.05 
01.23.1 
365  01.23.01  Помело та грейпфрути    01.23.11 
366  01.23.02  Лимони та лайми    01.23.12 
367  01.23.03  Апельсини    01.23.13 
368  01.23.04  Танжерини, мандарини та клементини    01.23.14 
369  01.23.05  Плоди цитрусових культур інші, н. в. і. у.    01.23.19 
370  01.24  Горіхи
Не включає:
- горіхи їстівні дикорослі;
- арахіс, див. 01.12.01.02;
- горіхи кокосові, див. 01.27.02. 
= S 01.24.01 :
01.24.06 
01.25.3 
371  01.24.01  Мигдаль    01.25.31 
372  01.24.02  Каштани    01.25.32 
373  01.24.03  Фундук (ліщина)    01.25.33 
374  01.24.04  Фісташки    01.25.34 
375  01.24.05  Горіхи волоські    01.25.35 
376  01.24.06  Горіхи інші, н. в. і. у.    01.25.39 
377  01.25  Виноград
Не включає:
- саджанці винограду, див. 01.17.05.02. 
= S 01.25.01 :
01.25.03 
01.21 
378  01.25.01  Виноград столовий
Включає виноград столових сортів для споживання у свіжому вигляді.
Не включає:
- виноград сушений (родзинки, кишмиш тощо). 
= S 01.25.01.01:
01.25.01.04 
01.21.11 
379  01.25.01.01  Виноград сортів столових    у складі 01.21.11 
380  01.25.01.02  Виноград сортів столово-винних    у складі 01.21.11 
381  01.25.01.03  Виноград сортів столово-кишмишних і кишмишно-столових    у складі 01.21.11 
382  01.25.01.04  Виноград сортів столових інших, н. в. і. у.    у складі 01.21.11 
383  01.25.02  Виноград для виробництва вина    у складі 01.21.12 
384  01.25.03  Виноград інший    01.21.12 
385  01.26  Плоди свіжі інші, н. в. і. у.
Включає плоди насаджень багаторічних культивованих інших. 
  у складі 01.25.90 
386  01.27  Культури олійні  = S 01.27.01 :
01.27.03 
01.26 
387  01.27.01  Маслини  = S 01.27.01.01
01.27.01.02 
01.26.1 
388  01.27.01.01  Маслини столові    01.26.11 
389  01.27.01.02  Маслини для виготовлення олії оливкової    01.26.12 
390  01.27.02  Горіхи кокосові    01.26.20 
391  01.27.03  Плоди культур олійних інші, н. в. і. у.
Не включає:
- арахіс, див. 01.12.01.02. 
  01.26.90 
392  01.28  Культури багаторічні інші  = S 01.28.01 :
01.28.05 
= S01.27.1
01.29 
393  01.28.01  Культури для виробництва напоїв  = S 01.28.01.01:
01.28.01.05 
01.27.1 
394  01.28.01.01  Кава в зернах несмажена    01.27.11 
395  01.28.01.02  Листя чаю    01.27.12 
396  01.28.01.03  Листя мате    01.27.13 
397  01.28.01.04  Какао-боби    01.27.14 
398  01.28.01.05  Культури для виробництва напоїв, н. в. і. у.    у складі 01.27.1 
399  01.28.02  Каучук натуральний    01.29.10 
400  01.28.03  Дерева різдвяні зрізані    01.29.20 
401  01.28.04  Дерен
Включає рослини багаторічні відкритого ґрунту для облаштування газону. 
   
