Документ втратив чиннiсть!

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
09.08.2013 N 315

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Правління Національного банку України
N 212 від 14.04.20
14)

Про регулювання грошово-кредитного ринку

Проаналізувавши динаміку макроекономічних та монетарних показників у січні - липні 2013 року, Правління Національного банку України відзначає збереження цінової стабільності в державі та продовження позитивних тенденцій у розвитку грошово-кредитного ринку.

Показник приросту індексу споживчих цін у річному вимірі в січні - липні 2013 року коливався в межах від "мінус" 0,8% (у березні та квітні) до нульового значення (у липні).

Така цінова динаміка сприяла поліпшенню ринкових очікувань і посиленню довіри до національної грошової одиниці України. Підтвердженням цього, зокрема, є стійке домінування гривні як засобу заощадження та поліпшення строкової структури депозитів банків.

Так динаміка депозитів населення в національній валюті в поточному році характеризувалася щомісячним приростом, який за січень - липень становив 25,4%. Водночас вклади в іноземній валюті збільшилися лише на 1,0%. Як результат показник доларизації депозитів за цей період знизився з 43,7% до 39,6%.

Питома вага довгострокових депозитів у їх загальному обсязі за січень - липень 2013 року збільшилася на 4,4 процентного пункту - до 39,1%.

У зв'язку з розширенням ресурсної бази банків зросла їх ліквідність та знизилася вартість кредитних коштів. Так середньоденний обсяг коррахунків банків у Національному банку України за січень - липень 2013 року становив 25,3 млрд.грн. порівняно з 19,6 млрд.грн. у минулому році.

Середньозважена процентна ставка за кредитами в національній валюті в липні 2013 року зменшилася до 15,7% з 17,6% у грудні минулого року, на міжбанківському кредитному ринку - до 2,7% з 8,1% відповідно.

Збільшення депозитного портфеля банків та поліпшення ринкових очікувань сприяли поступовій активізації кредитування. Зростання банківських кредитів за січень - липень 2013 року становило 3,3% порівняно з від'ємним приростом ("мінус" 0,2%) у відповідному періоді 2012 року.

Водночас зберігається несприятлива для українських товаровиробників зовнішньоекономічна кон'юнктура, що відповідним чином позначилося на розвитку національної економіки. Так приріст реального ВВП у I та II кварталах 2013 року становив "мінус" 1,1% порівняно з відповідними періодами 2012 року.

Ураховуючи наведене вище, з метою закріплення позитивних тенденцій у монетарній сфері, а також сприяння розвитку національної економіки, відповідно до статей 6 та 25 Закону України "Про Національний банк України", Положення про процентну політику Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18 серпня 2004 року N 389, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 2 вересня 2004 року за N 1092/9691 (зі змінами), а також виходячи із цілей і завдань, визначених Основними засадами грошово-кредитної політики на 2013 рік, Правління Національного банку України постановляє:

1. Установити з 13 серпня 2013 року облікову ставку в розмірі 6,5% річних.

2. Генеральному департаменту грошово-кредитної політики (Щербакова О.А.):

довести зміст цієї постанови до відома структурних підрозділів центрального апарату, територіальних управлінь Національного банку України та банків України для використання в роботі;

оперативно реагувати на зміни ситуації на грошово-кредитному ринку шляхом установлення на відповідному рівні процентних ставок за активними та пасивними операціями Національного банку України.

3. Визнати такою, що втратила чинність з 13 серпня 2013 року, постанову Правління Національного банку України від 6 червня 2013 року N 209 "Про регулювання грошово-кредитного ринку".

4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови Національного банку України Приходька Б.В.

Голова І.В. Соркін