КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 19 січня 2011 р. N 306
Київ

Про затвердження переліку кольорових малюнків
і піктограм, що входять
до додаткових медичних попереджень
на упаковці тютюнових виробів

З метою попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити перелік кольорових малюнків і піктограм, що входять до додаткових медичних попереджень на упаковці тютюнових виробів, що додається.

Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 січня 2011 р. N 306

Перелік
кольорових малюнків і піктограм,
що входять до додаткових медичних попереджень
на упаковці тютюнових виробів

1. На додаткових медичних попередженнях на упаковці тютюнових виробів повинні розміщуватися такі кольорові малюнки і піктограми:

2. Виробники та імпортери тютюнових виробів для друку додаткових медичних попереджень на упаковці тютюнових виробів повинні використовувати файли із зазначеними кольоровими малюнками та/або піктограмами, розміщеними на веб-сайті МОЗ.

3. Зазначені кольорові малюнки та/або піктограми залежно від співвідношення висоти і ширини упаковки тютюнових виробів, на яку наноситься додаткове медичне попередження, можуть бути масштабовані і кадровані таким чином, щоб зберегти повну наочність та ідею, що ілюструє малюнок та/або піктограма, без будь-яких змін їх кольорів.

4. У разі коли частка від ділення висоти на ширину додаткового медичного попередження становить:

1) не менше ніж 0,8 та не більше ніж 1,2, текст розміщується під малюнком та/або піктограмою або праворуч від них;

2) менше ніж 0,8 - праворуч від малюнка та/або піктограми;

3) більше ніж 1,2 - під малюнком та/або піктограмою.

5. Малюнок та/або піктограма або текст не можуть займати менш як 40 відсотків площі, обмеженої чорною рамкою.

6. Кольорові малюнки та/або піктограми разом з текстом додаткових медичних попереджень повинні бути розміщені в рамці чорного кольору і не перекривати текстову або візуальну інформацію на попередженнях.

7. Кольорові малюнки та/або піктограми повинні друкуватися з дотриманням технічних специфікацій друку (чотирикольоровий друк (CMYK), мінімум 133 рядки на дюйм).

З Переліком кольорових малюнків і піктограм можна ознайомитись: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".