402  01.28.05  Культури багаторічні інші, н. в. і. у.    у складі 01.29 
403  01.29  Насіння культур плодових, ягідних та інших насаджень багаторічних  = S 01.29.01 :
01.29.03 
у складі 01.25.20 
404  01.29.01  Насіння культур плодових  = S 01.29.01.01:
01.29.01.03 
01.25.20 
405  01.29.01.01  Насіння культур плодових зерняткових    у складі 01.25.20 
406  01.29.01.02  Насіння культур плодових кісточкових    у складі 01.25.20 
407  01.29.01.03  Насіння культур плодових інших, н. в. і. у.    у складі 01.25.20 
408  01.29.02  Насіння культур ягідних     
409  01.29.03  Насіння насаджень багаторічних інших, н. в. і. у.    у складі 01.25.20 
410  02  Продукція тваринництва  02.1  у складі 01 
411  02.1  Тварини сільськогосподарські живі та продукція їх розведення  = S 02.11 :
02.18 
01.4 
412  02.11  Велика рогата худоба жива та продукція її відтворення
Включає вирощування та розведення корів, бугаїв, буйволів, яків та іншої великої рогатої худоби молочних і м'ясних порід будь-якого віку та статі для відтворення чи забою, а також одержування сперми.
Не включає:
- молоко, див. 02.15.01;
- шкури великої рогатої худоби сирі, див. 02.18.02.11.01;
- гній, див. 02.18.02.08.01. 
= S 02.11.01 :
02.11.05 
= S01.41.1
01.42.1
01.42.2 
413  02.11.01  Велика рогата худоба жива  = S 02.11.01.01:
02.11.01.09 +
02.11.02 :
02.11.04 
= S01.41.10
01.42.11
01.42.12 
414  02.11.01.01  Бугаї-плідники живі  = S02.11.01.01.01
02.11.01.01.02 
у складі 01.42.11 
415  02.11.01.02  Корови живі
Не включає:
- корів на відгодівлі, див. 02.11.01.03. 
= S02.11.01.02.01
02.11.01.02.02 
у складі 01.41.10 і 01.42.11 
416  02.11.01.02.01  Корови молочних порід живі
Включає тварин, яких утримують виключно або переважно для виробництва молока для споживання або переробки на молочні продукти. 
  у складі 01.41.10 
417  02.11.01.02.02  Корови м'ясних порід живі    у складі 01.42.11 
418  02.11.01.03  Корови на відгодівлі живі
Включає корів на відгодівлі молочних і м'ясних порід. 
  у складі 01.41.10 і 01.42.11 
419  02.11.01.04  Воли робочі живі    у складі 01.42.11 
420  02.11.01.05  Телята до 1 року живі  = S02.11.01.05.01
02.11.01.05.02 
у складі 01.42.12 
421  02.11.01.05.01  Бички та волики до 1 року живі    у складі 01.42.12 
422  02.11.01.05.02  Телички до 1 року живі    у складі 01.42.12 
423  02.11.01.06  Бички від 1 року до 2 років живі    у складі 01.42.12 
424  02.11.01.07  Бички старші 2 років живі    у складі 01.42.12 
425  02.11.01.08  Телиці від 1 року до 2 років живі  = S02.11.01.08.01
02.11.01.08.02 
у складі 01.42.12 
426  02.11.01.08.01  Телиці від 1 року до 2 років запліднені, живі    у складі 01.42.12 
427  02.11.01.08.02  Телиці від 1 року до 2 років інші, живі    у складі 01.42.12 
428  02.11.01.09  Телиці старші 2 років, живі  = S02.11.01.09.01
02.11.01.09.02 
у складі 01.42.12 
429  02.11.01.09.01  Телиці старші 2 років запліднені, живі    у складі 01.42.12 
430  02.11.01.09.02  Телиці старші 2 років інші, живі    у складі 01.42.12 
431  02.11.02  Буйволи живі  = S 02.11.02.01
02.11.02.02 
у складі 01.42.11 
432  02.11.02.01  Буйволи дорослі живі    у складі 01.42.11 
433  02.11.02.02  Молодняк буйволів живий    у складі 01.42.12 
434  02.11.03  Яки живі  = S 02.11.03.01
02.11.03.02 
у складі 01.42.11 
435  02.11.03.01  Яки дорослі живі    у складі 01.42.11 
436  02.11.03.02  Молодняк яків живий    у складі 01.42.12 
437  02.11.04  Велика рогата худоба жива інша, н. в. і. у.
Включає бізонів, вівцебиків та інших жуйних сільськогосподарських тварин. 
= S 02.11.04.01
02.11.04.02 
у складі 01.42.11 
438  02.11.04.01  Велика рогата худоба доросла інша, жива    у складі 01.42.11 
439  02.11.04.02  Молодняк великої рогатої худоби іншої, живий    у складі 01.42.12 
440  02.11.05  Продукція відтворення великої рогатої худоби    01.42.20 
441  02.11.05.01  Сперма великої рогатої худоби
Включає сперму бугаїв, буйволів, яків та іншої великої рогатої худоби молочних і м'ясних порід. 
  01.42.20 
442  02.12  Свині живі
Включає вирощування та розведення свиней всіх статевовікових груп для відтворення чи забою.
Не включає:
- шкури свиней сирі, див. 02.18.02.11.04;
- гній, див. 02.18.02.08.02. 
  01.46 
443  02.12.01  Свині живі  = S 02.12.01.01:
02.12.01.04 
01.46.10 
444  02.12.01.01  Кнури-плідники живі    у складі 01.46.10 
445  02.12.01.02  Свиноматки живі  = S02.12.01.02.01
02.12.01.02.02 
у складі 01.46.10 
446  02.12.01.02.01  Свиноматки основні живі    у складі 01.46.10 
447  02.12.01.02.02  Свиноматки ті, що перевіряються, живі    у складі 01.46.10 
448  02.12.01.03  Свині ремонтні живі  = S02.12.01.03.01
02.12.01.03.02 
у складі 01.46.10 
449  02.12.01.03.01  Хрячки ремонтні старші 4 місяців живі    у складі 01.46.10 
450  02.12.01.03.02  Свинки ремонтні старші 4 місяців живі    у складі 01.46.10 
451  02.12.01.04  Поросята живі  = S02.12.01.04.01 :
02.12.01.04.02 
у складі 01.46.10 
452  02.12.01.04.01  Поросята до 2 місяців живі    у складі 01.46.10 
453  02.12.01.04.02  Поросята від 2 до 4 місяців живі    у складі 01.46.10 
454  02.13  Вівці та кози живі та продукція їх розведення
Включає вирощування та розведення овець і кіз всіх статевовікових груп для відтворення чи забою, одержування вовни стриженої, немитої, у т. ч. митої в руні.
Не включає:
- молоко, див. 02.15.02 і 02.15.03;
- виробництво щипаної вовни;
- шкури овець і кіз сирі, див. 02.18.02.11.03;
- гній, див. 02.18.02.08.03. 
= S 02.13.01
02.13.02 
= S01.45.1
01.45.3 
455  02.13.01  Вівці та кози живі  = S 02.13.01.01
02.13.01.02 
01.45.1 
456  02.13.01.01  Вівці живі  = S02.13.01.01.01 :
02.13.01.01.04 
01.45.11 
457  02.13.01.01.01  Барани-плідники живі    у складі 01.45.11 
458  02.13.01.01.02  Вівцематки та ярки старші 1 року живі  = S02.13.01.01.02.1
02.13.01.01.02.2 
у складі 01.45.11 
459  02.13.01.01.02.1  Вівцематки живі    у складі 01.45.11 
460  02.13.01.01.02.2  Ярки старше 1 року живі    у складі 01.45.11 
461  02.13.01.01.03  Ягнята до 1 року живі  = S02.13.01.01.03.1
02.13.01.01.03.2 
у складі 01.45.11 
462  02.13.01.01.03.1  Ярочки до 1 року живі    у складі 01.45.11 
463  02.13.01.01.03.2  Баранчики до 1 року живі    у складі 01.45.11 
464  02.13.01.01.04  Вівці інші, н. в. і. у., живі    у складі 01.45.11 
