КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА
N 3-у/2009 від 3 лютого 2009 року
м. Київ

Справа N 2-4/2009

Ухвала
Конституційного Суду України
про припинення розгляду конституційного подання
Президента України щодо відповідності Конституції України
(конституційності) Розпорядження
Кабінету Міністрів України "Про розміщення Одеських
апеляційного та окружного адміністративних судів"

Конституційний Суд України у складі суддів:

Бринцева Василя Дмитровича - головуючого,

Бауліна Юрія Васильовича,

Вдовіченка Сергія Леонідовича,

Джуня В'ячеслава Васильовича,

Дідківського Анатолія Олександровича,

Домбровського Івана Петровича,

Кампа Володимира Михайловича,

Колоса Михайла Івановича,

Лилака Дмитра Дмитровича,

Маркуш Марії Андріївни,

Нікітіна Юрія Івановича,

Овчаренка В'ячеслава Андрійовича - доповідача,

Ткачука Павла Миколайовича,

Шишкіна Віктора Івановича,

розглянув на засіданні питання про припинення розгляду конституційного подання Президента України щодо відповідності Конституції України ( 254к/96-ВР ) (конституційності) Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про розміщення Одеських апеляційного та окружного адміністративних судів" від 30 жовтня 2008 року N 1366-р.

Заслухавши суддю-доповідача Овчаренка В.А. та розглянувши матеріали справи, Конституційний Суд України

установив:

1. Суб'єкт права на конституційне подання - Президент України - Указом від 15 грудня 2008 року N 1160 зупинив дію Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про розміщення Одеських апеляційного та окружного адміністративних судів" від 30 жовтня 2008 року N 1366-р (далі - Розпорядження) та звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати Розпорядження таким, що не відповідає Конституції України ( 254к/96-ВР ).

Глава держави вважає, що Кабінет Міністрів України, видавши Розпорядження щодо питань управління військовим майном без участі Міністерства оборони України, діяв усупереч частині третій статті 8, частині другій статті 19, частині третій статті 113, пункту 5 статті 116 Конституції України ( 254к/96-ВР ) та чинним законам України.

2. Друга колегія суддів Конституційного Суду України Ухвалою від 27 січня 2009 року відмовила у відкритті конституційного провадження у цій справі на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" ( 422/96-ВР ) - непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.

3. До Конституційного Суду України 28 січня 2009 року надійшла письмова заява Президента України про відкликання свого конституційного подання.

За частиною першою статті 44 Закону України "Про Конституційний Суд України" ( 422/96-ВР ) конституційне подання може бути відкликане за письмовою заявою суб'єкта, який його направив до Конституційного Суду України, в будь-який час до дня розгляду на пленарному засіданні Конституційного Суду України.

Згідно з параграфом 51-1 Регламенту Конституційного Суду України Конституційний Суд України припиняє розгляд конституційного подання, якщо після прийняття ухвали колегії суддів Конституційного Суду України про відмову у відкритті провадження у справі суб'єкт права на конституційне подання письмовою заявою відповідно до статті 44 Закону України "Про Конституційний Суд України" ( 422/96-ВР ) відкликав конституційне подання.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 147, 150, 153 Конституції України ( 254к/96-ВР ), статтями 44, 50 Закону України "Про Конституційний Суд України" ( 422/96-ВР ), параграфом 51-1 Регламенту Конституційного Суду України, Конституційний Суд України ухвалив:

1. Припинити розгляд конституційного подання Президента України щодо відповідності Конституції України ( 254к/96-ВР ) (конституційності) Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про розміщення Одеських апеляційного та окружного адміністративних судів" від 30 жовтня 2008 року N 1366-р на підставі статті 44 Закону України "Про Конституційний Суд України" ( 422/96-ВР ) - у зв'язку з письмовою заявою Президента України про відкликання його подання.

2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною.