Документ втратив чиннiсть!

НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

НАКАЗ
06.04.2012 N 65

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
4 травня 2012 р. за N 713/21026

(Наказ скасовано на підставі Наказу
Національного агентства України з питань державної служби
N 75 від 12.04.20
16)

Про затвердження Порядку
підвищення рівня професійної компетентності
державних службовців

(Із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного агентства
України з питань державної служби
N 60 від 29.03.20
13)

Відповідно до статті 30 Закону України від 17 листопада 2011 року N 4050-VI "Про державну службу" наказую:

1. Затвердити Порядок підвищення рівня професійної компетентності державних службовців, що додається.

2. Управлінню організації навчання забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності одночасно із набранням чинності Законом України від 17 листопада 2011 року N 4050-VI "Про державну службу".

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Нацдержслужби України відповідно до розподілу обов’язків.

Голова Нацдержслужби України В. Толкованов

Погоджено:

Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Д. Табачник

Затверджено
Наказ Національного агентства України
з питань державної служби
06.04.2012 N 65

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
4 травня 2012 р. за N 713/21026

Порядок
підвищення рівня професійної
компетентності державних службовців

І. Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблено з метою забезпечення державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим або їх апарату (далі - державні органи) висококваліфікованими працівниками, здатними компетентно і відповідально виконувати управлінські функції.

1.2. Підвищення рівня професійної компетентності - цілеспрямований процес систематичного набуття та удосконалення компетентностей, необхідних для ефективного вирішення завдань професійної діяльності на державній службі.

(Пункт 1.2 розділу I доповнено новим першим абзацом згідно з Наказом Національного агентства України з питань державної служби N 60 від 29.03.2013)

Підвищення рівня професійної компетентності державного службовця проводиться у формі професійних програм, спеціальних курсів, тематичних семінарів, тренінгів, стажування, в інших формах за процедурою, визначеною цим Порядком, та шляхом навчання, у тому числі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації у відповідних вищих навчальних закладах згідно із законодавством.

Необхідність підвищення рівня професійної компетентності державного службовця визначається його безпосереднім керівником та службою персоналу державного органу за результатами щорічного оцінювання службової діяльності.

1.3. Нацдержслужба України та державні органи у межах повноважень здійснюють координацію підвищення рівня професійної компетентності державних службовців, а в частині підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації така координація здійснюється разом з Національною академією державного управління при Президентові України (далі - Національна академія).

IІ. Підготовка та перепідготовка державних службовців

2.1. Підготовка державних службовців - здобуття освіти освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста або магістра, а також навчання в аспірантурі, докторантурі, інших навчальних закладах або наукових установах за спеціальностями, спрямованими на провадження професійної діяльності на державній службі.

2.2. Перепідготовка державних службовців - отримання кваліфікації у галузі знань "державне управління" на основі здобутого раніше освітньо-кваліфікаційного рівня та набутого практичного досвіду.

2.3. Прийом до Національної академії та вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку магістрів у галузі знань "державне управління", здійснюється в установленому законодавством порядку.

2.4. Підготовка магістрів у галузі знань "державне управління" здійснюється за освітньо-професійними програмами, розробленими на основі професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців, стандартів освіти і передбачає здобуття поглиблених знань з актуальних питань державного управління.

2.5. Освітньо-професійні програми розробляються вищими навчальними закладами IV рівня акредитації згідно з вимогами до освітньо-професійних програм, стандартів освіти і затверджуються Міністерством освіти і науки України за погодженням з Нацдержслужбою України.

(Пункт 2.5 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного агентства України з питань державної служби N 60 від 29.03.2013)

2.6. Особи, які пройшли навчання та державну атестацію, отримують документи про освіту державного зразка відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня за спеціальностями, передбаченими у галузі знань "державне управління".

IІІ. Підвищення кваліфікації та інші форми
підвищення рівня професійної компетентності
державних службовців

3.1. Підвищення кваліфікації державних службовців - навчання з метою фахового удосконалення, оновлення та набуття умінь, знань, навичок і здатності виконувати завдання та обов’язки, необхідні для провадження професійної діяльності на державній службі.