465  02.13.01.02  Кози живі  = S02.13.01.02.01 :
02.13.01.02.04 
01.45.12 
466  02.13.01.02.01  Козли-плідники живі    у складі 01.45.12 
467  02.13.01.02.02  Козоматки живі    у складі 01.45.12 
468  02.13.01.02.03  Козенята до 1 року живі  = S02.13.01.02.03.1
02.13.01.02.03.2 
у складі 01.45.12 
469  02.13.01.02.03.1  Кізочки до 1 року живі    у складі 01.45.12 
470  02.13.01.02.03.2  Козлики до 1 року живі    у складі 01.45.12 
471  02.13.01.02.04  Кози інші, н. в. і. у., живі    у складі 01.45.12 
472  02.13.02  Вовна овець і кіз
Включає вовну стрижену, немиту або миту в руні.
Не включає:
- вовну, одержану від інших видів тварин, див. 02.16. 
= S 02.13.02.01
02.13.02.02 
01.45.30 
473  02.13.02.01  Вовна овець  = S02.13.02.01.01 :
02.13.02.01.06 
у складі 01.45.30 
474  02.13.02.01.01  Вовна овець тонкорунних    у складі 01.45.30 
475  02.13.02.01.02  Вовна овець напівтонкорунних    у складі 01.45.30 
476  02.13.02.01.03  Вовна овець напівгрубововних    у складі 01.45.30 
477  02.13.02.01.04  Вовна овець грубововних    у складі 01.45.30 
478  02.13.02.01.05  Вовна овець каракульських і смушкових    у складі 01.45.30 
479  02.13.02.01.06  Вовна овець інших, н. в. і. у.    у складі 01.45.30 
480  02.13.02.02  Вовна кіз
Включає вовну та пух козячі. 
= S02.13.02.02.01
02.13.02.02.02 
у складі 01.45.30 
481  02.13.02.02.01  Вовна кіз    у складі 01.45.30 
482  02.13.02.02.02  Пух козячий    у складі 01.45.30 
483  02.14  Коні та інші тварини родини конячих, живі
Включає вирощування та розведення
коней та інших тварин родини конячих всіх статевовікових груп для відтворення чи забою.
Не включає:
- молоко, див. 02.15.04;
- шкури коней та інших тварин родини конячих сирі, див. 02.18.02.11.02;
- гній, див. 02.18.02.08.04. 
= S 02.14.01 :
02.14.04 
01.43.10 
484  02.14.01  Коні живі  = S 02.14.01.01:
02.14.01.06 
у складі 01.43.10 
485  02.14.01.01  Жеребці-плідники живі    у складі 01.43.10 
486  02.14.01.02  Кобили від 3 років і старші живі    у складі 01.43.10 
487  02.14.01.03  Кобилки до 3 років живі    у складі 01.43.10 
488  02.14.01.04  Жеребчики до 3 років живі    у складі 01.43.10 
489  02.14.01.05  Лошата до 1 року живі    у складі 01.43.10 
490  02.14.01.06  Коні інші, н. в. і. у., живі    у складі 01.43.10 
491  02.14.02  Віслюки живі  = S 02.14.02.01:
02.14.02.04 
у складі 01.43.10 
492  02.14.02.01  Віслюки-плідники живі    у складі 01.43.10 
493  02.14.02.02  Ослиці живі    у складі 01.43.10 
494  02.14.02.03  Молодняк віслюків до 3 років живий    у складі 01.43.10 
495  02.14.02.04  Віслюки інші, н. в. і. у., живі    у складі 01.43.10 
496  02.14.03  Мули живі
Включає гібриди віслюка та кобили. 
  у складі 01.43.10 
497  02.14.04  Лошаки живі
Включає гібриди жеребця й ослиці. 
  у складі 01.43.10 
498  02.15  Молоко від сільськогосподарських тварин усіх видів, сире
Включає молоко великої рогатої худоби, кіз, овець, кобил, інших сільськогосподарських тварин, сире.
Не включає:
- перероблення молока. 
= S 02.15.01 :
02.15.05 
у складі 01.4 
499  02.15.01  Молоко великої рогатої худоби сире
Включає молоко корів, буйволиць, ячих, у т. ч. молоко та молозиво, витрачене на випоювання молодняка (телят, поросят, інших).
Не включає:
- молоко, виссане телятами. 
= S 02.15.01.01:
02.15.01.04 
у складі 01.4 
500  02.15.01.01  Молоко коров'яче сире
Включає молоко корів молочних і м 'ясних порід. 
= S02.15.01.01.01
02.15.01.01.02 
у складі 01.41.20 
501  02.15.01.01.01  Молоко корів молочних порід сире    у складі 01.41.20 
502  02.15.01.01.02  Молоко корів м'ясних порід сире    у складі 01.41.20 
503  02.15.01.02  Молоко буйволиць сире    у складі 01.41.20 
504  02.15.01.03  Молоко ячих сире    у складі 01.49.22 
505  02.15.01.04  Молоко іншої великої рогатої худоби сире, н. в. і. у.    у складі 01.49.22 
506  02.15.02  Молоко овець сире    01.45.21 
507  02.15.03  Молоко кіз сире    01.45.22 
508  02.15.04  Молоко кобил сире    у складі 01.43 
509  02.15.05  Молоко тварин інших сире, н. в. і. у.
Включає молоко ослиць, верблюдиць та інше, сире. 
  у складі 01.49.22, 01.43, 01.44 
510  02.16  Волос тварин
Включає тонкий або грубий волос тварин, не підданий кардо- чи гребенечесанню, у т. ч. вовну верблюдів. 
= S 02.16.01 :
02.16.03 
у складі 01.49.28 
511  02.16.01  Волос великої рогатої худоби    у складі 01.49.28 
512  02.16.02  Волос коней    у складі 01.49.28 
513  02.16.03  Волос тварин інших, н. в. і. у.    у складі 01.49.28 
514  02.17  Птиця свійська жива та яйця птиці свійської  = S 02.17.01
02.17.02 
01.47 
515  02.17.01  Птиця свійська жива
Включає вирощування та розведення птиці свійської (курей, індиків, качок, гусей, цесарок, перепелів, фазанів, страусів та інших видів птиці свійської) для відтворення чи забою, отримування яєць.
Не включає:
- пір'я та пух птиці свійської;
- послід птиці, див. 02.18.02.08.06;
- птицю дику. 
= S 02.17.01.01:
02.17.01.10 
01.47.1 
516  02.17.01.01  Кури та півні живі
Включає курей усіх статевовікових груп. 
= S02.17.01.01.01
02.17.01.01.02 
01.47.11 
517  02.17.01.01.01  Півні живі  = S02.17.01.01.01 :
02.17.01.01.03 
у складі 01.47.11 
518  02.17.01.01.01.1  Півні яєчних порід живі  = S02.17.01.01.01.1:
02.17.01.01.01.2 
у складі 01.47.11 
519  02.17.01.01.01.2  Півні м'ясних і м'ясо-яєчних порід живі    у складі 01.47.11 
520  02.17.01.01.02  Кури-несучки живі
Включає курей, які досягли зрілості для відкладання яєць. 
= S02.17.01.01.02.1:
02.17.01.01.02.2 
у складі 01.47.11 
521  02.17.01.01.02.1  Кури-несучки яєчних порід живі    у складі 01.47.11 
522  02.17.01.01.02.2  Кури-несучки м'ясних і м'ясо-яєчних порід живі    у складі 01.47.11 
523  02.17.01.01.03  Молодняк курей усякого віку живий
Включає молодняк цього виду птиці усіх статевовікових груп. 
= Z 02.17.01.01.03.1:
02.17.01.01.03.2 
у складі 01.47.11 
524  02.17.01.01.03.1  Молодняк курей яєчних порід усякого віку живий    у складі 01.47.11 
525  02.17.01.01.03.2  Молодняк курей м'ясних та м'ясо-яєчних порід усякого віку живий    у складі 01.47.11 
526  02.17.01.01.04  Курчата-бройлери м'ясних і м'ясо-яєчних порід живі    у складі 01.47.11 
527  02.17.01.01.05  Курчата добові    у складі 01.47.11 
528  02.17.01.02  Індики живі
Включає індиків усіх статевовікових груп. 
= S02.17.01.02.01 :
