Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 3 червня 2009 р. N 542
Київ

Про посвідчення і нагрудний знак
"Ветеран служби цивільного захисту"

Відповідно до статті 10 Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист" ( 203/98-ВР ) Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити зразки та описи посвідчення і нагрудного знака "Ветеран служби цивільного захисту", що додаються.

2. Поширити дію Порядку видачі посвідчення і вручення нагрудного знака "Ветеран військової служби", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. N 1601 (Офіційний вісник України, 1999 р., N 35, ст. 1807), на видачу посвідчення і вручення нагрудного знака "Ветеран служби цивільного захисту", встановивши, що видача посвідчення і вручення нагрудного знака здійснюється органом, підрозділом, закладом, установою Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи за місцем проходження служби.

3. Визначити Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи замовником виготовлення бланків посвідчення і нагрудних знаків "Ветеран служби цивільного захисту".

4. Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи організувати виготовлення бланків посвідчення і нагрудних знаків "Ветеран служби цивільного захисту" у межах асигнувань, передбачених для забезпечення його функціонування на відповідний рік.

Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 червня 2009 р. N 542

Зразок
посвідчення "Ветеран служби цивільного захисту"

Зі Зразком можна ознайомитись: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 червня 2009 р. N 542

Опис
посвідчення "Ветеран служби цивільного захисту"

Посвідчення "Ветеран служби цивільного захисту" представляє собою книжечку-розгортку розміром 70 х 200 міліметрів, обтягнуту ледерином малинового кольору.

На лицьовому боці посвідчення угорі розміщено зображення малого Державного Герба України та виконано написи: посередині - "ПОСВІДЧЕННЯ", нижче - "ВЕТЕРАН СЛУЖБИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ".

На лівому внутрішньому боці посвідчення угорі двома рядками зазначається найменування органу, підрозділу, закладу, установи, що видавали посвідчення. Нижче - напис:

"ПОСВІДЧЕННЯ серія ___ N _________".

Посередині правої частини лівого внутрішнього боку посвідчення трьома рядками розміщуються слова: "Прізвище", "Ім'я", "По батькові", які заповнюються відповідними даними власника посвідчення.

У нижній лівій частині на лівому внутрішньому боці вклеюється фотокартка власника посвідчення розміром 30 х 40 міліметрів. Праворуч від фотокартки - місце для його особистого підпису, який скріплюється гербовою печаткою.

На правому внутрішньому боці посвідчення угорі напис: "Пред'явник цього посвідчення має право на пільги, встановлені законодавством для ветеранів служби цивільного захисту", посередині - "ПОСВІДЧЕННЯ БЕЗТЕРМІНОВЕ І ДІЙСНЕ НА ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ", нижче - "Дата видачі ___ ____________ 20__ р.".

Унизу ставиться скріплений гербовою печаткою підпис керівника органу, підрозділу, закладу, установи, що видали посвідчення.

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 червня 2009 р. N 542

Зразок
нагрудного знака "Ветеран служби цивільного захисту"

Зі Зразком можна ознайомитись: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 червня 2009 р. N 542

Опис
нагрудного знака "Ветеран служби цивільного захисту"

Нагрудний знак "Ветеран служби цивільного захисту" (далі - знак) виготовляється з мідно-нікелевого сплаву світло-сірого кольору і має форму правильного кола діаметром 33 міліметри, завтовшки 2,4 міліметра.

На лицьовому боці за периметром виконано напис: "ВЕТЕРАН СЛУЖБИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ" (розмір літер - 2 міліметри).

Симетрично вертикальній осі на відстані 6 міліметрів від верхньої точки кола - рельєфне зображення малого Державного Герба України розміром 12 х 17 міліметрів (на щиті синього кольору з жовтими кантами - жовтий тризуб), над яким виконано напис "УКРАЇНА" (розмір літер - 3 міліметри).

З обох боків малого Державного Герба України розміщено дві горизонтальні смуги прямокутної форми завширшки 7 міліметрів та завдовжки 23 міліметри кожна, верхня - синього, а нижня - жовтого кольору. Верхня лінія верхньої смуги розташована нижче на 3 міліметри від краю знака.

На зворотному боці знака виконано напис: "Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи" (розмір літер - 2 міліметри).

Знак з лицьового та зворотного боку обрамлений бортиками. Усі написи на знакові опуклі.

Знак за допомогою вушка і кільця з'єднується з прямокутною колодкою завширшки 15 міліметрів та завдовжки 33 міліметри, виготовленою з мідно-нікелевого сплаву, яка покривається емаллю оранжевого кольору.

Знак прикріплюється за допомогою шпильки, що закріплена горизонтально на зворотному боці колодки.