Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 12 березня 2008 р. N 171
Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 99 від 6 лютого 2013
р.)

Про затвердження Типового положення про
управління у справах національностей та
релігій Київської міської, управління (відділ) у
справах національностей та релігій обласної, відділ у
справах національностей та релігій Севастопольської
міської державної адміністрації

( Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з
Постановами КМ
N 374 від 22.04.20
09
N 1089 від 01.12.20
10 )

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 374 від 22.04.2009
N 1089 від 01.12.2010 )

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Типове положення про управління у справах національностей та релігій Київської міської, управління (відділ) у справах національностей та релігій обласної, відділ у справах національностей та релігій Севастопольської міської державної адміністрації, що додається. ( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 374 від 22.04.2009, N 1089 від 01.12.2010 )

2. Визнати такими, що втратили чинність:

Типове положення про управління у справах релігій Київської міської державної адміністрації, відділ у справах релігій обласної та Севастопольської міської державної адміністрації, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2000 р. N 1547 (Офіційний вісник України, 2000 р., N 42, ст. 1787), у частині, що стосується відділу у справах релігій обласної та Севастопольської міської державної адміністрації;

Типове положення про управління (відділ) у справах національностей обласної, Київської та Севастопольської міської державної адміністрації, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 р. N 696 (Офіційний вісник України, 2004 р., N 21, ст. 1443), у частині, що стосується управління (відділу) у справах національностей обласної та Севастопольської міської державної адміністрації.

Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 березня 2008 р. N 171

Типове положення
про управління у справах національностей та
релігій Київської міської, управління (відділ) у справах
національностей та релігій обласної, відділ у справах
національностей та релігій Севастопольської
міської державної адміністрації

( Назва Типового положення із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 374 від 22.04.2009, N 1089 від 01.12.2010 )

1. Управління у справах національностей та релігій Київської міської, управління (відділ) у справах національностей та релігій обласної, відділ у справах національностей та релігій Севастопольської міської держадміністрації (далі - управління, відділ) є структурним підрозділом відповідної держадміністрації, що утворюється її головою. ( Абзац перший пункту 1 в редакції Постанови КМ N 374 від 22.04.2009; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1089 від 01.12.2010 )

Управління, відділ є підзвітним та підконтрольним голові відповідної держадміністрації та Держкомнацрелігій.

2. У своїй діяльності управління, відділ керується Конституцією ( 254к/96-ВР ) та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції ( 254к/96-ВР ) та законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Держкомнацрелігій, розпорядженнями голови обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації, актами відповідного органу місцевого самоврядування, прийнятими в межах його компетенції, а також положенням про управління, відділ. ( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 374 від 22.04.2009 )

3. Основними завданнями управління, відділу є:

реалізація державної політики у сфері міжнаціональних відносин, сприяння консолідації та розвитку української нації, забезпечення прав національних меншин та права громадян на свободу світогляду і віросповідання;

сприяння гармонізації міжнаціональних відносин, збереженню і розвитку етнічної самобутності національних меншин, а також задоволенню національно-культурних потреб українців, які проживають за межами України, зміцненню їх зв'язків з Україною;

здійснення заходів щодо розселення та облаштування на відповідній території осіб, депортованих за національною ознакою, які повернулися в Україну, сприяння їх адаптації та інтеграції в українське суспільство;

сприяння гармонізації міжконфесійних відносин;

забезпечення дотримання законодавства щодо прав національних меншин, свободи світогляду і віросповідання.

4. Управління, відділ відповідно до покладених на нього завдань:

1) вивчає та аналізує тенденції етнонаціонального та етнокультурного розвитку регіону, розробляє поточні та довгострокові прогнози розвитку міжнаціональних та міжконфесійних відносин;

2) координує взаємодію місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань міжнаціональних та міжконфесійних відносин;

3) контролює дотримання законодавства щодо прав національних меншин, свободи світогляду і віросповідання та про релігійні організації, узагальнює практику його застосування;

4) вивчає релігійну ситуацію та процеси, що відбуваються у релігійному середовищі, готує і подає відповідні інформаційні матеріали на розгляд голови держадміністрації та Держкомнацрелігій;

5) вживає у межах своєї компетенції заходів до запобігання проявам розпалювання міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі у регіоні;

6) надає методичну допомогу місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування з питань застосування законодавства щодо забезпечення прав національних меншин, свободи світогляду і віросповідання та про релігійні організації;

7) сприяє:

збереженню та розвитку етнічної, культурної, релігійної самобутності корінних народів і національних меншин, задоволенню їх національно-культурних потреб, а також потреб у літературі, мистецтві, освіті, засобах масової інформації;

діяльності національно-культурних об'єднань та інших громадських організацій національних меншин, підтримує розвиток національно-культурних традицій;