02.17.01.02.03 
01.47.12 
529  02.17.01.02.01  Індики живі
Включає самців цього виду птиці. 
  у складі 01.47.12 
530  02.17.01.02.02  Індички живі    у складі 01.47.12 
531  02.17.01.02.03  Молодняк індиків живий
Включає молодняк цього виду птиці усіх статевовікових груп. 
  у складі 01.47.12 
532  02.17.01.03  Гуси живі
Включає гусей усіх статевовікових груп. 
= S 02.17.01.03.01ё
02.17.01.03.03 
01.47.13 
533  02.17.01.03.01  Гусаки живі    у складі 01.47.13 
534  02.17.01.03.02  Гуски живі    у складі 01.47.13 
535  02.17.01.03.03  Молодняк гусей живий
Включає молодняк цього виду птиці усіх статевовікових груп. 
  у складі 01.47.13 
536  02.17.01.04  Качки живі
Включає качок усіх статевовікових груп. 
= S02.17.01.04.01 :
02.17.01.04.03 
у складі 01.47.14 
537  02.17.01.04.01  Селезні живі    у складі 01.47.14 
538  02.17.01.04.02  Качки-несучки живі    у складі 01.47.14 
539  02.17.01.04.03  Молодняк качок живий
Включає молодняк цього виду птиці усіх статевовікових груп. 
  у складі 01.47.14 
540  02.17.01.04.04  Каченята-бройлери живі    у складі 01.47.14 
541  02.17.01.05  Індокачки живі
Включає індокачок (мускусних качок) усіх статевовікових груп. 
= S02.17.01.05.01 :
02.17.01.05.03 
у складі 01.47.14 
542  02.17.01.05.01  Селезні індокачок живі    у складі 01.47.14 
543  02.17.01.05.02  Індокачки-несучки живі    у складі 01.47.14 
544  02.17.01.05.03  Молодняк індокачок живий
Включає молодняк цього виду птиці усіх статевовікових груп. 
  у складі 01.47.14 
545  02.17.01.06  Цесарки живі
Включає цесарок усіх статевовікових груп. 
= S02.17.01.06.01 :
02.17.01.06.03 
у складі 01.47.14 
546  02.17.01.06.01  Цісарі живі    у складі 01.47.14 
547  02.17.01.06.02  Цесарки-несучки живі    у складі 01.47.14 
548  02.17.01.06.03  Молодняк цесарок живий
Включає молодняк цього виду птиці усіх статевовікових груп. 
  у складі 01.47.14 
549  02.17.01.07  Перепілки живі
Включає перепілок усіх статевовікових груп. 
= S02.17.01.07.01 :
02.17.01.07.03 
у складі 01.49.12 
550  02.17.01.07.01  Перепели живі    у складі 01.49.12 
551  02.17.01.07.02  Перепілки-несучки живі    у складі 01.49.12 
552  02.17.01.07.03  Молодняк перепелів живий
Включає молодняк цього виду птиці усіх статевовікових груп. 
  у складі 01.49.12 
553  02.17.01.08  Фазани живі
Включає фазанів усіх статевовікових груп. 
= S02.17.01.08.01 :
02.17.01.08.02 
у складі 01.49.12 
554  02.17.01.08.01  Фазани дорослі живі
Включає птицю дорослу цього виду усіх статевовікових груп. 
  у складі 01.49.12 
555  02.17.01.08.02  Молодняк фазанів живий
Включає молодняк цього виду птиці усіх статевовікових груп. 
  у складі 01.49.12 
556  02.17.01.09  Страуси живі
Включає страусів усіх статевовікових груп. 
= S02.17.01.09.01
02.17.01.09.02 
у складі 01.49.12 
557  02.17.01.09.01  Страуси дорослі живі
Включає птицю дорослу цього виду усіх статевовікових груп. 
  у складі 01.49.12 
558  02.17.01.09.02  Молодняк страусів живий
Включає молодняк цього виду птиці усіх статевовікових груп. 
  у складі 01.49.12 
559  02.17.01.10  Птиця свійська жива інша, н. в. і. у.
Включає птицю живу іншу всіх статевовікових груп. 
= S02.17.01.10.01 :
02.17.01.10.02 
у складі 01.49.12 
560  02.17.01.10.01  Птиця свійська інша доросла, жива
Включає птицю дорослу цього виду усіх статевовікових груп. 
  у складі 01.49.12 
561  02.17.01.10.02  Молодняк птиці свійської іншої, живий
Включає молодняк цього виду птиці усіх статевовікових груп. 
  у складі 01.49.12 
562  02.17.02  Яйця птиці свійської в шкаралупі свіжі
Включає яйця птиці свійської свіжі, у т. ч. призначені для виведення молодняка птиці (інкубація), биті, зіпсовані тощо. 
= S 02.17.02.01:
02.17.02.07 
01.47.2 
563  02.17.02.01  Яйця курячі в шкаралупі свіжі
Включає яйця, одержані від курей різного віку (дорослих і молодняку). 
= S02.17.02.01.01
02.17.02.01.02 
01.47.21 
564  02.17.02.01.01  Яйця курей-несучок в шкаралупі свіжі
Включає яйця тільки від дорослих курей-несучок.
Не включає:
- яйця, які одержані від молодняку птиці, див. 02.17.02.01.02. 
  у складі 01.47.21 
565  02.17.02.01.02  Яйця курячі в шкаралупі свіжі, інші, н. в. і. у.    у складі 01.47.21 
566  02.17.02.02  Яйця індиків в шкаралупі свіжі
Включає яйця, одержані від індичок різного віку (дорослих і молодняку). 
  у складі 01.47.22 
567  02.17.02.03  Яйця гусей в шкаралупі свіжі
Включає яйця, одержані від гусок різного віку (дорослих і молодняку). 
  у складі 01.47.22 
568  02.17.02.04  Яйця качок та індокачок в шкаралупі свіжі
Включає яйця, одержані від качок та індокачок різного віку (дорослих і молодняку). 
  у складі 01.47.22 
569  02.17.02.05  Яйця цесарок в шкаралупі свіжі
Включає яйця, одержані від цесарок різного віку (дорослих і молодняку). 
  у складі 01.47.22 
570  02.17.02.06  Яйця перепілок в шкаралупі свіжі
Включає яйця, одержані від перепілок різного віку (дорослих і молодняку). 
  у складі 01.47.22 
571  02.17.02.07  Яйця птиці іншої в шкаралупі свіжі, н. в. і. у.
Включає яйця, одержані від птиці іншої різного віку (дорослої та молодняку). 
  у складі 01.47.22 
572  02.18  Тварини сільськогосподарські інші живі та продукція їх розведення
Включає:
- продукцію вирощування та розведення шляхом кліткового утримання кролів та інших хутрових тварин з цінним хутром;
- шкури хутрових сільськогосподарських тварин, шкіру плазунів і птахів у результаті діяльності з їх розведення на фермах;
- продукцію розведення бджіл (мед і бджолиний віск), комах та інших тварин, не включених до сільськогосподарських інших угруповань, у т. ч. хробаків, равликів, молюсків тощо, які вирощені на фермах із розведення;
- продукцію розведення шовкопряда, кокони шовкопряда;
- дичину, розведену на фермах. Також включає сирі шкури свиней.
Не включає:
- вирощування та розведення птиці свійської, див. 02.17.01;
- шкури тварин, які отримані в результаті мисливства та відловлювання;
- продукцію розведення жаб, крокодилів, морських хробаків на фермах;
- продукцію рибних ферм. 
= S 02.18.01
02.18.02 
01.49.1 
573  02.18.01  Тварини сільськогосподарські інші живі  = S 02.18.01.01:
02.18.01.08 
01.49.1 
574  02.18.01.01  Кролі живі
Включає вирощування та розведення кролів всіх статевовікових груп для отримування м'яса.
Не включає:
- шкури кролів, див. 02.18.02.09.08;