(Пункт 3.1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного агентства України з питань державної служби N 60 від 29.03.2013)

3.2. Строк та форми підвищення кваліфікації визначаються державними органами, у яких працюють державні службовці, залежно від сфери їх діяльності. При цьому строк підвищення кваліфікації з відривом від служби і збереженням заробітної плати не повинен перевищувати чотирьох тижнів на рік (за погодженням з Кабінетом Міністрів України, як виняток, - двох місяців), без відриву від служби - шести місяців.

3.3. Керівник державної служби в державному органі забезпечує підвищення рівня професійної компетентності державних службовців, які вперше призначені на посаду державної служби, протягом року з дня їх призначення, для інших державних службовців - у разі потреби, але не рідше ніж один раз на три роки.

(Пункт 3.3 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного агентства України з питань державної служби N 60 від 29.03.2013)

3.4. Для вперше прийнятих на державну службу підвищення рівня професійної компетентності здійснюється за професійною програмою, за винятком осіб, які мають диплом магістра за спеціальностями в галузі знань "Державне управління".

(Пункт 3.4 розділу III в редакції Наказу Національного агентства України з питань державної служби N 60 від 29.03.2013)

3.5. Професійні програми розробляються відповідними навчальними закладами відповідно до вимог Національної академії, узгоджуються з державними органами та Нацдержслужбою України.

3.6. Особи, які підвищили кваліфікацію за професійними програмами, отримують свідоцтво державного зразка.

3.7. З метою вивчення актуальних проблем державного управління, нормативно-правових актів, вітчизняного та зарубіжного досвіду провадження управлінської діяльності, розвитку ключових компетентностей державного службовця разом із навчанням за професійними програмами також здійснюватиметься реалізація спеціальних курсів, тематичних семінарів, тренінгів, стажування, інші форми підвищення рівня професійної компетентності, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій.

(Пункт 3.7 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного агентства України з питань державної служби N 60 від 29.03.2013)

3.8. Реалізація спеціальних курсів, тематичних семінарів, тренінгів, стажування, інших форм підвищення рівня професійної компетентності, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій, здійснюється навчальними закладами, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності.

(Пункт 3.8 розділу III в редакції Наказу Національного агентства України з питань державної служби N 60 від 29.03.2013)

3.9. В програмах спеціальних курсів, тематичних семінарів, тренінгів, інших форм підвищення рівня професійної компетентності державних службовців, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій, мають враховуватися вимоги профілів професійної компетентності посад у відповідній сфері.

(Пункт 3.9 розділу III в редакції Наказу Національного агентства України з питань державної служби N 60 від 29.03.2013)

3.10. Особи, які підвищили рівень професійної компетентності за іншими формами (крім навчання за професійними програмами), отримують сертифікат.

(Пункт 3.10 розділу III в редакції Наказу Національного агентства України з питань державної служби N 60 від 29.03.2013)

3.11. Навчання за професійними програмами, проходження тематичних постійно діючих семінарів, зокрема тренінгів, спеціалізованих навчальних курсів, інших інноваційних форм та отримання свідоцтва чи сертифіката про підвищення рівня професійної компетентності враховуються державним службовцям під час щорічного оцінювання, призначення на вищу посаду.

3.12. Стажування державних службовців в державних органах, а також за кордоном проводиться з метою вивчення досвіду управлінської діяльності, здобуття практичних знань, набуття умінь та навичок за фахом і може проходити з відривом від державної служби строком від одного до шести місяців на іншій посаді державної служби у тому самому або іншому державному органі.

IV. Фінансове забезпечення підвищення
рівня професійної компетентності
державних службовців

4.1. Фінансове забезпечення підвищення рівня професійної компетентності державних службовців здійснюється за кошти державного та місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.

4.2. Підвищення рівня професійної компетентності державних службовців за пріоритетними напрямами підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації здійснюватиметься на підставі відповідних договорів, у тому числі про міжнародну технічну допомогу, договорів про співробітництво між українськими та іноземними навчальними закладами, а також інших договорів із зарубіжними партнерами, укладених і зареєстрованих згідно із законодавством України.

4.3. Керівники державних органів під час підготовки бюджетних пропозицій та бюджетних запитів планують видатки на реалізацію заходів з підвищення рівня професійної компетентності, виходячи з наявних потреб.

(Пункт 4.4 розділу IV виключено на підставі Наказу Національного агентства України з питань державної служби N 60 від 29.03.2013)

Заступник начальника Управління організації
навчання Нацдержслужби Л. Олійник