проведенню благодійних акцій, інших заходів, спрямованих на розвиток етнічної самобутності національних меншин;

доступу населення до надбань культури, писемності, традицій і звичаїв корінних народів та національних меншин;

забезпеченню культурно-мовних, освітніх, інформаційних потреб українців, які проживають за межами України, налагодженню співпраці з державними установами, громадськими, культурними, національними центрами іноземних держав з питань, що належать до його компетенції;

налагодженню взаєморозуміння між релігійними організаціями різних віросповідань, вирішенню спірних міжцерковних питань, проведенню богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій, а також паломництву віруючих;

участі релігійних організацій (на їх прохання) у міжнародних релігійних форумах, налагодженню їх зв'язків із зарубіжними релігійними організаціями;

будівництву, ремонту та реставрації культових будівель, створенню релігійними організаціями своєї матеріальної бази для релігійної, добродійної та іншої передбаченої статутом діяльності;

роботі комісії у справах альтернативної (невійськової) служби;

8) вживає відповідно до своєї компетенції заходів до запобігання виникненню міжетнічних та міжконфесійних конфліктів;

9) здійснює у межах своєї компетенції заходи з реалізації Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, координує діяльність, пов'язану з виконанням вимог її положень, подає голові держадміністрації та Держкомнацрелігій відповідну інформацію;

10) вживає в межах своєї компетенції заходів до вирішення питань розселення та облаштування осіб, депортованих за національною ознакою, які повернулись в Україну, готує та подає, голові держадміністрації та Держкомнацрелігій свої пропозиції із зазначених питань, у тому числі щодо залучення інвестицій;

11) здійснює попередній розгляд поданих на реєстрацію статутів (положень) релігійних громад, а також змін і доповнень до них, перевіряє їх відповідність законодавству та подає пропозиції голові держадміністрації;

12) веде облік (реєстр) релігійних організацій, що діють в регіоні, та культових будівель і приміщень, пристосованих під молитовні, що належать релігійним організаціям та/або використовуються ними;

13) розглядає в установленому законодавством порядку звернення фізичних і юридичних осіб з питань, що належать до його компетенції;

14) організовує та проводить конференції, семінари, наради та інші заходи з питань, що належать до його компетенції;

15) інформує населення про свою діяльність через засоби масової інформації, проводить роз'яснювальну роботу з питань, що належать до його компетенції;

16) здійснює відповідно до законодавства інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.

5. Управління, відділ має право:

одержувати в установленому порядку статистичну інформацію та інші матеріали з питань, що належать до його компетенції, від структурних підрозділів держадміністрації, районних держадміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій;

залучати спеціалістів інших структурних підрозділів держадміністрації, районних держадміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;

подавати в установленому порядку пропозиції щодо скасування прийнятих місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами рішень з питань міжнаціональних відносин, забезпечення прав національних меншин та права громадян на свободу світогляду і віросповідання, що суперечать законодавству.

6. Управління, відділ під час здійснення своїх повноважень взаємодіє з іншими структурними підрозділами держадміністрації, районними держадміністраціями, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.

7. Управління, відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади головою держадміністрації за погодженням з Держкомнацрелігій.

Начальник управління, відділу може мати заступника, якого за поданням начальника управління, відділу призначає на посаду і звільняє з посади голова держадміністрації за погодженням з Держкомнацрелігій.

8. Начальник управління, відділу:

здійснює керівництво діяльністю управління, відділу, несе персональну відповідальність за виконання покладених на управління, відділ завдань;

визначає ступінь відповідальності заступника начальника та інших працівників управління, відділу;

затверджує в установленому порядку структуру управління, відділу;

розробляє та подає на затвердження голови держадміністрації кошторис та штатний розпис управління, відділу;

призначає на посаду і звільняє з посади працівників управління, відділу;

розподіляє обов'язки між працівниками управління, відділу;

контролює стан трудової та виконавської дисципліни в управлінні, відділі;

видає у межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їх виконання;

розпоряджається коштами у межах затвердженого кошторису.

9. Управління, відділ утримується за рахунок коштів державного бюджету, крім управління у справах національностей та релігій Київської міської держадміністрації, яке фінансується за рахунок бюджету міста Києва. ( Абзац перший пункту 9 в редакції Постанови КМ N 374 від 22.04.2009; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1089 від 01.12.2010 )

Граничну чисельність, фонд оплати праці працівників управління, відділу в межах виділених асигнувань визначає голова держадміністрації.

Кошторис та штатний розпис управління, відділу затверджує голова держадміністрації після проведення їх експертизи головним фінансовим управлінням (фінансовим управлінням) відповідної держадміністрації. ( Абзац третій пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 374 від 22.04.2009 )

10. Управління, відділ є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням і бланки.