- тварин хутрових, див. 02.18.01.02. 
  01.49.11 
575  02.18.01.01.01  Кролі живі  = S02.18.01.01.01 :
02.18.01.01.03 
у складі 01.49.11 
576  02.18.01.01.02  Кролематки живі    у складі 01.49.11 
577  02.18.01.01.03  Молодняк кролів живий
Включає молодняк усіх статевовікових груп. 
  у складі 01.49.11 
578  02.18.01.02  Тварини хутрові живі
Включає вирощування та розведення шляхом кліткового утримання хутрових тварин всіх статевовікових груп, незалежно від подальшого використання (на плем'я, для отримування шкур тощо).
Не включає:
- шкури кролів, див. 02.18.02.09.09;
- шкури ягнят сирі, див. 02.18.02.10;
- тварин, які отримані в результаті мисливства та відловлювання. 
= S02.18.01.02.01 :
02.18.01.02.09 
у складі 01.49.19 
579  02.18.01.02.01  Лисиці живі
Включає тварин усіх статевовікових груп. 
= S02.18.01.02.01.1
02.18.01.02.01.2 
у складі 01.49.19 
580  02.18.01.02.01.1  Лисиці дорослі живі
Включає тварин дорослих усіх статевих груп. 
  у складі 01.49.19 
581  02.18.01.02.01.2  Молодняк лисиць живий
Включає молодняк тварин усіх статевих груп. 
  у складі 01.49.19 
582  02.18.01.02.02  Песці живі
Включає тварин усіх статевовікових груп. 
= S02.18.01.02.02.1
02.18.01.02.02.2 
у складі 01.49.19 
583  02.18.01.02.02.1  Песці дорослі, живі
Включає тварин дорослих усіх статевих груп. 
  у складі 01.49.19 
584  02.18.01.02.02.2  Молодняк песців живий
Включає молодняк тварин усіх статевих груп. 
  у складі 01.49.19 
585  02.18.01.02.03  Норки живі
Включає тварин усіх статевовікових груп. 
= S02.18.01.02.03.1
02.18.01.02.03.2 
у складі 01.49.19 
586  02.18.01.02.03.1  Норки дорослі живі
Включає тварин дорослих усіх статевих груп. 
  у складі 01.49.19 
587  02.18.01.02.03.2  Молодняк норок живий
Включає молодняк тварин усіх статевих груп. 
  у складі 01.49.19 
588  02.18.01.02.04  Нутрії живі
Включає тварин усіх статевовікових груп. 
= S02.18.01.02.04.1
02.18.01.02.04.2 
у складі 01.49.19 
589  02.18.01.02.04.1  Нутрії дорослі живі
Включає тварин дорослих усіх статевих груп. 
  у складі 01.49.19 
590  02.18.01.02.04.2  Молодняк нутрій живий
Включає молодняк тварин усіх статевих груп. 
  у складі 01.49.19 
591  02.18.01.02.05  Соболі живі
Включає тварин усіх статевовікових груп. 
= S02.18.01.02.05.1
02.18.01.02.05.2 
у складі 01.49.19 
592  02.18.01.02.05.1  Соболі дорослі живі
Включає тварин дорослих усіх статевих груп. 
  у складі 01.49.19 
593  02.18.01.02.05.2  Молодняк соболів живий
Включає молодняк тварин усіх статевих груп. 
  у складі 01.49.19 
594  02.18.01.02.06  Бобри живі
Включає тварин усіх статевовікових груп. 
= S02.18.01.02.06.1
02.18.01.02.06.2 
у складі 01.49.19 
595  02.18.01.02.06.1  Бобри дорослі живі
Включає тварин дорослих усіх статевих груп. 
  у складі 01.49.19 
596  02.18.01.02.06.2  Молодняк бобрів живий
Включає молодняк тварин усіх статевих груп. 
  у складі 01.49.19 
597  02.18.01.02.07  Ондатри живі
Включає тварин усіх статевовікових груп. 
= S02.18.01.02.07.1 02.18.01.02.07.2  у складі 01.49.19 
598  02.18.01.02.07.1  Ондатри дорослі живі
Включає тварин дорослих усіх статевих груп. 
  у складі 01.49.19 
599  02.18.01.02.07.2  Молодняк ондатр живий
Включає молодняк тварин усіх статевих груп. 
  у складі 01.49.19 
600  02.18.01.02.08  Фретки живі
Включає тварин усіх статевовікових груп. 
= S02.18.01.02.08.1
02.18.01.02.08.2 
у складі 01.49.19 
601  02.18.01.02.08.1  Фретки дорослі живі
Включає тварин дорослих усіх статевих груп. 
  у складі 01.49.19 
602  02.18.01.02.08.2  Молодняк фреток живий
Включає молодняк тварин усіх статевих груп. 
  у складі 01.49.19 
603  02.18.01.02.09  Тварини хутрові живі інші, н. в. і. у.
Включає тварин усіх статевовікових груп. 
= S02.18.01.02.09.1 02.18.01.02.09.2  у складі 01.49.19 
604  02.18.01.02.09.1  Тварини хутрові інші дорослі, живі
Включає тварин дорослих усіх статевих груп. 
  у складі 01.49.19 
605  02.18.01.02.09.2  Молодняк тварин хутрових інших, живий
Включає молодняк тварин усіх статевих груп. 
  у складі 01.49.19 
606  02.18.01.03  Бджоли живі
Включає бджолосім'і, бджоли-пакети, маток бджолиних тощо. 
= S02.18.01.03.01 :
02.18.01.03.03 
у складі 01.49.19 
607  02.18.01.03.01  Бджолосім'ї    у складі 01.49.19 
608  02.18.01.03.02  Бджоли-пакети (рій)    у складі 01.49.19 
609  02.18.01.03.03  Матка бджолина    у складі 01.49.19 
610  02.18.01.04  Рептилії (у т. ч. змії і черепахи), розведені на фермах, живі    01.49.13 
611  02.18.01.05  Олені живі    у складі 01.49.19 
612  02.18.01.06  Хробаки каліфорнійські та вермикультури інші (крім морських)    у складі 01.49.19 
613  02.18.01.07  П'явки, розведені на фермах, живі    у складі 01.49.19 
614  02.18.01.08  Тварини сільськогосподарські живі інші, н. в. і. у.    у складі 01.49.19,
01.44.10 
615  02.18.02  Продукція тваринного походження інша  = S 02.18.02.01:
02.18.02.12 
01.49.2 
616  02.18.02.01  Мед натуральний    01.49.21 
617  02.18.02.02  Равлики живі (крім равликів морських)    у складі 01.49.23 
618  02.18.02.03  Продукція тваринного походження їстівна інша
Включає також молочко маточне бджолине. 
  01.49.24 
619  02.18.02.04  Грена     
620  02.18.02.05  Кокони шовкопряда, придатні для розмотування    01.49.25 
621  02.18.02.06  Віск і спермацет комах, очищені або неочищені, забарвлені або незабарвлені  = S02.18.02.06.01
02.18.02.06.02 
01.49.26 
622  02.18.02.06.01  Віск комах  = S02.18.02.06.01.1
02.18.02.06.01.2 
у складі 01.49.26 
623  02.18.02.06.01.1  Віск бджолиний    у складі 01.49.26 
624  02.18.02.06.01.2  Віск комах інших    у складі 01.49.26 
625  02.18.02.06.02  Спермацет комах    у складі 01.49.26 
626  02.18.02.07  Ембріони сільськогосподарських тварин для розмноження    01.49.27 
627  02.18.02.08  Гній тварин сільськогосподарських і послід птиці свійської необроблені  = S02.18.02.08.0К 02.18.02.08.06  у складі 01.49.28 
628  02.18.02.08.01  Гній великої рогатої худоби необроблений    у складі 01.49.28 
629  02.18.02.08.02  Гній свиней необроблений    у складі 01.49.28 
630  02.18.02.08.03  Гній овець і кіз необроблений    у складі 01.49.28 
631  02.18.02.08.04  Гній коней необроблений
Включає гній, отриманий від коней та інших тварин родини конячих. 
  у складі 01.49.28 
632  02.18.02.08.05  Гній сільськогосподарських тварин інших    у складі 01.49.28 
633  02.18.02.08.06  Послід птиці свійської необроблений
Включає послід від птиці свійської всіх видів (курей, індиків, качок, гусей, цесарок, перепелів, страусів та інших). 
  у складі 01.49.28 
634  02.18.02.09  Шкури тварин хутрових сирі, крім шкур ягнят
Включає шкури сирі тварин з цінним хутром кліткового утримання.
Не включає:
- шкури ягнят сирі, див. 02.18.02.10;
- шкури тварин, які отримані в результаті мисливства та відловлювання. 
= S02.18.02.09.01 :
02.18.02.09.10 
01.49.31 
635  02.18.02.09.01  Шкури лисиць сирі    у складі 01.49.31 
636  02.18.02.09.02  Шкури песців сирі    у складі 01.49.31 
637  02.18.02.09.03  Шкури норок сирі    у складі 01.49.31 
638  02.18.02.09.04  Шкури нутрій сирі    у складі 01.49.31 
639  02.18.02.09.05  Шкури соболів сирі    у складі 01.49.31 
640  02.18.02.09.06  Шкури бобрів сирі    у складі 01.49.31 
641  02.18.02.09.07  Шкури ондатр сирі    у складі 01.49.31 
642  02.18.02.09.08  Шкури фреток сирі    у складі 01.49.31 
643  02.18.02.09.09  Шкури кролів сирі    у складі 01.49.31 
644  02.18.02.09.10  Шкури тварин хутрових інших сирі    у складі 01.49.31 
645  02.18.02.10  Шкури ягнят сирі
Включає шкури ягнят каракульських порід сирі. 
= S02.18.02.10.01 :
02.18.02.10.03 
01.49.32 
646  02.18.02.10.01  Каракульча    у складі 01.49.32 
647  02.18.02.10.02  Каракуль    у складі 01.49.32 
648  02.18.02.10.03  Смушки    у складі 01.49.32 
649  02.18.02.11  Шкури тварин сільськогосподарських інших сирі
Включає шкури тварин сирі або консервовані, але не оброблені в інший спосіб. 
= S02.18.02.11.01 :
02.18.02.11.05 
01.49.39 
650  02.18.02.11.01  Шкури великої рогатої худоби сирі    у складі 01.49.39 
651  02.18.02.11.02  Шкури коней сирі
Включає шкури, отримані від коней та інших тварин родини конячих. 
  у складі 01.49.39 
652  02.18.02.11.03  Шкури овець і кіз сирі
Не включає:
- шкури ягнят каракульських порід, див. 02.18.02.10. 
  у складі 01.49.39 
653  02.18.02.11.04  Шкури свиней сирі    у складі 01.49.39 
654  02.18.02.11.05  Шкіра плазунів сира    у складі 01.49.39 
655  02.18.02.11.06  Шкури тварин сільськогосподарських інших сирі, н. в. і. у.    у складі 01.49.39 
656  02.18.02.12  Продукція тваринного походження неїстівна інша    у складі 01.49.28 
657  03  Послуги в рослинництві і тваринництві (крім послуг ветеринарних)  = S 03.1 :
03.4 
01.6 
658  03.1  Послуги допоміжні в рослинництві
Не включає послуги з розподілення води трубопроводами, експлуатації зрошувальних каналів, ландшафтної архітектури, облаштування та догляду за ландшафтом, консультації агрономів і фахівців з економіки сільського господарства, організування виставок і ярмарків сільськогосподарської продукції, захисту від шкідників та інші, не пов'язані з сільським господарством послуги. 
= S 03.11 :
03.18 
01.61.10 
659  03.11  Послуги з передпосівної підготовки полів    у складі 01.61.10 
660  03.12  Послуги з сівби та садіння, вирощування, удобрювання культур сільськогосподарських    у складі 01.61.10 
661  03.13  Послуги із захисту культур сільськогосподарських від хвороб і шкідників, їхнє обприскування, у т. ч. з повітря    у складі 01.61.10 
662  03.14  Послуги з обрізання дерев плодових і виноградників    у складі 01.61.10 
663  03.15  Послуги зі збирання врожаю     
664  03.16  Послуги з надання сільськогосподарської техніки разом із обслуговуючим персоналом     
665  03.17  Послуги з експлуатації сільськогосподарського зрошувального устатковання    у складі 01.61.10 
666  03.18  Послуги допоміжні в рослинництві інші, н. в. і. у.    у складі 01.61.10 
667  03.2  Послуги допоміжні у тваринництві
Не включає послуги з надання в оренду приміщень виключно для утримання тварин, консультації зоотехніків і фахівців з економіки сільського господарства, вакцинації тварин та інші ветеринарні послуги, з їзди верхи у розважальних цілях, з утримання та догляду за тваринами - домашніми улюбленцями. 
= S 03.21 :
03.27 
01.62.10 
668  03.21  Послуги зі стимулювання розведення та зростання продуктивності тварин    у складі 01.62.10 
669  03.22  Послуги з обстеження стану стада, перегону та випасу худоби, вихолощування свійської птиці, сортування яєць тощо    у складі 01.62.10 
670  03.23  Послуги зі стриження овець    у складі 01.62.10 
671  03.24  Послуги з утримання і догляду за тваринами сільськогосподарськими    у складі 01.62.10 
672  03.25  Послуги з очищення тваринницьких приміщень (пташників, свинарників тощо)    у складі 01.62.10 
673  03.26  Послуги з запліднення тварин сільськогосподарських    у складі 01.62.10 
674  03.27  Послуги допоміжні в тваринництві інші, н. в. і. у.    у складі 01.62.10 
675  03.3  Послуги післяурожайні
Не включає послуги з підготування сільськогосподарської продукції безпосередньо її виробником (див. 01.1 і 01.2), видалення черешків і повторного сушіння тютюну як частини процесу виробництва виробів тютюнових, маркетингові послуги торгових представників і кооперативних організацій, оптової торгівлі сільськогосподарською сировиною. 
= S 03.31 :
03.32 
01.63.10 
676  03.31  Послуги з підготування сільськогосподарських культур до первісної реалізації
Включає послуги з очищення, підрізування, сортування, дезінфікування, сушіння, лущення тощо. 
  у складі 01.63.10 
677  03.32  Послуги післяурожайні інші, н. в. і. у.    у складі 01.63.10 
678  03.4  Послуги з оброблення насіння для відтворення
Не включає послуги з вирощування насіння сільськогосподарських культур (див. 01.1 і 01.2), перероблення насіння на олію, наукових досліджень з метою вдосконалення або модифікації нових видів насіння. 
= S 03.41 :
03.45 
01.64.10 
679  03.41  Послуги з підвищення якості насіння, у т. ч. послуги з оброблення генетично модифікованого насіння    у складі 01.64.10 
680  03.42  Послуги з очищення насіння від стороннього матеріалу, видалення насіння, зіпсованого механічно або комахами, а також недозрілого насіння    у складі 01.64.10 
681  03.43  Послуги зі зменшення вологості насіння до рівня, безпечного для його зберігання    у складі 01.64.10 
682  03.44  Послуги з сушіння, очищення, сортування й оброблення насіння для продажу    у складі 01.64.10 
683  03.45  Послуги з оброблення насіння для відтворення інші, н. в. і. у.    у складі 01.64.10 

Додаток А
(обов'язковий)

Зведені та локальні групування окремих
видів сільськогосподарської продукції

N п/п  Код групування  Назва продукції сільського господарства  Формування кодів НПСГ 
003  01.11  Культури зернові та зернобобові   
701  01.11.110  Культури зернові та зернобобові (без кукурудзи)  = S 01.11.01
01.11.03 :
01.11.12 
702  01.11.120  Культури зернові та зернобобові озимі на зерно та зелений корм   
703  01.11.120.01  Культури зернові та зернобобові озимі на зерно  = S 01.11.01.01
01.11.03.01
01.11.04.02
01.11.05.01 
704  01.11.120.02  Культури зернові та зернобобові озимі на зелений корм   
705  01.11.130  Культури зернові та зернобобові ярі  = S 01.11.01.02
01.11.02
01.11.03.02
01.11.04.02
01.11.05.02
01.11.06 :
01.11.12 
706  01.11.140  Культури зернові та зернобобові фуражні   
707  01.11.150  Культури зернові та зернобобові продовольчі   
123  01.13  Коренеплоди та бульбоплоди, культури овочеві та баштанні продовольчі, гриби   
709  01.13.110  Картопля продовольча рання   
710  01.13.120  Картопля продовольча пізня   
711  01.13.130  Картопля продовольча інша   
712  01.13.210  Культури овочеві та культури баштанні продовольчі  = S 01.13.02
01.13.03 
713  01.13.220  Культури овочеві закритого ґрунту   
714  01.13.230  Культури овочеві відкритого ґрунту   
715  01.13.240  Гарбузи столові та кабачки столові  = S 01.13.02.02.06
01.13.02.02.07 
716  01.13.250  Капуста всяка рання   
717  01.13.260  Капуста всяка пізня   
718  01.13.270  Морква столова рання   
719  01.13.280  Буряк столовий ранній   
216  01.14  Культури кормові   
721  01.14.110  Коренеплоди кормові, включаючи цукрові буряки  = S 01.14.01.01
01.14.01.02 
722  01.14.120  Коренеплоди кормові та коренеплоди кормові баштанні  = S 01.14.01
01.14.02 
723  01.14.130  Силос з культур кормових   
724  01.14.140  Сінаж з культур кормових   
319  01.2  Культури багаторічні   
726  01.20.210  Культури плодові та ягідні  = S 01.21
01.22 
412  02.11  Велика рогата худоба жива та продукція її відтворення   
728  02.11.110  Велика рогата худоба молочних порід жива   
729  02.11.110.01  Корови-годувальниці молочних порід живі   
730  02.11.120  Велика рогата худоба м'ясних порід жива   
442  02.12  Свині живі   
732  02.12.110  Поросята до 20 кг   
733  02.12.120  Поросята від 20 до 50 кг   
734  02.12.130  Свині від 50 до 80 кг   
735  02.12.140  Свині від 80 до 110 кг   
736  02.12.150  Свині понад 110 кг   
456  02.13.01.01  Вівці живі   
738  02.13.110  Вівці тонкорунні живі   
739  02.13.120  Вівці напівтонкорунні живі   
740  02.13.130  Вівці напівгрубововні живі   
741  02.13.140  Вівці грубововні живі   
742  02.13.150  Вівці каракульські живі   
743  02.13.150.01  Вівцематки каракульські живі   
744  02.15.100  Молоко сире встановленої базисної жирності  у складі 02.15 
745  02.15.100.01  Молоко сире екстра   
746  02.15.100.02  Молоко сире вищого ґатунку   
747  02.15.100.03  Молоко сире першого ґатунку   
748  02.15.100.04  Молоко сире другого ґатунку   
749  02.15.100.05  Молоко сире неґатункове   
750  02.15.200  Молоко сире незбиране у натуральному виразі охолоджене до 10° C   
514  02.17  Птиця свійська жива та яйця птиці свійської   
751  02.17.110  Качки та індокачки живі  = S 02.17.01.04
02.17.01.05 
752  02.17.210  Яйця птиці свійської всіх видів для інкубації   
900    Продукція сільського господарства  = S 01
02
03 

Додаток Б
(обов'язковий)

Групування окремих видів зернових і зернобобових,
олійних культур за якістю

N п/п  Код групування  Назва продукції сільського господарства  Формування кодів НПСГ 
005  01.11.01  Пшениця  01.11.01 
800  01.11.01.100  Пшениця тверда  = S 01.11.01.01.01
01.11.01.02.01 
801  01.11.01.100.1  Пшениця тверда 1 класу   
802  01.11.01.100.2  Пшениця тверда 2 класу   
803  01.11.01.100.3  Пшениця тверда 3 класу   
804  01.11.01.100.4  Пшениця тверда 4 класу   
805  01.11.01.100.5  Пшениця тверда 5 класу   
806  01.11.01.200  Пшениця, крім пшениці твердої  = S 01.11.01.01.02
01.11.01.02.02 
807  01.11.01.200.1  Пшениця, крім пшениці твердої, 1 класу   
808  01.11.01.200.2  Пшениця, крім пшениці твердої, 2 класу   
809  01.11.01.200.3  Пшениця, крім пшениці твердої, 3 класу   
810  01.11.01.200.4  Пшениця, крім пшениці твердої, 4 класу   
811  01.11.01.200.5  Пшениця, крім пшениці твердої, 5 класу   
812  01.11.01.200.6  Пшениця, крім пшениці твердої, 6 класу   
012  01.11.02  Кукурудза на зерно  01.11.02 
813  01.11.02.100  Кукурудза 1 класу   
814  01.11.02.200  Кукурудза 2 класу   
815  01.11.02.300  Кукурудза 3 класу   
013  01.11.03  Ячмінь  01.11.03 
816  01.11.03.100  Ячмінь пивоварний   
817  01.11.03.100.1  Ячмінь пивоварний 1 класу   
818  01.11.03.100.2  Ячмінь пивоварний 2 класу   
819  01.11.03.200  Ячмінь товарний   
820  01.11.03.200.1  Ячмінь товарний 1 класу   
821  01.11.03.200.2  Ячмінь товарний 2 класу   
822  01.11.03.200.3  Ячмінь товарний 3 класу   
016  01.11.04  Жито  01.11.04 
823  01.11.04.100  Жито 1 класу   
824  01.11.04.200  Жито 2 класу   
825  01.11.04.300  Жито 3 класу   
826  01.11.04.400  Жито 4 класу   
022  01.11.06  Овес  01.11.06 
827  01.11.06.100  Овес 1 класу   
828  01.11.06.200  Овес 2 класу   
829  01.11.06.300  Овес 3 класу   
830  01.11.06.400  Овес 4 класу   
023  01.11.07  Гречка  01.11.07 
831  01.11.07.100  Гречка 1 класу   
832  01.11.07.200  Гречка 2 класу   
833  01.11.07.300  Гречка 3 класу   
025  01.11.09  Просо  01.11.09 
834  01.11.09.100  Просо 1 класу   
835  01.11.09.200  Просо 2 класу   
836  01.11.09.300  Просо 3 класу   
026  01.11.10  Рис  01.11.10 
837  01.11.10.100  Рис вищого класу   
838  01.11.10.200  Рис 1 класу   
839  01.11.10.300  Рис 2 класу   
840  01.11.10.400  Рис 3 класу   
033  01.11.12.05  Горох сушений  01.11.12.05 
841  01.11.12.05.100  Горох 1 класу   
842  01.11.12.05.200  Горох 2 класу   
843  01.11.12.05.300  Горох 3 класу   
047  01.12.01.06  Насіння ріпаку й кользи  01.12.01.06 
844  01.12.01.06.100  Ріпак і кольза вищого класу   
845  01.12.01.06.200  Ріпак і кольза 1 класу   
846  01.12.01.06.300  Ріпак і кольза 2 класу   

Додаток В
(довідковий)

Таблиця відповідності СКП-2011 і НПСГ

СКП-2011  Назва продукції СКП-2011  Код НПСГ 
01.11.11  Пшениця тверда  = S 01.11.01.01.01
01.11.01.02.01 
01.11.12  Пшениця, крім пшениці твердої  = S 01.11.01.01.02
01.11.01.02.02 
01.11.20  Кукурудза  01.11.02 
01.11.31  Ячмінь  01.11.03 
01.11.32  Жито  01.11.04 
01.11.33  Овес  01.11.06 
01.11.41  Сорго  01.11.08 
01.11.42  Просо  01.11.09 
01.11.49  Культури зернові інші (у т. ч. гречка, тритикале тощо)  = S 01.11.05
01.11.07
01.11.11 
01.11.50  Солома та полова культур зернових  01.18.01 
01.11.61  Квасоля зелена  01.13.02.05.01 
01.11.62  Горох зелений  01.13.02.05.02 
01.11.69  Овочі бобові зелені інші  = S 01.13.02.05.03 :
01.13.02.05.05 
01.11.71  Квасоля сушена  01.11.12.01 
01.11.72  Боби кінські сушені  01.11.12.02 
01.11.73  Нут сушений  01.11.12.03 
01.11.74  Сочевиця сушена  01.11.12.04 
01.11.75  Горох сушений  01.11.12.05 
01.11.79  Овочі бобові сушені, н. в. і. у.  = S 01.11.12.06 :
01.11.12.09 
01.11.81  Соя (боби)  01.12.01.01 
01.11.82  Арахіс нелущений  01.12.01.02 
01.11.83  Арахіс лущений 
01.11.84  Насіння бавовника  01.12.01.03 
01.11.91  Насіння льону  01.12.01.04 
01.11.92  Насіння гірчиці  01.12.01.05 
01.11.93  Насіння ріпаку й кользи  01.12.01.06 
01.11.94  Насіння кунжуту  01.12.01.07 
01.11.95  Насіння соняшника  01.12.01.08 
01.11.99  Насіння культур олійних інших, н. в. і. у.  = S 01.12.01.09 :
01.12.01.14 
01.12.10  Рис нелущений  01.11.10 
01.13.11  Спаржа  01.13.02.01.01 
01.13.12  Капуста  01.13.02.01.02 :
01.13.02.01.02.1 
01.13.13  Капуста цвітна та капуста броколі  01.13.02.01.02.1 
01.13.14  Салат-латук  01.13.02.01.03 
01.13.15  Цикорій  01.13.02.01.04 
01.13.16  Шпинат  01.13.02.01.05 
01.13.17  Артишоки  01.13.02.01.06 
01.13.19  Овочі листкові та стеблові, інші  = S 01.13.02.01.07 :
01.13.02.01.11 
01.13.21  Кавуни  01.13.03.01 
01.13.29  Культури баштанні інші  = S 01.13.03.02
01.13.03.03 
01.13.31  Перець стручковий чилійський та інший, зелені (тільки роду Capsicum)  = S 01.13.02.02.01
01.13.02.02.02 
01.13.32  Огірки та корнішони  01.13.02.02.03 
01.13.33  Баклажани  01.13.02.02.04 
01.13.34  Помідори  01.13.02.02.05 
01.13.39  Культури овочеві плодові інші, н. в. і. у.  = S 01.13.02.02.06 :
01.13.02.02.10 
01.13.41  Морква та ріпа  = S 01.13.02.05.01
01.13.02.05.02 
01.13.42  Часник  01.13.02.03.01 
01.13.43  Цибуля  01.13.02.03.02 
01.13.44  Цибуля-порей та овочі цибулинні інші  01.13.02.03.03 
01.13.49  Овочі коренеплідні, цибулинні та бульбоплідні інші (з низьким вмістом крохмалю та інуліну)  = S 01.13.02.05.03 :
01.13.02.05.11 
01.13.51  Картопля  01.13.01.01 
01.13.52  Картопля солодка  01.13.01.02 
01.13.53  Маніок  01.13.01.03 
01.13.59  Коренеплоди та бульби їстівні з високим вмістом крохмалю та інуліну, інші  01.13.01.04 
01.13.60  Насіння культур овочевих, крім насіння буряку кормового  01.13.04.01 
01.13.71  Буряк цукровий  01.12.03.01 
01.13.72  Насіння буряка цукрового  01.12.03.02 
01.13.80  Гриби та трюфелі  01.13.05 
01.13.90  Овочі свіжі, н. в. і. у.  01.13.02.07 
01.14.10  Тростина цукрова  01.12.04 
01.15.10  Тютюн необроблений  01.12.07.01 
01.16.11  Бавовна, очищена чи не очищена від насіння  01.12.02.01 
01.16.12  Джут, кенаф та волокна текстильні луб'яні інші, сирі чи вимочені, крім льону, конопель і рами  01.12.02.02 
01.16.19  Льон, коноплі та культури прядивні інші, н. в. і. у.  = S 01.12.02.03 :
01.12.02.05 
01.19.10  Культури кормові  01.14 
01.19.21  Квіти зрізані та квіти в бутонах  01.15.01 
01.19.22  Насіння квітів  01.15.02 
01.19.31  Насіння буряку кормового, насіння культур кормових інших  01.14.10.01 
01.19.39  Сировина рослинна, н. в. і. у.  = S 01.12.07.02
01.12.10
01.12.11
01.18 
01.21.11  Виноград столовий  01.25.01 
01.21.12  Виноград інший, свіжий  = S 01.25.02
01.25.03 
01.22.11  Авокадо  01.21.03.01 
01.22.12  Банани, плантайни та плоди подібні  01.21.03.02 
01.22.13  Фініки  01.21.03.03 
01.22.14  Інжир  01.21.03.04 
01.22.19  Плоди культур тропічних і субтропічних, інших  = S 01.21.03.05
01.21.03.06 
01.23.11  Помело та грейпфрути  01.23.01 
01.23.12  Лимони та лайми  01.23.02 
01.23.13  Апельсини  01.23.03 
01.23.14  Танжерини, мандарини та клементини  01.23.04 
01.23.19  Плоди цитрусових культур інші  01.23.05 
01.24.10  Яблука  01.21.01.01 
01.24.21  Груші  01.21.01.02 
01.24.22  Айва  01.21.01.03 
01.24.23  Абрикоси  01.21.02.01 
01.24.24  Вишні, черешні  01.21.02.02 
01.24.25  Персики  01.21.02.03.01 
01.24.26  Нектарини  01.21.02.03.02 
01.24.27  Сливи  01.21.02.04.01 
01.24.28  Терен  01.21.02.04.02 
01.24.29  Плоди культур зерняткових і кісточкових інших, н. в. і. у.  = S 01.21.01.04
01.21.02.05 :
01.21.02.08 
01.25.11  Ківі  01.22.10 
01.25.12  Малина  01.22.01 
01.25.13  Суниці та полуниці  01.22.02 
01.25.19  Ягоди інші, плоди рослин роду Vaccinium, н. в. і. у.  = S 01.22.03 :
01.22.09
01.22.11 :
01.22.13 
01.25.20  Насіння культур плодових  01.29.01 
01.25.31  Мигдаль  01.24.01 
01.25.32  Каштани  01.24.02 
01.25.33  Фундук (ліщина)  01.24.03 
01.25.34  Фісташки  01.24.04 
01.25.35  Горіхи волоські  01.24.05 
01.25.39  Горіхи інші (крім горіхів їстівних дикорослих, арахісу та горіхів кокосових)  01.24.06 
01.25.90  Плоди інші, н. в. і. у.  01.26 
01.26.11  Маслини столові  01.27.01.01 
01.26.12  Маслини для виготовлення оливкової олії  01.27.01.02 
01.26.20  Горіхи кокосові  01.27.02 
01.26.90  Плоди культур олійних інші  01.27.03 
01.27.11  Кава в зернах несмажена  01.28.01.01 
01.27.12  Листя чаю  01.28.01.02 
01.27.13  Листя мате  01.28.01.03 
01.27.14  Какао-боби  01.28.01.04 
01.28.11  Перець (тільки роду Piper) необроблений  01.12.05.01 
01.28.12  Перець стручковий чилійський та інший, сушений (тільки роду Capsicum), необроблений   
01.28.13  Горіх мускатний, маціс і кардамон, необроблені  01.12.05.02 
01.28.14  Аніс, бад'ян, коріандр, кмин, фенхель, ягоди ялівцю, необроблені  01.12.05.03 
01.28.15  Кориця (роду Canella) необроблена  01.12.05.04 
01.28.16  Гвоздика (плоди цілі) необроблена  01.12.05.05 
01.28.17  Імбир сушений необроблений  01.12.05.06 
01.28.18  Ваніль необроблена  01.12.05.07 
01.28.19  Прянощі необроблені інші  = S 01.12.05.08 :
01.12.05.10 
01.28.20  Шишки хмелю  01.12.09 
01.28.30  Рослини, що їх використовують переважно в парфумерії, фармацевтиці чи як інсектициди, фунгіциди тощо  01.12.06 
01.29.10  Каучук натуральний  01.28.02 
01.29.20  Дерева різдвяні зрізані  01.28.03 
01.29.30  Матеріали рослинного походження, що їх використовують переважно для плетіння, набивання, фарбування чи дублення  01.18.02 
01.30.10  Матеріал садивний: рослини живі, цибулини, бульби та корені, живці та вусики; міцелій грибів  = S 01.16
01.17 
01.41.10  Велика рогата худоба молочних порід жива  02.11.01.02.01
у складі 02.11.01.03
у складі 02.11.01.05 :
02.11.01.09 
01.41.20  Молоко великої рогатої худоби молочних порід сире  02.15.01.01.01 
01.42.11  Велика рогата худоба інша та буйволи, крім молодняку, живі  = S 02.11.01.01 :
02.11.01.02.02
у складі 02.11.01.03
02.11.01.04
02.11.02.01
02.11.03.01
02.11.04.01 
01.42.12  Молодняк великої рогатої худоби та буйволів, живий  = S 02.11.01.05 :
02.11.01.09
02.11.02.02
02.11.03.02
02.11.04.02 
01.42.20  Сперма великої рогатої худоби та буйволів  02.11.05.01 
01.43.10  Коні та інші тварини родини конячих, живі  02.14 
01.44.10  Верблюди та інші тварини родини верблюдячих, живі  у складі 02.18.01.08 
01.45.11  Вівці живі  02.13.01.01 
01.45.12  Кози живі  02.13.01.02 
01.45.21  Молоко овець сире  02.15.02 
01.45.22  Молоко кіз сире  02.15.03 
01.45.30  Вовна овець і кіз стрижена, немита, у т. ч. вовна мита в руні  02.13.02 
01.46.10  Свині живі  02.12.01 
01.47.11  Кури живі  02.17.01.01 
01.47.12  Індики живі  02.17.01.02 
01.47.13  Гуси живі  02.17.01.03 
01.47.14  Качки та цесарки, живі  = S 02.17.01.04 :
02.17.01.06 
01.47.21  Яйця курячі в шкаралупі свіжі  02.17.02.01 
01.47.22  Яйця іншої птиці в шкаралупі свіжі  = S 02.17.02.02 :
02.17.02.07 
01.47.23  Яйця для інкубації  у складі 02.17.02 
01.49.11  Кролі живі  02.18.01.01 
01.49.12  Птиця свійська, н. в. і. у., жива  = S 02.17.01.07 :
02.17.01.10 
01.49.13  Рептилії (у т. ч. змії і черепахи), розведені на фермах, живі  02.18.01.04 
01.49.19  Тварини сільськогосподарські інші, н. в. і. у., живі  = S 02.18.01.02
02.18.01.03
02.18.01.05 :
02.18.01.08 
01.49.21  Мед натуральний  02.18.02.01 
01.49.22  Молоко сире, н. в. і. у.  = S 02.15.04
02.15.05 
01.49.23  Равлики живі, свіжі, охолоджені, заморожені, сушені, солені чи в розсолі, крім равликів морських  02.18.02.02 
01.49.24  Продукція тваринного походження їстівна, н. в. і. у.  02.18.02.03 
01.49.25  Кокони шовкопряда, придатні для розмотування  02.18.02.05 
01.49.26  Віск і спермацет комах, очищені або неочищені, забарвлені або незабарвлені  02.18.02.06 
01.49.27  Ембріони тварин для розмноження  02.18.02.07 
01.49.28  Продукція тваринного походження неїстівна, н. в. і. у.  = S 02.16
02.18.02.08
02.18.02.11
02.18.02.12 
01.49.31  Шкури тварин хутрових сирі, крім шкур ягнят (смушок)  02.18.02.09 
01.49.32  Шкури ягнят сирі (смушки)  02.18.02.10 
01.49.39  Шкури тварин необроблені, н. в. і. у. (сирі або консервовані, але не оброблені в інший спосіб)  02.18.02.11 
01.61.10  Послуги допоміжні в рослинництві  03.1 
01.62.10  Послуги допоміжні у тваринництві  03.2 
01.63.10  Послуги післяурожайні  03.3 
01.63.10  Послуги з оброблення насіння для відтворення  03.4 

Додаток Г
(довідковий)

Бібліографія

1. Закон України "Про державну статистику" N 2657-XI від 2 жовтня 1992 року (у редакції Закону N 1922-III від 13.07.2000, ВВР, 2000, N 43, ст. 362; зі змінами та доповненнями). [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2614-12 - Назва з титул. екрана.

2. Указ Президента України від 06.04.2011 N 396/2011 "Про Державну службу статистики України" [Електронний ресурс] - http://zakonl.rada. gov.ua/laws/show/396/2011 - Назва з титул, екрана.

3. Наказ Державного комітету статистики України від 14.06.2010 N 216 "Про затвердження Принципів діяльності органів державної статистики" [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://ukrstat.gov.ua/ prcdk/prcddos.htm - Назва з титул, екрана.

4. Наказ Державного комітету статистики України від 29.12.2009 N 498 "Про затвердження структури плану статистичного спостереження та глосарія до нього" [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://dcs-in/publication/content/1871 - Назва з титул, екрана.

5. Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД-2010) [Електронний ресурс] - Режим доступу: http:/www.ukrstat. gov.ua/klasf/klasif/kved.rar - Назва з титул, екрана.

6. Статистична класифікація продукції (СКП-2011) [Електронний ресурс] - Режим доступу: http:/www.ukrstat.gov.ua/ klasf/klasif/skp.rar - Назва з титул, екрана.